51

Odp: Amiga vs ST(E)

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM napisał/a:

A fakty są jasne. MODa 4-kanałowego piszę na Amidze 500 1Mb, a MODa 8-kanałowego piszę na Atari STe 1Mb.
...
A póki co - obawiam się, że musisz mi wierzyć na słowo. :)
Ja Ci o kodowaniu nie odpowiadam. ;)

Ależ Yerz'u, ten wątek dla mnie od samego początku wygląda właśnie raczej na taki bardziej o kodowaniu ( technikalia, ale mogę się oczywiście srogo mylić :D ) a nie taki o "radosnej twórczości" :P
Więc idź sobie, jak to się mówi, stąd :D i daj innym pofilozofować o ważnych technicznych aspektach :) Wszyscy tu już chyba wiemy że 4ch tworzysz na A500 a 8ch na STE, wiec nie musisz sie powtarzc :P A mnie naprawdę interesują technikalia.

Ostatnio edytowany przez jury (2012-02-10 18:54:16)

52

Odp: Amiga vs ST(E)

amiga_rulez napisał/a:
Cyprian napisał/a:

ięgnij po Amiga Hardware Manual

a znajde tam rozdzial np o FBlit i Fscreen MCP ?  Czy wiesz co ty wogole czytasz i jaki ma to odnosnik do np latek systemowych oraz jaki jest ich zadanie

Czy ci się to podoba czy nie, Amiga Hardware Manual jest biblią developerów. Jeśli ona mówi że dane które mają być wyświetlone na monitorze muszą znaleźć się w Chip-Ramie, to tak jest. Tak więc system i jego biblioteki są uzależnione od prędkości / wydajności ChipRamu.


amiga_rulez napisał/a:

a wiec aby byblo jasniej Amiga Hardware Manual nic nie wspomina nawet o 2 MB CHIP RAM , AGA jest po prostu nie aktualne i tlumacz zasada dzialania A100

zmartwię ciebie, tutaj znów się mylisz.
Amiga Hardware Manual opisuje 16bitowe Amigi, ale w najważniejszej części jest aktualny również dla A1200:

- opis blittera, wydajnośc / ilość cykli - A500 i A1200 mają ten sam 16 bitowy 3.5Mhz blitter.
- opis Paula -  A500 i A1200 mają ten chip
- custom chipy sięgają tylko do ChipRamu i nie widzą fastramu;
- opis Chip Ramu - A500 i A1200 mają chipram taktowany tą samą prędkością - 3.5MHz. CPU w obu komputerach ma dostęp do niego co drugi cykl zegara, z prędkością  1.7MHz. Zarówno A500 jak i 1200 mają 224 cykle pamięci na linię, Z tego 112 cykli przypada na 68000 i 68020EC.


amiga_rulez napisał/a:

Czy da sie otworzyc i wyswietlic obrazek kotry wazy 3.5 MB ILBM bez kompresji w 18 Bitach np w trybie HAM8 800x600

znów się mylisz.
ramka HAM8 800x600 zajmuje 480kB
Jak sama nazwa wskazuje - HAM8 jest to tryb 8bitplanowy i zajmuje tyle samo co 800x600 w 256 kolorach.
Czyli mieści się w ChipRamie

amiga_rulez napisał/a:

wedlug Amiga Hardware Manual obie te rzeczy bezwzglednie powinny byc w pamieci CHIP

no wreszcie coś zrozumiałeś


amiga_rulez napisał/a:

Do cypriana - ja przykladmi  i danymi strzelam z glowy ad hoc ty wielogodzinnie szukasz w wikipedi.

amiga_rulez napisał/a:

Za trola ewidentnie w ryj bys dostal od mojej osoby bo trolem co najwyzje moze byc twoj stary

Im bardziej się spinasz, tym bardziej trolujesz


amiga_rulez napisał/a:

To tyle z mojej strony trafila kosa na kamie - widac ze nie lubisz Amigi tak samo jak ja ST

nie trafiła, bo ani ty nie masz pojęcia o Amidze ani ja nigdzie nie napisałem że nie lubię Amigi.


