Temat: XF-551 czytanie dysków ?

Czy dyski zapisywane w XF-551 dwustronnie można odczytac na innych stacjach jednostronnych (wystarczy przełożyć dyskietkę), czy też XF'ka robi stripping (jak w RAIDzie) ?

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

2

Odp: XF-551 czytanie dysków ?

XF551 z czego pamięć mnie nie myli zapisuje najpierw jedną stronę, później drugą - we formacie dwustronnym. Oczywiście struktura katalogu mieści się na pierwszej, więc odczytanie danych w innej stacji co najmniej połowicznie się nie powiedzie. Gorzej było z TOMS'em, czy raczej ze stacjami produkowanymi przez TOMS'a (czyli nie dotyczy przeróbek turbo), gdzie zapis z czego pamiętam odbywał się na zasadzie - jedna ścieżka strona A, jedna B naprzemiennie.

Jeśli coś pochrzaniłem, proszę poprawić. Dostałem ośmiopak browarrrra, więc nie jestem pewien ;)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

3

Odp: XF-551 czytanie dysków ?

TOMS-y zapisują tak samo jak XF551, czyli najpierw pierwsza strona, potem druga. W stacjach jednostronnych można odczytać pierwszą połowę tak zapisanych dyskietek. Zapis ścieżek na obydwu stronach, a dopiero potem przesuw głowicy jest w Karin Maxi.

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

4

Odp: XF-551 czytanie dysków ?

Czy SN360 odczyta prawidłowo dyski zapisane w XF551 jako dwustronne ?

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

5

Odp: XF-551 czytanie dysków ?

czyli pomyliłem się co do TOMS'a :) - ... no, to faktycznie chyba Karinka tak zabawnie zapisywała :)

Lizard - czyż_byś już do końca zagrzybiał?? :D - co tam? daj znać na priv; gg: 3249345

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

6

Odp: XF-551 czytanie dysków ?

a tak offtopicujac XFka czasami ma problemy z odczytaniem DD z CA/LDW2000 - wystarczy wtedy jak zaczyna pikac, ze err, pobawic sie open/close przelacznikiem szybko i w 90% bez problemu pomagalo, bo sie glowica ustawiala ok, nie wiem moze moja XF tak miala, ale dzialalo mocno; p.

7

Odp: XF-551 czytanie dysków ?

grzeniu: RTFM

http://atariki.krap.pl/index.php/DD -> podpunkt o DSDD

Ostatnio edytowany przez mikey (2009-10-04 10:46:04)

8

Odp: XF-551 czytanie dysków ?

Pin napisał/a:

czyli pomyliłem się co do TOMS'a :) - ... no, to faktycznie chyba Karinka tak zabawnie zapisywała :)

Lizard - czyż_byś już do końca zagrzybiał?? :D - co tam? daj znać na priv; gg: 3249345

Toms 720 zapisuje raczej tak jak Karinka  - przynajmniej mój przy gęstości 720KB leci pierwszy track z 1 strony, potem 1 track z drugiej (pojawia się wtedy kropka na wyświetlaczu) i tak do 79 tracka (0-79).

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

Odp: XF-551 czytanie dysków ?

Przy 720KB zgoda. Przy 360KB TOMSy zapisują tak jak XF-ka. Najpierw jedna strona, potem druga (w kolejności ścieżek od 39 do 0!)

10

Odp: XF-551 czytanie dysków ?

można by temat zbadać i odpowiednie wnioski wpisać do ATARIKI?? ;)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

11

Odp: XF-551 czytanie dysków ?

A ja mam poważne wątpliwości co do informacji, że niby SN360 nie czyta formatu 360kb z TOMSa/XF. Jakoś u mnie nie zaobserwowałem takich problemów.

12

Odp: XF-551 czytanie dysków ?

Trub - moja SN'ka czyta bez problemu 360kb nagrane na Tomsie 720.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

13

Odp: XF-551 czytanie dysków ?

To w takim razie może ktoś wyjaśni skąd się wziął mit (?) o niekompatybilności SN360 ?

14

Odp: XF-551 czytanie dysków ?

Może ona umie te formaty jakos odróżnić, albo też z dyskietki sformatowanej przez XF można odczytać na SN tylko jedną stronę - sprawdzał to ktoś? Ja nie mam SN.

KMK
? HEX$(6670358)

15

Odp: XF-551 czytanie dysków ?

Ja pamietam ze dyski nagrane na DSDD na tomsie _360_ nie chodzily, tzn mozna bylo wylistowac katalog, ale pliki byly zsiekane, jesli czesc pliku byla na jednej a czesc na drugiej stronie.

Co sie zas tyczy formatowania w SN360 to:

Format_DSDD:                                      
                      lcall Send_ACK
                      mov R1, #0                  ; trk
                      mov B, #40                  ; format 40trk

onetrkDSDD:                                       
                      push B
                      mov R0, #0                  ; side nr
                      lcall format_side0
                      cjne A, #0, FormatDD_Fail
                      lcall format18DD
                      cjne A, #0, FormatDD_Fail
                      mov R0, #1                  ; side nr
                      lcall format_side1
                      cjne A, #0, FormatDD_Fail
                      lcall format18DSDD
                      cjne A, #0, FormatDD_Fail
                      pop B
                      inc R1
                      djnz B, onetrkDSDD
                      ajmp FormatComplete

Ostatnio edytowany przez mikey (2009-10-05 18:52:12)

16

Odp: XF-551 czytanie dysków ?

Jasne, że nie oglądałem tylko katalogu, patrzyłem co jest w środku i wszystko jak najbardziej w porządku. Dyskietka 360kb nagrana na TOMS360 i odczytana na SN daje u mnie dokładnie to samo.

17

Odp: XF-551 czytanie dysków ?

No To Mamy X-files :)

18

Odp: XF-551 czytanie dysków ?

No to juz tylko X-Ray pomoze :)

19

Odp: XF-551 czytanie dysków ?

Zanim zwaliłem sobie Rom SN360 - u mnie wszystko śmigało bez zarzutu, teraz mam wersje Romu od Mikey'a i na nim już nie sprawdzałem, bo stacje od 2 lat leżą w garażu.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

20

Odp: XF-551 czytanie dysków ?

mikey: ja mam tomsa ty esenke - na "corocznym party u mikeya" zweryfikujemy organoleptycznie...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

21

Odp: XF-551 czytanie dysków ?

Czy udało się coś ustalić ?

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...