51

Odp: Czy Falcon 030 to niewypał ?

As: Amigę wybrałem powiem szczerze dla sceny, mieszkałem kiedyś w Rumi a tam pełno było dookoła ami-scenowców, dlatego nasiąkłem Amigą przez znajomych ( tu pozdrowienia do zaświatów dla ś.p. Marsa/Mystic u którego zobaczyłem co to naprawdę znaczy byc swaperem w wersji międzynarodowej). Giercowałem na Amidze niejako z nudów :) a że było w co grać to inna sprawa i tak jakoś zostało :) Co do dem: to rzeczywiście nie widziałem nawet mniejszej połowy, szczegołnie tych z czasów świetności OCS/ECS , ale staram sie to nadrabiać i z zapałe maniaka oglądam w wolncyh chwilach płytki z serii 17-bit Collection . Ile tam jest zajebistych, czasem zapomnianych perełek ( kuźwa jakie genialne music-dyski ze starych czasów)

gep/lamers^dial

52

Odp: Czy Falcon 030 to niewypał ?

@AS...: co ciekawe, muzyczka z "Sonolumineszenz" powstała na Amidze na trackerze Art of Noise, a nie na Falconie, co nie zmienia faktu, że była jednak pisana przez atarowca. :) Odgrywana na Amidze pod tymże trackerem albo pod DeliTrackerem brzmi IDENTYCZNIE jak na Falconie. :P Nieco więcej pod linkami:

http://www.exotica.org.uk/wiki/Art_of_Noise
http://www.scenemusic.net/demovibes/song/25753/

Ostatnio edytowany przez voy (2012-01-31 00:27:11)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

53

Odp: Czy Falcon 030 to niewypał ?

AS... napisał/a:

trzy razy oglądałem demko hmmmm dźwięk kładzie wszystko i wszystkich, koncerty hd nagrane w dts hd mają jakiś taki hu** dźwięk.

Mgwahahah ! Twoje podniecenie sięgnęło zenitu (szczytowałeś ?) przy argumentacji przedszkolaka :)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

54

Odp: Czy Falcon 030 to niewypał ?

Robi się wojna: Falcon vs 1200 tylko dlaczego tak bardzo jedni próbują przekonać o wyższości swojego sprzętu, który w tej chwili nie ma czasu. Oba przegrały z PC. Co z tego, że wróci (wraca?) moda na retro jak to nadal jest retro i generalnie można używać tego do codziennej pracy, tylko ile osób tak zrobi? Korzystanie z internetu, oglądanie filmów na komputerze za około 4-5k? Bo pewnie tyle kosztuje teraz dopalony Falcon, Amiga dopalona także tania nie jest i pewnie można by pisać o podobnych cenach. Za 700zł można kupić PC z monitorem (używany dell z core2duo, 2gb ramu, 80 gb dysk) + monitor (nawet nowy da rade już zakupić) i będzie można zrobić to samo a nawet więcej bez zbędnego kłopotu z sterownikami, fs i całą resztą.
Jestem zwolennikiem starszego sprzętu ale takie pisanie, że to posiada blitter co potrafi ch... narysować a ten drugi nie da rady bo tylko kwadrat jest po prostu z mojego punktu widzenia bez sensu. Jak już to lepiej zebrać co która maszyna potrafi, wstawić w ładną tabelkę dla porównania i gotowe. Oczywiście, bez żadnych punktów, suche fakty.

Takie wyliczanie nie ma sensu że tu cpu lepsze a gdzie indziej gorsze - tutaj liczy się współpraca i jako takie utrzymanie sprzętu na chodzi i ewentualnie wzbogacanie o nowe systemy lub ich wersje, jakiś hardware no i oprogramowanie.

55

Odp: Czy Falcon 030 to niewypał ?

grzeniu napisał/a:
AS... napisał/a:

trzy razy oglądałem demko hmmmm dźwięk kładzie wszystko i wszystkich, koncerty hd nagrane w dts hd mają jakiś taki hu** dźwięk.

Mgwahahah ! Twoje podniecenie sięgnęło zenitu (szczytowałeś ?) przy argumentacji przedszkolaka :)

O TY zboczeńcu!!
-Nie wiem jak Ty ale ja preferują kobiety (żona może zaświadczyć)..

56

Odp: Czy Falcon 030 to niewypał ?