BTW, Drodzy Admini,
proszę o zmianę nazwy wątku z "Amiga vs ST(E)" na "amiga_rulez vs reszta świata".
Otóż, jak pewnie zauważyliście,  moim celem nie jest/nie było porównywanie A500 i ST (w tym wątku nie dałem i nie zamierzam dawać takich porównań), tylko wykazanie indolencji kolegi amiga_rulez :)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

53

Odp: Amiga vs ST(E)

amiga_rulez napisał/a:
gepard napisał/a:

Amigę i Amiscenę oraz ludzi tam siedzących.

od 2001 r juz nie dzialam aktywnie ..wiec moge ja upadlac :)

magazyn LEGION pamietam i znam i mi akurat pasowal

Jesli ktos mowi ze jestem amigowcem kretynem i sie nie znam - a pisze brednie to jak mam reagowac ?

hej dostalem cynk na forum PPA ze robi obore na ..daj se chlopaku na luz bo wszyscy mysla ze to ja :)

W sporej czesci masz racje byc moze zle dobierasz slowa - zbyt ostro a zapominasz ze to forum poswiecone milosnikom komputera Atari .. i ich nie przekonasz co jest lepsze ;-]

co do  odgrywania muzyki (sampli) bez posrednio z pamieci FAST jest to mozliwe jeden czlowiek znajacy sie w temacie
napisal

"Bez obrazy ale tymi samplami w CHIP to nie do końca się zgodzę. Przecież można wyłączyć DMA dźwięku i podawać dane bezpośrednio do AUDxDAT i wtedy można sampla umieścić w FAST ram na przykład. To wszystko można znaleźć tutaj Using Direct (Non-DMA) Audio Output .Mankamentem tej metody jest duże obciążenie procesora."

wiecej tu http://amigadev.elowar.com/read/ADCD_2. … e00EF.html

jesli mam byc szczery uwazam Atari ST za komputer mniej zaawansowany technologicznie w porownaniu do komputera Amiga (moze to byc moje subiektywne zdanie i was nie przekonam) ale pare rozwiazan w amidze wyprzedzaly epoke (np system wielozadaniowy,wyswietlanie 12 bit na ekranie, dzwiek stereofoniczny).
Bylo minelo nie ma co piany bic - konto zalozylem specyjalnie ale nie zamierzam sie udzielac bo to nie moj target :)  wole PPA.

PS. zmien sobie nick bo cie oskalpuja :))

Ostatnio edytowany przez HOŁDYS (2012-02-11 10:24:38)

54

Odp: Amiga vs ST(E)

On już się sam oskalpował. :P

I Ty zostaniesz big endianem...

55

Odp: Amiga vs ST(E)

HOŁDYS napisał/a:

"Bez obrazy ale tymi samplami w CHIP to nie do końca się zgodzę. Przecież można wyłączyć DMA dźwięku i podawać dane bezpośrednio do AUDxDAT i wtedy można sampla umieścić w FAST ram na przykład. To wszystko można znaleźć tutaj Using Direct (Non-DMA) Audio Output .Mankamentem tej metody jest duże obciążenie procesora."


próbowałem już to koleżce amiga_rulez tłumaczyć, ale ajkby grochem ścianę...

Cyprian napisał/a:

tak jak pisałem zgodnie z dokumentacją PAULA kanały DMA nie sięgają do FastRamu.
to nie oznacza że sample dzwiękowe nie mogą się znajdować w Fast Ramie.

Są dwa rozwiązania tego poblemu:
- kopiujemy procesorem (uprzedzę twoje pytanie - blitter nie bo nie sięga on do fastramu) dane dziwęku z FastRamu do ChipRamu gdzie sięgają kanały DMA;
- lub wyłączamy DMA dzwięku i wpisujemy procesorem dane dziwiękowe bezpośrednio do przetworników (AUDxDAT) z FastRamu.

oba rozwiązania dość mocno obciążają procesor (drugie stosuje się do odtwarzania sampli na STFM)


HOŁDYS napisał/a:

ale pare rozwiazan w amidze wyprzedzaly epoke (np system wielozadaniowy,wyswietlanie 12 bit na ekranie, dzwiek stereofoniczny).

raczej nie wyprzedzało epoki bo wszystko to było dostępne przed Amigą: unix, w konsolach, kartach graficznych... oczywiście stosownie drogie. Myślę że jedyną zaletą Amigi była cena

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

56

Odp: Amiga vs ST(E)

HOŁDYS napisał/a:

W sporej czesci masz racje byc moze zle dobierasz slowa - zbyt ostro a zapominasz ze to forum poswiecone milosnikom komputera Atari .. i ich nie przekonasz co jest lepsze ;-]

Dzięki za moderującą wypowiedź - jak może zauważyłeś tu nikogo nie chce do niczego przekonywać. Wielu jest tu miłośników Amigi i aktywnych jej użytkowników. Z faktami nie ma się co kopać. Poszło o co innego - mianowicie o to, że amiga_rulez wie, że dzwonią, nie wie w którym kościele a zgrywa księdza.

