51

Odp: Sio2SD firmware 3.0RC

new problems.
1. q-meg v3.. i type R, then START.. q-meg reads sectors from sio2sd, and then ERROR.. and now i cant boot any ATR file - doesnt work..
2. downgrade to 2.5 is problematic.. you must try on real HW.

Ostatnio edytowany przez w1k (2011-04-10 16:54:18)

ATARI 800XE with u1mb, stereo, covox, ramdisk hell led, ultra video 1.0 XE.
SIO2SD, SIDE3, sio2usb, sio splitter, dragon cart, lantronix mss-100, fujinet (lotharek), rverter, A8PicoCart, BT-100, XC12 (T2000), XC12 (SUPER TURBO, TURBO D), both with internal speakers
https://www.youtube.com/@w1katari/

52

Odp: Sio2SD firmware 3.0RC

Dely, ja bym to opisał tak:
Użytkownicy SDX pracują w środowisku, które charakteryzuje się podpiętym HDD. Czy to będzie prawdziwe HDD, czy takie udawane przez SIO2SD to nie ma znaczenia. Na takim dysku mają wszystko, co im potrzeba w postaci plików COM, EXE (XEX). Poruszają się w obszarze tego HDD przez interfejs Sparty (z jej wadami i zaletami). Charakterystyczne jest wykorzystywanie w tym środowisku kilku (-nastu) napędów (D1,D2, D3, itd...). Użytkownicy NIE-SDX'a operują bardziej na plikach ATR, choć SIO2SD udostępnia również możlwiść uruchamiania XEX'ów (i bardzo dobrze), ale dla takiego użytkownika jak ja, nie robi to w zasadzie wielkiej różnicy. My podpinamy plik z (najczęściej) grą pod D1, uruchamiamy, gramy, podpinamy inny plik z grą pod D1, uruchamiamy, gramy i tak w kółko. Jak widać, do zabawy nie wykorzystujemy aż tak wielu napędów, co w przypadku użytkowników SDX, bo nie ma takiej potrzeby.
Nowy FW3.0 daje więsze możliwości "buszowania" po karcie SD z tysiącami plików ATR i XEX (nowa funkcja "search" jest świetna!). Wydaje się, że Configurator, czyli program do grzebania po SD będzie bardziej przydatny użytkownikom NIE-SDX'ów. Ale dla SDX też coś się znajdzie. Myślę tu o dostępie do 15, a nie jak dotychczas 8 stacji dysków. FW3.0 daje jeszcze coś takiego, jak dyski wirtualne, które w liczbie 99 też nie są do pogardzenia przez użytkownika SDX'a, choć pewnie na dobre pomysły ich wykorzystania wpadniemy dopiero za jakiś czas :). O zwiększeniu szybkości transmisji i generalnie pracy oprogramowania Pajero już wspomniał.

To tylko takie moje drobne przemyślenia. Bardzo rzadko włączam SDX'a, więc za dużo nie wymyślę w tym temacie :)

53

Odp: Sio2SD firmware 3.0RC

Dely - prośba - możesz przetestować nowy wsad z SDX = jak się sprawuje?

w1k napisał/a:

new problems.
1. q-meg v3.. i type R, then START.. q-meg reads sectors from sio2sd, and then ERROR.. and now i cant boot any ATR file - doesnt work..
2. downgrade to 2.5 is problematic.. you must try on real HW.

Only QMEG 4.04 or 5RC
Version 3.x otherwise interprets IRQ and upgrades Turbo S2S.


larek napisał/a:

...gra Yoomp! ma problem z wczytaniem się

...bo nie napisaliśmy do końca instrukszyji :D

SIO2SD SIMPLE TURBO START or SELECT

Obecnie na START=$100 a SELECT=$600 wpakuje procedurę szybkiego odczytu.

I ona się gryzie ze skaczącą piłeczką Yoompa ;)
By tego nie było wystarczy na wyborze Start or Select wcisnąć ..... RESET.

Nie będzie wpakowania procedury szybkiego odczytu i Yoooomp się wczyta w normalu.

Sorki za niedomówienia!

