Temat: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Co zrobilibyście dziś aby za 30 lat nie zostać na lodzie w kwestii emerytur ? ZUS jest kiepskiej sytuacji a będzie gorzej, młodzi ludzi nie mają pracy. Pomijam patologiczne przypadki typu: nie będę pracował bo...... . Robi się wszystko aby zwiększyć próg przejścia na emeryturę. Połowa nie dożyje tego wieku, druga połowa zawinie się w ciągu 2-5 lat. Czy nie powinniśmy godnie żyć za ten cały przepracowany czas ? Dlaczego tak łątwo dajemy się dymać ? Ceny niemal wszystkiego idą extremalnie w górę. Zarabiamy cieniutko w porównaniu do naszych zachodnich sąsiadów przy tych samych cenach dóbr materialnych (czasami nawet większych!). Generalnie toniemy. Kler kłamie ile się da, polityk dotrzymuje mu równo kroku. Gość z Torunia (na razie ucichł) ale jak trzeba to się zerwie. Czy nie żyjemy w chorym kraju ? Do tego ta zakichana sytuacja w północnej Afryce. Generalnie jestem bardzo spokojny ale patrząc na przyszłość moich dzieci która być może maluje cieniutko .... płacz i rozpacz ! Nie namawiam do rewolucji ale zróbmy coś, co właściwie ?
Załóżmy, że mnie stać na odłożenie czy zakup nieruchomości. Będę sobie godnie żył na emeryturce. Ale co z innymi ? Ludzie zaczną kraść, a my sami będziemy się bać wyjść na ulicę. Dobra kończę, bo się zdenerwowałem.

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2011-03-06 14:58:16)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

2

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Napij się wódki.

3

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Wielokrotnie się nad tym zastanawiałem. Od kilkunastu lat jestem wprost okradany przez pracodawców, czy to poprzez zatrudnienie na czarno, czy to poprzez umowy zlecenia / dzieło mające znamiona umowy o pracę. Zorientowani wiedzą o co chodzi :). Reasumując - po 16 latach pracy mogę powiedzieć, iż przepracowałem około ROKU na minimalną krajową i na umowę o pracę. Emerytura w moim przypadku nie istnieje, więc albo nie dożyję, albo z czasem wpadnę na ten "jedynie słuszny" pomysł otwierając własną działalność gospodarczą - o ile ci złodzieje z rządu nie uśmiercą firmy podatkami i innymi bzdetami.

Osobiście czekam tylko na inicjatywę i chętnie dołączę się do ogólnokrajowych zamieszek :)

@MarekP - jak się pracy nie ma, to się cienko piszczy. Większość z Was pracuje za kwotę przewyższającą średnią krajową - o której ja mogę tylko pomarzyć ;)- .. i nie wynika to z braku edukacji, czy braku doświadczenia, tylko z braku szczęścia, lub braku "pleców" do załatwienia spraw "po swojemu" :)-

Ostatnio edytowany przez Pin (2011-03-06 15:35:29)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@pin: Ale gRzEnIu poszedł tak szeroko, że zahaczył nawet o północną Afrykę (nie wiem dlaczego umknęło mu trzęsienie ziemi na Nowej Zelandii). Na to na prawdę nie mam lepszego pomysłu...

Ostatnio edytowany przez marekp (2011-03-06 15:50:24)

5

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

marekp: wódki zawsze można się napić ale nie w takim przypadku. Nie ma co chować głowy w piasek. Należy o tym mówić głośno.

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2011-03-06 16:14:33)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

6

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

emerytur nie będzie *. dawniej ludzie radzili sobie z tym:

a. wychowując dzieci
b. umierając młodo
c. gromadząc majątek do wykorzystania na starość

jeśli znane są Wam jakieś inne, skuteczne strategie to też bym się chętnie dowiedział.


*) najwyżej jakieś zasiłki na dożycie + zachęty do szybkiej i bezbolesnej śmierci.

http://www.5oft.pl/

7

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

gRzEnIu napisał/a:

ZUS jest kiepskiej sytuacji a będzie gorzej

A pomimo tego ZUS buduje kapiące od luksusu gmachy - siedziby oddziałów i inspektoratów. W moim mieście przed kilkunastu laty wybudowano na prawdę dużą siedzibę oddziału, ale teraz już im za ciasno, już zajęli kolejny duży budynek. A to mnie wqr.wia, podobnie jak nadmierny (i niepotrzebny) rozrost administracji publicznej. Na ch.j wydawać na to tyle kasy? Czy nie ma ważniejszych potrzeb?
No dobra, nie będę już narzekać. W końcu są miejsca na świecie (np. tu: http://tiny.pl/hdt9c), gdzie jest o wiele gorzej niż u nas...