HOŁDYS napisał/a:

co do  odgrywania muzyki (sampli) bez posrednio z pamieci FAST jest to mozliwe jeden czlowiek znajacy sie w temacie napisal (...) Mankamentem tej metody jest duże obciążenie procesora

No właśnie to niektórzy próbują wytłumaczyć. Jest to oczywiście jak najbardziej możliwe. Z tym, że gra wtedy nie Paula (w sensie nie ona zapodaje sobie dane w tle) tylko na niej gra procesor. Krótko mówiąc gra tak, jak to robił pecet do momentu pojawienia się kart takich jak Gravis. I teraz robi to ponownie bo procesory wyprzedziły wszystko inne. Tylko pecet ze swoimi gigaherzami może sobie na to pozwolić.

HOŁDYS napisał/a:

jesli mam byc szczery uwazam Atari ST za komputer mniej zaawansowany technologicznie w porownaniu do komputera Amiga (moze to byc moje subiektywne zdanie i was nie przekonam) ale pare rozwiazan w amidze wyprzedzaly epoke (np system wielozadaniowy,wyswietlanie 12 bit na ekranie, dzwiek stereofoniczny)

I z tym też nikt tu nie polemizuje. Gdyby użytkownicy ST uważali go za komputer lepszy pod każdym względem, nie używali by Amig :) W dużym stopniu są to kompy bliźniacze - procesory, pamięć itp. Amiga zdecydowanie wyprzedza ST pod kątem multimediów, konstruował ją człowiek z wizją, który zresztą wywodził się z Atari. Kolega Tramiel jednak, być może kierując się jakąś wewnętrzną ambicją, chciał utrzeć nosa swojej byłej firmie, za cel obierając sobie C-64. I to mu się udało - biedak nie wiedział o Amidze ... a mógł on ją wypuścić, gdyby nie był tak zapatrzony w siebie :) STE który miał dorównać A500 wyszedł za późno, a Falcon jako odpowiedź na A1200 był za drogi i też spóźniony (jak zresztą sama A1200 :) ).

Takie są fakty i nie ma co z faktami dyskutować. Cała awantura wynikła tylko z tego, że pewien śmieszny człowieczek o mentalności kibola (nie kibica! zaznaczam stanowczo) próbuje zgrywać specjalistę i słabo mu to wychodzi. Nie zdaje sobie sprawy, że wielu tu ludzi, którzy w Amigach i amigowej scenie siedzą i trochę się znają :) Lamerstwo nigdy jednak nie umrze.

Ja jestem sukinsynem jednak, bo się świetnie bawiłem w tych wątkach, zawsze tak mam jak widzę jak ktoś beznadziejnie robi z siebie idiotę. Ludzkie nieszczęście potrafi być zabawne (no, wiem, że to niemoralne :) )

Ostatnio edytowany przez wieczor (2012-02-11 11:31:53)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

57

Odp: Amiga vs ST(E)

A ja tylko dopiszę. Atari to komputer wspaniały, właśnie dla tego że był taki jaki był, dlaczego ??? Wystarczy popatrzeć na dzisiejsze produkcję, gdyby kierować się tylko walorami sprzętowymi, dziś przez scenę zapomniany by został tak jak to ma msc w przypadku Amigi 500 ale to że uznawany był za coś gorszego powoduje że dziś jest sporo stuffu na ten sprzęt a Demka na STE wychodzą jakością poza możliwości Amigi w czasach jej świetności a wręcz zaczynają przypominać jakością sprzęt który zakończył działalność obu firm :) Sprzęt to bariera dla kodera, ale prawdziwi miłośnicy zawsze znajdą furtki dzięki którym tak jak napisał Hołdys da się umieścić sample, grafikę itp w FastRam w przypadku Amigi , a w przypadku Atari sprawić że szczęka opada jeśli chodzi o dziedzinę w której Amiga sprzętowo wydaje się królować (A500) grafika, choć by TALK TALK demo, i to tyle jeśli chodzi o moje spostrzeżenie na tą kwestie .

