1

Temat: SIDE seria druga , preorder , znowu ...

Daje znac ze robie druga serie SIDE, cena  "preorder i forumowa"  to 130 PLN  plus 30 PLN wysylka.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

Odp: SIDE seria druga , preorder , znowu ...

Nie kupujcie u niego bo to popieprzony facet! http://www.facebook.com/groups/123247864399904/

Ostatnio edytowany przez Ryszard Mauersberg (2011-11-25 21:32:30)

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

3

Odp: SIDE seria druga , preorder , znowu ...

O co chodzi ? Nie mam konta na FB ?

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

4

Odp: SIDE seria druga , preorder , znowu ...

Można wiedzieć dlaczego? Ja dostałem SIDE i jestem niesamowicie zadowolony.

5

Odp: SIDE seria druga , preorder , znowu ...

Nie wiem o co chodzi, ale panowie chyba powinni to załatwić na priv. Cokolwiek kupowałem u Zaxona (ostatnio SIDE), zawsze byłem zadowolony.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2011-11-25 22:06:51)

6

Odp: SIDE seria druga , preorder , znowu ...

Łoł ;-) kupiłem niedawno sd2iec od niego i wlasnie testuje c64 ;-) z jiffydosem itd...... fakt zaxon ma lekkie problemy z terminowością ;-) ale nie jest źle ;-)

"wszystko się kiedyś kończy......."

7

Odp: SIDE seria druga , preorder , znowu ...

chodzi o to ze sprzdalem Ryszardowi KMK2  via allegro i mialem opoznienie z wysylka ale w koncu  dotarlo, uzywa i teraz sie sapytalem o feedback, rzucil sie na mnie jak widac.. Zapomnial o tym ze naprawialem mu sprzet na Foreverze, rok pozniej na Grzybsoniadzie. Grosza nie wzialem, za to mnie teraz zwyzywal od idioty. Coz, zycie.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

8

Odp: SIDE seria druga , preorder , znowu ...

Mam jakieś takie dziwne wrażenie (czytając tę akcję na FB), że jak Zaxon zapytał o "feedback", Rysiek zrozumiał "payment" :O :D

Ostatnio edytowany przez Jacques (2011-11-25 22:57:03)

9

Odp: SIDE seria druga , preorder , znowu ...

Mnie jest jedynie przykro ze czlowiek ktorego poznalem, myslalem nawet ze sie zaprzyjaznilismy  po 2 zlotach ,wystawil mi takie podziekowanie, mam nadzieje  panie Ryszardzie ze  sparta i reszta systemow wlasciwie przelacza,  dla przypomnienia Grzybsoniada 2 lata temu.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

10

Odp: SIDE seria druga , preorder , znowu ...

Jacques napisał/a:

Mam jakieś takie dziwne wrażenie (czytając tę akcję na FB), że jak Zaxon zapytał o "feedback", Rysiek zrozumiał "payment" :O :D

No ale zaxonowe 'wal sie' chyba nie nalezy do dobrych praktyk 'pytania o feedback' :)
IMHO gnoj sie robi odkad na scene weszly pieniadze i handlarze/manufaktury. Tyle ode mnie.

11

Odp: SIDE seria druga , preorder , znowu ...

Fakt, tez nieladnie napisalem , za co Ryszarda przepraszam. Wyniknelo to z paru przyczyn ktorych nie ma sensu tu poruszac.

Co do reszty Mikey ma swieta racje, sam mam dosyc handlowania i manufaktury, tylko  ze skad indziej brac zabawki ? Potrzebowalem ostatnio 1 mb plytke, nikt nie mial.  No i nigdy nie aspirowalem do bycia scenowcem, gdzie mnie do tego ? Nawet nie probuje, po prostu dlube swoje. Nikt inny nie chce, nie moze, nie ma czasu skladac tego co ja?

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

Odp: SIDE seria druga , preorder , znowu ...

a gdzie jest " spadaj " ? ;)

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

13

Odp: SIDE seria druga , preorder , znowu ...

Jakieś negatywne emocjo panują tutaj.
Zaxon coś robi dla Atari, wiadomo że ma rodzinę, pracę i bawi się w robienie nowych zabawek do atari.

Qrde, kupiłem od niego już sporo zabawek (kolejna w drodze) i jakie to ma znaczenie czy dostanę ją w przeciągu 1miesiąca czy 3 miesięcy???

Skoro i tak nikt inny nie robi takich fajnych zabawek jakie robi Zaxon.
Uważam że nie trzeba się napinać i spinać to jest hobby i tak to należy traktować.

Podkreślam cały czas szacunek że mu się chce!

14

Odp: SIDE seria druga , preorder , znowu ...

AS... napisał/a:

jakie to ma znaczenie czy dostanę ją w przeciągu 1miesiąca czy 3 miesięcy???

Phi, to przy CT6x od Czuby potrafiło się po wpłaceniu kasy czekać i 1,5 roku  :D

Ostatnio edytowany przez jury (2011-11-26 10:01:25)

Odp: SIDE seria druga , preorder , znowu ...