Moje preferencje niech zostaną w moim związku małżenskim :-)

Nie zmienia to faktu, że F030 w stosunku do A1200 ssie :)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

57

Odp: Czy Falcon 030 to niewypał ?

nie chce mi się z tobą dziecko gadać

58

Odp: Czy Falcon 030 to niewypał ?

Jeszcze raz Ci powiem że F030 ssie :)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

Odp: Czy Falcon 030 to niewypał ?

Eeee spoko; nie ma żadnej wojny.
Zabawka podskakuje do narzędzia, że ona jest bardziej kolorowa.

No i chu.j, bo jest, ale tak to się nigdy nie dogadacie, bowiem jakkolwiek mocne ciosy padają z każdej strony, to za każdym razem padają obok celu: i nie ma się co dziwić, skoro do innych celów były obie maszyny.

Jak chcę sobie pograć i mam do wyboru Falcona 030 i Amigę 1200 (a nie jakieś tam PPC czy inne śmiecie, bo nie o tym mowa), to wiadomo, że wybieram Amigę.
Ale jeśli jadę do pracy, to nie Matchboxem, bo nie jestem kur.wa Piotruś Pan.



PS: I tak, jak chcę pograć "powyżej 8-bit", a mam do wyboru wszystkie moje komputery, to włączam zawsze Atari ST, ale to już inna sprawa.

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

60

Odp: Czy Falcon 030 to niewypał ?

grzeniu napisał/a:

Jeszcze raz Ci powiem że F030 ssie :)

Boszzz, przechodzisz etap powrotu na drzewo?

61

Odp: Czy Falcon 030 to niewypał ?

Nie, na krzak.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

Odp: Czy Falcon 030 to niewypał ?

Grzeniu, chodź, opowiem Ci bajeczkę. Bajka będzie krótka.

Mała wiewiórka o imieniu 'A' siedziała pod jabłonką i wojowniczo perorowała jeżowi 'F', że jest odeń daleko lepsza.
- Ty jesteś szary i masz brzydkie twarde kolce, a zobacz, jaka ja jestem urodziwa, płomienno ruda; jakie piękne mam futerko, mięciutkie kur.wa kłaczki i śliczny ogonek!
Jeż 'F' nie odrzekł nic, tylko spokojnie czekał.
Powiał wiatr i z drzewa pospadały okrągłe czerwone jabłuszka.
Jedno spadło na jeżyka i nabiło się na kolce. Jeż 'F' zabrał swój łup i poszedł się nawpie.rdalać za wszystkie czasy, podczas gdy kolejne jabłko spadło na śliczną puszystą wiewióreczkę 'A' i rozj.ebało jej piep.rzony łeb.

KONIEC

Ostatnio edytowany przez YERZMYEY/HOOY-PROGRAM (2012-01-31 10:22:18)

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

63

Odp: Czy Falcon 030 to niewypał ?

Yerz,
masz ode mnie browara na najbliższym zlocie!

64

Odp: Czy Falcon 030 to niewypał ?

Tak, smutki najlepiej topić w szklance wódki :)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

65

Odp: Czy Falcon 030 to niewypał ?

będzie dosadnie i bez owijania w bawełnę

w innym wątku juz ktoś podsumował, że na CH.UJ Wam te wojenki w roku A.D.2012?????
Każdy ma swoje upodobania i tyle, a w dodatku gadacie o DWÓCH JE.BANYCH TRUPACH ( Atari i Amiga, Amiga i Atari żeby sie nikt do kolejności nie doczepił).

Dla mnie to jak dwóch studentów w prosektorium nad zwłokami supermodelki, obydwu chciałoby ją zapiąć mówiąc dosadnie, tyle że krew im z mózgu do fiutów spłynęła i nie jarzą że stoją nad TRUPEM...

Każdy ma emocjonalne więzy ze swoim ulubionym sprzętem i dobrze. Tyle że nie warto o to kruszyć kopii ( Adam K. tm. :) ) Ja tu widzę, że emocjonalnie niektórzy tu wciaż tkwią na BALKONIE w Ornecie A.D. 1995 :)

gep/lamers^dial

66

Odp: Czy Falcon 030 to niewypał ?

Ja pieridzu... Ale czad ta bajka była. Od dziś, za każdym razem gdy ktoś będzie leciał w kierunku X vs Y prosze go koniecznie odesłać do postu YERZ-a i tym samym zamknąć temat.

