51

Odp: Braki z tamtych lat...?

mazi napisał/a:

Nie mam takiej traumy po latach, jak jury, co do wersji gier na atari i ami. Za to mam takie cos w odczuciu do demosceny na obu kompach.

mazi, spoko, ja nie mam żadnej traumy :P Gdybym się cofnął w czasie, to i tak kupił bym STE. Spędziłem przy nim absolutnie cudowne chwile i nie zamieniłbym ich na inne. Co nie przeszkadza mi pisać tego co piszę teraz, jeśli uważasz że gdzieś napisałem bzdurę to wal śmiało. Obadamy czy tak nie jest, i jeśli wyjdzie że napisałem bzdurę to odszczekam ją :)

52

Odp: Braki z tamtych lat...?

O ja, Ty tak na serio? :)

Przeciez dely tu napisal, ze do amigi na poczatku kupowowalo sie kontoroler. Potem jak mniemam trzeba bylo kupic dodatkowo hdd. A czyz nie lepiej miec wszystko od razu?

Edit:
to bylo do Twojego poprzedniego postu.

Ostatnio edytowany przez mazi (2012-01-16 21:26:50)

53

Odp: Braki z tamtych lat...?

Tak, domyślam się :)

W takim razie co za różnica czy do jednego pudła wrzuci się kontroler z dyskiem czy obydwa urządzenia oddzielnie? I tak potrzebne są obydwie rzeczy aby to zadziałało. Do ST było wiele kontrolerów oddzielnie jak i zarówno wiele pudeł z obydwoma rzeczami wsadzonymi do środka jednego pudła.

Ostatnio edytowany przez jury (2012-01-16 21:29:41)

54

Odp: Braki z tamtych lat...?

Jak kupuje urzadzenie natywnie nieobslugiwane przez maszyne, ktora posiadam, to tak, wole miec wszystko w jednym pudle: hdd oraz i-face. Ale to tylko moje zdanie.
Poza tym, w starych czasach, hdd powiedzmy jako standard, zaczal sie dopiero przy a1200. Nikt z moich znajomych nie posiadal falcona a amige1200 tak, wiec pisze to co pamietam z rzeczywistosci z tamtych lat. Dodam, ze nie mialem chocby jednego znajomego, ktory posiadalby wtedy hdd do kompa. Oczywiscie pisze tu o sprzecie osmio bitowym i szesnasto z wyjatkiem PC z hdd, ktory sam posiadalem :)

Ostatnio edytowany przez mazi (2012-01-16 21:42:29)

Odp: Braki z tamtych lat...?

jury: takie wtedy były dyski, tj. zawierały w sobie kontroler. Tak samo jak stacje dysków do C64 czy XL/XE - też zawierają w sobie kontroler.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

56

Odp: Braki z tamtych lat...?

Oczywiście cały czas mówimy o latach 80tych, a 90te to inna bajka.

dzięki temu że ST miał wbudowaną logikę - kanał dma odciążający procesor, ultra szybkie złącze ( jak na tamte czasy) z odpowiednimi sygnałami, Atari już w 1985 mogło zaoferować komputer i twardy dysk w konfiguracji out of the box.
Możliwości kupna  i łatwości montażu, bez żadnych dodatkowych rozszerzeń, bez zbędnych kabli.
Czy w tamtym czasie konurencja oferowała podobne rozwiązanie?

Ostatnio edytowany przez Cyprian (2012-01-16 22:16:05)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

57

Odp: Braki z tamtych lat...?

Amiga 2000

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

Odp: Braki z tamtych lat...?

Przebijam, Atari TT ;)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

59

Odp: Braki z tamtych lat...?

odeszliśmy od tematu, było o grach...czy jest na ST jakaś fajna i dynamiczna bijatyka typu SF2 lub podobna?

Ostatnio edytowany przez gepard (2012-01-17 10:20:07)

gep/lamers^dial

60

Odp: Braki z tamtych lat...?

SF2 jest na ST ( całe 3 klatki na sekundę ma :) ) Do tego jest jeszcze Ultimate Arena na STE. I to by było tyle jeśli chodzi o bijatyki "nowej ery"

61

Odp: Braki z tamtych lat...?