Loading... Please wait!

8

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Są sposoby na ominięcie ZUS'u - korzystanie z systemów emerytalnych innych krajów możliwe z powodu naszej bytności w UE. Jest też jakaś luka w prawie pozwalająca płacić ZUS'owi grosze z racji bycia twórcą.

9

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

gRzEnIu, mi chodzi o to, że jak widać powyżej na każdy (ZUS, bezrobocie, Afryka) z wymienionych przez ciebie tematów da się coś tam napisać. Ale jak byś chciał to wszystko tak _na_raz_ jak zasugerowałeś, to tylko walnąć lufę i iść spać :-)

10

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Pin napisał/a:

Osobiście czekam tylko na inicjatywę i chętnie dołączę się do ogólnokrajowych zamieszek

Już jest taki, co chętnie stanie na czele. Zawodowy przywódca ruchów społecznych. Obiecał po sto baniek na łeb...

Ostatnio edytowany przez jer (2011-03-06 18:13:19)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

11

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

marekp napisał/a:

Napij się wódki.

Od razu połówkie. Duszkiem!

I Ty zostaniesz big endianem...

12

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Oj tam, wszyscy obiecuja przed wyborami cuda na kiju, od 20 lat. i ciagle te same twarze, tylko nazwy partii i poglady sie zmieniaja.
Ja tam w 2001 zaglosowalem nogami, wyjechalem do UK , raju nie mam  ale wiem ze to jak mam zalezy ode mnie a nie od widzimisie urzednikow i miliona sprzecznych przepisow.

W PL kolejne rzady nie widza problemu w masowej emigracji mlodych i wyksztalconych  (bo wbrew stereotypom nie kazdy za granica pracuje na zmywaku czy sprzata, zreszta za normalna wyplate za ktora mozna spokojnie zyc) . Ciesza sie ze absolwenci znajduja prace. No tyle ze najpierw sie ich szkoli za panstwowe pieniadze a potem wypuszcza? Kazda normalna firma (w domysle panstwo ) skoro zainwestowala w pracownika to go potem zatrudnia a nie zostawia na lodzie.

Wieje kto moze, teraz Niemcy otwieraja rynek, 3/4 Slaska wyjedzie. Rusyfikacja za zaborow to maly pikus przy tym.
Tylko, kto placi ZUS, skoro mlodzi siedza tutaj i dawno placa tutaj podatki? Kto w PL pracuje w firmach przynoszacych realny dochod?
Rzad sie cieszy bo maja wskazniki. Racja, tylko gdyby nagle przez 3 miesiace wszyscy emigranci przestali wysylac pieniadze do PL to opdejrzewam ze RP musiala by oglosic bankructwo.

Ale zawsze jest w TV Smolensk, komisje sledcze i gwiazdy tancza gdziekolwiek.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

13

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

jer: ten jeden to dogadał się z całym systemem i teraz pierdzi w stołek. to bardzo mało poważne. te papudroki z komuny teraz sobie dzięki temu nieźle żyją i o to im chodziło. teraz jest inaczej. trzeba rozgonić tę bandę bezwzględnie. potrzebny taki o'connor ........ ;)

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2011-03-06 19:06:52)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

14

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

A może Ci, którzy narzekają na pracę, rządy, ZUS, północną Afrykę i kolesi z Torunia po prostu wezmą się za robotę, a nie użalanie się na forum?

