126

Odp: SIUP - zamówienia + niespodzianka :) SIO2PC na USB

o widzisz i o to właśnie mi chodziło! Poproszę o:
1 szt. w niebieskiej obudowie

proszę o maila z kontem i kwotą do przelewu.

127

Odp: SIUP - zamówienia + niespodzianka :) SIO2PC na USB

Grzeniu, a czy Ty przypadkiem nie wlutowałeś eintorwdo tego tantala na płytce (zdjęcie 4 w pierwszym poście). Tantale mają + tam gdzie pasek :D

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

128

Odp: SIUP - zamówienia + niespodzianka :) SIO2PC na USB

Jest dobrze. Tam jest dodatni potencjał. Zapewne zmylił Cię koralik ferrytowy, ale to norma w tym wieku ;)

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2012-11-28 19:27:41)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

129

Odp: SIUP - zamówienia + niespodzianka :) SIO2PC na USB

Masz recht, popatrzyłem na inną wersję tego scalaka, a w niej GND jest na 4 pinie. Przepraszam.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

130

Odp: SIUP - zamówienia + niespodzianka :) SIO2PC na USB

Jest już SIUP w wersji C wraz z kompletem potrzebnych elementów do samodzielnego przygotowania kabla SIO.

Więcej informacji w pierwszym poście.

http://www.e-controls.pl/siup/PB296263mini.jpg

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2012-11-30 00:08:00)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

131

Odp: SIUP - zamówienia + niespodzianka :) SIO2PC na USB

czy to gniazdko jest kompatybilne z kablami z wtykami z SIO2SD z allegro?

132

Odp: SIUP - zamówienia + niespodzianka :) SIO2PC na USB

pinologia siup jest podana. porownaj.

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2012-12-28 16:25:20)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

133

Odp: SIUP - zamówienia + niespodzianka :) SIO2PC na USB

Grzeniu. Sprawdzam właśnie kabel YerzmYeYa, bo dziwnie się to u niego zachowuje (błędy transmisji itd). Próbuję zainstalować pod XP ten sterownik:

http://tiny.pl/h2m3x

... z palca oczywiście. No i w momencie, jak wskazuję plik *.inf sterownika winda nie pokazuje mi żadnego sprzętu i uniemożliwia instalację tego wirtualnego COM'a. Są jakieś alternatywne stery?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

134

Odp: SIUP - zamówienia + niespodzianka :) SIO2PC na USB

Daj zrzuty ekranu z menadżera urządzeń po podłączeniu kabelka.

Błędy transmisji ? Jakie ? Na jakiej prędkości SIO pracuje ?

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2013-01-12 14:58:05)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

135

Odp: SIUP - zamówienia + niespodzianka :) SIO2PC na USB

Może inaczej, bo nie wiem czy we właściwej kolejności chciałem to zrobić.

Najpierw instalowałem sterownik dla wirtualnego coma na usb. Bez podłączania SIUP'a do peceta. I na tym etapie generalnie się zatrzymałem ;)-

A niestabilnie pracowało to u YerzmYeYa z Aspeqt'em (czy jak to się tam pisze), więc chciałem to sprawdzić u siebie, bo może być to wina syfiatego USB w tym jego EeePC, czy co to tam jest.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

136

Odp: SIUP - zamówienia + niespodzianka :) SIO2PC na USB

z reguly rs232 na usb obslugiwany jest na prolificach , problem pod winda jest czesto taki ze COM`y maja juz przydzielone numerki. wywal com3 i com4 , podlacz ta przejscowke i zobacz w menedzeze urzadzen bo jaki numer COMa ja wbilo , jak wbilo powyzej 4 czyli np COM5 do w ustawieniach zmien na mniejszy. Jak to nie pomoze to sprobuj przydzielic COM2. Do tego czesto trzeba wylaczyc cos w biosie , zalezy jaki sprzet w lapsach przewaznie IRDA`e sie wylacza.
Jak nie zadziala w jedym porcie USB to zmien port na inny , tam bedzie adres na nowo nadany (i tez sprawdz ktory COM nadalo).
Troche sie z tym naczochralem jak podlaczalem kontrolery do zczytywania bledow z silnikow.

137

Odp: SIUP - zamówienia + niespodzianka :) SIO2PC na USB

Błędy z silników? :) - o to pytanie mam takie. Silnik np. 2.0SEH, Motronic 4.1(wielopunkt pełna grupa), ROM Ecu ma 32kB. Jest jakiś soft na np. PC do rozgrzebania romu kompa? Mam modzony przez kogoś soft i chciałem się temu bliżej przypatrzyć ;)-

Ok. Mam SIUP'a na COM3, testowałem pod APE. Działa jako "RI" ... tzn działa o ile mogę tak powiedzieć. Przy próbie odczytu katalogu na statusie widzę: command $53, $3F ... aux1=1. Koniec. Ze strony Atari słyszalna próba transmisji, prrrrr i Error 138.

Spróbuję dla odmiany postawić APE u YerzmYeYa, może to się jakoś sprawdzi.

