26

Odp: Sparta Commander

No dobra ale jak odpalić CON80 (tak ogólnie), bo laduje sobie jako Device (i pokazuje mi, ze sie zainstalowalo), podem daje CON80 ON i ... Error 170....

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

27

Odp: Sparta Commander

Na 4.42? Napisz "CON 80" - btw. ten program (CON80.SYS) właśnie wyleciał z CAR:, jest w nim za dużo błędów :]

KMK
? HEX$(6670358)

28

Odp: Sparta Commander

A to nie lepiej bledy poprawic ??? :)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

29

Odp: Sparta Commander

W tym wypadku nie :)

Lepiej jest podzielić taki program na niezależne sprzętowo E: (czyli CON: pod SDX) i wyżej wspomniane sterowniki "raw console". Pozwoli to - w teorii - na uzyskanie konsoli E: na dowolnym sprzęcie wyświetlającym obraz, pod jedynym warunkiem, że istnieje dla niego sterownik _RAWCON, a ten jest (w porównaniu do E: ) stosunkowo prosty do napisania.

KMK
? HEX$(6670358)

30

Odp: Sparta Commander

<Zaciera rece> Dobrze, ze SC sie rozwija. Moze przekona to tez, w pewien sposob, ludzi do korzystania z SDX. Czekam niecierpliwie :)

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

31

Odp: Sparta Commander

to - czy przekona, to nie wiadomo. Przekonać może jedynie posiadanie pełnowymiarowego kontrolera IDE w sensie PBI/ECI, bo korzystanie ze zwykłego dosa w takim przypadku w zasadzie zakrawa na masochizm :)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

32

Odp: Sparta Commander

Zdaje się, że program dojrzał do pierwszej publicznej wersji, powiedzmy, demo ;) Nie wszystko jeszcze jest zrobione i jest jeszcze parę błędów do ubicia (np. gdyby ktoś zobaczył "Cursor out of range" przy uruchamianiu SC, to trzeba skasować plik konfiguracyjny), ale powiedzmy, że ogólnie to chyba już z grubsza działa.

Wymagania: SpartaDOS X 4.42

Instrukcja instalacji:

1) odpakować archiwum: ARC X SC08

2) wrzucić:

a) SC.COM do dowolnego katalogu wzdłuż $PATH (czyli tam, gdzie leżą wszystkie często używane binarki)

b) SCMAIN.OVL gdziekolwiek (byle był dostępny przy odpalaniu SC.COM)

c) RC_GR8.SYS do katalogu z drajwerami (to tylko dla tych, co nie mają VBXE - ci co mają, zakładam że mają też i sterownik S_VBXE)

3) do CONFIG.SYS w dowolnym miejscu dodać:

SET SC=pełna>ścieżka>do>SCMAIN.OVL

Np. jeśli SCMAIN.OVL jest na dysku C: w katalogu >SYS, to trzeba napisać SET SC=C:\SYS\SCMAIN.OVL

ZALEŻNIE OD SPRZĘTU
================

4) do CONFIG.SYS w dowolnym miejscu po DEVICE SPARTA ... i DEVICE SIO, dodać:

a) ci bez VBXE: DEVICE pełna>ścieżka>do>RC_GR8

b) ci z VBXE: DEVICE pełna>ścieżka>do>S_VBXE

OPCJONALNIE
==========

5) zaraz w następnej linii po USE ..., dodać:

DEVICE ENV

(chyba że ktoś jest pewien, że definicje dodatkowych zmiennych nie spowodują, że zmienne środowiskowe zajmą więcej niż 256 bajtów)

6) dla tych, co mają dyski na SIO (SIO2IDE, SIO2SD, APE itd.): zrobić ramdysk, tzn. dopisać do CONFIG-a:

DEVICE RAMDISK

SC przy pierwszym uruchomieniu zainstaluje się w ramdysku i będzie się stamtąd ładował, oczywiście tylko do wyłączenia prądu. Natomiast jeśli ktoś nie chce, żeby to robił, trzeba dodać ",N" na końcu zmiennej środowiskowej SC, np.

SET SC=C:\SYS\SCMAIN.OVL,N

zablokuje instalowanie się programu w ramdysku.

Ci co do tej pory przeżyli bez własnego CONFIG.SYS-a ;) - instrukcja jest w rodziale 8 manuala, a przykładowy plik mamy w CAR:CONFIG.SYS

To chyba tyle.

EDIT: drobne poprawki do instrukcji. Poza tym: logika uruchamiania programów jest taka, jak w COMMAND.COM, tzn. jeśli ktoś ma wczytane COMEXE.SYS, to SC będzie przy uruchamianiu plików *.EXE automatycznie używało X.COM.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2010-08-10 20:57:43)

Post's attachments

sc08.arc 11.85 kb, liczba pobrań: 24 (od 2010-08-10) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
KMK
? HEX$(6670358)

33

Odp: Sparta Commander

łoł :) -

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

34

Odp: Sparta Commander

Fantastic! It should be noted that performance of the RC_GR8 driver surpasses my expectations!

