26

Odp: Chartari #1

@Vasco - no tak jakoś wyszło z tą domeną :P, co do TAB'a, na drugi raz instrukcję obsługi damy na początku , a nie na końcu ;).

@Pin - Ja mam to samo :),  artki w txt poszły głównie dla wygody zachodnich Atarowców, którzy ubolewali, że nie mogą przepuścić artków przez translatora. 

@Factor6 - Cieszę się bardzo, że i za granica zin się spodobał :), jako ciekawostkę napiszę, że w pewnym momencie rozpatrywaliśmy możliwość umieszczenia w Chartari artykułów w obcych językach, np po czesku, czy słowacku, ostatecznie nie udało się, ale może kiedyś wrócimy do tego pomysłu.

@Innuendo - Ja też jestem okularnikiem i również widzę :).

@Piguła - Dzięki i gratuluje powiększenia rodzinki :).

800xl _ 65xe _ 520st _ 1040ste _ mega4 _ falcon _ 2600 _  2600jr _ jaguar

27

Odp: Chartari #1

Powiem tak: kawał dobrej roboty. Liczę, że kolejne numery się ukażą, ale na moje głosy nie liczcie - od chryi z demem Pure na któryś Głuchołazach powiedziałem, że póki co nie wezwę udziału w żadnym głosowaniu związanym z Atari. Sytuacja się zaogniła, gdy deadline-y na party zostały dodatkowo "przesunięte" w regulaminie (mozliwość późniejszego dokończenia dema/intra). Dla mnie to jawne oszustwo i zabija/zabiło scenę - jak się czegoś niedokończyło, to albo wypuszczam "party version" taka jaka jest, albo wypuszczam na kolejnym zlocie.
Napiszecie: "ale tu juz wszystko na co głosowaliśmy było wypuszczone?". Zgoda, tyle, że nie jest zdrowo głosować na coś, na co wcześniej głosowano w wersji niedokończonej (na zlocie), a teraz nie określono wersji (wersja alfa, beta, pełna, a może poprawiona po latach?).
Narzekacie na brak odzewu. Tak, ja dla moich prac też takowego nie miałem - nawet napisanie że to jest syf coś daje, potrafi zmienić często podejście do tematu. Pod warunkiem, że nie jest to czcze narzekanie (vide wątek "Konkursy Sikora vs 24 Compo" - narzekanie na brak czasu, małe nagrody itp, a kwintesencją było to, że konkursy organizował Sikor, a nie kto inny). Jakiś czas temu w związku z tym przestałem organizować konkursy - i jest wielce prawdopodobne, że do organizowania konkursów na Atari nie wrócę. Bo po co? I tak nic nie wpłynie, wiec nie widzę takiej potrzeby...
Jeden z członków Waszej grupy obiecał mi pewną rzecz. Na razie otrzymałem ją w wersji szczątkowej - a chciałem pewien projekt zakończyć wstępnie w styczniu, całkowicie w lutym. Może się uda na Grzybsoniadę, choć mam coraz mniej zapału i chęci.
Ostatnio próbowałem zrobić plakaty - jednak już na samym początku (ankieta, niestety nie do końca działała - jakiś błąd jest chyba w silniku forum na niektóre rzeczy). i co? Zaraz się znaleźli "mądrzejsi", którzy podcięli mi skrzydła. Bo można taniej (choć cyfrówka i papier inny), bo drogo, bo Sikor idź się lecz...
Więc pewnie kiedyś coś jeszcze wykonam (z gadżetów, z programów, z innych rzeczy). Ale tylko jak będę miał na to chęć i motywację. I pieniądze na ewentualne gaddżety. A tak? Tak mi się nie chce, bo po co to i komu? I tak będzie narzekanie.
Reasumując: popieram magazyn, czekam na nowy numer, mogę wspomóc jakimś artkiem ewentualnie, ale na żadne głosowanie (votki) z mojej strony nie liczcie.

Ostatnio edytowany przez Sikor (2011-03-09 19:54:56)

Sikor umarł...

28

Odp: Chartari #1

@Sikor - Dzięki za wsparcie, jeżeli uda się nam poskładać #2 to na pewno zgłoszę się po artka :), co do głosowania to zawsze możesz pominąć na votce te kategorie, do których masz zastrzeżenia, a oddać głosy np. w rankingach gier/koderów/muzyków itd., nie ma obowiązku wypełnienia votek w 100%. Mam nadzieję, że nie zrezygnujesz z robienia gadżetów, a może by tak gadżeciki z postaciami z atarowskich gier np.: panama joe z montezumy /samolocik z river raid/obcy z rescue on fractalus/karatecy z int.karate itp.

Nie wiem, kto z Agendziaków coś Ci obiecał, niestety z dwoma kolegami jest obecnie, z różnych powodów,  utrudniony kontakt i raczej nie mają czasu dla Atari, coś mi się zdaję, że chodzi o któregoś z nich.

Ostatnio edytowany przez Piesiu (2011-03-11 21:51:42)

800xl _ 65xe _ 520st _ 1040ste _ mega4 _ falcon _ 2600 _  2600jr _ jaguar

29

Odp: Chartari #1

No, ja cały czas jestem za koszulkami z Arkanoidem ;) Akurat umożliwienie tego, by nie trzeba było votki wypełniać w 100% uważam za plus. Oczywiście jak będzie drugi numer Chartari, to mogę też coś napisać.

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

30

Odp: Chartari #1

spoko zin, brakuje mi tylko fontów na proporcjach :D