1

Temat: SIDE loader

zrilisowalem wersje z sortowaniem directory
dostepna jest na http://spiflash.org/block/16.html (linki do pobrania na dole strony)

uwagi ogolne:
sortowanie odbywa sie zaraz po odczytaniu directory, a ze odczyt odbywa sie wprost na ekran, to widac jak calosc pracuje

bez wzgledu na kolejnosc (rosnaca/malejaca - zmieniamy przez inverse video) katalogi pojawiaja sie jako pierwsze
sortowanie jest jak w unixach - czyli uwzglednia male i wielkie litery

procz tego poprawilem kilka drobnych bledow (pewnie dodajac pare nowych)
dodalem "sio audio" do ladowania xexow - a tak ku ogolnej wesolosci
dodalem rowniez mozliwosc do wyjscia z katalogu przez klawisz delete

z roznic do wersji ktora macie na cartridgach jest jeszcze zachowywanie pozycji przy przechodzeniu z katalogo do katalogu
oraz reakcje na klawisze lewo i prawo oraz zmieniony handler klawiatury

przydalby sie jakis fidbak, wiec zapraszam

przechodze na tumiwisizm

2

Odp: SIDE loader

Po sflashowaniu loader wogole sie nie zglasza,zwiecha atarki.  Popraw tez jak mozesz nazwe bo teraz w paczce  jest SIDEROM.BIN a powinno SIDE.ROM i flasher nie dziala. Xex wyglada ok, zaraz go pomecze.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

3

Odp: SIDE loader

to popraw, sprawdz na atarce i wyslij mailem
bylem leniwy i atr'a uaktualnilem genialnym pluginem do total commandera (pewnie fs sie posypal)

przechodze na tumiwisizm

4

Odp: SIDE loader

Poszlo na maila , po flashu side loader sie nie zglasza.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

5

Odp: SIDE loader

Super ! Czekamy na poprawkę poprawki :)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

6

Odp: SIDE loader

Fajnie by było aby SIDE loader wyświetlał jaką mamy aktualnie sflaszowaną wersję.
Teraz na http://spiflash.org/block/16.html  jest chyba wcześniejsza (sprzed zgłoszeniem buga przez Zaxona) wersja bo mi się bez problemu spflaszowała i po restarcie loader się zgłosił.

Insza inszość ze mam problem z SIDE jako takim (a może bardziej z kartą).
Karta CD Kingston 4 GB (z kwiatkiem, kupiona z hurtowni(Action), z hologramem i numerem seryjnym).
FDISK ją raz widzi, raz nie. Jak już udało mi się ją zainicjować to po formacie na fat32 i wrzuceniu kilkunastu plików SIDE loader pokazuje śmieci w nazwach (losowo). Spod sparty pliki raz się zapisać da raz nie (również loteria).
Nie mam innej cf-ki aby sprawdzić czy to jest na 100% wina karty.
Macie jakiś pomysł na rozwiązanie tego? Kupować inną kartę?

7

Odp: SIDE loader

Candle napisał/a:

bylem leniwy i atr'a uaktualnilem genialnym pluginem do total commandera (pewnie fs sie posypal)

Sparte mam najmniej oblukaną i wytestowaną.

Jak się znajdzie błąd to dawać na e-mail.

Twój ATR ma faktycznie zbombany VTOC
Extract, jeszcze raz Pack - i wyszło OK.  Masz wersje 1.9 plugina?

Post's attachments

flash_loader Compare.zip 16.49 kb, liczba pobrań: 18 (od 2011-12-17) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

8

Odp: SIDE loader

flaszer...
uzywac na wlasne ryzyko, "u mnie dziala" (tm)

Post's attachments

side-update.xex 8.76 kb, liczba pobrań: 21 (od 2012-03-31) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
przechodze na tumiwisizm

9

Odp: SIDE loader

Candle napisał/a:

flaszer...
uzywac na wlasne ryzyko, "u mnie dziala" (tm)

Candle:
Jak to uzywac?
Jak wystartuje to pod SIDE to tylko kolorowe paski pokazuja sie.
Pozdrawiam
Damian

Ostatnio edytowany przez Damian (2012-04-18 20:56:18)

10

Odp: SIDE loader

http://www.atariage.com/forums/topic/19 … y-version/

przechodze na tumiwisizm

11

Odp: SIDE loader

kurczaki ja nie mam sio2pc, czy to oznacza ze nie sflaszuje? I ja dodatkowo mam linuksa to ciekawe czy zflaszuje side gdybym nawet posiadał sio2pc.
Damian jak cos ogarniesz to daj znak sygnał.

