51

Odp: Sparta Commander

draco, to prefetch calego katalogu w pamieci vbxe pomoze

przechodze na tumiwisizm

52

Odp: Sparta Commander

ad.1 - a można by to dorobić z innego klawisza?? :)

ad. 2 - nie wiem, coś się dzieje, że nie trybi. Działa w momencie, jeśli odpalę SC z palca, nie z konfiga. Sprawdzę to jeszcze

ad.3 - Draco :) - bez przesady ;)-

Ostatnio edytowany przez Pin (2010-08-11 19:14:39)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

53

Odp: Sparta Commander

candle: program jak dotąd działa również bez VBXE i chciałbym ten stan utrzymać tak długo jak się da.

pin: ad 1. pomyśli się, ad 2. z configa COMSPEC=scieżka\do\SCMAIN.OVL (a nie do SC.COM), ad 3. no, póki "u mnie działa" - acz oczywiście może się zdarzyć, że gdzieś tam jakieś śmieci w linii komend zostaną, ostatecznie to jest beta wersja ...

KMK
? HEX$(6670358)

54

Odp: Sparta Commander

draco: zlituj sie...

przechodze na tumiwisizm

55

Odp: Sparta Commander

... no to może chodziło o to, że:

"3) do CONFIG.SYS w dowolnym miejscu dodać:

SET SC=pełna>ścieżka>do>SCMAIN.OVL

Np. jeśli SCMAIN.OVL jest na dysku C: w katalogu >SYS, to trzeba napisać SET SC=C:\SYS\SCMAIN.OVL"

.. więc wykasowałem comspec i odpaliłem SC z bata. Czyli to może być teoretycznie przyczyna i zasadnicza różnica. Chwila - testy :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

56

Odp: Sparta Commander

Candle: dlaczego (i nad kim) miałbym się zlitować?

Pin: SET SC robisz swoją drogą, ale COMSPEC, jeśli chcesz odpalić od razu z CONFIG-a, powinien wskazywać bezpośrednio na OVL.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2010-08-11 19:54:02)

KMK
? HEX$(6670358)

57

Odp: Sparta Commander

ok - jako COMSPEC działa znacznie lepiej a powodem niedziałania MAP był sterownik PBI.SYS :) Czy jest on aktualnie do czegokolwiek potrzebny??

Ostatnio edytowany przez Pin (2010-08-11 20:05:02)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

58

Odp: Sparta Commander

nad userami draco
dlaczego jedyna roznica w sc na vbxe ma byc czytelniejszy font i ewentualne kolorki?
kiedys zesmy o tym gadali, to powiedziales ze "6502 takie wolne nie jest i da rade"

przechodze na tumiwisizm

59

Odp: Sparta Commander

pin: on buforuje zapisy pod ROM PBI. Jak się z MAP gryzie, to pewnie trzeba poprawić. Ale autor na wakacjach :)

Co do tego klawisza wychodzącego z katalogu: może być Ctrl/Esc?

candle: i nadal jestem tego zdania. Ale, jak już dzisiaj komuś mówiłem, program ma przede wszystkim działać, a dopiero potem będą optymalizacje, kolory, bajery i equalizery :) Przypuszczalnie kombinacja zastosowania blittera (a ściślej: blittingu) ze zbuforowaniem kawałka katalogu (bo teraz nie jest buforowane nic ponad to co widać na ekranie) polepszy szybkość skrolowania. Ale to w tej chwili nie jest dla mnie najważniejsze.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2010-08-11 20:16:42)

KMK
? HEX$(6670358)

60

Odp: Sparta Commander

ctrl+esc - no niech bedzie ;)-

Draco - dorób koniecznie to, co jest w loaderze do desktopu. Zerowanie ramu przed uruchomieniem - testuj na FAFIK'u. Jeśli ram czysty, to odpala bez śmieci ;)

Ostatnio edytowany przez Pin (2010-08-11 20:28:14)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

61

Odp: Sparta Commander

Ok, zainstalowałem... Mam i ja :D
Jedna rzecz: próba uruchomienia jakiejś binarki spod SC (normalnie lub CTRL+X) kończy się errorem 170, gdy owa binarka jest w innym katalogu niż SC.COM i SCMAIN.OVL. (u mnie siedzą w katalogu A:>DOS, który jest w $PATH i dodatkowo oczywiście ustawione na ten katalog SET SC=A:\DOS\SCMAIN.OVL). Także wychodzi, że błędu 170 (FILE NOT FOUND) nie ma gdy uruchamiam coś z katalogu A:>DOS...

