1

Temat: falcon emu ?

mam pytanie ... czy powstal w koncu jakis emulator (lub cos co odpala soft) F030 ? chcilabym sobie obejrzec nasze stare demka i jakos nie mogie na PCcie ... nie pala ciekawe czemu ;)

2

Odp: falcon emu ?

mówiąc którko: nia ma :)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

3

Odp: falcon emu ?

Na dzień dzisiejszy pozostaje Falcon Demomania, ew. kilka pozycji na youtube.

4

Odp: falcon emu ?

a gdzie ta demomania i jak to zapodac na PC ?

5

Odp: falcon emu ?

Demomania jest tutaj

a tutaj znajduje się kolejna edycja.

6

Odp: falcon emu ?

Cedyn, a ja mam pytanie: czy aby nie profanować softu to nie lepiej jest kupic Falcona ?? :P ;)
Szczególnie że jakość tych diwiksów jest mówiąc delikatnie ....... <- właśnie taka.

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

7

Odp: falcon emu ?

gdzie tu profanacja??? dla mnie to zrzut w celu ocalenia przed zapomnieniem/zaginięciem...frasun dla ludzi którzy popełnili tę i inne video-kompilację.

gep/lamers^dial

8

Odp: falcon emu ?

z tym, że ta Falcon Demomania obejmuje produkcje niezbyt nowe, tak mniej więcej do roku 2000... a w późniejszych latach wyszło kilka niezłych produkcji, pisanych np. pod Falcona z 060

kilka produkcji rzuconych na youtube:

http://www.youtube.com/watch?v=ujjJMpKQIJY
http://www.youtube.com/watch?v=vIpEv9jk78k
http://www.youtube.com/watch?v=NCzUK7Sb1PQ
http://www.youtube.com/watch?v=CpesHZWuhsg
http://www.youtube.com/watch?v=Oci8o_9dirE

oczywiście nie muszę chyba mówić, że Tdc słusznie zauważył, że na natywnym Falconie to wygląda o niebo lepiej ;)

Ostatnio edytowany przez macgyver (2007-08-12 01:06:12)

9

Odp: falcon emu ?

Wygląda jak wygląda..
Ale dźwięk z falcon-a podłaczony pod amplituner od  kina domowego wraz z głośnikami od kina po prostu można przykleknąć.
Filmy na youtubie mają dźwięk 256kb/s(te nowe filmy z demami!)
To co jest na youtubie nie oddaje nawet 1/10 jaki dźwięk ma falcon w demach :(

Gdyby ktoś wrzucił film bez kompresji dźwięku i obrazu to było by coś.

10

Odp: falcon emu ?

Bez kompresji to odtwarzacz się zesra na skutek objętości strumienia :) Z kompresją, ale trzeba się trochę na tym znać żeby nie skopać i dla widza było to niezauważalne.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

Odp: falcon emu ?

AS... napisał/a:

Ale dźwięk z falcon-a podłaczony pod amplituner od  kina domowego wraz z głośnikami od kina po prostu można przykleknąć.

A więc nie tylko ja to zauważyłem.
On to wszystko musi odgrywać z jakąś inną dynamiką niż PC, czy co?
Bo ja z reguły jestem głuchy jak pień, więc jeśli ja coś takiego zauważyłem, to zjawisko musi być intensywne.

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

Odp: falcon emu ?

Falcon odtwarza dźwięk z nieco inną częstotliwością niż typowa PC, co powoduje że zazwyczaj trzeba interpolować, co daje po jakości. Efekt końcowy mocno zależy od kodeka i karty dźwiękowej

Wracając do oryginalnego tematu wątku, do od pewnego czasu Hatari sobie coraz lepiej radzi z emulowaniem Falcona.

Ostatnio edytowany przez Adam Klobukowski (2011-01-28 09:59:26)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

13

Odp: falcon emu ?

Porównując falcona dźwiękowo to dzisiejszych czasów:
-Od kilku lat oglądam tylko filmy full hd z dźwiękiem 5.1 w formacie minimum dts 1.5megabita (czy jakoś tak)..

Ale to jaki Flak ma dźwięk po podłączeniu do "kina domowe" po prostu miażdży.
Coś w tym jest że Falcona tak lubią muzycy, jego dźwięk zabija!!!
I to dźwięk z kilku demek (!)

Yerz,
też mi się wydaje że pecety mają zupełnie inna dynamikę oraz jeszcze kilka innych cech (odstęp sygnału od szumu i takich tam). Ale to trzeba by się audiofili zapytać :P
Real dźwięk z falcon-a jest to prostu :
-tego nie da się opisać..!

Wieczór,
nie zesra się odtwarzacz...!
Od kilku lat oglądam hd z dźwiękiem min. dts 5.1 i np. mam jakiś koncert depeche mode rip hd, zajmuje 9gb wraz ze ścieżką dźwiękową w dts 5.1 1.5 mega bita, ale ktoś wpadł na pomysł i udostepnił ścieżkę dźwiękową w formacie flac 5.1 dts hd ex czy jakoś tam. ścieżka waży jakies 4gb i spokojnie obecne komputery dają radę (ja jadę od kilku lat na laptopach i wszystko się da odtworzyć :)

Gdyby ktoś tak zrippowal dema z falcon-a 060 !!

