Temat: Zamienię Amiga 1200 030/50+fpu+64mb na Atari Falcon/Clab/TT/Jaguar

Zamienię Amigę 1200 desktop rozbudowaną, karta Phase5 Blizzard 030/50MHz + fpu PGA 50MHz + 64mb fast-ram, hdd, cd-rom, zasilacz, trochę softu na:

- Atari Falcon lub Clab MK1/2/X (chętnie z jakąś dopałką i ewentualną moją dopłatą, cubase, fdi, smpII, FA8)
- Atari TT bardzo dobrze rozbudowane np. o dobrą kartę graficzną......
- Atari Jaguar z bardzo bogatą kolekcją gier
- Atari Jaguar z przystawką Atari Jaguar CD i z pewną ilością gier


Ewentualnie miałbym jeszcze dla chętnego lub poszukującego:
- Amigę CDTV, pełen komplet, posiada 1MB chip-ram, z zamontowaną kartą Elbox 2MB fast-ram, klawiatura, stacja fdd, myszka, pilot, caddy na CD
- Amiga 600, ROM 37.350, 1MB chip-ram, wewnętrzna karta fast-ram 5,5MB, zasilacz, myszka

2

Odp: Zamienię Amiga 1200 030/50+fpu+64mb na Atari Falcon/Clab/TT/Jaguar

na falcona ? jaja sobie robisz :)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

3

Odp: Zamienię Amiga 1200 030/50+fpu+64mb na Atari Falcon/Clab/TT/Jaguar

na Atari TT bardzo dobrze rozbudowane np. o dobrą kartę graficzną? Jaja sobie robisz :)

4

Odp: Zamienię Amiga 1200 030/50+fpu+64mb na Atari Falcon/Clab/TT/Jaguar

Jak i Atari tak i Amiga w cenie, owszem, ciężko wycenić coś czasem ale patrząc na ceny amig i kart turbo do nich wychodzi +- cena gołego falcona czy innych mniej lub bardziej rozbudowanych atarynek więc jaj sobie nie robię ;) czy to Wam się podoba czy nie ;))


Wiem, lepiej by zabrzmiało - zamienię Amigę 4000 060/50MHz na Atari STE ;), niestety, takie cuda się nie zdarzają ;))

Ostatnio edytowany przez atarens (2011-12-14 23:37:13)

5

Odp: Zamienię Amiga 1200 030/50+fpu+64mb na Atari Falcon/Clab/TT/Jaguar

Panowie czemu taka krytyka, kolega jedynie dał propozycję . Faktycznie ciężko będzie znaleźć ci chętnego i to wcale nie ze względu na ceny sprzętu a raczej na jego dostępność . Jeśli chodzi o Amigę 1200 z zakupem niema większego problemu nawet na aukcjach internetowych jest ogólnie dostępna, CDROM tym bardziej gorzej z simm 64MB no i kartą turbo (jak już jest to cena hamuje). Co do Atari Falcon od czasu do czasu się pojawi ale rzadko a  cena gołego po prostu powala CT6. to już inna para kaloszy (dostępność cena), Co do Atari TT jest to stosunkowo bardzo rzadki egzemplarz do kupienia dodać do tego porządny config czyli TT-RAM ST-RAM praktycznie nie do kupienia ( jeśli pojawia się TT-ka na allegro z reguły jest to komputer z ST-RAM-em i to w bajecznej ilości 2MB). A karta graficzna do tego to już dzisiaj bardziej dodatek dla wybrańców, lub szczęściarzy (choćby ja :) ), praktycznie nie do kupienia. Myślę że jeśli ktoś zdecydowałby się na taką zamianę oczekiwałby zdecydowanie mocniejszej dopałki w twojej Amidze, wtedy szanse znalezienia chętnego mogłyby wzrosnąć, no ale to tylko mój prywatny osąd. Mimo to powodzenia .

