1

Temat: SZTABIK ŚLĄSKI! (SSAwKa #4)

Planujemy z Cosim spotkać się w połowie maja na Śląskim Spotkaniu Atarowców w Katowicach - w sam raz by podgrzać/odświeżyć kontakty nawiązane na grzybsoniadzie.

Polecono mi knajpkę "Przedświt" - byłem, sprawdziłem - klimat jest (takie "skrzyżowanie nowego ze starym"), przy tym niedrogo i różnorodnie (i piwo 5,50-7,00 /4 rodzaje, niestety chyba nie lane :( /, i szarlotka z bitą śmietaną i kubkie kakao za 7 zeta).

Dodatkowo mój kolega od flasha zaoferował się, że może nam na wieczory/łikendy udostępnić biuro na "potrzeby sprzętowe" - z "Przedświtu" do jego biura nie jest daleko :-)

No więc byłem, zgadałem się i... wstępnie zarezerwowałem lokal na 22go maja na retroParty!

Można przyjść ze sprzętem (wręcz trzeba, bo widać było błysk w oku współwłaściciela), możemy własną ośmiobitową muzą podgrzać atmosferę - słowem: retro wieczór pełną gębą :D

Potrzebowalibyśmy kogoś, kto byłby chętny zrobić plakaty (2-3 sztuki do powieszenia w lokalu tydzień - dwa przed terrminem), kogoś kto by "zsamplował" muzę do postaci CD-audio (2-3 ?), kogoś kto by stworzył "niezrywającą się" listę demek z youtube'a lub innego "odtwarzacza...

Gdyby ktoś chciał przyjść i dodać coś od siebie zapraszam do kontaktu przez priva forum lub przez mail podany w linku poniżej.

PS. Żeby się nie rozdrabniać, piszmy w jednym wątku - tym razem zgłoszenia i komentarze na atolfku :-)

ZAPRASZAM! Fanów innych ośmiobitowców także (i ze sprzętem, i bez sprzętu)!!!

MaW

//EDIT: Oferty specjalne dla SSAwKowiczów:

atrakcja 1: interfejs myszy USB/PS2 dla ST

atrakcja 2:"odświeżacz" do atarynek

atrakcja 3:Kabel DIN5->4xCINCH

dla tych, co ewentualnie będą mogli odebrać w następnym tygodniu po SSAwCe (jeżeli Piguła nie wyrobi się do SSAwKi): Pigułowe SIO2SD

Ostatnio edytowany przez maw (2010-05-04 10:58:18)

___
Press play on tape...

2

Odp: SZTABIK ŚLĄSKI! (SSAwKa #4)

Przyjdę, mam całkiem blisko.
Dlaczego demka z yt a nie real hardware?
Jeśli potrzebne jest coś ze sprzętu 8bit (atari,zx spectrum) lub np. projektor to jestem w posiadaniu.Mieszkam w Katowicach.

3

Odp: SZTABIK ŚLĄSKI! (SSAwKa #4)

To super! Demka z YT dlatego, żeby właśnie była ciągłość (bez przerw na wgrywanie) - no i nie wszystkie rzeczy, choć nagrywane z atari, da się z atari puścić - np. to http://www.youtube.com/watch?v=z2ksLe3W_T0&feature=PlayList&p=9B3A8488AE730E5C&playnext_from=PL&playnext=1&index=56 lub też przełączyć się bezpośrednio z małego atari na demo dużego atari.

