76

Odp: SIDE loader

Wracam ponownie do tematu loadera. Próbuję zfleszować plikiem z #52, odpalam program i po uruchomieniu widzę duże statyczne "bary". I nie dzieje się nic. Pytanie drugie jest takie, czy którakolwiek wersja loadera wspiera FAT16?

-------------------

Sam sobie odpowiem. Zfleszowało się, a loader widzi fat16/32 ;)

Ostatnio edytowany przez Pin (2013-12-30 11:29:19)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

77

Odp: SIDE loader

Dobra, widzę że wspiera ;)

Pytanie inne, w temacie Sideloadera i Rapidusa ;)- Po dopaleniu (fast_ramem) obszaru: od $0000-$7FFF, oraz $C000-$FFFF loader nie odczytuje katalogu karty, lub go po prostu nie wyświetla. W każdym razie raczej próbuje czytać. Da się coś z tym zrobić?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

78

Odp: SIDE loader

jak antic nie bedzie mial dostepu do pamieci ekranu to raczej nic nie zobaczysz
wylacz fast tak od 2000 w gore :P

przechodze na tumiwisizm

79

Odp: SIDE loader

Nie, nie. "Fast", który Pinokio włącza, jest to fast do odczytu. Zapisy spokojnie idą pod spód i docierają do Antica.

KMK
? HEX$(6670358)

80

Odp: SIDE loader

Chodziło chyba o odczyt danych  z RAM przez ANTIC'a

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

81

Odp: SIDE loader

Antic z natury rzeczy czyta z chipu. A CPU czyta z fastu, ale zapisuje do fastu _oraz_ do chipu. Zatem włączenie fastu w danym obszarze nie powinno robić Anticowi różnicy.

KMK
? HEX$(6670358)

82

Odp: SIDE loader

.. a w którym momencie napisałem, że jest problem z wyświetlaniem obrazu? :D

Loader działa, próbuje w swoim ustalonym czasie (po uruchomieniu) odczytać katalog, ale już go nie wyświetla. Loader nie wiesza się raczej ... a w każdym razie SKROL idzie sobie spokojnie dalej ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

83

Odp: SIDE loader

Czy SIDE loader czyta tylko pierwszą partycje FAT z karty, tak jak winda? Chodzi o to, że chciałbym na jednej karcie CF mieć partycje SDX z podpiętą partycją FAT16 32MB i dużą partycję FAT32 dla Loadera. Da się to jakoś pogodzić, bo jak do tej pory mi się nie udaje? Mam to wszystko na karcie CF - SDX i loader widzą tylko FAT16 (pierwsza partycja podstawowa). FAT 32 ignorują - jest druga, a na końcu jest APT.

84

Odp: SIDE loader

I jak? Orientuje się ktoś jak wygląda sytuacja z dwoma partycjami FAT na CF? Da rade jakoś zmusić SIDE, żeby loader korzystał z dużej partycji FAT32, a SDX z 32-u megowej FAT16 (do zgrywania danych z peceta)? Do tej pory mi się nie udało i mam osobną kartę do SDX (z partycją 32 MB Fat16) i osobną do loadera.

Ostatnio edytowany przez ricziricz (2014-10-27 15:19:33)

85

Odp: SIDE loader

Da radę - tak właśnie mam. Tylko nie pamiętam w jakiej kolejności mam partycje. Jak chcesz mogę Ci gdzieś wystawić obraz mojej CF 4GB. Loader korzysta z dużej partycji FAT32 a SDX do przenoszenia danych z małej FAT16 przez FATFS.SYS.

800XL/U1MB/Stereo+USwitch/SIDE2/VBXE 2.1
MegaSTE/USatan,

86

Odp: SIDE loader

hmmm... próbowałem na różne sposoby te partycje zakładać i mi nie wyszło... tzn partycje były ale loader widział tylko ta małą 32 MB. Byłbym wielce dźwięczny za ten obraz :)

87

Odp: SIDE loader

Poszedł link na maila (mam nadzieję) ;)
Jak uruchomisz (obojętnie który konfig) to wystarczy FATFS.SYS i pod C: będziesz miał małą partycję FAT16.

Ostatnio edytowany przez Jenot (2014-10-27 17:33:54)

800XL/U1MB/Stereo+USwitch/SIDE2/VBXE 2.1
MegaSTE/USatan,

88

Odp: SIDE loader

Wielkie dzięki! Już się ściąga. Jutro sprawdzę.

Edit
Na Twojej karcie wszystko hula. Jeszcze raz dzięki. Teraz przynajmniej wiem, że się da i będę kombinował dalej jak to jest z tymi partycjami.

Ostatnio edytowany przez ricziricz (2014-10-28 21:49:28)