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

6

Odp: Zamienię Amiga 1200 030/50+fpu+64mb na Atari Falcon/Clab/TT/Jaguar

Chodzi o to, że A1200 jest bardzo popularna i z dostępnością nie ma kłopotu. Blizzard 1230 także jest popularny (sam mam), choć jego ceny powędrowały w chore rejony zarezerwowane kilka lat temu tylko dla 040 czy bardziej nawet 060. A Falcon i TT to powoli białe kruki, zwłaszcza ten ostatni i nie tylko ze względu na kolor obudowy ;)

7

Odp: Zamienię Amiga 1200 030/50+fpu+64mb na Atari Falcon/Clab/TT/Jaguar

W ogłoszeniu jest też propozycja z Jaguarem, ogólnie łatwo dostępny. I nie przesadzajmy o tych białych krukach, może akurat ktoś ma coś zbędnego, zdublowanego. Mogę równie napisać że Amiga CDTV z kartą fast-ram to też biały kruk, jak nie wierzycie to poszukajcie ale z kartą fast-ram, jak znajdziecie to policzcie za ile. Ale nie przesadzam. Biały kruk koledzy to Hades, Milan, Afterburner040, STbook a nie falcon czy TT.

Ostatnio edytowany przez atarens (2011-12-15 01:08:13)

8

Odp: Zamienię Amiga 1200 030/50+fpu+64mb na Atari Falcon/Clab/TT/Jaguar

Każdy ma prawo do własnej opinii, ja twoją szanuję, choć tak jak napisał Jacques spróbuj kupić dziś TT-kę w dobrym configu czyli 10MB ST-RAM 64MB TT-RAM + karta graficzna, a przekonasz się że w tym co napisał coś jest, sprzęt który przytoczyłeś również można zaliczyć do tego grona, no ale tak jak napisałem każdy ma swoje spojrzenie na sprawę. Ja zapytam ciebie o Amigę 600 którą oferujesz , a konkretnie o cenę za jaką chciałbyś ją sprzedać ??? .

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

9

Odp: Zamienię Amiga 1200 030/50+fpu+64mb na Atari Falcon/Clab/TT/Jaguar

Falcona kupisz spokojnie na ebay.de za ok.400€ gołego.
ct6x to jest biały kruk w tym roku był dwa albo trzy razy na ebay-ach i chodził po 500€.

Czy ja wiem czy ten Hades taki wspaniały, fakt ma wszystko w podstawkach, ale np. ja swojego Hades-a oddałem Piterowi :P
Dem się na nim nie da oglądać, ale za to ma rozdzielczość fullhd :P

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-12-15 08:16:05)

10

Odp: Zamienię Amiga 1200 030/50+fpu+64mb na Atari Falcon/Clab/TT/Jaguar

atarens napisał/a:

Mogę równie napisać że Amiga CDTV z kartą fast-ram to też biały kruk, jak nie wierzycie to poszukajcie ale z kartą fast-ram, jak znajdziecie to policzcie za ile.

W mojej CDTV siedzi Elbox CDTV/2 FAST (http://www.buy.elbox.com/cgibin/shop?info=631ECD2). O to chodzi ?

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

11

Odp: Zamienię Amiga 1200 030/50+fpu+64mb na Atari Falcon/Clab/TT/Jaguar

grzeniu napisał/a:
atarens napisał/a:

Mogę równie napisać że Amiga CDTV z kartą fast-ram to też biały kruk, jak nie wierzycie to poszukajcie ale z kartą fast-ram, jak znajdziecie to policzcie za ile.

W mojej CDTV siedzi Elbox CDTV/2 FAST (http://www.buy.elbox.com/cgibin/shop?info=631ECD2). O to chodzi ?




Tak, o te rozszerzenie chodzi. To tylko taki głupi przykład z CDTV, niby tania na aukcjach ale jak kartą fast to cena drastycznie idzie w górę. Karta jest do kupienia w elboxie nadal, 2MB w cenie ponad 400zł. Drogo jak za za 2mb, dlatego rzadko spotykana na aukcjach a jak już to cena takiej CDTV szybuje do +- 700zl w Polsce, bo na ebay gola CDTV to już są ceny razy dwa o dziwo, często z nagłówkiem RARE a gry na nią potrafią osiągać chore ceny.


Odnośnie TT nie napisałem że musi mieć 16 st ram+64 tt ram, chodziło mi źeby coś było najlepiej karta gfx, kart było sporo i nie wszystkie są rarytasami, na ebay są dostępne też karty do TT z 8mb tt ram więc można zawsze rozbudować i tyle też starczy.




Odnośnie Amigi 600 i pytania za ile, wolał bym zamienić na coś ciekawgo, jej wartość to +- 500zł ze względu na tą wewnętrzną kartę 5,5mb fast ram.