To jest trochę, jak życzenia - każdy życzy każdemu "zdrowia, zdrowia i jeszcze raz pieniędzy". Tyle że od życzeń jeszcze nikt nie wyzdrowiał, ani się nie dorobił. Ja gdy nie miałem hajsu na piwo i kino z dziewczyną, kiedy miałem 15 lat to robiłem na polu w palącym słońcu przy kwiatkach, rok później czyściłem kible i podłogi na dyskotece w SGH, potem sprzedawałem buty w sklepie oraz byłem akwizytorem płatnych wpisów w bazach danych. Ważne jest jedno - jak się nie weźmiecie do roboty, to nikt Wam jej samemu nie da, forsa również nie leży na ziemi. Koniec.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

15

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Dely nie chodzi tu o pracę. Mam na myśli ludzi pracujących (przecież napisałem).Chodzi tak na prawdę o to co z tego mamy na starość. Nerwy i odliczanie. Zasilamy państwo poprzez ZUS i US. Dostajemy w zamian dosłownie nic. To trzeba zmienić ! Państwo dosłownie nas dyma. Teraz jeszcze jakieś machlojki z II-im filarem. Do tego jakiś palichłop który na pokaz rozluźnia i tak tragiczną sytuację. Kleryk na ambonie krzyczący kogo to obstawiać na wyborach. Można wymieniać bez końca. Nie chcę krakać, ale max za 30 lat będziemy mieli katastrofę finansową i społeczną. Tych odpowiedzialnmych za to już nie będzie albo będą mieli sprawy sądowe ciągnące się sztucznie bez końca. Do tego dowolnie interpretowalne prawo pogłębi sytuację. Strach się bać.

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2011-03-06 19:27:32)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

16

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Ooo.... widzę, że ciekaw dyskusja się zaczyna. Sam się głowię nad tym od dawna.

Nieruchomość: w teorii wszystko fajnie, ale..... wszyscy wiemy, jakie są ceny m2 w Wawie i większych miastach (akurat w Bydgoszczy są relatywnie niskie z tego co pamiętam, więc może być łatwiej). Jak dla mnie - dla większości niewykonalne. Mieszkać gdzieś musisz, a drugie mieszkanie jako inwestycja to dla większości marzenie ściętej głowy. Poza tym, trochę czarno widze spłacanie kredytu w wieku 70 lat.

ZUS, OFE, IKE i inne tego typu: szanse, że będzie z tego coś porządnego na starość są delikatnie mówiąc nieciekawe, jak już odkładać to w jakiejś instytucji niż w skarpecie.

Prawdę mówiąc do tej pory tego typu problemy dot. starości nie istniały, bo najdalej co 50 lat były wojny, które je rozwiązywały.

Obiecałem sobie jakiś czas temu, że jak rząd się dobierze do OFE to zrobię wszystko, żeby płacić minimalna składkę jaka się tylko da. Niebawem przyjdzie chyba spełnić dane sobie słowo.

Dely: możesz się starać ile chcesz, pracować jak nie przymierzając ja non stop poza domem wiele godzin dziennie. Jak za 20 lat, ludzie wyjdą na ulice, bo nie będą mieli za co jeść, to jestem pewien, że bez żadnego problemu ówczesna władza skasuje to co zostanie z ZUSu, OFE itp. W końcu tych, co tam będą mieli jakieś większe kwoty będzie zdecydowanie mniej niż tych głodnych.

Ostatnio edytowany przez tatqoo (2011-03-06 19:29:13)

All I hear is the sound of me falling on the ground

17

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Grzeniu , na zdrowy rozum, czemu uwazasz ze obcy ludzie (politycy) zrobia ci  dobrze? Sorry ale jak ktos kto mnie nie zna ale twierdzi ze zrobi wszystko i  mnie urzadzi to jest albo idiota albo nie wie o czym mowi. co ciekawe zabawa trwa, dalej wybieracie tych ktorzy obiecuja darmowa kielbase a nie tych ktorzy obiecuja ze dopiero teraz bedzie przesrane.

Zlapcie sie lepiej roboty.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

18

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

zaxon: jeśli średnio rzecz biorąc w zachodniej Europie można zarobić 3-4 razy tyle co w Polsce, to nic dziwnego, że Śląsk wyjedzie.

Jak patrzę na stawki w mojej branży, to w zasadzie już powinienem się pakować.

All I hear is the sound of me falling on the ground

19

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

zaxon: Politycy MUSZĄ dbać o społeczeństwo i tyle ! To jest ich zadanie. Jak tego nie rozumiesz to trudno. Co mamy nie iść na wybory ? Ok, ale jak sobie to wyobrarzasz przy takiej ilości wyborców ? Powtarzam , że nie chodzi mi o szukanie pracy. Jest bardzo dużo osób, które usilnie szukają pracy i nie mogą znaleźć, bo nie mają pleców. Ja pracę mam i na nią nie narzekam. Chodzi mi o to co z tego będę miał na starość. Co z innymi ?

