1

Temat: Salony Gier Coin-Op

Czy wie ktoś z Was czy są jeszcze gdzieś w wawie salony gier w starym stylu lub miejsca gdzie mozna zagrac w old schoolowe automaty?
Chodzi o klasyke w stylu Moon Patrol, Donkey Kong, Section Z, Rope Man, Vastar, Pac-Man, Bosconian itd. Moze w jakims pubie uchowal sie automat albo choć flipper. Nie chodzi mi o kupno. Po prostu poszedlbym i jak za dzieciaka sobie pogral :)

2

Odp: Salony Gier Coin-Op

No, ja teżbym sobie poszedł na takie oldschoole. Flipery to dość łatwo namierzyć, w Radomiu np. stoją w Fantazji i Leclerc na Toruńskiej (choć dawno tam nie byłem i mogli zabrać).

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: Salony Gier Coin-Op

No wez... a ja ostatnio myslalem o takim salonie i doszedlem do wniosku ze bylby spora atrakcja i moglby sie utrzymac jako biznes :)
Tylko o oryginalne automaty u nas bardzo ciezko. Trzeba by sprowadzic oryginalne plyty PCB z USA i wstawic w obudowy noname.

Obawiam sie ze jesli jeszcze jakies salony zostaly (a zostaly w miejscowosciach turystycznych - ja widzialem miesiac temu nad morzem), to sa tam gry co najwyzej z konca lat 90-tych. Neo-geo itp.

4

Odp: Salony Gier Coin-Op

O to chodzi. W miare nowe sprzety mozna spotkac. Jeszcze jakis czas temu stal dwu osobowy symulator wyscigow w leclercu na Alejach Jerozolimskich w wawie. Ale to nie ten klimat. Pamietam, ze jeszcze 2 lata temu na dworcu w Katowicach byl salon z nowszymi automatami.

A zwiedzic ponownie taki barakowoz na kolkach z coin-opami to byla by klasa :)

5

Odp: Salony Gier Coin-Op

Fajna rzecz, ale wątpię aby ludzie w wieku +-25 i mniej uczęszczaliby tam. Niestety to miejsce skazane by było raczej na nasz przedział wiekowy. Dla gówniarza to żaden sentyment a raczej strata czasu. W końcu w tym samym czasie mógłby sobie podlevelować postać na swoim Peesie. Pytanie jednak czy ludzie trochę starsi mieliby dla odmiany na tyle wolnego czasu żeby zajrzeć do takiej dziupli choćby na godzinkę i oddać się wspomnieniom (?)

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

6

Odp: Salony Gier Coin-Op

Obawiam się, że w salunach stoją już tylko "wypasione" giergi. Sentymentalnych brak.
Mówię z autopsji, widział last weekend w kurortach Bałtyckich.

7

Odp: Salony Gier Coin-Op

Niestety w Krakowie salony gier też już wymarły....
Nie ma już żadnego z dawnych czasów.
Czasami objawia się flipper w jakiejś knajpie ale nic poza tym......

Hororus - masz rację - dzisiejsze pokolenie 12+ ma peesy i większości przypadków nawet nie wiedzą co to jest flipper....

tP

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC

8

Odp: Salony Gier Coin-Op

W Carrefourze w Gdańsku widziałem bodajże Afterburner... Ja wiem że to już następna generacja, ale znów nie taka bardzo młoda :) Dzięki za przypomnienie o Bosconianie - właśnie ściągnąłem i pruję :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

9

Odp: Salony Gier Coin-Op

thePink, to nie jest tak, że pokolenie 12+, mające peesy, nie wie, co to flipper. Moja przygoda, ba, moja miłość np. do Mortal Kombat (i nie tylko) zaczęła się właśnie od salonu gier. To w salonach gier przeżywałam historię postaci z Tekkena, od części pierwszej po Tag Tournament. A jaką radość wywoływało zdobywanie kolejnych punktów w pinballach.
Rozmawiałam z jednym z właścicieli salonu gier, zdziwiona tym, że zniknęły ulubione tytuły (Golden Axe, Contra), a w ich miejsce pojawiły się nowe gry. I co? Powiedział wprost - to się już nie opłaca, bo ludzie, właśnie, wolą grać sobie na konsolach, czy komputerach w domach. Ja po dziś dzień mam melodię z Contry w głowie, a minęło ponad 10 lat...

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

10

Odp: Salony Gier Coin-Op

Heh, swojego czasu robilem w PL za serwisanta takich automatow. Przewaznie samorobki, w srodku okrojony TV typu Jowisz, Helios, nawet wrzutniki monet wtedy byly robione  w domu. DO tego plyta z gra na milionie ukladow. Roboty nie brakowalo, automaty byly wykorzystywanie po 20 godzin na dobe.

A jak komus brakuje tej zabawy, sa na necie gotowe plany stolarskie na obudowe, sa do kupienia komplety manipulatorow i joystickow, dla hardkorowcow nawet coin door, plus plyty typu jamma, z zestawem wlasnie starych gier typu galaga itp.

