Temat: SysInfo

Cześć

To nie jest nowy program, wręcz przeciwnie, jest masakrycznie stary ((c) 1992-2010 = 18 lat rozwoju) ale wątek jednak założę, żeby ogłaszać pojawianie się kolejnych wersji i przyjmować raporty o bugach. Bo chyba takowego nie ma.

SysInfo ostatnio trochę zaniedbałem, ale jednak od dzisiaj na tej stronie:

http://drac030.krap.pl/pl-si-pliki.php

jest nowa wersja, 2.21. Zmiany obejmują poprawienie ze dwóch mniejszych błędów, uzupełnienie kodu rozpoznającego rdzeń FX VBXE o ostatnie ustalenia z electronem, oraz poprawki w detekcji emulatorów. Enjoy.

KMK
? HEX$(6670358)

2

Odp: SysInfo

stary, nie stary, ale używany worldwide :-)

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2010-03-29 23:21:12)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

3

Odp: SysInfo

Heh, faktycznie. :)

Przy okazji, poszukuję oryginału tła SysInfo, tzn. bitmapy z tym orłem. To co tam widać, zostało zditherowane kiedyś (chyba w 1989 roku) programem Graphics Workshop dla PC. Wyjściowo natomiast był to 256-kolorowy GIF w rozmiarze 320x200 o nazwie, o ile się nie mylę, EAGLE.GIF. Gdyby ktoś miał albo znalazł, to będę wdzięczny za podrzucenie mi kopii.

KMK
? HEX$(6670358)

4

Odp: SysInfo

mam ta grafike w formacie .xlp (7 kolorow).
moge przekonwertowac ja do czegokolwiek bez interlace'u (gif/png/jpg) - ale wieczorem.

5

Odp: SysInfo

draco030:

będzie wersja korzystająca z trybów VBXE? Bo, że wersja 2.20 już wykrywała to wiem, supeł :)

6

Odp: SysInfo

Bober: z góry dzięki! Wydawało mi się, że toto ma więcej kolorów niż 7, ale widać upływ czasu + wyobraźnia robią swoje :)

Jacques: pomyśli się :)

KMK
? HEX$(6670358)

7

Odp: SysInfo

Draco - mój (zły) błąd zgłaszałem na priv. Prośba też do Was - czy na kompach z VBXE wyjście z testu GTIA też kończy się zkaszanieniem ekranu?? :) (v2.20) - czy to tylko u mnie tak :D

Ostatnio edytowany przez Pin (2010-03-30 12:31:15)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

8

Odp: SysInfo

No właśnie nie mogę tego u siebie osiągnąć. Poza tym potestuj na nowej wersji, nic tam nie poprawiałem, ale może minie :)

KMK
? HEX$(6670358)

9

Odp: SysInfo

Pin, sprawdzim w domu po pracy ;)

10

Odp: SysInfo

drac030: w oryginale pewnie bylo wiecej kolorow (mozliwe, ze nawet te 256 o ktorych wspominasz).
to co ja mam to niezalezna od twojej konwersja na interlace'owy, atarowski format .xlp (w rozdzielczosci chyba 160x192 - w pionie sie moge mylic).
tak czy inaczej przesle.

11

Odp: SysInfo

Ja proponuje nowego orła ;)

http://images4.wikia.nocookie.net/__cb20060415023003/muppet/images/0/07/Sam_Eagle.JPG

12

Odp: SysInfo

u mnie na rdzeniu 1.20A i 1.20R GTIA check działa, ale na 1.20R pokazuje mi rozszerzoną pamięć z rękawa raz 500kB raz 1024kB
Pod XRAM Test jest tak jak powinno 16 banków

--- poprawka ---

przy boocie z rdzenia R - SI pokazuje dobrze pamięć

Ostatnio edytowany przez tEDDYbOAR (2010-03-30 16:15:42)

Takich dwóch jak nas trzech to niema ani jednego.

13

Odp: SysInfo

Do wczoraj miałem 1.20R i nigdy nie było żadnych problemów z testem pamięci. Z innymi rozszerzeniami działa dobrze? Bo jeśli na 1.20A nie ma takich jazd, to raczej nie wina softu.

KMK
? HEX$(6670358)

14

Odp: SysInfo

Bober: już mam oryginał, podrzucili mi na aage. Thx.

KMK
? HEX$(6670358)

15

Odp: SysInfo

Pin: zrobiłem na 2.20 parę razy GTIA mode check i za każdym razie po BREAK wraca do głównego ekranu bez kaszanienia się. Oczywiście na kompie z VBXE ;)