Temat: Dema - kilka pytań

WItam!
Wczoraj urządziłem sobie podróż po demach 8-bit - w związku z tym mam dwa pytania:

- demo Cogito (Opalenica copy party, AIDS 1999). Pierwsze obrazki w interlace - mam całkowicie nieczytelne (migająca sieczka na ekranie) na moich Atarkach ( dwie 800XL), Kojarzy ktoś może co jest powodem?
- jaki emulator najlepiej radzi sobie z demami ? (Atari800Win uruchamia dema, ale z problemami. Altirra za to, przynajmniej u mnie w kwestii dem to kompletna porażka....


Pozdrawiam,
Grzegorz

2

Odp: Dema - kilka pytań

Cogito wymaga rozszerzonej pamięci - sprawdź czy masz. Najlepiej radzą sobie Altirra i Atari800 - w tejże kolejności.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: Dema - kilka pytań

W kwestii emulatora wielkiego wyboru nie ma. Możesz obadać atari800 albo atari++. Wszystkie emulatory (o ile są poprawnie skonfigurowane w kwestii rozszerzeń pamięci) powinno bezproblemowo odpalać dema. Napisz co złego dzieje się w altirrze. Jeśli to jakiś błąd, to autor powinien o tym wiedzieć.

4

Odp: Dema - kilka pytań

Sprawdziłem Cogito na emulkach i prawda >128Kb wymagane :). Chyba czas zabrać się za małe modyfikacje w moim sprzęcie ... Dzięki również za info o Altirze - zachęcony waszymi uwagami odkryłem, że jakiś czas temu bawiłem się ustawieniami tego emulatora i zostawiłem je pozmieniane. Teraz wyczyściłem rejestr i wykonałem ponowną instalację (aby uzyskać domyślne ustawienia) i Altirra działa o niebo lepiej.
Dzięki!
Grzegorz