To jak jesteśmy w temacie 16/32bie to przyłączę się z Falconem i swoimi spostrzeżeniami:
Wiecie co, piszecie że były braki na st/ste w porównaniu do Amigi, ech zobaczcie jakie braki ma Falcon w porównaniu do Amigi 1200. Tutaj to jest masakra, mam około 120gier na Falcona i może z 20 to naprawdę fajne gry wykorzystujące w jakiś sposób możliwości Falcona i mające klimat!!
Spodobał mi się:
KilingImpact , Ishar III, Sheer Agony CD, Downfall

w co można pograć na Falconie bez zwymiotowania:
Aazohm krypht
crown of the creation 3D (grałem tylko w demo) bez entuzjazmu
Dino  Dudes Evolution może być nawet fajne
Gravon no nawet może być to fajna gra, ale dla mnie bez emocji
H2O - jak wyżej
road Riot 4WD lubię wyścigi, ale to przypadło mi do gustu
Ultimate Arena -też tak sobie nawet fajnie to wygląda ale jakoś słabo wciągające

I to są gry które wg. mnie warto włączyć na Falcona, reszta ech...

Nie rozumiem jak można było taką maszynę tak zmarnować, na Amigę 1200 jest trylion gier
Nawet lotus na Falcona jak dla mnie jest obrzydliwy w porównaniu do Amigi.

Aby zagrać/znaleźć te gry/zdobyć je zajęło mi to trochę czasu.
Ale słabo jest to że na Falcona jest tylko kilka gier dobrych.
Pinbale nawet dają radę ale jakoś nigdy nie byłem ich fanem.

Nie piszę o 060 gdyż w quaka to grał każdy :P
Marzeniem moim jest zagrać w taką grę jak alien breed 3d, która była wydana w czasach gdzie moc amigi pozwala na granie na okienku wielkości znaczka pocztowego, a później przyszły karty 060 i pozwalały na normalną grę..

St/Ste ma bardzo wiele gier w porównaniu do Amigi, natomiast Falcon jest niestety maskarą w porównaniu do Amigi 1200.
Tak wiem Falcon ma zastosowania muzyczne itd. itp.

Szkoda że Atari Falcon 030 święty gral każdego Atarowca został tak zmarnowany i zaniedbany pod kątem gier.

Ostatnio edytowany przez AS... (2012-01-17 10:51:32)

Odp: Braki z tamtych lat...?

Nie wiem czy Double Dragon 2 albo Dynasty Wars łapią się pod 'podobna' ale są na ST.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

63

Odp: Braki z tamtych lat...?

Double dragon to chodzona bijatyka, to nie ten typ gry co SF2. Dynasty Wars nie znam, ale pewnie też chodzona.

64

Odp: Braki z tamtych lat...?

AS... napisał/a:

Nie rozumiem jak można było taką maszynę tak zmarnować, na Amigę 1200 jest trylion gier

Bo Falcon był zdecydowanie za drogi, żeby ktokolwiek myślał kupować go jako maszynę do gier. Atari nie wpadło na pomysł, żeby sprzedawać dwie wersje tej samej platformy na różne rynki tak, jak zrobiło to na początku (ST - Mega ST) - np. A500 - A2000, A600 - A3000, A1200 - A4000. Można było opychać Falcona w wersji bez DSP z 2 MB RAM i $czegoś_tam_jeszcze znacznie taniej i Falcona z 4 MB, DSP, dyskiem oraz 040 w obudowie desktop drożej. Niestety zdecydowano się na wersję uśrednioną z 030, za drogą do domu i na biurko, a za ubogą dla rynku Pro, który wolał kupić coraz bardziej panoszącego się peceta lub Maka.

Dla potwierdzenia wagi moich słów siłacz palnie pięścią w stół. A dla tych, którzy nie wierzą, chciałbym polecić listę sprzedanych Amig vs Falconów ;)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

65

Odp: Braki z tamtych lat...?

ta, po cenach na ebau widać co jest rzadszym okazem,
ale daj linka do tej listy

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

66

Odp: Braki z tamtych lat...?

Jak mnie pamięć nie myli Atari sprzedało Falcona około 15tyś szt. doliczając do tego późniejsze sprzedawanie przez claba..
Rudolphe Czuba kiedyś o tym gdzieś pisał.

67

Odp: Braki z tamtych lat...?

Cyprian napisał/a:

ta, po cenach na ebau widać co jest rzadszym okazem

Cyprian, czytaj, proszę dokładnie. Nie rozmawiamy tutaj o tym co jest rzadszym okazem, As pytał dlaczego dla Falcona nie ma gier wykorzystujących jego hardware i tego się tyczy moja odpowiedź.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

68

Odp: Braki z tamtych lat...?

właśnie odpaliłem SFII na ST i rzeczywiście niezły slideshow, w mordę kto mógł tak spieprzyć taki tytuł??? przecież to powinno teoretycznie wyglądać podbnie do tego co jest na A500

btw dla A1200 juz pod sam koniec żywota na rynku ukazał się fajny Super Street Fighter II Turbo:
http://www.youtube.com/watch?v=mAkVINHrBFc   szkoda że Capcom trzyma mocno licencję na swój jeden z flagowych tytułów, bo można by go przenieść na jeszcze coś szybszego (F030 + tracki audio grane w realu live prosto z HD dzieki DSP bez trudu)

gep/lamers^dial

69

Odp: Braki z tamtych lat...?

Dely, moja wypowiedź była potwierdzeniem Twojej. Falconów sprzedało się mniej niż A1200 co ma odbicie w cenie na ebayu. Im rzadszy model tym wyższa cena.
I tyle.
Co do ilości sprzedanych egzemplarzy, od dawna poszukuję jakiegoś zestawienia. Gdzieś przecież musi być jakieś info, chociażby raporty sprzedaży, raporty revenue za tamte lata dla Atari i Commodore.

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

70

Odp: Braki z tamtych lat...?

gepard napisał/a:

właśnie odpaliłem SFII na ST i rzeczywiście niezły slideshow, w mordę kto mógł tak spieprzyć taki tytuł???

I tak wtedy w to grałem jak dzik :) Amigowa wersja aż tak super szybsza w sumie nie jest, tam też daleko do jednej ramki :P ( a są tacy na tym forum którzy twierdzą że w ogóle nie widzą różnicy :D )

71

Odp: Braki z tamtych lat...?

no nieznaczna róźnica w szybkości, ale postacie jakieś takie bez wyrazu albo grafik miał zjechany tydzień, no i muza tu na yamaszce raczej uwiera, bo zawsze będzie się miało w pamięci jak gra ta wyglądała/brzmiała w salonie.

co do Ultimate Arena, nie jest taka zła, gdyby jeszcze zmienić pare animacji (wyskok to kpina), koniecznie pozmieniać imiona zawodnikom, bo są jak z teleturnieju "jaka to melodia" to byłby dosyć grywalny tytuł

gep/lamers^dial

Odp: Braki z tamtych lat...?

Ja nie wiedzie różnicy bo nie widziałem SFII na Amidze ;)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

73

Odp: Braki z tamtych lat...?

patrząc na youtube na 1jedną i 2ga wersję, wersja na atari = slideshow :(

74

Odp: Braki z tamtych lat...?

Cyprian napisał/a:

Co do ilości sprzedanych egzemplarzy, od dawna poszukuję jakiegoś zestawienia. Gdzieś przecież musi być jakieś info, chociażby raporty sprzedaży, raporty revenue za tamte lata dla Atari i Commodore.

Pierwszy link z Google http://www.amigahistory.co.uk/sales.html, dla Atari znalazłem tylko pogłoski i przypuszczenia, że Falconów nie sprzedało się więcej niż 30 tys. egzemplarzy (włącznie z przejętymi przez Clab magazynami Atari).

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

75

Odp: Braki z tamtych lat...?

dzięki

przydało by się takie zestawienie dla Atari

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org