1

Temat: Lifting obudowy

Witajcie po latach!

Po zawirowaniach osobistych wylądowałem w punkcie wyjścia (znaczy się tutaj) i od razu walę z grubej rury: jakie było by zainteresowanie usługą przywracającą oryginalny kolor Waszym obudowom?

Mówię kompletnie poważnie. Po kilku latach doświadczeń z plastikami w Atarkach mogę ogłosić - jest sposób na ich rewitalizację. Z góry uprzedzam, wszelkie próby odbarwienia żółtawego odcienia się nie powiodły (a było ich wiele). Utlenienie jest nieusuwalne. Pozostaje malowanie (bo drogą prób i błędów wykluczyłem również piaskowanie).

Malował pewnie nie jeden, ja natomiast proponuję Wam profesjonalną usługę - żadne spraye czy farbki modelarskie. Mowa o najlepszych na rynku matowych lakierach z zabezpieczeniem UV, specjalnym podkładzie i efekcie, który powali na kolana.

Na razie pytam luźno, bo cena nie będzie niska. Trudno mi podać nawet przedział, bowiem do tej pory techniką tą odrestaurowałem jedynie zabytkowy syntezator Korga - nieporównywalnie większy. Obecnie "robi się" obudowa od mojego STE i jak tylko ją otrzymam, przekażę Wam zdjęcia i podam cenę takiego zabiegu.

Będziemy w kontakcie!

2

Odp: Lifting obudowy

ale zara, co z napisami na klawiszach?

3

Odp: Lifting obudowy

Bewu - udaj się do marketu budowlanego i kup sobie butelke perhydrolu (woda descylowana ale o stężeniu 30%) + obowiązkowe grube gumowe rękawice.... wrzuć całość do szczelnego przezroczystego opakowania (najlepiej pojemnik z przeznaczeniem dla chemików lub osób zajmujących się fotografią) i wystaw na 2 dniowe działanie promieni słonecznych (lepsze rezultaty przy zastosowaniu lampki UV), a będziesz mile zaskoczony efektem. Jakikolwiek kontakt gołej skóry z perhydrolem wiąże się natychmiast z myciem w ciepłej wodzie z mydłem i smarowaniu obficie kremem nivea!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

4

Odp: Lifting obudowy

destylowana jak już a poza tym nie destylowana tylko utleniona

5

Odp: Lifting obudowy

Xan - racja racja utleniona ;)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

6

Odp: Lifting obudowy

Bewu,
dodaj jakieś fotki ja był bym zainteresowany

7

Odp: Lifting obudowy

Przecież żółty TEŻ się da usunąć by wyglądało jak nowe! Jest cały przypięty temat na Atari Age. POtrzebny perhydrol, vanish oxy i coś tam jeszcze... Robi się taki żel retro-brite, smaruje obudowę i wystawia na działanie światła UV (słońce, ale lepiej lampa UV, żeby nie grzało jak słońce, bo wtedy żel szybko wysycha).

8

Odp: Lifting obudowy

No chociaż moje STE jest zachowane w ładnym stanie, to temat nie powiem, godny topiku, bo sam nie wiem jak usuwać zżółkłe naloty tudzież przebarwienia

"Mieliśmy 2 paczki trawy, 75 granulek meskaliny, 5 arkuszy kwasu, pół solniczki kokainy. Całą plejadę stymulantów i barbituranów. Litr tequli, litr rumu, karton piwa, pół litra eteru i dwa tuziny amelu. Nie potrzebowaliśmy wszystkiego, ale jak człowiek zacznie zbierać dragi - trudno skończyć. "

9

Odp: Lifting obudowy

BeWu, czy usługa będzie obejmować również klawisze?