A poza tym, to real hardware przeznaczymy do wznioślejszych rzeczy - np. konkurs, kto dalej zajdzie w PENGO ;-)

A jeżeli w rzutniku masz wejście s-video albo composite, to jeszcze lepiej - z takiego sprzętu faktycznie można coś zobaczyć na dużym ekranie :-)

___
Press play on tape...

4

Odp: SZTABIK ŚLĄSKI! (SSAwKa #4)

Racja z tym YT.
W rzutniku są wejścia: komputer   2 x 15 pin HD, video   1 x cinch, S-video 1 x Mini DIN 4pin, component video

Ostatnio edytowany przez guma_ (2010-04-23 13:35:21)

5

Odp: SZTABIK ŚLĄSKI! (SSAwKa #4)

maw napisał/a:

np. konkurs, kto dalej zajdzie w PENGO ;-)

ROTFL, właśnie jadłem loda i poplułem monitor ze śmiechu :D Nie wiem tylko, czy długość przebytej trasy będzie wprost, czy odwrotnie proporcjonalna do liczby obalonych browarków :)

Nie obiecuję, bo mam ostatnio mnóstwo pracy, ale postaram się przykulać na sztabik :)

Loading... Please wait!

Odp: SZTABIK ŚLĄSKI! (SSAwKa #4)

"przy tym niedrogo i różnorodnie (i piwo 5,50-7,00 /4 rodzaje, niestety chyba nie lane  "-  dla mnie " rozbój w biały dzień " :)

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

7

Odp: SZTABIK ŚLĄSKI! (SSAwKa #4)

Z cennika:

    * Desperados (but.) 7.5 zł
    * Heineken (but.) 6.5 zł
    * Paulaner (but.) 8 zł
    * Warka jasne (but.) 5 zł
    * Żywiec (but.) 5 zł

Zależy jak kto lubi, ale dla mnie to te piwa, może za wyjątkiem Paulanera,  są pośledniej jakości jak za tę cenę.

Ostatnio edytowany przez ilr (2010-04-24 09:46:09)

Byl hrozný tento stát, když musel jsi se dívat, jak zakázali psát a zakázali zpívat,
a bylo jim to málo, poručili dětem modlit se jak si přálo Veličenstvo Kat.

8

Odp: SZTABIK ŚLĄSKI! (SSAwKa #4)

To znajdźcie mi inną kawiarnię w Katoiwcach gdzie ceny są niższe, jest bezprzewodowy internet, nie chcą opłaty "od łebka" czy też "za wynajęcie sali" przy wjeździe z własnym sprzętem, to pogadamy.

W Katowicach, gdzie średnia za piwo lane to 7 zeta, to te ceny są znośne. /ciach/

//EDIT: Jak ktoś nie zamierza przyjść i szuka przyczyny (czy też - nie wiem - zazdrości ?) to po prostu niech nie przychodzi, a nie psuje innym przyjemności ze spotkania.

...i nie liczą się ceny, a atmosfera - a tą będziemy mieli na maksa. Nawet jeżeli miało by przyjść tylko parę osób.

Ostatnio edytowany przez maw (2010-04-24 13:14:30)

___
Press play on tape...

9

Odp: SZTABIK ŚLĄSKI! (SSAwKa #4)

No to zacheciles ludzi.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

10

Odp: SZTABIK ŚLĄSKI! (SSAwKa #4)

5zl za Zywca w knajpie w centrum Katowic to dobra cena.

Ilr : nie chce widziec nawet gdzie chodzisz do knajpy, ale nawet w zulerni sikacz z kija kosztuje min 4zl. Ale zawsze mozesz skoczyc za poczte lub za przystanek autobusowy, wtedy masz za 1,99

11

Odp: SZTABIK ŚLĄSKI! (SSAwKa #4)

OFFTOPIC: a propos demek z YT... tracicie płynność i jakość. YT streamuje 25fps... Atari generuje 50fps :) w dodatku większość demek z YT to filmiki zgrane z emulatorów i to w fatalny sposób :) Zastanówcie się nad real sprzętem... albo przygotujcie sobie DVD z z demkami zgranymi z real Atari :)

12

Odp: SZTABIK ŚLĄSKI! (SSAwKa #4)

Seban z chęcią przyjmę takie DVD przygotowane na real atari - podejmiesz się wykonania ? :-)

Akurat szukam osób, które pomogły by przy współprzygotowywaniu wieczoru...

