1

Temat: SwitchSelector

Nasze obudowy puchną z nadmiaru przełączników. By to ograniczyć, postanowiłem dorobić trochę elektroniki, która winna zredukować ich ilość do rozsądnej ilości....

I tak, dla 6OSów:
2 - dla 4OS, dwa przełączniki dają kombinacje czterech systemów na EPROMie 64K
1 - dla 2OS programowalnych na EePROMie 32K
1 - by wybrać EPROM/EePROM
1 - by zezwolić na na zapis do EePROMa

Łącznie mamy 5 dźwigienek.

Można to zredukować do 2 (trzy pozycyjne):
Switch A w górze - Switch B zmienia 3OS z EPROMu
Switch A na środku - Switch B zmiania czwarty OS z EPROMu plus 2OSy z EePROMu (brak możliwości zapisu)
Switch A na dole - zezwolenie na zapis: Switch B - góra FlashSDX, środek/dół 2OSy z EePROMu

Jak widać, wolną dziewiątą kombinacje użyłem do zdjęcia Protect dla programowania FlashSDX.

Do płytki
- dochodzą - 5 kabli do przełączników, sygnał o2, R/W, 15 pin MMU, +5V i masa.
- wychodzą - 3 kable do EPROMa, 4 dla EePROMa, 1 dla SDX

PCB zawiera kalibracje Upgradę SDX do płytek Lotharka "4OS+128kSDX"

Płytka jest mała 4x4,5cm.
Dwustronna, SMD 8 scalaków z prostymi bramkami.
Dla kalkulacji 10 płytek + części wychodzi po 20zł/szt + koszt wysyłki.
Mogę polutować SMD.

Czy ktoś chce, bo nie wiem, czy warto zamawiać mniej/więcej?


PS. Złącze wannowe jest dla przykładu, można lutować się bezpośrednio kablami.....
http://www.fotoszok.pl/upload/409676a4.jpg

2

Odp: SwitchSelector

Rulez. A teraz pytanie z natury: kto ma 6 OS w komputerze i używa więcej niż 2 częściej niż na 1x rok? :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: SwitchSelector

Się ostatnio zamartwiałeś, że QMEGa 4.04 nie masz ;)

Na stałe potrzeba 3OSy
- Atari OS
- Atari OS + patrz HiSio
- QMEG4.04

Pieśń przyszłości to DracOS. Czyli 4 zapełniają się na dzień dobry.

Winno się mieć jeszcze wersje programowalne, bo jak tu reagować na takie QMEGi RC :lol:

4

Odp: SwitchSelector

Tak, DIPSWITCH jako taki mam wyprowadzony w swojej atarce od dawna (nawet na jakiś zdjęciach ze zlotów widać). Potem ten patent przyjął także Piguła i paru innych elektroników. A teraz się okazuje, że do tego płytka potrzebna ;) Nie wiem po jaką cholerę, ale jak ktoś chce dodatkowo parę cenmtów wydać - prosze bardzo... U mnie z lewej strony pod klawiaturą wygląda to skromnie i przyjemnie - oczywiście jak dla mnie.

Sikor umarł...

5

Odp: SwitchSelector

pomysł niezły, choć najlepszym rozwiązaniem by było coś w stylu OSD np. jako uzupełnienie do VBXE. Jeden SW włącza wyświetlane /menu/, następnie tam wybieramy on/off dla poszczególnych dopałek na zasadzie takiej, jak jest to rozwiązane w Atari800 (nie win :) ). To by było wy**** w kosmos (KOCMOC) jak Mario Bros ;)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

6

Odp: SwitchSelector

Pin: Np. coś takiego ? http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopic.php?id=7062 :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

7

Odp: SwitchSelector

Pomysł z OSD jest doskonały i ma tę jeszcze dobrą stronę, że w te wszystkie otwory po zdemontowanych przełącznikach można by powstawiać mrugające LED-y. Na Boże Narodzenie jak znalazł. :)

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

8

Odp: SwitchSelector

Sikor napisał/a:

Tak, DIPSWITCH jako taki mam wyprowadzony w swojej atarce od dawna.....

Co jest szczególnie praktyczne? Wykałaczką przełączasz?

Rozstaw switchów to 2,5mm a sam switch to kropka 1,5x1,5mm o niewielkim skoku.
Jeśli używa się sporadycznie OSów, albo samej atarki to takie coś starczy.

Co do SwitchSelectora - to rozwiązanie dla mojej atarki - robię to DLA SIEBIE - nie mam już miejsca w obudowie na więcej wajch (czytaj: by to jeszcze ładnie wyglądało). Zapytałem przy okazji czy ktoś nie chce. I tyle - nie marudzić, że są promy kosmiczne, a ja tu z wrotami od stodoły :lol:


OSD które tak ładnie wygląda jako projekt umarło.
Chcę to kiedyś reanimować, acz nie ten rok.
Tak więc, jak mnie ktoś nie uprzedzi - to.....

Ostatnio edytowany przez pajero (2010-11-09 17:57:22)

9

Odp: SwitchSelector

czesc,

dwie poprosze...

10

Odp: SwitchSelector

Pajero, a nie prosciej to bylo wpakowac w jakas Atmege? Dales kondensatory 100 nf do kazdego scalaka? Ogolnie koncepcja zacna.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

11

Odp: SwitchSelector

Prościej, to będzie jak zabiorę się za AOSD. Też Atmega a bajer większy.
Candle obiecał wsparcie logistyczno-softwarowo-moral-and pobłosławion.

SwitchSelector to rozwiązanie na teraz, bo się mi nie chcę robić prowizorki na 30kabli i 4 extra włączniki.
A potrzebuje to by szerzej testować nowy wsad Sio2SD i zaimplikować jego komendy turbo w Qmega, a tego zrobić friendly 4 SDX.

A że mam 3 kompy i w każdym co innego to zrobiłem na szybcika sterownik do:
- D-ROM by Zenon, select and unprotect
- unprotect patch for SDX-pcb by Lotharek

Se wmontuje tylko ww.płytkę, SDX+4OS by Lotharek (a na kość EPROMu kostkę EePROMu).
I rulez minimalizacja roboty z lutolą.
Mogę testy rozszerzyć, a i QMEGa dopracować.

12

Odp: SwitchSelector

Jak tak to przepraszam, nie bylo pytania.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993