Temat: Composite Sync

Czy na pinie drugim wtyczki ST jest właśnie wspomniany sygnał ? Z tego co można odszukać w necie, inaczej jest w wersji STM/STFM, a inaczej w tych bez modulatora. Ktoś może wie coś więcej?
"At the 520 STM (the STs with RF-modulators) there the internal Composite Sync Signal is missing."
Czy w Atari 260ST (bez M) jest taki sygnał, czy nima ?

Druga sprawa, gdzie są jego źródła, jeśli jest ? Ja ze schematu nic nie wyczytam :) Choć próbuję dalej.

"Make sure to use the Composite Sync Signal directly from the Emitter of the driver (buffer) transistor.
Take a look into Your circuit diagram of Your ST!"

Kaj jest ten emiter ?

To je chyba to:
http://artur.ataritt030.info/pliki/cs.jpg

Ostatnio edytowany przez artik-wroc (2011-12-25 15:40:04)

Było miło :) Do widzenia.

2

Odp: Composite Sync

Wszystkie ST coś tam mają na tym pinie :) Różnica jest taka, że w wersjach z modulatorem jest tam zespolony sygnał video (Composite Video), a w wersjach bez - zespolony sygnał synchronizacji (Composite Sync). Oba z nich można wykorzystać do synchronizacji w kablu Scart - pin 20.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

3

Odp: Composite Sync

Właśnie chodzi mi o Composite Sync do overscana.

Było miło :) Do widzenia.

4

Odp: Composite Sync

Jeżeli nie ma wyprowadzonego, to poszukaj w atarcu układu MC1377 (będzie w okolicy modulatora). Ten układ tworzy sygnał COMPOSITE VIDEO z sygnałów RGB i V H Sync. Na nóżce 2 tego układu jest wejście oznaczone na schematach jako SYNC, jest to wejście sygnału synchronizacji, który potrzebujesz. Po prostu weź go z tego miejsca. Jeżeli korzystasz ze schematów ogólnie dostępnych w sieci to zajrzyj do pliku RF.PCX jest to rozwinięcie tego co masz na schemacie oznaczone jako RF Modulator (tutaj jest pokazany jako blok, faktycznie jest to MC1377 + elementy towarzyszące + "właściwy" modulator). Na pewno nie ma tego układu w Mega ST (nie STE), ale we wszystkich innych ST (podejrzewam 260 też) powinien być MC1377.

Ostatnio edytowany przez Sukkor_benoth (2011-12-25 22:20:18)

5

Odp: Composite Sync

Nie widzę nic o tym symbolu. Na razie odkładam temat, gdyż jedyne co uzyskałem to fakt, iż przestało mi działać rozszerzenie pamięci w 260ST :( Wyciągnąłem je, aby poszukać pod płytką i oderwały się kabelki od MMU, no i kiszka. Więc chwilowo bilans ujemny :)

Może ktoś wie gdzie należałoby je podłączyć.
3 przewody, na foto widać gdzie były mniej więcej podłączone gdy wszystko działało:
http://artur.ataritt030.info/pliki/ram.jpg
z lewej strony MMU, a więc piny od 10 do 26.
sądziłem, że 18,21,22 MMU czyli Bank 1:
18           RAS1-
21           CAS1L-       Output   Ramselekt Bank1 Low
22           CAS1H-       Output   Ramselekt Bank1 High

niestety nie bangla :(

Ostatnio edytowany przez artik-wroc (2011-12-25 21:04:33)

Było miło :) Do widzenia.

6

Odp: Composite Sync

Piny na MMU to się zgadzają. Tylko czy przewody podłączyłeś we właściwej kolejności. Bo mniej więcej widać ale dokładnie to nie.

Wydaje mi się, że z pinu 22 to leci do R121 i tyle mogę dojrzeć.

Ostatnio edytowany przez Sukkor_benoth (2011-12-25 22:31:16)