A jakby ktoś miał na sprzedaż falcona to też prosszę o info, hadesa czy milana też miło bym przyjął ;)

12

Odp: Zamienię Amiga 1200 030/50+fpu+64mb na Atari Falcon/Clab/TT/Jaguar

Amiga 1200 ~250 PLN, Blizzard ~600 PLN (ostatnio nie wiedzieć czemu poszły straszliwie w górę), dysku i CD nie liczę, bo każdy pewnie ma w domu. IMHO musiałbyś dopłacić minimum 700 zł do gołego Falcona wg obecnych cen.

atarens napisał/a:

Odnośnie TT nie napisałem że musi mieć 16 st ram+64 tt ram,

I dobrze, że nie napisałeś, bo byśmy pękli ze śmiechu.

TT gołe w fajnym stanie, czyli białe (a nie widziałem na ebay, Allegro w tym roku ANI JEDNEGO) to, w moim przekonaniu 1500 PLN. Karty graficzne na VME też nie leżą na pierwszej lepszej aukcji. Jeśli się pojawią ze trzy w roku to jest dobrze :)

Sam Jaguar to ok. 200-300 zł, napęd CD jest koszmarnie drogi i też niespecjalnie dostępny, z tysiaka trzeba zapłacić. Gry w zależności od tytułu 50 PLN w górę.

Wszystkie wyliczenia powyżej oczywiście nie uwzględniają zestawów w pudełkach, z czego sobie oczywiście dobrze zdajesz sprawę :) Wybacz, ale Twoja oferta jest delikatnie mówiąc niespecjalnie korzystna ;) Gdyby ktoś był mniej dyplomatyczny w wyrażaniu opinii, to pewnie by napisał, że szukasz frajera.

atarens napisał/a:

niestety, takie cuda się nie zdarzają

Z tym jestem w stanie się zgodzić w pełnej rozciągłości.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

13

Odp: Zamienię Amiga 1200 030/50+fpu+64mb na Atari Falcon/Clab/TT/Jaguar

Amiga 1200 ~250 PLN, Blizzard ~600 PLN (ostatnio nie wiedzieć czemu poszły straszliwie w górę), dysku i CD nie liczę, bo każdy pewnie ma w domu. IMHO musiałbyś dopłacić minimum 700 zł do gołego Falcona wg obecnych cen.

Jak znajdziesz blizzarda za 600zl to daj znać, biorę natychmiast, za głupi kooprocesror FPU PGA 50MHz liczą już 150/200zł i więcej. Amigi 1200 też chodzą drożej no chyba że napisane w aukcji nietestowana, kiedyś działała a teraz nie mam jak sprawdzić (tak jakby ktoś nie miał czinczy w domu) to wtedy rzeczywiście osiąga cenę tych +- 250zł

Napisałem też że mogę dopłacić

14

Odp: Zamienię Amiga 1200 030/50+fpu+64mb na Atari Falcon/Clab/TT/Jaguar

atarens napisał/a:

Biały kruk koledzy to Hades, Milan, Afterburner040, STbook a nie falcon czy TT.

Pomyślmy... Tak jak Dely pisał, nawet na Ebay TT pojawia się ostatnio niesamowicie rzadko. Poza tym ten kruk wygląda na zupełnie białego :D

http://img829.imageshack.us/img829/8332/img2167s.jpg

Mam A1200 z Blizzem 1230 IV (FPU + 64 MB RAM), ale to tej TT-ki nigdy bym nie sprzedał, bo wiem, że takiej już praktycznie bym nie odzyskał. A zamienić na 1200, nawet dopaloną... Ała :O Cóż, to jest forum a Twoja oferta faktycznie jest... Co najmniej  OPTYMISTYCZNA, chciałoby się rzec (zamiana na Falcon/TT/Jaguar z CD).

Ostatnio edytowany przez Jacques (2011-12-15 10:50:12)

15

Odp: Zamienię Amiga 1200 030/50+fpu+64mb na Atari Falcon/Clab/TT/Jaguar

Widzę non stop ogłoszenia kupna Falcona.
I od jakiegoś czasu się noszę czy nie sprzedać swojego potwora..