35

Odp: Sparta Commander

Dzisiaj przetestuję :)

pomidor

36

Odp: Sparta Commander

.. tylko, jak wspomniał Draco - przy uruchamianiu programów spod SC bardzo ważnym jest dodatek w postaci COMEXE, oraz zmiana rozszerzeń wszystkich plików, które wymagają CAR:X.COM.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

37

Odp: Sparta Commander

Miało być ctrl+X aby uruchomić program przez X. Nie wiem, czy Draco już to zrobił

pomidor

38

Odp: Sparta Commander

Zrobił, zrobił :)

KMK
? HEX$(6670358)

Odp: Sparta Commander

drac030 napisał/a:

Copy, Move i Delete działają oczywiście zarówno na pojedynczych plikach, jak i na ich grupach oraz na pełnych katalogach (lub ich grupach). W chwili obecnej oprogramowane jest ok. 70% zaplanowanych funkcji.


No nie wiem. I tak - bez cyrylicy? Chyba się nie przyzwyczaję. ;) ;)

http://yerzmyey.republika.pl/BondCommander_ZX.gif

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

40

Odp: Sparta Commander

No ładne, ładne. Mnie tu już parę osób molestuje o "upiększenie" (czytaj: pokolorowanie) SC, oczywiście tylko na VBXE, bo GR.8 to wiadomo. No i to wyświetlanie w dwóch kolumnach to fajny pomysł (MENU to ma, tylko zapomniałem, trzeba będzie pomyśleć nad dorzuceniem tego do SC).

Ale na cyrylicę chyba się nie zdecyduję :D

KMK
? HEX$(6670358)

41

Odp: Sparta Commander

Dlaczego nie? Po prostu dasz opcję podmiany fontu i niech se ktoś nawet arabskie krzaczki wrzuci, jak lubi ;P

Sikor umarł...

42

Odp: Sparta Commander

Dlatego choćby, że podmiana fontu nie oznacza podmiany języka.

KMK
? HEX$(6670358)

43

Odp: Sparta Commander

Kolorki mogłyby być definiowalne, niekoniecznie takie jak powyżej ... kolorki w katalogu zależne od rozszerzeń

pomidor

44

Odp: Sparta Commander

mi wystarczy taki volcow commander, nie musze miec choinki aka dos navigator

przechodze na tumiwisizm

45

Odp: Sparta Commander

no ale dos navigator (procz bardzo dobrego edytora) mial jeszcze inny killer feature - tetrisa ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

46

Odp: Sparta Commander

Ewentualnie kolory a la Norton Commander na VBXE i bez jakichś przesadnych kombinacji :)

47

Odp: Sparta Commander

Nad kolorami się pomyśli, jak reszta będzie skończona. Dzisiaj chciałem wypuścić małe update (bo znalazłem dwa błędy), ale chyba się nie uda, mam najazd.

KMK
? HEX$(6670358)

48

Odp: Sparta Commander

Draco scrolling pionowy ... blitter ... plizzzzz ;-)

pomidor

49

Odp: Sparta Commander

jeśli na prawym panelu mam np. katalog e:\demo\, a na lewym mam e:\ i przejdę na tego ostatniego i z linii na dole wydam polecenie: md nazwa - to katalog nazwa powstaje niestety w e:\demo\.... -

coś mi tam jeszcze z katalogami nie trybiło, bo doprowadziłem do sytuacji w której próba wyjścia do nadrzędnego (..) powodowała próbę uruchomienia bliżej nieokreślonego pliku i zakańczała się komunikatem "File not found" :)

dodatkowy problem stwierdziłem po: "MAP 1 SIO". Nic się nie stało, map zakomunikował, że A:= SIO i na A po powrocie do SC nadal mam urządzenie PBI.

... czy to te właśnie dwa błędy znalazłeś?? :)

EDIT:

Draco - ważne :) - czy możesz dorobić coś takiego, że klawisz BkSpc będzie powodował powrót do nadrzędnego katalogu - o ile taki oczywiście istnieje? ;)-

by było to bardzo przydatne :)

Ostatnio edytowany przez Pin (2010-08-11 18:46:26)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

50

Odp: Sparta Commander

Pin:

1) BkSpc jest potrzebny do edycji linii komend.

2) Co do MAP: u mnie działa (SC w ogóle nic nie ma do MAP, tylko go uruchamia, co się chyba udało, skoro MAP odpowiedział).

3) próba wyjścia do katalogu itp. powoduje "File not found": przypuszczam, że wpisałeś coś przypadkiem do linii komend, wtedy wciśniecie Return powoduje próbę jej "zaegzekutowania".

4) md nazwa i katalog powstaje nie w tym panelu co trzeba: owszem, to jest jeden z błędów znalezionych przeze mnie od wczoraj. Już ubity.

Electron:

blitter niewiele tu pomoże, bo tam się pod spodem dzieje wiele innych rzeczy ale zrobię, co w mojej mocy.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2010-08-11 18:51:47)

KMK
? HEX$(6670358)