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

58

Odp: Amiga vs ST(E)

wieczor napisał/a:

Gdyby użytkownicy ST uważali go za komputer lepszy pod każdym względem, nie używali by Ami

z tego co widzę na tym forum to raczej Amigowcy używają ST niż odwrotnie :P

wieczor napisał/a:

Amiga zdecydowanie wyprzedza ST pod kątem multimediów

tak, pod pewnymi wzgędami wyprzedza, pod pewnymi względami jest w tyle. nie będę wchodził w szczegóły było to setki razy tutaj wałkowane

Mam jedno takie przemyślenie na temat tzw Amigowców (ale oczywiście nie tych z forum atari.org.pl ;) ), otóż przypominają mi fanów Apple - Nasze jest najlepsze, nieważne że to szajs, ważne że ma Jabłko w logo

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

59

Odp: Amiga vs ST(E)

Cyprian Atari 4-Ever nieważne że sam mam Amigę i gram w gierki których nie było, i niestety przyznaję że wersje dla Amigi są zdecydowanie bardziej dopracowane w dużej większości choć wcale nie uważam że to odzwierciedla fakt co który sprzęt potrafi bo poza dźwiękiem w grach mowa o ST (choć też nie zawsze) graficznie dało by się wiele z nich upodobnić jakością do tych z Amigi ale za dużo pracy a za mały zysk widocznie przemawiał za takim stanem rzeczy . Ja tak jak kiedyś napisałem jestem multi platformowcem i każdy z tych kompów ma coś indywidualnego co w nich cenię np. uwielbiam słuchać kawałków TAO które bazują na sid-sound uważam że są świetne  a przecież tworzy je na Atari :)

Ostatnio edytowany przez glowas11 (2012-02-11 12:51:19)

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

Odp: Amiga vs ST(E)

glowas11: grasz w gry których nie było? Co przy tym palisz? ;)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

61

Odp: Amiga vs ST(E)

To ta pogoda, skoki temperatur, -22 dzisiaj w okolicach Poznania rano.

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

62

Odp: Amiga vs ST(E)

Adas a jak myślisz????. Czy to było podchwytliwe pytanie ??? ile mam czasu na odpowiedz ????

Ostatnio edytowany przez glowas11 (2012-02-11 13:33:30)

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

63

Odp: Amiga vs ST(E)

wieczor napisał/a:

że pewien śmieszny człowieczek o mentalności kibola (nie kibica! zaznaczam stanowczo)

dobrze wieczor że sprecyzowałeś, bo już chciałem dzwonić po znajomych z młyna Shamrock czy innego Bohemians ;)

gep/lamers^dial

64

Odp: Amiga vs ST(E)

Tu większy młyn mają kluby od sportów gdzie się łapie piłkę taką śmieszną drewnianą łyżką (hurling - http://www.youtube.com/watch?v=TmzivRetelE )  czy połączenia rugby z piłką ręczną nazywa się to Gaelic Football  http://www.youtube.com/watch?v=TEAbWrdB9XU .

Ale jak widzę te rude łby po meczu idące stadem przez miasto, to nie chciałbym im podpaść :D

Potem jest rugby i dopiero noga , chociaż nie mniej ważna. BTW, reprezentacja Irlandii na E2012 stacjonuje gdzieś w naszych okolicach ;)

Gepard: napisze Ci dzisiaj albo jutro rano PW - zrobiłem ! :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

65

Odp: Amiga vs ST(E)

HOŁDYS napisał/a:

hej dostalem cynk na forum PPA ze robi obore na ..daj se chlopaku na luz bo wszyscy mysla ze to ja

HOŁDYS napisał/a:

PS. zmien sobie nick bo cie oskalpuja

Wybitne rozdwojenie jaźni.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

66

Odp: Amiga vs ST(E)

Ciekawe czy na PPA też założył drugie żeby sam siebie poinformować, czy poprosił kolegę na wspólnika?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

67

Odp: Amiga vs ST(E)

Heh, nieźle wyszło - w jednym poście podziękowałem mu za wypowiedź, a następnie nieświadomie po nim samym pojechałem :D

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

68

Odp: Amiga vs ST(E)

Miałem styczności z kilkoma scenami: m.in. C-64, PC, Atari i ze sceną Amigi. Muszę niestety z przykrością stwierdzić, że tylu idiotów i kretynów ilu było na AmiScenie nie było na pozostałych scenach razem wziętych. Ta tendencja chyba się utrzymała. :)

Ostatnio edytowany przez Rastan (2012-02-12 10:17:39)

"Pamiętaj, że być dobrym obywatelem to znaczy nie mieć kłopotów, a nie będziesz ich miał jeżeli nie będziesz kłopotem dla innych."