Sam mam nadzieje w tym roku skonczyc moj automat,kompletuje wszystko powoli,  w zasadzie z czesci elektronicznych mam wszystko, zostalo bude zrobic czyli zajac sie stolarka.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

11

Odp: Salony Gier Coin-Op

Na allegro byl 2 razy taki automat z milionem gier. Zgrabny dosc maly, estetyczny. Nowka. Tyle ze w srodku byl pc z mame + monitor CRT ale od pieca. Czyli w sumie pelny emulator. Kwota 1200zl za kompletne ladnie wykonany automat tego typu to tanio. Gosc chcial dowiezc za oplata nawet.
A chetnych nie bylo :/

12

Odp: Salony Gier Coin-Op

Juz wiadomo co sie stalo z dawnymi automatami:

http://online.wsj.com/media/072210pod12.jpg

Ostatnio edytowany przez mazi (2010-08-02 12:48:16)

13

Odp: Salony Gier Coin-Op

Patrząc na to zdjęcie odczułem jakiś dziwny niepokój....

14

Odp: Salony Gier Coin-Op

Barbarzyńcy.. nawet jeżeli to egzemplarze z padniętą elektroniką to same obudowy to małe dzieła sztuki. Ech.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

15

Odp: Salony Gier Coin-Op

mowny, niestety. Przejadło się, to do śmietnika. Taki los spotyka też komputery. Znam osoby, którym przejadło się Commodore 64, czy Amiga, bo kupiły sobie PC, więc co zrobić ze starym sprzętem (działającym!)? Wyrzucić na śmietnik. To jest barbarzyństwo, bo nawet jakby sprzedali takie komputery, czy automaty, to by komuś się przydały. A jakieś zapotrzebowanie na automaty jest, bo wystarczy np. popatrzeć na konsole (Playstation etc), na które nie dość, że produkuje się arcade sticki, to jako bonus dołącza się arcadowe wersje poprzednich części. Nie zastąpi to jednak klimatu z salonów gier.

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

16

Odp: Salony Gier Coin-Op

Jeśli ktoś będzie w Poznaniu na dworcu PKP to tam się ostał w przejściu podziemny jeszcze taki "oryginalny salon", choc gry na neo-geo, ale i to ostatnie miesiące bo budują nowy dworzec..

Odp: Salony Gier Coin-Op

w Tokio jest ich sporo ;)

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

18

Odp: Salony Gier Coin-Op

Jestem teraz (przymusowo) na Krymie przez miesiac i wchodze sobie do sieci spozywczakow "Warszawa" a tam stoja... wlasnie automaty neo-geo ;) Poza tym ostaly sie tutaj salony gier w miescie, gdzie mozna sobie pograc w takie starsze gry i ma to klimat.

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

19

Odp: Salony Gier Coin-Op

przypomniałem sobie: w Poznaniu w centrum handlowym Plaza jest salon gier, przy kręgielni, są tam automaty neo geo... no i oczywiście mnóstwo bujaków.

Mnie niepokojem napawają takie teksty:

http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36001, … wisko.html

20

Odp: Salony Gier Coin-Op

Innuendo: moze zrobilabys kilka fotek (salonu, automatow, gier)?

21

Odp: Salony Gier Coin-Op

Jesli pozwola, to zrobie :) O ile zechce mi sie ruszyc do wiekszego miasta, ale pewnie tak.

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

22

Odp: Salony Gier Coin-Op

Kiedyś w Krakowie mieli Atomica, na Zakopiance. Ale to było daaaaawno. Ile ja tam kasy na Dead or Alive, Tekkena czy Marvel vs. Capcom przepierdoliłam, to boję się myśleć. Czasem widzę w knajpach (takich bardziej podrzędnych) flippery czy jakieś automaty do gier, ale to jednostki, do tego jakieś randomy kompletne.

There's special place for me in hell. It's called the throne.

23

Odp: Salony Gier Coin-Op

Mazi, oto zdjęcie automatów, o które prosiłeś:

http://img441.imageshack.us/img441/1952/zdjcie532.jpg

Uploaded with ImageShack.us

i pewien bonus wypatrzony na ulicy Symferopola podczas czekania na dworcu na pociąg:

http://img443.imageshack.us/img443/4900/zdjcie533.jpg

Uploaded with ImageShack.us

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

24

Odp: Salony Gier Coin-Op

Dzieki innuendo.
Maszyny Neo-Geo ale zawsze. Szkoda, ze to martwy salon i automaty są wylaczone.

25

Odp: Salony Gier Coin-Op

To miasto ogółem martwe jest... Tam, gdy o 19 robi się ciemno, to zaczynają całe stada psów i kotów po ulicach biegać. Mają jednak jakąś słabość do starszych gier, szczególnie do Segi. Myślę, że jak bym poprosiła, to ktoś zrobiłby zdjęcie salonu gier w Symferopolu.

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już