Ja sam mam niesprawdzone C-64 - niestety nie mam żadnego "oprzyrządowania" do niego, STFM1040 - gdyby ktoś użyczył monitor 1224 lub kabel RGB-SCART z telewizorem (lub monitorem) z wejściem SCART-RGB... będę próbował w przyszłym tygodniu dla organizatorów załatwić parę (bezpłatnych) miejsc parkingowych niedaleko oraz dla tych, co "z dalsza" (do Krakowa nam niedaleko) miejsca do rozłożenia śpiworów, ewentualnie jeszcze przedzwonię do pobliskiego akademika, czy była by możliwość przenocowania.

Mam gorącą prośbę do Was - bardzo proszę, żeby nie rozdwajać rozmów (i się w tym wszystkim połapać) piszcie (piszmy) w jednym wątku - link w pierwszym poście (Kierowniku - obiecuję, że następną SSAwKę będziemy omawiać tu, na Twoim forum :-) ).

//EDIT: więcej w wątku

Ostatnio edytowany przez maw (2010-04-25 15:39:18)

___
Press play on tape...

13

Odp: SZTABIK ŚLĄSKI! (SSAwKa #4)

A jak ktos nie ma konta "tam"? :)

Maw: sciagnij sobie Falcon Demomania, to jest zgrywane z zywego falcona i jest calkiem niezlej jakosci. Byly tego ze 3 plyty DVD.

14

Odp: SZTABIK ŚLĄSKI! (SSAwKa #4)

Tamten wątek spokojnie możesz cały czas czytać, a mój priv/e-mail jest do Twojej dyspozycji - odpowiem na wszystkie pytania i z chęcia dodam jako cytat (lub przekleję stąd-tam) :-)

Levis: Którą płytę polecasz ? Bo nie chciałbym, żeby demka z Falcona zdominowały całej imprezy :P

___
Press play on tape...

15

Odp: SZTABIK ŚLĄSKI! (SSAwKa #4)

O tempora, o mores! Już nawet cen i gatunków piwa nie można skomentować. :(

@guma_: I vice versa. Ja mam to szczęście, że za Kelta płacę 4,50.

Byl hrozný tento stát, když musel jsi se dívat, jak zakázali psát a zakázali zpívat,
a bylo jim to málo, poručili dětem modlit se jak si přálo Veličenstvo Kat.

16

Odp: SZTABIK ŚLĄSKI! (SSAwKa #4)

Tu nie ma co polecac plyt. Mysle, ze najlepiej skopiuj sobie AVIki na twardziela i wtedy zapusc co lepsze (Sonolumineszenz, Ekosystem, Wait, Obnoxious).

17

Odp: SZTABIK ŚLĄSKI! (SSAwKa #4)

ftp://ftp.scene.org/pub/demos/compilations/

Trza przeszukać które są DVDki :)

Np.

ftp://ftp.scene.org/pub/demos/compilati … o_sampler/
ftp://ftp.scene.org/pub/demos/compilati … dvd_vol.3/

ftp://ftp.scene.org/pub/demos/compilati … emo_mania/

Chyba większość będzie wideo właśnie :)

18

Odp: SZTABIK ŚLĄSKI! (SSAwKa #4)

Wątek organizacyjny

___
Press play on tape...

19

Odp: SZTABIK ŚLĄSKI! (SSAwKa #4)

plakat (wersja robocza)

___
Press play on tape...

20

Odp: SZTABIK ŚLĄSKI! (SSAwKa #4)

Taka sugestia. Czcionka Atari Classic Chunky skaluje się dosyć słabo w programach do grafiki rastrowej - używaj wielkości z wzoru 12+n*4 punktów.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

21

Odp: SZTABIK ŚLĄSKI! (SSAwKa #4)

Ha, przed Delym nic się nie ukryje - szacun :-)

Akurat używałem nietypowego programu do edycji grafiki - bo... robiłem to pod flashem :D - gdzie (nestety) eksport do bitmap faktycznie jest bardzo słaby (za to już PDF wyszedł o wiele lepiej).

___
Press play on tape...