1

Temat: 711MP + małe atari ?

Witam, zastanawiam się nad kupnem samsunga syncmaster 711MP do używania z atarką - obecnie mam konwerter VGA + CRT + głośniki, więc kabelków 3x więcej niż "all in one" i 3x większe straty mocy.

Czy używacie tego 711MP do odpalania atarynek i czy jesteście z niego zadowoleni ?

Jak wygląda w przypadku tego monitora efekt półobrazów - linie drugiego półobrazu są przesunięte (obraz jest "ząbkowany" ?) jak przy TV z filtrem grzebieniowym ?

A jeżeli już ktoś mógłby wkleić fotki z atarki podłączonej do sm711mp to byłbym naprawdę wdzięczny.

___
Press play on tape...

2

Odp: 711MP + małe atari ?

To się dobrze, że pytasz - ktoś na scenie ma to i miał kłopoty - poszukaj na AA w starych wątkach o konwerterze dla VBXE....

patrz niżej, #4

Ostatnio edytowany przez pajero (2010-05-30 09:14:02)

3

Odp: 711MP + małe atari ?

ja nigdy jakos nie mialem przekonania do samsunga...

4

Odp: 711MP + małe atari ?

711 jest obecnie dużo tańsza (400zł) niż rok temu.
Czy aby nie jest wycofywana?

Jacques poleca LG M1721A-BZ (vs 711 którą miał), ale jest droższy - 660zł

Ostatnio edytowany przez pajero (2010-05-30 09:15:15)

5

Odp: 711MP + małe atari ?

Ten Samsung do Atarki jest akurat naprawdę świetny - przez s-video obraz jest bardzo, bardzo dobry. Tryby Rybagsa również działają, wszystkie RIP-y, TIP-y lekko mrugają tak jak powinny, monitor nie koryguje tego i moim zdaniem DOBRZE. Wzorniczo dopasowany jest nawet do XE (srebrno-szary kolor). Oczywiście głośniczki stereo są "takie sobie", ale to w każdym małym LCD-TV. To co sprzedają, to na pewno leżaki, nie sądzę by jeszcze go produkowano.

Ja sprzedałem swojego 711MP ze względu, że NIE DZIAŁA z VBXE (nie łapie synca z Atarki w duecie z RGB) i dlatego zamieniłem na LGM1721A-BZ.
Ale jeżeli nie chodzi o użytkowanie VBXE, to polecam Samsunga - lepszy dźwięk (nie szumi w głośniczkach, co jest główną wadą LG).
Używałem 711MP na codzień z Atarką (s-video), testowałem również VGA (TT030) i EURO RGB (Amiga). Działa bardzo bardzo dobrze.

Jedna rzecz, ja kupiłem 711MP używanego i ich częstą wadą jest to, że puchną kondensatory w zasilaczu, wskutek czego monitor "tyka" a się nie włącza (popularna usterka opisana w necie).  I mi po jakimś czasie używania niestety też się pojawił ten problem. Ale wymieniłem dwa spuchnięte i monitor zahulał znów jak nowy.

Podsumowując, jeżeli chcesz korzystać z VBXE to 711MP odpada. Jeśli nie, to całościowo jest raczej lepszy od LG, choć ma bardziej archaiczny design (ale pasuje on świetnie do serii XE/ST).

Amen! ;)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2010-05-30 10:53:47)

6

Odp: 711MP + małe atari ?

Maw, nie daj się nabrać na to dziadostwo, mój kumpel rok walczył z tym monitorem, najpierw wysiadł tuner tv, potem przestał działać scart, następnie stało się tak że po włączeniu dopiero po kilku minutach odpalał, pozatym jeszcze kilka mankamentów. Rzeczywiście chyba jedyna zaletą jest czysty dźwięk.

Jaques nie wiem na jakiej postawie mowisz że "całościowo" jest lepszy od LG (co to znaczy całościowo i od jakiego LG?) Bo ja mam LG i jakoś nie mam z nim żadnych problemów.

7

Odp: 711MP + małe atari ?

Na takiej podstawie, że miałem OBA. Najpierw 711 MP a teraz LG M1721A-BZ (w poprzednim postcie wyraźnie napisałem o jakich modelach mowa).
Całościowo? Ponieważ 711 MP współpracując z Atarką po S-video ma nieco lepszy obraz (LG ma mniej równomierne podświetlenie matrycy) i o wiele lepszy dźwięk (nie szumi w głośnikach jak LG, a to cecha tego modelu LG M1721A-BZ, wystarczy poszukać w necie).
Gdyby nie to, że LGM1721A-BZ działa z VBXE a 711MP nie, to bym nie zmieniał.
Miałem doświadczenia z jednym i drugim modelem.

"Dziadostwo" jest pojęciem bardzo subiektywnym, w każdym modelu może się zdarzyć jakaś usterka, widzę, że bronisz bardzo LG, masz może LGM1721A-BZ czy piszesz ogólnie o marce? Bo ja podaję konkretne zalety i wady jednego i drugiego modelu. Pomimo, że zmieniłem na LG, to gdyby nie VBXE to wolałbym 711MP.

@ maw
Oba monitorki w sumie mają dość pododbne moźliwości, także podstawowym kryterium powinno być VBXE, jeśli nie korzystasz, to ja bym wybrał 711 MP, wiem bo miałem/mam oba.

Jedna rzecz:
na Twoim miejscu szukałbym jakiejś okazji z drugiej ręki na Allegro poniżej 400 PLN za jeden czy drugi, bo one moim zdaniem obecnie nie powinny więcej kosztować a już na pewno nie 660 PLN.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2010-05-30 11:57:15)

8

Odp: 711MP + małe atari ?

Akurat pisze ogólnie o marce bo sam posiadam LGM2294D a swoja wypowiedź opieram na osobie która użytkowała 711 MP "nikomu go nie polecam" a jak widzę to te same problemy mieli także inni użytkownicy http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1 … ml#7517984 , zgodzę się że może się zdarzyć jakaś usterka, ale co myśleć jeśli się ona powtarza w innych egzemplarzach ?

9

Odp: 711MP + małe atari ?

Napisałem jaka usterka jest typowa - sprawa z kondensatorami, która po paru latach użytkowania (kupiłem używany) miała prawo się zdarzyć. Reszta OK,  z cechami takimi o jakich pisałem przy obu modelach.
Generalnie monitor jest dobry i nie ma co malować diabła na ścianie. Ktoś poleca, ktoś miał usterkę i wypowada świętą wojnę modelowi... Jak to w życiu ;) Masz LG, pisałeś o braku przekonania do Samsunga i chcesz jakoś za wszelką cenę odradzić.
Ja miałem oba, więc jestem dość obiektywny wydaje mi się i nie ma co pisać, że 711MP jest zły, bo to nieprawda. Koniec, kropka.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2010-05-30 12:48:22)

10

Odp: 711MP + małe atari ?

A ja mowie o trybie AV która to usterka tez wydaje sie być typowa :) więc trudno żebym się staral w takim przypadku polecić :) Nie staram się też polecić LGM1721A-BZ bo nigdy nie miałem z nim do czynienia, a niechęć do smasunga wypływa z użytkowania innych urządzeń tejże firmy. Tyle na temat :)

11

Odp: 711MP + małe atari ?

Dobra, dajmy już temu spokój. Bo Twoja osobsita niechęć do samunga trochę tu zafałszowuje obraz na polu tych monitorów o które pyta maw. Mam doświadczenia z jednym i drugim, więc przekazuję fakty a Ty na to, że tam gdzies biją murzynów ;)

A tak prywatnie, to z dwojga koreańczyków, to moim zdaniem samung stoi technologicznie wyżej od LG w branży TV i monitorów. Też użytkuję i nie mam problemów.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2010-05-30 14:56:02)

12

Odp: 711MP + małe atari ?

Dobra, nie unoś się tak...i nie mieszaj do tego murzynów

13

Odp: 711MP + małe atari ?

OK, wracamy do merytoryki :) Powodzenia w poszukiwaniach, maw :)

14

Odp: 711MP + małe atari ?

Dzięki za opinie - akurat mam też LG podobnej serii, co Guma (nowszy) i powiem tak: obraz z konwertera VGA800x600 na CRT jest lepszy niż na tym LG (efekty jak w pierwszm poście). Co do synchMastera - chyba się na niego zdecyduję bo jak chcę mieć efekty w większej palecie kolorów to sobie po prostu ST odpalam, a mieć 3x mniej kabelków na stole - bezcenne. No i w końcu jakaś gwarancja na niego jest. Nie mówiąc już o przystępnej dla mnie cenie.

Ostatnio edytowany przez maw (2010-05-30 20:52:33)

___
Press play on tape...

15

Odp: 711MP + małe atari ?

No i kurde długo się nie nacieszyłem nabytkiem - monitor dostaje co parę włączeń dziwnych objawów - tworzy się coś w rodzaju "kodu paskowego" - losowo w pionie linie tracą jasność/nasycenie, przy czym kolor dalej jest wyświetlany, dzieje się tak przy jednolitymch powierzchniach koloru, jak i przy gradientach/losowych bitmapach - czy ktoś może wie, co jest tego przyczyną ? Ciemniejsze paski są wyraźniejsze przy kolorach o bardzo niskiej składowej czerwonego, przy 0xffffff wogóle ich nie ma, przy 0x000000 przypominają smużenie (tylko że w pionie).

___
Press play on tape...