Temat: SCSI to IDE ??

http://www.amso.pl/p/pl/1814/przejsciow … eszen.html

moim zdaniem coś im się porąbało :)

Było miło :) Do widzenia.

2

Odp: SCSI to IDE ??

Faktycznie, przecież to zwykła kieszeń na dysk a nie żadna przelotka, zresztą nie wiem czy takowe istnieją.

3

Odp: SCSI to IDE ??

Na bank. A to dlatego, że jest tam 50-pinowy Centronics, i uznali, że to SCSI. Patrząc na płytkę nie widzę tam interfejsu, a zwykłe połączenia.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

4

Odp: SCSI to IDE ??

Taki centronics w SCSI to tylko zewnętrzny. Dyski takiego nie mają. Tylko na obudowie pisze IDE a powyżej SCSI....

A co do istnienia to trzeba tutaj jednego kolegi naprostować bo takowe adaptery są (tylko drogie)

http://www.pc-pitstop.com/scsi_ide_adapters/

Ciekawe że tutaj są po 150 dolców a tamto jest po 19 zeta.....

5

Odp: SCSI to IDE ??

Miałem swego czasu taki konwerter marki Yamaha i spisywał się znakomicie z TT

Było miło :) Do widzenia.

6

Odp: SCSI to IDE ??

Też mam taki, ale tam nie ma centronics. Ja wsadziłem do jednej Performy i też działa.

7

Odp: SCSI to IDE ??

artik-wroc napisał/a:

Miałem swego czasu taki konwerter marki Yamaha i spisywał się znakomicie z TT

Ten firmowy od CRW-F1 ?

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

8

Odp: SCSI to IDE ??

@Sukkor_benoth nawet nie wiedziałem, że istnieją. Dzięki za informacje.

9

Odp: SCSI to IDE ??

grzeniu napisał/a:
artik-wroc napisał/a:

Miałem swego czasu taki konwerter marki Yamaha i spisywał się znakomicie z TT

Ten firmowy od CRW-F1 ?

Coś właśnie słyszałem, że to ponoć tylko działa z nagrywarkami Yamaha. Ja używałem z dyskiem, kartą CF i wszystko grało.
http://www.yamaha-online.de/products.ph … amp;lang=e

Było miło :) Do widzenia.

10

Odp: SCSI to IDE ??

Jak ja go kupowałem to też mi gość udzielił takiej informacji. Planowałem wsadzić  do PowerMaca 7300. Wsadtilłem ale nie bardzo działał. Bardzo często w czasie uruchomienia wywalał błąd, że komputer był niepoprawnie wyłączony i musi sprawdzić dysk. Zdarzały się też zwisy w czasie jazdy. W końcu do PowerMaca kupiłem kontroler ATA i było ok, żadne zwisy i głupie komunikaty. A to ustrojstwo zostało, zrobiłem eksperyment z Performą (konkretnie 475) i tu bez problemów, hula do dzisiaj.

11

Odp: SCSI to IDE ??

To co widać na zdjęciu to jest kieszeń na szufladę z HDD IDE , a to złącze (niby "centronics") to jest właśnie złącze szuflady chyba nawet dokładnie to jest IDE tylko z metalowym obramowaniem co by pewniej szuflada się podłączała i tyle :) Miałem takich kilkanaście. Krótko mówiąc - jest to pół produktu, drugą połowę stanowi szuflada, do której się  wkręca normalny 3.5 calowy dysk.

Ostatnio edytowany przez wieczor (2012-01-01 00:39:56)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem