Temat: SIC! + Turbo Blizard...inne

Ma ktoś turbo blizzard w magnecie i sic'a ?
Trub zrobił takie coś ;-) ... może uda sie go namówić na inne turba....
Ale trza wpierw to przetestować :-)
A ja takowego nie mam :-) (miał Trub ale milczy od kilku dni ;/ , a ja nie lubie czekać.... ;p )
http://sic.pigwa.net/files/tblizzard.png

Ostatnio edytowany przez stryker (2012-01-25 17:18:33)

"wszystko się kiedyś kończy......."

2

Odp: SIC! + Turbo Blizard...inne

hmmm ... mam kilkanaście magnetofonów i są w śród nich egz. z przeróbkami. Ciężko jednak będzie stwierdzić teraz, co jest co. Jest gdzieś jakiś "*.cas" do zgrania na taśmę w w/w systemie?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

3

Odp: SIC! + Turbo Blizard...inne

Użyj tego: http://www.baktra.wz.cz/software/turgen2.html

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

4

Odp: SIC! + Turbo Blizard...inne

Off topic. Na tej stronie co Grzeniu jest link do oryginalnego opisu Turbo 2000 (po czesku). http://www.atari8.cz/calp/data/pha_pr_2/index.php
Nawet linstingi w assemblerze sa :)

5

Odp: SIC! + Turbo Blizard...inne

W czasie kiedy stryjek czekał, przygotowałem wersję SICową kartridża "Hurek presents" dla Blizzarda (taki bardziej rozbudowany kart, 16k). Do pobrania stąd.

6

Odp: SIC! + Turbo Blizard...inne

Podepnę się.
W ramach prób wylutowania układów przed instalacją Ultimate wylutowałem z mojego cartridge Turbo Blizzarda eproma i go odczytałem. Ostatnio jak sprawdzałem nie chciał mi się uruchomić podłączony do komputera, nie wiem co mu jest. Styki brudne, czy elektrolit wysechł?
Wyglądał tak, kupiony za 12000 zł w Mapasofcie w Krakowie (ile przeróbka magnetofonu kosztowała nie pamiętam). Obudowy już nie mam, ale wyglądały napisy podobnie jak na tej naklejce, którą Dely rysował do karta od Turbo Rom.
Ten mikrostyk to ja sam dołożyłem - po naciśnięciu jego i reset kartridż uruchamiał się ponownie - na podstawie informacji już nie pamiętam z którego czasopisma.
strona 1 carta
strona 1 carta
Zawartość eproma - niestety zła, jak będzie możliwa dobra to poprawię.

Trub - co trzeba było zrobić, żeby zaprogramować tym Hurkowym wsadem SIC!?

Edit: poprawiony link do ROMu.

Ostatnio edytowany przez lemiel (2012-03-18 09:02:20)

7

Odp: SIC! + Turbo Blizard...inne

lemiel - trzeba se to wrzucic do atra wraz z sicflasherem.... lub zaprogramuj prograamtorem :-)
Tu pierwsza wersja Carta z Turbo Blizzard która zrobił Trub: http://sic.pigwa.net/files/blizzard_sic.zip

"wszystko się kiedyś kończy......."

8

Odp: SIC! + Turbo Blizard...inne

Bardziej mi chodziło o to, czy nie trzeba czegoś przestawiać w kolejności banków albo coś. Bo przypomniało mi się wspomnienie o Space Harrierze działającym na MaxFlashu a nie działającym na SIC!.

9

Odp: SIC! + Turbo Blizard...inne

Te obrazy cartów sa juz przerobione pod sic'a.... wystarczy sflashowac i tyle....
ps. popraw linka do rom'u ...

Ostatnio edytowany przez stryker (2012-01-30 23:11:20)

"wszystko się kiedyś kończy......."

10

Odp: SIC! + Turbo Blizard...inne

Zestaw się powiększył, aktualnie zawiera SIC!owe obrazy dla następujących systemów Turbo:

Turbo Blizzard
--------------
- Turbo Cartridge+
- Hurek Presents

Turbo 2000
----------
- K.S.O. 2T09
- K.S.O. WZab WT12
- TURBO 2000 F

AST
---
- AST UTILITY AS'1988 by S.N.

Do pobrania stąd.

11

Odp: SIC! + Turbo Blizard...inne

Podziękować i jako użytkownicy SICa! czekamy na więcej !

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

12

Odp: SIC! + Turbo Blizard...inne

Dziękuję.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

13

Odp: SIC! + Turbo Blizard...inne

Próbowałem odpalić swój zrzut w Altirze. Zawiesza się. Wybierałem wszystkie możliwe typy cartów. Nie wiem co jest nie tak.
I co dla mnie dziwne, na końcu czwartego kB jest taki sam ciąg 6 bajtów jak na końcu ósmego kB - ten blok startu i inicjalizacji opisany na atariki - porównałem go z tym obrazem dla SIC!, który zrobił trub - 12 kB i na końcu każdego czwartego kB jest taki sam ciąg.

Zły zrzut zrobił programator? Zabezpieczony przed odczytem eprom? Coś jeszcze innego?

14

Odp: SIC! + Turbo Blizard...inne

Altirra nie obsługuje typowych kartridży Turbo. One mają taki układ elektroniczny, że się same po chwili odłączają. Dlatego trzeba paczować, żeby zadziałały z SICem (i Altirrą).

15

Odp: SIC! + Turbo Blizard...inne

A jest jakiś ogólny schemat paczowania?
Możesz coś podpowiedzieć?
Ew. bym się pobawił, żeby zadziałało.

16

Odp: SIC! + Turbo Blizard...inne

Ogólny schemat jest taki, żeby dopisać kod odłączający kartridż po jego zainicjowaniu. Kod ten zależy od kartridża na który to chcemy przenieść (SIC!, Maxflash itp.). W razie czego podeślij.

17

Odp: SIC! + Turbo Blizard...inne

Ten z postu powyżej: Eprom Cartridge Turbo Blizzard z Mapasoft - niestety zły, jak będzie możliwy dobry to poprawię.
Dzięki!

Ostatnio edytowany przez lemiel (2012-03-18 09:03:08)

18

Odp: SIC! + Turbo Blizard...inne

Lemiel, coś chyba nie tak poszło ze zgrywaniem. Pierwsze 2 KB jest takie same jak drugie; tak samo trzecia i czwarta ćwiartka. Tak jakby linia A11 podczas zgrywania była niepodłączona.

Edit: Ze zdjęć wynika, że typ kartridża to Phoenix (8KB), wyłączany przez dostęp do strony $D5.

Ostatnio edytowany przez Krótki (2012-03-13 22:41:24)

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

19

Odp: SIC! + Turbo Blizard...inne

Wychodzi na to, że faktycznie jest coś nie tak z tym plikiem.
Ale zgrać inaczej się nie chce.
Czy jest możliwe, że eprom odszedł do krainy wiecznych łowów?

Porównanie naoczne z plikiem dumpa z tego postu sugeruje, że mój to klon ze zmienionymi/brakiem napisów. Bo kopier wyglądał właśnie jakoś tak.

No i ten dump Sebana odpala się od strzału w Altirze.

20

Odp: SIC! + Turbo Blizard...inne

Do kolekcji doszedł nowy kartridż Turbo Toolbox II autorstwa Góreckiego (o którym ostatnio pisano na forum).
Był trochę zabezpieczony, ale mam nadzieję że wszystko działa. Uruchamiać pod Atari OS. Proszę pisać jakby co.
Pobierz

Turbo Toolbox II

21

Odp: SIC! + Turbo Blizard...inne

Kartridż z Turbo Toolboxem II jest fajny. Wczoraj bawiłem się nowym trybem emulacji stacji dyskietek (Turbo 1050) w Altirze - wątek na AtariAge - ale jakoś opcje wczytania loadera do turbo mi nie chciały zadziałać - żeby zbootować dyskietkę od razu w turbo - jak przy podniesionej dźwigni. No i ROM -> ROMEK nie wiem jak działa (czy?), pomimo przeczytania opisu.

22

Odp: SIC! + Turbo Blizard...inne

A masz ROMKA ? To chyba jest jakieś rozszerzenie typu OS w RAMie.
Natomiast ładowanie z pomocą "Disk utility options" u mnie na sprzęcie odbywa się w Turbo.

Ostatnio edytowany przez trub (2012-03-20 11:07:13)

23

Odp: SIC! + Turbo Blizard...inne

No nie mam, tego, zastanawiałem się jak to działa.

To sprawdzę (może mi się uda) na realnej maszynie i jak coś można ewentualnie do poprawy do Altirry zgłosić.

24

Odp: SIC! + Turbo Blizard...inne

Może ktoś z was przetestować ? : http://sic.pigwa.net/files/um_sic.zip
http://sic.pigwa.net/files/gajaifbb.jpg

"wszystko się kiedyś kończy......."

25

Odp: SIC! + Turbo Blizard...inne

Czy jest gdzieś może dostępny ROM cartridge'a od Atares w formacie SIC-a?