1

Temat: Sprzedam Toms 710 BOX

Stacja, kabel podłączeniowy,zasilacz, oryginalna 'walizeczka' i instrukcja obsługi wraz z dowodem zakupu - wszystko w znakomitym stanie wizualnym i technicznym.
Dla zainteresowanych możliwość zrobienia zdjęć.
Zapraszam do składania ofert w formie postu.
P.S. Dziękuję za zwrócenie uwagi na punkt 11 regulaminu :)

P.S.2 Wiem , że to mój pierwszy post na tym forum ale wolałbym żeby ta stacja trafiła w 'dobre ręce' dlatego postanowiłem zaoferować ją tutaj.

Ostatnio edytowany przez popp (2010-03-05 16:02:38)

2

Odp: Sprzedam Toms 710 BOX

Hmm... ;)

3

Odp: Sprzedam Toms 710 BOX

Proponuję zapoznać się z zasadą 11 regulaminu. Do Admina: jak post nie zostanie przeedytowany sugeruję banicję.

Sikor umarł...

4

Odp: Sprzedam Toms 710 BOX

wiecie co nie zesraj*.* się z tym regulaminem.

Człowiek chce sprzedać nam tutaj stację, 
unikatową, zrobili ich bardzo mało o wiele mniej niż 720stek(około 100szt)
Jak ją wystawi na alledrogo, to mało kto z atariarea ją kupi bo cena będzie chora...
I sądzę że w licytacji spokojnie za nią osiągnie cenę 2tyś pln
Super podejście!!

Ktoś chce oddać ją do ludzi od atari, zazwyczaj nie kolekcjonerów a tutaj go kijem.

A później jest płacz że ktoś wystawia coś na allegro zamiast tutaj próbuje sprzedać.


.......a zapomniałem jak chciałem sprzedać tutaj toms-a 720 używanego odrdapanego to nitk się nie zainteresował (sprzedałem go za 400pln!!) był w 100% sprawny technicznie.
Po wqrwie...niu się i wystawieniu innego toms-a 720 na allegro mało mnie nie zabiliście.....

popp idź na allegro bo już za chwilę ciebie powieszą, tam dostaniesz dobrą cenę!

Ostatnio edytowany przez AS... (2010-03-05 18:36:16)

5

Odp: Sprzedam Toms 710 BOX

As czy ty w ogóle czytałeś jakikolwiek pkt regulaminu?
Proponuje abyś jednak przeczytał ten pkt ze zrozumieniem, a potem przeczytał swój własny post i może trochę się podrapał po głowie.

Ostatnio edytowany przez xray (2010-03-05 18:26:17)

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

6

Odp: Sprzedam Toms 710 BOX

Ja się też zgadzam z pkt. 11 regulaminu. Albo dyskusja o cenie jawna w wątku, albo Allegro. A nie "szemrane" licytacje na priv, gdzie nikt by nie wiedział na czym stoi.

7

Odp: Sprzedam Toms 710 BOX

xray napisał/a:

As czy ty w ogóle czytałeś jakikolwiek pkt regulaminu?
Proponuje abyś jednak przeczytał ten pkt ze zrozumieniem, a potem przeczytał swój własny post i może trochę się podrapał po głowie.

zobaczmy za pewne szaloną aukcję na allegro,
Iks czy zawsze jeździsz 50km/h?
bo tak jest napisane w regulaminie???

8

Odp: Sprzedam Toms 710 BOX

Tak też zrobiłem As.. Po "życzliwym" potraktowaniu przez stałych bywalców forum stwierdziłem , że nie będę się wysilać i wystawiłem stację hen daleko ;)
Szkoda... jako mentalny Atarowiec (xl/xe/ste) chciałem by to cacuszko trafiło w dobre łapki.

9

Odp: Sprzedam Toms 710 BOX

również to przerabiałem i czasem nie rozumię ludzi z aa...
jak im coś chcesz sprzedać to mają to w dup..ie a później zaczynają się sra..ć bo wytawiłeś na allegro.

zrobiłeś dobrze!
cenę będziesz miał zacną!

szkoda że zgije w pudełku u kolekcjonera niż u prawdziwego atarowca.

10

Odp: Sprzedam Toms 710 BOX

Jacques napisał/a:

Ja się też zgadzam z pkt. 11 regulaminu. Albo dyskusja o cenie jawna w wątku, albo Allegro. A nie "szemrane" licytacje na priv, gdzie nikt by nie wiedział na czym stoi.

Przeciez ten punkt jest martwy bo zle pomyslany.
Mozecie mi powiedziec, kto mi zabroni napisac do sprzedawcy prywatna wiadomosc z oferta? Jesli sie dogadamy to on na kazda publiczna oferte zakupu bedzie odpowiadal "za malo" az potencjalni kupujacy dadza spokoj...

