Temat: Atarixlbox, palety i inne gadżety.

Czy ktoś może wie, która z atarowskich palet kolorystycznych jest ustawiona jako default w emu Atarixlbox v7?

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

2

Odp: Atarixlbox, palety i inne gadżety.

Jest on oparty na Atari800 2.0.3 - z tego co widzę w źródłach, domyślna paleta w tej wersji jest identyczna z Jakub.act.

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

3

Odp: Atarixlbox, palety i inne gadżety.

Dzięki za info Krótki. Pytałem o to, bo ta paleta jest wyraźnie inna niż była we wcześniejszych wersjach. Zdecydowanie wolę tą z v6 bo na moje oko, to bardziej przypomina mi prawdziwe Atari. Chociaż z paletami to jest niezły rozrzut i pewnie każdy ma swoje preferencje. A tak przy okazji, wiesz może co za paleta tkwi w v6?

Ostatnio edytowany przez atari classic (2012-02-15 02:22:19)

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

4

Odp: Atarixlbox, palety i inne gadżety.

W v6 też jest Jakub.act.

Przypomniało mi się. Autor emulatora wykorzystał w v7 kawałek mojego kodu dodającego w Atari800 generowanie osobnych palet w systemach PAL i NTSC na podstawie parametrów takich jasność, kontrast, nasycenie itd. Generator palety PAL był wówczas jeszcze niezbyt dokładny, a na dodatek w GUI nie były dostępne opcje regulacji.

Czyli poprawka - w v7 paleta nie jest oparta na żadnym pliku .act.

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

5

Odp: Atarixlbox, palety i inne gadżety.

Faktycznie, jesteś wymieniony w "creditsach" :) Natomiast, jeżeli w v7 jest ta sama paleta co w v6 to znaczy, że jest zmodyfikowana, bo wyglądają zupełnie inaczej. Specjalnie sprawdziłem i z wyglądu w v5 jest taka sama jak w v6, natomiast w najnowszej wersji, czyli w v8 jest taka jak w v7. Co prawda w v8 jest już GUI z możliwością wyboru palet i regulacją parametrów, jednak na mojej konsoli po odpaleniu v8 nie pokazuje mi tych palet pomimo tego, że pliki są w katalogu. Natomiast ręczna regulacja przed odpaleniem każdego programu to raczej masochistyczne zajęcie. Z tego względu pozostaję przy starszej wersji v6. Jeszcze raz wielkie dzięki za informacje Krótki.

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

6

Odp: Atarixlbox, palety i inne gadżety.

atari classic napisał/a:

Natomiast, jeżeli w v7 jest ta sama paleta co w v6 to znaczy, że jest zmodyfikowana,

Patrz wyżej, w v7 paleta nie jest taka sama.

atari classic napisał/a:

natomiast w najnowszej wersji, czyli w v8 jest taka jak w v7.

Tak, v8 wciąż korzysta z mojej felernej generacji palety.

atari classic napisał/a:

Natomiast ręczna regulacja przed odpaleniem każdego programu to raczej masochistyczne zajęcie.

To on tych ustawień nigdzie nie zapisuje? Parametry da się tak ustawić, żeby paleta była bardzo podobna do Jakub.act, ale jak ustawienia nie są zapisywane to faktycznie trochę bez sensu.

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

7

Odp: Atarixlbox, palety i inne gadżety.

Sprawdziłem jeszcze raz jak to wygląda z tym zapisywaniem palet, żeby się upewnić. Ostatnio testowałem całą masę różnych emulatorów na xboxa i mogło mi sie coś pomylić. Faktycznie, okazuje się, że taka tragedia jest w przypadku emulca C64. Ale w przypadku atarixlbox v8 też jest dziwacznie, bo co prawda zapisuje zmianę palety, ale pomimo tego w ustawieniach nadal pokazuje parametry wyjściowe - ot taka mała zmyłka. Jak to testowałem za pierwszym razem to po modyfikacjach wprowadziło mnie to w błąd. Ale mimo wszystko ustawienie na oko takiej palety, żeby była taka sama jak powiedzmy Jakub.act, to też raczęj męczące doświadczenie, no chyba że są gdzieś te palety rozpisane parametrycznie pod atarixlbox.

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

8

Odp: Atarixlbox, palety i inne gadżety.

Raczej bym polecał dostrojenie palety aby wyglądała jak Twoje prawdziwe Atari, bo chyba to chcesz osiągnąć?

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

9

Odp: Atarixlbox, palety i inne gadżety.

No niestety, obecnie jestem skazany tylko na emulatory, a paleta z v6 (czyli z tego co piszesz Jakub.act) jest moim zdaniem niemal idealna. Oczywiście mógłbym się bawić w ręczne ustawianie, ale na v6 przejrzałem ogromną ilość softu i nie sądzę abym sam ustawił to bliżej oryginału.

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

10

Odp: Atarixlbox, palety i inne gadżety.

Jakkolwiek ją ustawisz, zmieścisz się w marginesie błędu wyznaczonym przez definicję słowa "oryginał" :-) Innymi słowy, wiadomo że każde Atari generuje odrobinkę inne kolory (w szczególności moje generuje kolory bliższe v7 niż Jakub.act), więc co się przejmujesz.

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

11

Odp: Atarixlbox, palety i inne gadżety.

Racja panie kolego. Z tymi paletami to istny zawrót głowy i rozrzut modelowo-egzemplarzowo-osobniczy, że się tak zawile wyrażę. U mnie zwyciężyła siła przyzwyczajenia, ze względu na fakt, iż combo paleta z v6 plus wszystkie moje telewizory (bańki oczywiście) dają niemal idealną imitację palety mojej byłej 800XL. Poza tym główny bodziec do przeskoku na v7 lub v8, przestał być dla mnie atrakcyjny gdy okazało się, że dema które nie chodziły na v6 na nowszych wersjach nadal nie hulają. A dwie fajne gierki, z którymi kiedyś v6 miało kłopoty już mi działają, w tym jedna notabene dzięki twojej poprawce. Tak więc zostaję przy v6.

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.