10

Odp: Lifting obudowy

Piguła - no to mnie chłopie zaskoczyłeś, jak nic. Wertuję temat od lat a tu taka niespodzianka! Na moje usprawiedliwienie mam jedynie to, że formułę Retr0bright wynaleziono niedawno ;)

Perhydrol już zakupiłem, mam też resztę składników, lampę UV właśnie montuję i niebawem zaczynam "podejrzane eksperymenta". Ostatnio wiele osób pyta mnie o jakieś zdjęcia, poradniki i coraz bardziej chodzi za mną myśl, aby zrobić sajt o moich plastikowych przygodach. Z pewnością jednak perhydrolowe testy opiszę.

Pavros - zabawa z Retr0bright idealnie nadaje się właśnie do regeneracji klawiszy (wiadomo, całej obudowy oczywiście też) i to właśnie od nich zacznę zabawę.

Mimo wszystko - jeśli chodzi o drobne naprawy obudów (szpachlowanie jakiś ubytków czy doklejanie elementów) to malowanie jest jedyną dobrą opcją. Będę ją miał w zanadrzu. Naciskajcie na mnie, póki co zbieram materiały na stronę ;)

11

Odp: Lifting obudowy

BeWu, nie mysl, tylko zrob - dla mnie to udreka jak mam sie zblizyc z czyms ostrym w niecnych celach do obudowy - wole juz tego nie robic :)

przechodze na tumiwisizm

12

Odp: Lifting obudowy

Candle, oficjalnie jesteś pierwszą osobą ze statusem "naciskacz". Więcej "naciskaczy" a sajt na serio powstanie ;)

A teraz pierwsze wrażenia - dokładne opisy będą na stronie, póki co zajawka. Poniżej znajdują się dwa klawisze z tej samej klawiatury - cały blok funkcyjny był równo zżółknięty. Specjalnie nie robiłem zdjęcia "przed" i "po", bo trudno jest w domu zapewnić jednakowe warunki oświetleniowe za każdym razem. Możecie jednak wierzyć na słowo - to były identycznie zniszczone klawisze. Zwróćcie uwagę na jasny napis i żółte plamy na starym klawiszu. Wszystko to zniknęło. Dodam jeszcze, że obecnie kolor klawisza jest identyczny z kolorem oryginalnego plastiku (sprawdzałem z wewnętrzną stroną obudowy) a zatem - powrócił do pierwotnej postaci :)

http://www.dom-rodzinny.pl/bewu/test-klawiszy-funkcyjnych.jpg

Klawisz potraktowany został "moją" odmianą Retr0bright w formie płynu (nie żelu - na żel przyjdzie jeszcze pora). Napisałem "moją" bo używam składników dostępnych ogólnie w naszym kraju (Perhydrol rozcieńczony do stężenia ok. 10% plus Oxy ze sklepu z robaczkiem w kropeczki), zmieniłem też nieco proporcje.

Ostatnio edytowany przez BeWu (2009-09-26 12:46:26)

13

Odp: Lifting obudowy

ok, no to i ja zaczynam odżułcanie :)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

14

Odp: Lifting obudowy

Ciśnieeeeszzz!!!

15

Odp: Lifting obudowy

BeWu: ju hew mejl

przechodze na tumiwisizm

16

Odp: Lifting obudowy

Naciskam ,naciskam, tez mnie czeka wstawianie paru roznosci a nie chce obudowy zmasakrowac, przydalo by sie doksztalcic od fachowca bo twoje obudowy to pierwsza liga.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

17

Odp: Lifting obudowy

Ja też naciskam!

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

18

Odp: Lifting obudowy

Na-ci-skam :-)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

19

Odp: Lifting obudowy

poci-snę i ja  :lol:

20

Odp: Lifting obudowy

Be-Wu mam ci dla motywacji podeslac jak zmasakrowalem obudowe? CZego moglbym uniknac czerpiac z twoich chwytow i sposobow?

Ostatnio edytowany przez zaxon (2009-10-12 22:45:12)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

21

Odp: Lifting obudowy

bewu: kiedy solidny opis odżółcania ?

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

22

Odp: Lifting obudowy

Był już pół roku temu. http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopi … 03#p110603

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.