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

20

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Dely - i widzisz. Doszedłeś do sedna sprawy. Czy mając duże doświadczenie w dwóch branżach, oraz 34 lata na karku mam powrócić do czyszczenia kibla po raz kolejny płacąc frycowe tylko dlatego, że ktoś ma mnie w dupie nieodpowiednio zarządza podwładnym sobie krajem? I niech nikt mi nie mówi, że głosowałem na tych bezmózgowców. Zawsze głosowałem na UPR i sądzę, że w polsce przydał by się dyktator. Korwin Mikke :) - jeśli by nie było lepiej, to przynajmniej by było weselej :) :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

21

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Nie dyktator, tylko Król Janusz.

All I hear is the sound of me falling on the ground

22

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Dopóki wybrany przedstawiciel nie będzie ponosił odpowiedzialności przed wyborcami do utraty mandatu i odpowiedzialności karnej włącznie - dopóty będzie syf. Teraz to "byle na scene się dostać, cała reszta to jest prosta".

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

23

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Dely nie chodzi tu o pracę. Mam na myśli ludzi pracujących (przecież napisałem).Chodzi tak na prawdę o to co z tego mamy na starość. Nerwy i odliczanie.

Niech mi będzie wolno powiedzieć, że nie przeczytałeś tego, co napisałem. Jeśli będziesz pracować, będziesz miał pieniądze, jeśli będziesz miał pieniądze to będziesz mógł nimi zarządzać. A jeśli będziesz zarządzać w taki sposób, aby pomyśleć o alternatywnym rozwiązaniu niż tylko liczenie na ZUS i OFE to już jest nieźle.

Natomiast jeśli wszyscy sądzicie, że politycy Wam coś załatwią to jesteście w błędzie. Jeśli sądzicie, że rząd Wam coś załatwi to też jesteście w błędzie. A gdybyście przypadkiem myśleli, że jeśli rząd się zmieni to może przyjdzie ktoś, kto zrobi, że będzie dobrze - to jesteście w wielkiej, czarnej... Naprawdę nikt za Was nie zarobi pieniędzy i nie zapewni Wam dobrobytu lepiej niż zrobilibyście to sami!

Czy mając duże doświadczenie w dwóch branżach, oraz 34 lata na karku mam powrócić do czyszczenia kibla po raz kolejny płacąc frycowe tylko dlatego, że ktoś ma mnie w dupie nieodpowiednio zarządza podwładnym sobie krajem?

Wydaje mi się, że jeśli miałbym wybór czy mam nie mieć pracy, czy czyścić kible - to bym wybrał czyszczenie kibli. Ale to moje odosobnione zdanie.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

24

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Wiec wybierajcie rozsadnych politykow a nie kolesi z lapanki  ktorzy wyjechali na garbach Solidarnosci i palaja etosem, patosem, i mowia wam co chcecie slyszec. Tacy beda dbac, o wlasne kieszenie.  A jak widze ze nadal sa ci sami oszolomi wybierani od 20 lat, no to niestety, co poradzic?

Odpowiedzialnosci zadnej nie ponosza, naobiecywac mozna mnostwo, Jer ma racje.


Teraz doczytalem post Delego, racja ale tez  chodzi o to zeby rzad w Pl przestal przeszkadzac.

Ostatnio edytowany przez zaxon (2011-03-06 20:08:02)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Dely ,Twoja wypowiedż z punktu widzenia propagandowego jest ok, ale ze względu na zdrowy rozsądek to już nie. Życiorysów  bardziej tragicznych niż Twój są  miliony , ale nie po to człowiek idzie do wyborów aby tak było. Jer ma rację ,cała ta banda która teraz rządzi od ikony solidarności począwszy zrobiła ten przekręt. Wałęsa, Michnik,Lewandowski,Bielecki,iTUSK. Gdyby nie oni wasi rodzice byliby właścicielami części tego co wypracowaliśmy, a Wy żylibyście godnie. A ZUS miał być prywatyzowany i żaden polityk by w nim nie mieszał, zwłaszcza jak mu brakuje w budżecie.:)

A tu" ikona solidarności " solidarna z Tuskiem   http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, … prasa.html

Ostatnio edytowany przez Ryszard Mauersberg (2011-03-07 09:27:49)

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.