Zrippowal bez kompresji dźwieku i obrazu.

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-01-28 10:56:35)

14

Odp: falcon emu ?

Aha... no to widać jaki z Ciebie audiofil... Falcon mam poprostu doj**ane fabrycznie basy i dlatego gra inaczej. Czy lepiej to kwestja gustu. Na moim C-labie nie słychać dużej róznicy pomiędzy dzwiękiem z falcona a kartą Edirol fa101. Tylko, że clab ma własnie naprawione audio, czyli ściągnięte to dowalenie basów. Pewnie falcon z atari grałby dla Ciebie "lepiej" :P

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

15

Odp: falcon emu ?

Wiem że ma dojeb* basy i coś jeszcze, ale na amplitunerze można to ładnie ściągnąć oraz przykręcić sam Subwoofer.
Już sobie w ampli zrobiłem oddzielną konfigurację dla Flaka, harmany to jednak porządne ampli :P

Ale mimo to Falcon gra zajebiście w takim ats czy dream dimension masakra.
odpal sobie te dema na pececie zripowane to jest **j*nia z patatujnią :P i mają niby ścieżkę dzwiękową zapisana w 256kb.../sekundę i odpal poźniej na tym samym sprzęcie grając na real flaku :)

Flak gra świetnie, muszę zainstalować jeszcze cubase audio, ściągnąłem ze strony dhs 7płytek z audio do flaka.
Widzę że nie jestem jedyny który odkrył że real flak ma wyśmienity dźwiek w porównaniu z ripami które sa w siecie.

To co mi się najbardziej podoba w falconie to dźwiek, obrazu w większości dem przecież i tak nie mam :P
Czekam na kabel rgb....

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-01-28 13:56:07)

16

Odp: falcon emu ?

AS... napisał/a:

nie zesra się odtwarzacz...! Od kilku lat oglądam hd z dźwiękiem min. dts 5.1 i np. mam jakiś koncert depeche mode rip hd, zajmuje 9gb wraz ze ścieżką dźwiękową w dts 5.1 1.5 mega bita, ale ktoś wpadł na pomysł i udostepnił ścieżkę dźwiękową w formacie flac 5.1 dts hd ex czy jakoś tam. ścieżka waży jakies 4gb i spokojnie obecne komputery dają radę (ja jadę od kilku lat na laptopach i wszystko się da odtworzyć :)

Jeśli ma tylko 9GB to jest kompresja , nie ma bata.

A bez kompresji to ty piszesz o ścieżce dźwiękowej - to to jest pikuś. Spróbuj strumień VIDEO bez kompresji  - mowa była o filmiku :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

17

Odp: falcon emu ?

AS: rozumiem że siedzisz przed monitorem i wizualizujesz sobie efekty których chwilowo nie widzisz? LOL :)

gep/lamers^dial

18

Odp: falcon emu ?

Dokładnie!!
Dzisiaj przytargałem z roboty monitor lcd..
Oczywiście w demach również falcon pokazał mi środkowy palec :P

Czekam na kabel rbg falcon...

19

Odp: falcon emu ?

Załatw konwerter sygnału Copositive na (S)VGA ;)

20

Odp: falcon emu ?

to chyba nic niestety nie da...
Dema chcą vga 100hz obecnie nie ma lcd 100hz (powstały jakieś 120hz 3d)...

Mam nadzieję że kabel rbg załatwi sprawę przy oglądaniu dem na tv lcd :P

21

Odp: falcon emu ?

Nie odpalałem zbyt dużo dem na Falcon'ie, ale aż mi się nie chce wierzyć że w latach 90tych tworzone dema chciały wyłącznie 100Hz? Te parę dem które uruchomiłem w większości przypadków miały możliwość wyboru trybu uruchomienia 60Hz i 100Hz, a 60 to już przeca LCD łyknie.

22

Odp: falcon emu ?

na VGA 100Hz chodzą szybciej niż 60Hz na VGA ;) Ale RGB 50Hz chodzą porównywalnie z VGA 100Hz, no i na konwerterze całkiem ładnie wychodzi RGB 50Hz (PAL) - aczkolwiek bawiłem się z monitorem CRT a nie LCD, w LCD nie zdziwiłbym się, gdyby okazało się, gdyby wyszła duża "pixeloza".

23

Odp: falcon emu ?

No właśnie to nie takie proste. Mój lcd jednak nie działa z tymi demkami, które wyminił AS. Widocznie odpalałem je nie przez SVIDEO a nie VGA (mam w falconie zrobione svideo i w monitorze też).

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

24

Odp: falcon emu ?

Właśnie spróbowałem hmmm przez vga na LCD i też nie poszedł