Regulamin jest potrzebny, ale zgadzam sie, ze kazdemu nowemu forumowiczowi nalezy sie wieksza doza wyrozumialosci i przyjazniejsza postawa niz ja okazal Sikor. Inaczej, dzieki takiemu podejsciu za pare lat "tylko my dwaj bedziemy koniom grzywy plesc" jak mowi poeta, i to bynajmniej nie na tym forum.

A jak nie kupicie tej stacji, to tym razem ja ja kupie, skoro ona taka unikatowa.
I schowam. Bo uzywac nie umiem.

Nie zartuje.

11

Odp: Sprzedam Toms 710 BOX

AS... napisał/a:

szkoda że zgije w pudełku u kolekcjonera niż u prawdziwego atarowca.

I tak by najpewniej tak się stało, gdyż formalnie to ona jest o wiele więcej warta kolekcjonersko niż użytkowo. Zatem moim zdaniem to kolekcjoner na 99% znalazłby się na końcu "łańcucha pokarmowego" licytacji ;)
Regulamin nie jest doskonały, ale podejście "mam coś a teraz się o to bijcie na priv" jest nie do końca fair moim zdaniem. Bo albo znam kwotę której oczekuję i ją podaję, albo robię sondaż/licytację JAWNIE. Tym bardziej, że po wysondowaniu ceny takie maile są zupełnie niezobowiązujące i trudno liczyć na rzetelność / honorowe zachowanie w wielu przypadkach (czytaj: przedmiot i tak może trafić na Allegro po zawracaniu ludziom d... ;) ).

Ostatnio edytowany przez Jacques (2010-03-05 18:51:58)

12

Odp: Sprzedam Toms 710 BOX

@As, pobluzgaj jeszcze trochę, może Ci zejdzie ciśnienie.

nosty napisał/a:
Jacques napisał/a:

Ja się też zgadzam z pkt. 11 regulaminu. Albo dyskusja o cenie jawna w wątku, albo Allegro. A nie "szemrane" licytacje na priv, gdzie nikt by nie wiedział na czym stoi.

Przeciez ten punkt jest martwy bo zle pomyslany.
Mozecie mi powiedziec, kto mi zabroni napisac do sprzedawcy prywatna wiadomosc z oferta? Jesli sie dogadamy to on na kazda publiczna oferte zakupu bedzie odpowiadal "za malo" az potencjalni kupujacy dadza spokoj...

Może zacytuję:

regulamin napisał/a:

Zasada 11:
Allegro przeglądają wszyscy, jeśli Twój pierwszy post dotyczy superokazyjnej sprzedaży sprzętu i podajesz link do aukcji na Allegro będzie on usunięty. Ogłoszenia o sprzedaży muszą mieć podaną cenę. Jeśli nie podano ceny to dyskusja o wartości będzie przeprowadzana publicznie w wątku i proszę nie mieć wtedy do nikogo pretensji. Posty z dopiskiem "oferty cenowe proszę przesyłać na maila" wędrują do kosza.

Co w tym jest nie tak? Podanie jawnej ceny? Szczerze mówiąc - to do kitu jest Wasze podejście: gość się rejestruje tylko po to, aby coś sprzedać lub aby wybadać cenę. Nic ponad to.
@Nosty - tak, możesz napisać PM-kę. Może nawet wtedy po kryjomu wygrasz - wolno Ci. Ale gość będzie miał przerypane i go zjadą - po to jest publiczna dyskusja nad ceną, a nie sra*e w banie i ciche namowy za plecami. Jak Cię lubię, to teraz nie mogę zrozumieć Twojego podejścia.
Jak widać popp już pokazał, że ma gdzieś, czy stacja trafi do atarowców. Sam napisał, że wystawił gdzie indziej. Brawo, tak trzymać.
A regulamin jest po to, aby się go trzymać. Owszem, można naginać, ale w ramach rozsądku.
Do admina - wątek nieaktualny, proponuję zamknąć lub przenieść do działu bałagan, bo się chyba niezły i długi offtop szykuje!

P.S.
Ciekawe, czemu tu się nie zarejestrował jako konsole_nt, jak figuruje na alledrogo. Hak mu w smak.

Ostatnio edytowany przez Sikor (2010-03-05 19:01:31)

Sikor umarł...

13

Odp: Sprzedam Toms 710 BOX

Jacques
Ech ręcę mi opadają.
a używałeś jej że tak piszesz????
ja jej używa do chwili kiedy mam atari (czyli już kilkanaście lat)
Jest o wiele więcej warta od 720stki która jest tutaj przez wielu uwarzana za bóstwo!