62

Odp: Sparta Commander

Tamtej wersji czasem mylą się panele, jeśli w obu otwarty jest ten sam dysk. Co skutkuje tym, że SC przy uruchamianiu programu może ustawić jako bieżący nie ten katalog, co trzeba. Zwróć uwagę, czy te kłopoty nie występują w podobnych warunkach.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2010-08-12 19:28:33)

KMK
? HEX$(6670358)

63

Odp: Sparta Commander

Faktycznie ;) Otworzyłem inny dysk w prawym panelu i już z lewego ładuje binarki bez problemu.

64

Odp: Sparta Commander

Uaktualnienie, wersja 0.8.1. Poprawione to i owo, część życzeń spełniona. Część odłożona na potem.

pin napisał/a:

ad.3 - Draco :) - bez przesady ;)-

Pin, zwracam honor, tam był taki bug zewsząd chędogi w obsłudze katalogów, że aż mnie dziw bierze, jakim cudem ten program w ogóle był w stanie wyjść do katalogu nadrzędnego.

Co do klawisza robiącego "cd ..", początkowo przypisałem do tego Esc, ale to się trochę za często naciska przypadkowo (bo zaraz obok jest Tab). Zostaje więc Ctrl+Esc, przynajmniej do chwili, kiedy się wymyśli coś lepszego.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2010-08-12 21:28:15)

Post's attachments

sc081.arc 13.25 kb, liczba pobrań: 22 (od 2010-08-12) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
KMK
? HEX$(6670358)

65

Odp: Sparta Commander

może Backspace (+control?) jak w firefoxie ?

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

Odp: Sparta Commander

draco030: albo zrób katalog '..'

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

67

Odp: Sparta Commander

Przecież jest?

68

Odp: Sparta Commander

A ja poprosze jakies Shift albo Ctrl + szczałka (wiem że na Atarynce szczałka jest już z Ctrl :) , wiec może szczałki w lewo i w prawo......  niech robią skok o stronę w góre i w dół.

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

69

Odp: Sparta Commander

A Shift + < (strona w górę) i Shift + > (strona w dół) mogą być?

KMK
? HEX$(6670358)

70

Odp: Sparta Commander

Daily build, v. 0.8.2. Garść poprawek + pg up / pg down.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2010-08-13 21:16:11)

Post's attachments

sc082.arc 13.74 kb, liczba pobrań: 25 (od 2010-08-13) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
KMK
? HEX$(6670358)

71

Odp: Sparta Commander

Draco, czy jest szansa by zmiana napędu w panelach (wyświetlenie zawartości) odbywała się nieco szybciej? Bo na SIO2SD w Ultraspeed mieli niesamowicie długo... Jeszcze przy okazji SC chyba zapisuje coś sobie do konfiga i naprawdę długo mieli... Może jakaś opcja, by zapisywał jedynie przy wyjściu z programu albo na życzenie w danej chwili? w Atari Commanderze odbywa się to nieco szybciej, ale ten nic nie zapisuje ;)

72

Odp: Sparta Commander

Fajnie, że ktoś w końcu wypuścił funkcjonalnego commandera tego typu ;) Toms Navigator miał za dużo ograniczeń, a AC w zasadzie był bardziej rozbudowanym kopierem, a inne produkty np. nie wspierały podkatalogów.

73

Odp: Sparta Commander

qrde, odpalilem dzisiaj, super sprawa. Jeden feler to ze sie odruchowo myszki szuka,  hehhe.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

74

Odp: Sparta Commander

Draco - :) - jak się już wywczasujesz, to będzie przygotowana lista sugerowanych poprawek i zauważonych problemów :P

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

75

Odp: Sparta Commander

Spartę Commandera odpaliłam i ja :) Ułatwił mi korzystanie z SDX bardzo. I tylko tyle ode mnie: chapeau bas! Czekam na dalszy rozwój SC.

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już