1

Temat: VD-40 klon XF-551

BLOG IG zabrał na warsztat stacje klon XF-551 południowych sąsiadów: VD-40

Sporo zdjęć.
Będzie schemat....

http://blog.3b2.sk/igi/post/ATARI-flopp … VD-40.aspx


Ciekawostką jest obudowa - popielaty plastic.
Nie mogę zrozumieć, co ma do tego spectruś?

http://blog.3b2.sk/igi/image.axd?picture=2010%2f9%2fDSCF0745.JPG

2

Odp: VD-40 klon XF-551

Spokojnie może konkurować z TOMS720 o miano najbrzydszego kloca w całym wszechświecie :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: VD-40 klon XF-551

Bez przesady aż tak brzydka nie jest:)

4

Odp: VD-40 klon XF-551

Jeżeli dobrze widzę, to stacją steruje 8085, więc z XF551 ma to niewiele wspólnego.

Odp: VD-40 klon XF-551

A ja proponuję zamówić wykonanie orginalnej  płyty  XF-551. Chetni, proszę się zgłaszać, policzymy koszty!  :) W końcu jest kilka popsutych XF_ek!

Ostatnio edytowany przez Ryszard Mauersberg (2010-10-01 18:23:42)

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

6

Odp: VD-40 klon XF-551

Niskonakładowa produkcja (10szt) przekroczy 40zł/szt. dla samej płytki (10x15cm dwustronna).
No a polutowanie - firma by chciała 40-60zł.

Ostatnio edytowany przez pajero (2010-10-01 18:56:56)

Odp: VD-40 klon XF-551

No gdyby lutowanie było we własnym zakresie, to cena jest do " przełknięcia ". Ja bym się pisał. :)

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

8

Odp: VD-40 klon XF-551

Ja też się pisze na nowe płytki do XFki - teraz minimum dwie. Porządny laminat i sprzęcik podziała długie lata. Płytka w XF jest jednostronna, na drugiej są tylko opisy. A co myślicie o sklonowaniu TOMS'a 710?

9

Odp: VD-40 klon XF-551

pisze sie na dwie plytki

pozdrawiam

Sniegowy

10

Odp: VD-40 klon XF-551

mafii1984 napisał/a:

Ja też się pisze na nowe płytki do XFki - teraz minimum dwie. Porządny laminat i sprzęcik podziała długie lata. Płytka w XF jest jednostronna, na drugiej są tylko opisy. A co myślicie o sklonowaniu TOMS'a 710?

Jestem jak najbardziej za!!
Tylko może od razu i toms-a 720:)

11

Odp: VD-40 klon XF-551

hmm, podejrzalem schemat u Jera, toz ta stacja elektronicznie jest prosta jak trzonek od halabardy, jedyny problem to dostac gdziec procka .

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

12

Odp: VD-40 klon XF-551

i napęd ... ;D

"wszystko się kiedyś kończy......."

13

Odp: VD-40 klon XF-551

Tomsy sa nudne As,

Naped swoja droga , chyba ze 3.5 cala ale to nie rozwiazanie.

Ostatnio edytowany przez zaxon (2010-10-01 21:30:02)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

14

Odp: VD-40 klon XF-551

napędy można wyrwać za 80-100$ ,do tego elekronika + obudowa + naklejki i przyciski i inne takie..
Ciekawi mnie jaki był by koszt zbudowania takiej xf ki bądź jakiegoś toms-a.?

15

Odp: VD-40 klon XF-551

Na przykladzie Karin Maxi moge powiedziec ze spory, szczegolnie jak sie chce miec w obudowie i 100% dzialajaca.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

16

Odp: VD-40 klon XF-551

Już od jakiegoś czasu mam tomsa w głowie. Procesory to nie problem - tak mi się wydaje. Najciężej o napęd i wd2797 - tzn do nabycia, tylko największy koszt. Żeby tanio zdobyć napęd 5.25 720kb (trzeba polatać po sklepach komputerowych, firmach utylzujących) to uważam jest to tylko kwestia czasu - a tymczasowy 3.5'' to też fajna rzecz. Uważam, że budowa klona i tak będzie minimum dwa-trzy razy tańsza niż zakup oryginalnego tomsa  "w dobrej cenie".
Pytanie - wd2797 można zastąpić wd1772?