710tka ma pewne bufforowanie ścieżek, w 720dziestce non stop ono wypada i to na dyskach polaroid, gdzie po włożeniu takiego dysku w 710 idzie ona cału czas pełnym ogniem w trybie ultraspeed z bufforowaniem, 720dziesta ma problemy z bufforowaniem.
I nie jest to kwestia egzemplarza.
CO więcej 710 szybiej i pewniej rozpoznaje gęstość dyskietki.
W poniedziałek dwie godziny siedziałem z 710tką i 720dziestką.
I 710 radzi sobie o wiele lepiej niż 720dziesta.

Na co w 720dziestce nawet narzekano w tajemnicach atari.

Byłą to super zabawa po paru latach pobawienia się obiema stacjami.
710 jest o wiele lepsza od 720dziestki, nie wspominam o mydosie który jest wbudowany w 720dziestce.
W 710 jest toms navigator ( na mydosie 4.5) ładowany z romu stacji i nawet po kilku latach nieużywania działam w nim intuicyjnie, gdzie w gołym mydosie nawet nie wiem jak odczytać dyskietkę.

Kiedyś zrobię ich obu test i wystawię na jakimś youtube.

Takrze nie pisz pierdoł że ta stacja nadaje się tylko do pudełka.
wg. mnie jest to najlepsza stacja do atari jaka kiedykolwiek powstałą, dodam że mam jeszcze ca2001, xf551, 1050 i są to tak syfiaste i debilne stacje w porówniu z toms-a że szok.

Podlączyłałem je wszystkie po kolei w poniedziałek.
Nawet nie wiedziałem że francowata xf nie chce formatować dyskietek z 2giej strony(a mam tą lepszą wersję z jakimś tam lepszym napędem), ca2001 i 1050 nie będę pisał bo brak słów.

Takrze nie pisz pierdoł że toms 710 nadaje się do pudełka...~!(POWTARZAM SIĘ!)
W porównaniu go do 1050, ca2001, xf551 czy nawet toms-a 720 jest on lepszy od nich wszystkich razem wziętych.

sIKOR Z TWOIM podejściem stacja trafiła na allegro...
nie bluzgam tylko jestem zły że jak ktoś chce tutaj wam coś sprzedać ciekawego to go wyganiacie!
A później płacz że nie da się nic kupić do atari..

Ostatnio edytowany przez AS... (2010-03-05 19:13:13)

14

Odp: Sprzedam Toms 710 BOX

AS... napisał/a:

szkoda że zgije w pudełku u kolekcjonera niż u prawdziwego atarowca.

Nie zgnije, nie martw sie.
Ja swoje zbiory trzymam w znakomitych warunkach zeby odsprzedac kiedys takim "prawdziwym" Atarowcom jak Ty z przebitką, ktora wynagrodzi mi obrazliwe uwagi od ludzi nie potrafiacych zrozumiec ze miejsce prawdziwych zabytkow jest w muzeum.
Jakbys mial unikatowa 1000-letnia chinska waze, to robilbys sobie w niej zupe? A "Ostatnia wieczerze" powiesilbys w sraczu zeby zakryc plame na scianie? Co sie bedzie gnic w muzeum... lepiej zeby korzystali z niej "prawdziwi" milosnicy malarstwa.

15

Odp: Sprzedam Toms 710 BOX

NOsty.
to dobrze że ja zgarniesze.

i macie

http://allegro.pl/show_item.php?item=94 … %C5%82any.

szkoda że jeszcze nikt nie napisał że to ja bawie się i robię prowokację

Ostatnio edytowany przez AS... (2010-03-05 19:05:41)

16

Odp: Sprzedam Toms 710 BOX

Sikor wybacz mój Drogi ale jestem za stary na takie przepychanki - tak, wystawiłem do czego wydatnie zmobilizowało mnie Twoje podejście emocjonalne (?!)
Tak, zarejestrowałem po to by sprzedać tę stację - czy to grzech ?
Mniejsza o to - apeluję do Admina by zamknął ten temat bo robi się niepotrzebny bałagan.
Bóg mi świadkiem, że miałem dobre intencje.

17

Odp: Sprzedam Toms 710 BOX

niestety tak tutaj bywa..

18

Odp: Sprzedam Toms 710 BOX

AS... napisał/a:

Jacques
Ech ręcę mi opadają.
a używałeś jej że tak piszesz????
...
Takrze nie pisz pierdoł że toms 710 nadaje się do pudełka...~!(POWTARZAM SIĘ!)

No widzisz... nie zrozumiales. Post na 2 ekrany byl zbedny.