12

Odp: SIDE loader

tak, z linuksa sflaszujesz np. z uzyciem aspeqt, ale rownie dobrze (zgodnie z opisem candle) mozesz wrzucic go partycje fat32 karty ktora pozniej w side uzywasz, stad tez powinien zadzialac.

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

13

Odp: SIDE loader

slow brak
pelne zrozumienie i w ogole

przechodze na tumiwisizm

14

Odp: SIDE loader

A czy - z pełnym spokojem i w ogóle - będzie kasowanie/przenoszenie plików między katalogami z poziomu loadera albo obsługa ATR?

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

15

Odp: SIDE loader

obsluga atr - patrz ultimate1mb i side w trybie pbi
atr montowany wprost z partycji fat32, obsluga gier wielodyskowych
nie przewiduje zadnych operacji zapisujacych cos na fat32 (delete, move, copy, create)

przechodze na tumiwisizm

16

Odp: SIDE loader

Candle napisał/a:

obsluga atr - patrz ultimate1mb i side w trybie pbi
atr montowany wprost z partycji fat32, obsluga gier wielodyskowych
nie przewiduje zadnych operacji zapisujacych cos na fat32 (delete, move, copy, create)

Candle: dzieki za odpowiedz, ta wersja z twojego 30 postu na AA poszla bez problemu.
Dla wszystkich innych:
-zkopiowac plik side-update.xex na cf karte fat32
-wystartowac plik w trybie side joystickiem
i to juz wszystko, SIDE sortuje alfabetycznie  :-)
Ameryka, dzieki Candle i Zaxon oczywiscie

17

Odp: SIDE loader

Candle, udostępniłbyś najnowszy "samodzielny" plik SIDE Loadera? I czy zająłeś się może problemem występującym w przypadku myszy podłączonej do portu 2?

Ostatnio edytowany przez Jacques (2012-04-22 19:38:05)

18

Odp: SIDE loader

Damian dziś też sobie w takim razie sflaszuje, a czy wersja side loadera gdzieś się pokazuje po sflaszowaniu?

Ogólnie uważam Side za świetne urządzenie wczytujące, zegar sprzętowy, sparta, masa partycji które można dowolnie sobie użytkować. W końcu moge pisać programy w basicu i zapisywać na dowolnej partycji pod spartą. Zastanawiam się czy nie szkodzi Atari ciągłe wkładanie i wyjmowanie Side z gniazda celem nagrania nowych plików do loadera. Myslałem żeby zrobić sobie kabel przedłużający i podłaczas side do tego kabla. Czy to dobry pomysł? Czy olać?

Ostatnio edytowany przez secon (2012-04-23 14:05:20)

19

Odp: SIDE loader

A po co wyjmować SIDE, jak można wyjąć samą kartę CF???

20

Odp: SIDE loader

secon napisał/a:

Damian dziś też sobie w takim razie sflaszuje, a czy wersja side loadera gdzieś się pokazuje po sflaszowaniu?

Ogólnie uważam Side za świetne urządzenie wczytujące, zegar sprzętowy, sparta, masa partycji które można dowolnie sobie użytkować. W końcu moge pisać programy w basicu i zapisywać na dowolnej partycji pod spartą. Zastanawiam się czy nie szkodzi Atari ciągłe wkładanie i wyjmowanie Side z gniazda celem nagrania nowych plików do loadera. Myslałem żeby zrobić sobie kabel przedłużający i podłaczas side do tego kabla. Czy to dobry pomysł? Czy olać?

Po sflashowaniu startuje natychmiast SIDE na nowo i pliki sa posortowane.
Numeru wersji nie ma, ale effekt widac natychmiast :-)
Osobiscie bym tez chyba CF wyciagal niz SIDE.
Pozdrowienia
Damian

21

Odp: SIDE loader

Zrobiłem aktualizację z pliku z 30 postu Candle . Poszło moment wszystko się teraz sortuje. Szkoda że numer wersji się nie wyświetla.

Ostatnio edytowany przez secon (2012-05-03 08:57:18)

22

Odp: SIDE loader

odkryj magie klawisza atari logo/inverse video
(nie, nie pokaze sie numer wersji)

przechodze na tumiwisizm

23

Odp: SIDE loader

Jacques napisał/a:

Candle, udostępniłbyś najnowszy "samodzielny" plik SIDE Loadera? I czy zająłeś się może problemem występującym w przypadku myszy podłączonej do portu 2?

Candle? :)

24

Odp: SIDE loader

Candle odkryłem magię klawisza Atari :) super sprawa. A dzwięk SIO jest jakos przypadkowo generowany czy jak to się odbywa bo inny niż w przypadku stacji dysków jest.

25

Odp: SIDE loader

to jest tylko pomoc dla niedowidzacych - np mnie, w szczegolnosci w atari 800 gdzie dioda jest pod klapa

przechodze na tumiwisizm