PS. Zdaje się, że ACID doda nowe lokacje do wczytania $500 i $700

Ostatnio edytowany przez pajero (2011-04-10 18:07:06)

54

Odp: Sio2SD firmware 3.0RC

aha.. i cant uprgrade my q-meg, because i have two eproms with different OS and programs (its very old HW upgrade, to much very small cables, etc.. i must upgrade my second atari .. and buy new sio2sd

ATARI 800XE with u1mb, stereo, covox, ramdisk hell led, ultra video 1.0 XE.
SIO2SD, SIDE3, sio2usb, sio splitter, dragon cart, lantronix mss-100, fujinet (lotharek), rverter, A8PicoCart, BT-100, XC12 (T2000), XC12 (SUPER TURBO, TURBO D), both with internal speakers
https://www.youtube.com/@w1katari/

55

Odp: Sio2SD firmware 3.0RC

larek napisał/a:

1.
-po odczytaniu dowolnego katalogu wyświetla się na ekranie jego zawartość (normalne)
-wciskam klawisz TAB i znów następuje odczyt katalogu, ale pliki są dopisywane do listy, która już jest na ekranie. Mamy teraz podwójne wpisy!
-jak jeszcze raz naciśniemy TAB to znów nastepuje dopisanie tych samych plików do listy! I mamy już potrójne wpisy
-licznik plików również jest zwiększany, co jest mylące, bo przecież w tym katalogu nie ma aż tyle plików.

Błąd czy tak ma być?

Licznik ilości plików w katalogu jest stały!

AAA/BBB/CCC
A=pozycja podświetlenia
B=ilość pozycji wczytanych dotychczas do buforu
C=ilość wszystkich plików w katalogu (bez nazw podkatalogów które są pokazane na "górze" buforu)

I ma być.
TAB - przerywa/wznawia odczyt katalogu (nawet jeśli się skończył).
LOGO - wznawia odczyt katalogu z wyczyszczeniem buforu.

Po co tak?

Wprowadź nową maskę, klawisz kursora w prawo by wybrać maskę, by edytować - Ctrl+kursor
np. Mask:1=A*.* i zakończ wprowadzanie LOGO

Do buforu wczytują się tylko wpisy z bieżącego katalogu zgodne z maską A*.*

Potem zmień nr maski albo i też edytuj obecną
np Mask:2=C*.* co zakończ TABem albo RETURNem (ale wtedy dodatkowo musisz wcisnąć TAB)

Do buforu doczytane są tylko wpisy z bieżącego katalogu zgodne z maską C*.*

itd.
Jeśli zapiszesz MASKI (Shift+Ctrl+S) albo ładnie zakończysz program "X" plus "Y" key to przy następnym uruchomieniu Mask:1 i Mask:2 będą już uzupełnione :)


jak zatrzymać listowanie pliku pomocy? Coś mi Ctrl+1 nie chciało działać.

Ctrl+1  usuwa zakrywanie Virtualnym napędu D1   (usuwa D1<Vcośtam)

Ctrl+1-9 oraz Ctrl+A-O  adekwatnie wywala zakrycie Virtualnym napędu D1-D15


Trochę mnie zaczyna męczyć opcja śledzenia ostatniego wpisu podczas odczytu katalogu. Wiem, że można to wyłączyć (Caps), ale po ponownym włączeniu kompa jest to samo.

Wydawało się logiczne, szukam pliku przecież.
Mogę te ustawienie CAPS zapamiętywać w pliku SET Configuratora. I będzie gut.

Po odczytaniu całego katalogu mamy listę plików na ekranie z wybranym ostatnim plikiem.To takie trochę postawione na głowie. Wolabym mieć przed oczami pierwszy wpis z katalogu, a nie ostatni.

No raczej normalne, choć masz racje.... [powaga] coś takiego w Biblii było, ostatni będą pierwszymi [/powaga]

Może Ci pomogą klawisze:
Q - go HOME
Z  - go END


Tak sobie marudzę ;)

A marudź se, w tym kraju uznawane jest to za normalność :lol:

Ostatnio edytowany przez pajero (2011-04-10 18:48:37)

56

Odp: Sio2SD firmware 3.0RC

Przeflashowałem.

Mam propozycję żeby defaultowo 7bit mode turbo było wyłączone we wsadzie ponieważ dziwnie wtedy zachowuje się SDX. Np. szybka transmisja działa, ale CONFIG.SYS przy boot się nie odczytuje :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

57

Odp: Sio2SD firmware 3.0RC

pajero napisał/a:

...bo nie napisaliśmy do końca instrukszyji

SIO2SD SIMPLE TURBO START or SELECT

Obecnie na START=$100 a SELECT=$600 wpakuje procedurę szybkiego odczytu.