Ostatnio edytowany przez mafii1984 (2010-10-01 22:18:41)

17

Odp: VD-40 klon XF-551

Mafii, procesory to problem, naped to problem, obudowa to problem, budowa klona jest duzo drozsza niz orginalu, poza tym w rezultacie ma sie nadal zwykla stacje dyskow. Mimo propagandy uprawianej przez As-a to nadal jest stacja i moze byla kiedys rewelacja ale teraz to tylko kolejny obiekt do schowka.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

18

Odp: VD-40 klon XF-551

No ogólnie racja - tylko ja licze to w ten sposób, że gdyby TOMSa chciało budować 10 osób to koszty by znacznie spadły. Nie mówie, że koszt wyniósłby 200zł bo to nieralne. Według moich obliczeń na sucho bez obudowy i napędu wyjdzie lekko 250-300zł - nie mało (sam WD2797 licze koło stówy - jak ktoś ma to już koszt spada). Osobiście posiadam już napęd i może dlatego tak podchodze do sprawy, z drugiej strony niedługo zima - więcej wolnego czasu na taki projekt. Ja jestem za, ale też sam nic nie zdziałam.

19

Odp: VD-40 klon XF-551

Dla 10 osób to wyjdzie po 500zł. I to ostrożna kwota. Naprawdę skórka nie warta oprawki (w porównaniu z KMK czy SpeedDrive). Dla kolekcjonera nie rarytas....

A napisz mi - po co Ci TOMS ?
Ile jest produkcji stricte 360; 720kB = zero.
Będziesz raz na rok włączał na party?

Faktycznie, jak jest potrzeba PCB do XFki - to:
1. dobrej jakości JPG foto oryginału płyty stacji
2. wysyłasz to do płytkowni.
3. temat załatwiony....

20

Odp: VD-40 klon XF-551

Ehh kubeł zimnej wody wylewacie mi na głowe. Dlaczego chce - tylko z ciekawości - traktuje to jako kolejny projekt DIY. Wiem, że na tym się nie zarobi, a tylko straci - ale satysfakcja bezcenna.

21

Odp: VD-40 klon XF-551

zaxon napisał/a:

Na przykladzie Karin Maxi moge powiedziec ze spory, szczegolnie jak sie chce miec w obudowie i 100% dzialajaca.


Jak spory?
- mówimy o 500pln czy 1500pln???

p.s. tematów o klonowaniu było już naprawdę sporo, sam się zapisałem jak dobrze pamiętam na karinkę..
Ale nitk do dziś nie chciał odemnie nawet 200pln jako wpłata zaliczki/przedpłata.

Ostatnio edytowany przez AS... (2010-10-02 13:00:30)

Odp: VD-40 klon XF-551

pajero ,proszę Cie bardzo ,zbieraj na płytki do XF-ki . :)

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

23

Odp: VD-40 klon XF-551

Tak jak miałem każdy wieczór (po 23) na Atari to teraz pracuję na 6-14 i nie wyrabiam się.... zostaje sobota.
Mam czas na śledzenie forum. Tak wiec, nie podejmę się.
Ledwo daje radę ciągnąć z Zawadzkim i Husakiem firmware do Sio2SD. No ale to już finiszuje :)

Jak zdobędziecie dobrą fotkę samej płytki to dalej pociągnąć temat może każdy.


pajero napisał/a:

http://blog.3b2.sk/igi/post/ATARI-flopp … VD-40.aspx

Ciekawostką jest obudowa - popielaty plastic.
Nie mogę zrozumieć, co ma do tego spectruś?

no właśnie?

24

Odp: VD-40 klon XF-551

Bo oryginalnie te stacje były robione do ZX Spektrum - jak dobrze poszukacie, to chyba nawet tutaj był wątek na ten temat (4-5 lat temu).

Sikor umarł...