Od kiedy mam side ide+ sio2sd Falcon leży nie włączany :(

Odp: Zamienię Amiga 1200 030/50+fpu+64mb na Atari Falcon/Clab/TT/Jaguar

Byly czasy ze falcony na wystawkach staly ;)

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

17

Odp: Zamienię Amiga 1200 030/50+fpu+64mb na Atari Falcon/Clab/TT/Jaguar

http://www.ebay.co.uk/itm/ULTRA-RARE-VI … 43ab2cf536 zeby nie byc goloslownym. Co w sumie daje  700 British pounds = 3 796.71586 Polish zloty. Sam chcialem kupic Falcona, ale ... cena mnie przeraza w chwili obecnej, a zwazywszy na ilosc wolnego czasu ktora obecnie dysponuje, przez wiekszosc roku byl by on nieuzywany.

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2011-12-15 12:35:06)

18

Odp: Zamienię Amiga 1200 030/50+fpu+64mb na Atari Falcon/Clab/TT/Jaguar

http://www.ebay.pl/itm/LOOM-Commodore-C … 074wt_1026


Żeby nie być gołosłownym :)

19

Odp: Zamienię Amiga 1200 030/50+fpu+64mb na Atari Falcon/Clab/TT/Jaguar

Były ostatnio dwie TT-ki na Niemieckim ebay-u. Obie config standardowy. Ceny kończyły się na 400-700 EUR z tego co pamiętam. Ta droższa - fakt - była w stanie MINT czyli w sumie nie aż tak źle poszła.
Sprzedaj swoją A1200 i kup A3000 i wróc na to forum - będziesz miał większe szanse :P

O i teraz też coś jest - póki co tanio :P
http://www.ebay.de/itm/Atari-TT-CD-ROM- … 2a16f60357
Hmm... troche wybrakowana chyba.

Ostatnio edytowany przez dynamike2010 (2011-12-15 13:37:52)

/l\tari

20

Odp: Zamienię Amiga 1200 030/50+fpu+64mb na Atari Falcon/Clab/TT/Jaguar

O cholera, to mi się jakoś tak kojarzyło że TT'ka to koszt między 400 a 700 pln. W sumie cyfr nie pomyliłem, tylko waluta nie ta ;)

Odp: Zamienię Amiga 1200 030/50+fpu+64mb na Atari Falcon/Clab/TT/Jaguar

AS... napisał/a:

Widzę non stop ogłoszenia kupna Falcona.
I od jakiegoś czasu się noszę czy nie sprzedać swojego potwora..


W życiu bym się do Ciebie nie odezwał.

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

22

Odp: Zamienię Amiga 1200 030/50+fpu+64mb na Atari Falcon/Clab/TT/Jaguar

Ostatnio wygrzebana ciekawostka cenowa z ebay, wszystko przez to, ze znajomy nagle zapragnal kupic A4000T -> click

Wiec ta zamiana Amigi na TT czy Falcona przy takim pulapie cenowym....

23

Odp: Zamienię Amiga 1200 030/50+fpu+64mb na Atari Falcon/Clab/TT/Jaguar

jury - moze jeszcze mam gdzies linka: pierwsza TT-ka poszła za ok. 360 EUR, a druga poszybowała jeszcze wyżej. Nawet jeśli przesadziłem to i tak była to cena ok. 2k PLN... Być może nie była jednak standardowa - mogłem popierdzielić coś :P.
W Polsce ceny TT są jakie są - mam wrażenie, że tutaj wyszscy sa podjarani Falconem, a TT-ki nie doceniają, ale prawda jest taka, że ten komp jak i np. Amiga 3000 to są takie małe legendy (rare/profi), podczas gdy flakon się bił z a1200 - nie dodaje mu to powagi raczej :P.
Poza tym do TT-ki w Niemczech pełno rozszerzeń - w życiu nie widziałem na allegro karty graficznej do TT... A tam się często pojawiają. I jakoś nie widzę, żeby TT + 64/256MB + TC1212 miałby się czuć gorsze przy flakonie w obudowie 520stfm...

/l\tari

Odp: Zamienię Amiga 1200 030/50+fpu+64mb na Atari Falcon/Clab/TT/Jaguar

TTka czuje się gorsza jak pomyśli o DSP ;)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

25

Odp: Zamienię Amiga 1200 030/50+fpu+64mb na Atari Falcon/Clab/TT/Jaguar

masz tu racje - Falcon bez DSP == A1200... :P

/l\tari