PS: YERZ-u, powinieneś otworzyć nowy wątek (tylko nie w sekcji bałagan!!!). Bajki o yerzyku i veviurze. To ma sens :D

/l\tari

67

Odp: Czy Falcon 030 to niewypał ?

Yerzu jest moc  :)
+100

Ostatnio edytowany przez Cyprian (2012-01-31 14:08:49)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

68

Odp: Czy Falcon 030 to niewypał ?

Lepiej sobie kupić Laptopa za 1500 i odpalić wszystko pod emulatorem Amigi czy Atari ;)
A jak ktoś ma zbędną kasę kupuje sprzęt retro dopasionego Falcona lub Amigę 1200 pewnie jakieś 3000 do 5000 i się rajcuje demami. Ale jest jeden + do Atari dopałka mieści się w orginalnej obudowie a niestety Amiga wygląda jak T34 w jakimś Towerze ;)

grzeniu napisał/a: Jeszcze raz Ci powiem że F030 ssie

Nie masz Falcona więc Cię ssie?? :lol:

2xAtari Jaguar + 1xJaguar CD + BJL, SkunkBoard rev.3, SkunkBoard SillyVenture Edition. , 16CD + 22cart
Atari Falcon 030/14MB + CT63/256MB + SuperVidel + SVEthLANa + CF16GB + DVD HP SCSI

69

Odp: Czy Falcon 030 to niewypał ?

Gustaw, bzdury piszesz ;)

W A1200 w sumie każda dopałka oprócz grzejących się 040, czyli 020 (karty np. 28 MHz), 030, 060 jak najbardziej mogą być zainstalowane pod klapką w standardowej obudowie. Sam mam desktopową A1200 z 030/50 MHz + FPU i 64 MB RAM na pokładzie :P

Ostatnio edytowany przez Jacques (2012-01-31 19:25:24)

70

Odp: Czy Falcon 030 to niewypał ?

Jacques napisał/a:

Gustaw, bzdury piszesz ;)

W A1200 w sumie każda dopałka oprócz grzejących się 040, czyli 020 (karty np. 28 MHz), 030, 060 jak najbardziej mogą być zainstalowane pod klapką w standardowej obudowie. Sam mam desktopową A1200 z 030/50 MHz + FPU i 64 MB RAM na pokładzie :P

A to sorry nie wiedziałem zwracam honor :D

2xAtari Jaguar + 1xJaguar CD + BJL, SkunkBoard rev.3, SkunkBoard SillyVenture Edition. , 16CD + 22cart
Atari Falcon 030/14MB + CT63/256MB + SuperVidel + SVEthLANa + CF16GB + DVD HP SCSI

71

Odp: Czy Falcon 030 to niewypał ?

060 mieści się pod klapą w amidze 1200.
Potwierdzam :(

Nie ja je tam montowałem, ale działa i da się katować.

Fajny sprzęt ta amiga 1200 060!!

72

Odp: Czy Falcon 030 to niewypał ?

Może i się mieści ale na styk, tak, że ma się wybrzuszenie. Do 040 i 060 najlepiej mieć osobny zasilacz, bo firmowy nie wyrabia. Ale ogólnie to co sobie próbujemy udowodnić ?

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

73

Odp: Czy Falcon 030 to niewypał ?

Jak dla mnie to to że AS szykuje się do sprzedaży AMIGI 1200 z dopałką zamiast FALCONA :)
AS- więc przejdźmy do konkretów ile sobie winszujesz za to cacko ????

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

74

Odp: Czy Falcon 030 to niewypał ?

sqward napisał/a:

Może i się mieści ale na styk, tak, że ma się wybrzuszenie. Do 040 i 060 najlepiej mieć osobny zasilacz, bo firmowy nie wyrabia. Ale ogólnie to co sobie próbujemy udowodnić ?

060 bez radiatora, wiatraczka, itp. wejdzie raczej bez problemu.
Udowodnić? Nic. Tylko ktoś pisał niemądre rzeczy, że jakakolwiek dopałka w Amidze wymaga obudowy tower ;) Więc nie udowodnić, a raczej OBALIĆ dziwne mity ;)

75

Odp: Czy Falcon 030 to niewypał ?

glowas11 napisał/a:

Jak dla mnie to to że AS szykuje się do sprzedaży AMIGI 1200 z dopałką zamiast FALCONA :)
AS- więc przejdźmy do konkretów ile sobie winszujesz za to cacko ????

Amiga 060 jest brata i nie mam zamiaru jej sprzedać.