Ostatnio edytowany przez Pin (2013-01-12 16:52:07)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

138

Odp: SIUP - zamówienia + niespodzianka :) SIO2PC na USB

Pinek, może to pomoże:

1. wejdź w Menedżera urządzeń, wybierz numer COM, gdzie masz SIUP-a, potem zakładkę Zasoby. W Typie zasobu, w polu Zakres We/Wy jest adres. Zapisz go sobie (tylko ten pierwszy).

2. w APE w menu APE Configuration jest zakładka Misc. Settings. Po prawej stronie na dole jest pole Specify UART Base Address; zaznacz je i wpisz adres, który spisałeś z Menedżera urządzeń. Kliknij Apply, a potem na górze OK.

3. jeśli to nie pomoże, spróbuj jeszcze z ustawieniami First ACK Margin i Framing Treshold w zakładce RS232 Adapter Setup, ewentualnie z timingami SIO w zakładce USB Adapter Setup.

Ostatnio edytowany przez voy (2013-01-12 17:37:57)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

139

Odp: SIUP - zamówienia + niespodzianka :) SIO2PC na USB

glownie raczej chodzilo mi o diagnostyke w domu wiec raczej same bledy , ale jako ze zasysalem na potege mase softu to mam troche tego.
nie analizowalem tego za bardzo ale sa programatory pod konkretne chipy. mam tez troche bin`ow modowanych i chyba seryjnych , musze przejzec. a co do rozgrzebywania to w sumie jak zrobisz dump`a zawartosci to czymkolwiek mozesz to rezac. Wiem tez ze sporo producentow ma softy dedykowane.

Co do COM`a to moze o szybkosc chodzi ? sprobuj zmniejszyc predkosc portu albo pobawic sie ustawieniami.

140

Odp: SIUP - zamówienia + niespodzianka :) SIO2PC na USB

Ustaw Latency Timer na najniższą wartość, np. 1 oraz Bufor RX i TX na wartość 128. Wszystko to ustawisz we właściwościach portu (menadżer urządzeń).

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

141

Odp: SIUP - zamówienia + niespodzianka :) SIO2PC na USB

Oddałem kabel YerzmYeYowi. Postawiłem na jego laptoku APE 2.0. Po przestawieniu APE na COM6 (bo na tym porcie zgłosił się usb_com) APE zastrajkowało i wywala komunikat, że nie może uzyskać dostępu do sterownika i wyłącza się. Pozostają więc próby z Aspeqt - tylko że by cokolwiek sprawdzić to muszę przejść się do zainteresowanego ;)-

Ok, będę tam przy okazji, to coś pomieszam z aspektem ;)- ... ehhh - od początku dobrze mi się wydawało, że com to com, a usb to raz jest a raz nie jest ;)=

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

142

Odp: SIUP - zamówienia + niespodzianka :) SIO2PC na USB

2.0 to wersja przedwieczna. :) Pociągnij dużo nowszą 3.0.2 stąd: http://www.atarimax.com/ape/download/apetrial.exe. A jeśli masz zarejestrowaną, to można autora poprosić o 3.0.8. :P

Ostatnio edytowany przez voy (2013-01-12 22:30:14)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

143

Odp: SIUP - zamówienia + niespodzianka :) SIO2PC na USB

... wiesz, mam zarejestrowaną wersje 2.0. Na ulicę Ziomala 6/66 ;)- nie wiem, czy autor da update do pełnej 3.x na takiej zasadzie :D

Ostatnio edytowany przez Pin (2013-01-12 22:38:11)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

144

Odp: SIUP - zamówienia + niespodzianka :) SIO2PC na USB

Pin jezeli zrzucałeś sie na wersje 2.0 to napisz do vasca ...dostaniesz 3.02... bo ja rejestrowałem .... byl temat na forum ;]

"wszystko się kiedyś kończy......."

145

Odp: SIUP - zamówienia + niespodzianka :) SIO2PC na USB

ok - dzięki za info. Zobaczymy w takim razie, jak wersja 3 się spisze.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

146

Odp: SIUP - zamówienia + niespodzianka :) SIO2PC na USB

Grzeniu: Czy planujesz wznowienie produkcji SIUPa w wersji A?

147

Odp: SIUP - zamówienia + niespodzianka :) SIO2PC na USB

Nie wiem.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

148

Odp: SIUP - zamówienia + niespodzianka :) SIO2PC na USB

grzeniu napisał/a:

Nie wiem.

No gdybyś miał podzespoły na jedną kompletną sztukę, to ja jestem zainteresowany. A jak nie to poczekam na wznowienie produkcji :-).

149

Odp: SIUP - zamówienia + niespodzianka :) SIO2PC na USB

części to nie problem, pytaj lotha i duuda czy będą mieli wtyki?

150

Odp: SIUP - zamówienia + niespodzianka :) SIO2PC na USB

im interested.. its possible ordering?

ATARI 800XE with u1mb, stereo, covox, ramdisk hell led, ultra video 1.0 XE.
SIO2SD, SIDE3, sio2usb, sio splitter, dragon cart, lantronix mss-100, fujinet (lotharek), rverter, A8PicoCart, BT-100, XC12 (T2000), XC12 (SUPER TURBO, TURBO D), both with internal speakers
https://www.youtube.com/@w1katari/