710 jakaby nie byla super i hiper, to jej miejsce jest w pudelku i w muzeum bo to zabytek polskiej mysli technicznej istniejacy w 100 egzemplarzach (dzis pewnie w 30). Kropka.
Jak pouzywasz jej jeszcze pare (nascie) lat to bedzie brudna, zniszczona i zepsuta.*
Zniszczysz unikatowy, atarowski zabytek, prawdziwy Atarowcu :P
1 egz mniej. Jak kazdy wlasciciel tak zrobi, to nie zostanie nam nic.

* edited: bez urazy. Nie sugeruje ze nie dbasz o sprzet. Ale zawsze kiedys sie zniszczy i zepsuje, chocby przypadkiem.

Ostatnio edytowany przez nosty (2010-03-05 19:12:59)

19

Odp: Sprzedam Toms 710 BOX

@popp: znaczy się przeszkadzało Ci moje podejście do pkt. 11? Po to jest regulamin, aby go czytać i się do niego stosować. Szkoda tylko, że się wstydzisz nicka z allegro, ale Twoja sprawa. Moje wypowiedzi (poza postem #3) były już po Twoim wystawieniu stacji. Mimo wszystko powodzenia.

Sikor umarł...

20

Odp: Sprzedam Toms 710 BOX

sikor wg. regulaminu też piszę że trzeba jeździć 50km/h??
jak często jedziesz tak po wawie???

qrde czy my z popp nadajemy na innych falach niż reszta z aa?

Nosty, jest brudna, nie ma naklejek bo je zerwałem, ma od dołu dziurę itd.
pudełko wywaliłem .

I używam jej.
NIe kolekcjonuje.

Ja piszę to ze strony user-a. przy tomsach to inne stacje się chowają.
W przyszłym tygodniu wystawię parę śmieci typu ca2001 czy xf na allegro.
Bo tego używać się nie da.
KOlekcjonwać na pewno.


dobrze że 710tka popp-a ma "męską" cenę, brygary inni będą teraz mieli co licytować.

Ostatnio edytowany przez AS... (2010-03-05 19:19:24)

21

Odp: Sprzedam Toms 710 BOX

@As: tak, tam gdzie trzeba, jeżdzę. A spraw nie załatwiam pokątnie, jak niektórzy. A główna wina konsole_nt vel popp była taka, że interesowała go prywata i wybadanie rynku, jak Ciebie onegdaj. Co innego, gdyby napisał: licytujemy od 1000zł, w wątku. A nie na PM. Żenada.

Sikor umarł...

22

Odp: Sprzedam Toms 710 BOX

czyli łamiesz regulamin, a tutaj się czepiasz nowego że robi to samo co ty z premedytacją..

23

Odp: Sprzedam Toms 710 BOX

AS... napisał/a:

W przyszłym tygodniu wystawię parę śmieci typu ca2001 czy xf na allegro.
Bo tego używać się nie da.
KOlekcjonwać na pewno.

Chyba caly czas sie nie rozumiemy. Mylisz kolekcjonowanie (ktore mi kojarzy sie raczej z podejsciem muzealnym) ze "zbieractwem".

Zbierac mozna guziki albo temperowki. Zbierasz bo lubisz - jak popadnie.
Ale jak ktos znajdzie temeprowke z czasow Mieszka I to glupio robi strugajac na niej olowki, chocby byla lepsza od dzisiejszych chinskich podrobek.

Kolekcjoner docenia rzeczy cenne i rzadkie.
Ja _kolekcjonuje_ rzadki sprzet i gry Atari. Gdybym _zbieral_, to mialbym w domu 200 Atari 65XE.

24

Odp: Sprzedam Toms 710 BOX

AS... napisał/a:

czyli łamiesz regulamin, a tutaj się czepiasz nowego że robi to samo co ty z premedytacją..

Wskaż mi gdzie łamię, bo Cię nie rozumiem?

Sikor umarł...

25

Odp: Sprzedam Toms 710 BOX

Sikor, owszem pierwotnie nie doczytałem zbyt dokładnie regulaminu, zaproponowałem licytację na PM( popp aka konsole_nt bije się w bujnie owłosioną pierś)
Po Twojej wypowiedzi natychmiast edytowałem post na ZGODNY z regulaminem.
Niestety forma, w jakiej została napisana Twoja wypowiedź, jest dla mnie nieakceptowalna.
Wystarczyło napisać "słuchaj stary zmień ten opis bo będzie ban" a Ty zamiast tego podniosłeś lament niczym stara przekupka, która stłukła jajko...
Boże mój miły!!!!!! Grzeszny i występny człowiek(w domyśle ja)
Wszechwładny adminie zbanuj go lub przynajmniej obij solidnym dębowym kijkiem... z braku laku napluj do kawy :P
Obawiam się, że tzw syndrom konfidenta ma się w genach.
Pozdrawiam konsole_nt vel popp wystepny wielce :)

Ostatnio edytowany przez popp (2010-03-05 19:32:49)