To nie ja do ciebie napisaem " wal się ", dziwne słowa jak na człowieka który mówi o przyjażni.A pozatym myślałem że chodzi ci o zapłatę za towar. Nie znam angielskiego i nie wiem co to znaczy " feedback ". Ponadto jak chcesz mieć pozytywny komentaż to o niego poproś, najlepiej w języku polskim.
A nie udzieliłem ci go dotychczas dlatego że podczas wysyłki mnie oszukiwałeś. W dniu 23.08.br napisałeś " Witam, Wyslalem dzisiaj wiec do konca tygodnia powinien dojsc.
nPozdrawiam,Zaxon."
a w dniu 4.09.br " Witam, to jest numer przesylki: RJ698078935GB, do sprawdzenia tutaj:
http://track.royalmail.com/portal/rm/tr … tid=101734,
mialem wtedy wyslac ,nie zdazylem. Ja mam 2 roboty i nie bardzo mam w
tygodniu czas isc na poczte, przepraszam.
Pozdrawiam, Zaxon  ".
      RM
ps.  Jeżeli kogoś uraziłem, przepraszam.

Ostatnio edytowany przez Ryszard Mauersberg (2011-11-26 10:26:09)

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

16

Odp: SIDE seria druga , preorder , znowu ...

Miło by było gdyby wszyscy wszystko robili za dziękuję tyle że prawda jest taka że wówczas 90% oldschoolowców na zabawki w postaci Satana, SIDE czy HxC mogliby popatrzeć na youtube lub na zlotach u nielicznych kolegów. Zabawa przy partii kilkudziesięciu urządzeń kosztuje zarówno czas jak i pieniądze i przestaje być IMHO czystą przyjemnością z hobby. Stąd pełne moje poparcie dla "manufaktur" :)

A co do Zaxona: USatana dostałem odwrotnie, na SIDE poczekałem trochę ale rozumiem okoliczności. To jest zbyt duży rynek by robić za "dziękuję", a  za mały by z niego żyć. I czasem hobby musi poczekać.

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

17

Odp: SIDE seria druga , preorder , znowu ...

z jednej strony - malo komu chce sie cos robic i trzeba doceniac to, ze jednak cos na ten rynek dzieki takim osobom trafia

z drugiej - slabo sie troche robi widzac ze plytki trafiaja najpierw na allegro/ibaje niz do tych ktorzy sporo wczesniej zrobili przedplaty... osobiscie, gdy ktostam poda linka do aukcji, podczas gdy nadal czekalem na przesylke - poczulem sie glupio.

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

18

Odp: SIDE seria druga , preorder , znowu ...

Przecież zaxon nie robi tego jedynie z czystego "I lawju Atari" czy dla "słusznej sprawy".

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2011-11-26 16:08:35)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

19

Odp: SIDE seria druga , preorder , znowu ...

Proponuję ankietę :)

20

Odp: SIDE seria druga , preorder , znowu ...

zeby nie bylo ze nie cenie roboty zaxona - w miare mozliwosci prawdopodobnie bede kupowal kolejne graty, tyle ze inaczej niz zaplata przy odbiorze tego nie widze.

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

21

Odp: SIDE seria druga , preorder , znowu ...

mikey napisał/a:

Proponuję ankietę :)

Se zrób!

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

22

Odp: SIDE seria druga , preorder , znowu ...

Uruchomienie produkcji partii urządzeń, kiedy robi się kilkadziesiąt sztuk, jest kosztowne. Kto ma ponieść koszty? Nie dziwię się, że Zaxon zbiera przedpłaty... To znak, że ktoś to kupi. Inaczej wywalenie kilku tysięcy, czy kilkunastu, na urządzenia które będą zalegać - mija się z celem. A kto nie uruchamiał produkcji (projekt, płytka, elementy, testowanie, produkcja, wysyłka) - ten nie wie, ile czasu i zachodu to wymaga. To naprawdę ciężki kawałek chleba, jeśli robi się to samemu. Ja to niestety wiem....
Dlatego szacun dla Zaxona, że mu się chce.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

23

Odp: SIDE seria druga , preorder , znowu ...

Dokładnie, chwała wszystkim elektronikom, że dostarczają Atarowcom coraz to nowsze sprzęty.

24

Odp: SIDE seria druga , preorder , znowu ...

Koszt elementów SIDE to jakieś 70-80 zł max włącznie z PCB przy ilości powiedzmy 20 sztuk. Biorąc pod uwagę development, montaż i końcową cenę to wychodzi całkiem przyzwoicie ! Right ?

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2011-11-26 18:44:56)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

25

Odp: SIDE seria druga , preorder , znowu ...

grzeniu - no proszę, zrób kalkulację z kosztami dostawy - by nie pisać "jakieś"...

A policz koszty prototypu (pewnie poszło z 500-1000zł), koszt zakupu sprzętu (od 300 do 3000 PLN).
Ja TRZY krotnie zamawiałem płytki na uCovoxa nim wyszło dobrze, a każda partia kosztowała mnie po 120zł.