Odp: Amiga vs ST(E)

E no nie, Jury wyrabia tu normę za dwudziestu chłopa.

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

70

Odp: Amiga vs ST(E)

:-)

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2012-02-14 15:50:11)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

71

Odp: Amiga vs ST(E)

Amiga vs Atari ST. Co je łączy? - Taki sam 16bit procek, podobna ilość pamięci, szeroka klawiatura, wbudowana 3.5` calowa stacja, okienkowy system operacyjny, myszka w zestawie. A co różni? - ST ma nieco szybszy zegar, a w późniejszym mniej znanym modelu miał ciut lepszy dźwięk, i na tym się jego zalety kończą. A czego mu brak? - Ma mniejszą pojemność dyskietki niż Ama, mniej kolorów w podobnych rozdzielczościach, a początkowo także w palecie. Starszy model miał tylko brzęczydełko zamiast cyfrowych przetworników. Trochę mniej rozdzielczości w pionie. I początkowo taki kulawy multitasking. Za to gier do niego nie brakowało i trudno je było odróżnić od Amigowych. Ama miała też dłuższe nazwy plików. U nas ST był niemal że niszowy, ale na świecie sprzedawały się podobnie.
    Późniejsza 32bitowa generacja, Falcon vs A1200. Cóż, tutaj trudniej doszukać się podobieństw. Ama dzięki famie następcy kochanej 500ki była popularniejsza, ale to jej jedyna przewaga. Bo Jastrząb miał nowszy i trochę szybszy procek, 16bitowy dźwięk a nie 8bit, 16bitów na piksel a nie tylko 8. I miażdżący swoją mocą procesor sygnałowy, który pozwalał już na gołej niedopalonej maszynie odtwarzać MP3-ki. Wprawdzie krytykowano Falcona za wąską magistralę w bebeszkach, ale tak łatwo i tanio się podkręcało te bebeszki, że nie ma co marudzić, zwłaszcza że aby załatać najbardziej irytujące wąskie gardło w A1200 jakim są powolne kości graficzne. Trzeba przekładać kompa do wierzy tower dokupować złącza Zorro plus drogą kartę graficzną. Co przekracza cenę komputera. I dopiero rok temu pojawił się sposób który tych zabiegów nie wymaga a nazywa się IndiVision. Choć też tanie nie jest. A żeby na Amie puścić MP3 trzeba dokupić kartę turbo za tyle co sama Amiga. I co z tego że było ich wiele do wyboru, skoro we Flakonie by zwiększyć moc wystarczyło dokupić wiatraczki i podkręcić MHzety. Falcon to jedyne Atari w całej historii rywalizacji tej firmy z Commodore ewidentnie lepszy technicznie od jego konkurenta. W praktyce jakość dostępnego softu i fama jaka otaczała oba komputery sprawiała że graficy i giercomani wybierali Amigi a profesjonalni muzycy i DTP-owcy woleli Atarki.  I to tyle. ;)

Ostatnio edytowany przez ZbyniuR (2013-12-04 02:35:49)

CPC AGA PSX Win7 - Wyznaję 8bitowy ekumenizm.

Odp: Amiga vs ST(E)

Co do STE, to ma on jeszcze BliTTer, mniej funkcjonalny od Amigowego ale zawsze. No i paletę kolorów taką samą jak Amiga. Co do pojemności dyskietek, to bezproblemowo (wystarczyło odpowiednio sformatować) można było uzyskać pojemność taką samą lub większą niż w Amidze.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

73

Odp: Amiga vs ST(E)

I jeszcze wzmacniacz programowany i DMA dla DACów.

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

74

Odp: Amiga vs ST(E)

ZbyniuR napisał/a:

Wprawdzie krytykowano Falcona za wąską magistralę w bebeszkach,

niby wąską ale i tak szybszą niż 32bitowa magistrala w A1200.
Na Atari-forum jakiś rok temu założyłem wątek dotyczący wydajności magistrali. Ludzie powrzucali tam wyniki benchmarków dla ST/Falcona/TT A500/1200/3000/4000 z dopalaczami i bez.

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

Odp: Amiga vs ST(E)

I gra MODy 4ch z jakością 50kHz przy bez specjalnego przemęczania procka (który ma nawiasem mówiąc pełne 8Mhz, a nie okrawki), a żeby go zmęczyć, gra się w jakości 50kHz moduły 8-kanałowe z pełnymi ośmioma osobnymi głośnościami.
Ot taki miejscowy folklor.

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.