I ona się gryzie ze skaczącą piłeczką Yoompa
By tego nie było wystarczy na wyborze Start or Select wcisnąć ..... RESET.

Nie będzie wpakowania procedury szybkiego odczytu i Yoooomp się wczyta w normalu

A to dziękuję za wyjaśnienie :)


pajero napisał/a:

TAB - przerywa/wznawia odczyt katalogu (nawet jeśli się skończył).
LOGO - wznawia odczyt katalogu z wyczyszczeniem buforu.

Po co tak?

Wprowadź nową (...)

Zrozumiałem. Wcale nie głupie :)

larek napisał/a:

jak zatrzymać listowanie pliku pomocy? Coś mi Ctrl+1 nie chciało działać.


pajero napisał/a:

Ctrl+1  usuwa zakrywanie Virtualnym napędu D1   (usuwa D1<Vcośtam)

Ctrl+1-9 oraz Ctrl+A-O  adekwatnie wywala zakrycie Virtualnym napędu D1-D15

No to jak zatrzymać listowanie Help'a? Teraz po wciśnięciu klawisza Help tekst przelatuje z prędkością TU154 i... ja tak szybko nie potrafię czytać! ;)

pajero napisał/a:

Mogę te ustawienie CAPS zapamiętywać w pliku SET Configuratora. I będzie gut.

Będzie. Dziękuję.

58

Odp: Sio2SD firmware 3.0RC

dely napisał/a:

Mam propozycję żeby defaultowo 7bit mode turbo było wyłączone we wsadzie ponieważ dziwnie wtedy zachowuje się SDX. Np. szybka transmisja działa, ale CONFIG.SYS przy boot się nie odczytuje :)

No a skąd Wiesz, że po wyłączeniu 7bit mode będzie OK?

Kurczę, mi moduł SDX padł i nic nie sprawdzę, ughrrr

larek napisał/a:

No to jak zatrzymać listowanie Help'a? ....tekst przelatuje z prędkością TU154

TAB, albo CAPS przejdzie z autopilota na sterowanie ręczne (i jebs o glebę).

59

Odp: Sio2SD firmware 3.0RC

Pajero - a testowales wczytywanie sio2sd.xex na JIL z  osem REV C. z HIGH speedem Hiassofta ?

mi wywiesza wczytywanie configuratora..

Ostatnio edytowany przez lotharek (2011-04-10 20:55:50)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

60

Odp: Sio2SD firmware 3.0RC

Masz dwie wersje Configuratora - wybierz normal  (w tytule pliku).

61

Odp: Sio2SD firmware 3.0RC

Jestes wielki

ps. brakuje info o takiej koniecznosc. zaladowalem turbo z automatu
ps2 - config nie dziala z indexem=0

Ostatnio edytowany przez lotharek (2011-04-10 21:20:38)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

62

Odp: Sio2SD firmware 3.0RC

pajero napisał/a:

Wprowadź nową maskę, klawisz kursora w prawo by wybrać maskę, by edytować - Ctrl+kursor
np. Mask:1=A*.* i zakończ wprowadzanie LOGO
Do buforu wczytują się tylko wpisy z bieżącego katalogu zgodne z maską A*.*
Potem zmień nr maski albo i też edytuj obecną
np Mask:2=C*.* co zakończ TABem albo RETURNem (ale wtedy dodatkowo musisz wcisnąć TAB)
Do buforu doczytane są tylko wpisy z bieżącego katalogu zgodne z maską C*.*

Teraz sobie to sprawdziłem i wcale tak mi się nie robi!
Postepuję dokładnie jak napisałeś:
-wprowadzam maskę 1:A*.* i kończę LOGO (rozumiem, że chodzi o klawisz INVERSE)
-pokazują mi się wszystki pliki zaczynające się na "A" (na razie jest OK)
-edytuję maskę, żeby była: 1:C*.*
-wciskam TAB
-i co? Ano jeszcze raz dopisują mi się pliki, które już miałem na ekranie! I mam podwójne wpisy wszystkich plików zgodnych z maską A*.*! A co z plikami C*.*?

63

Odp: Sio2SD firmware 3.0RC

pajero napisał/a:

No a skąd Wiesz, że po wyłączeniu 7bit mode będzie OK?

Ponieważ kiedy wyłączyłem to było OK.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

64

Odp: Sio2SD firmware 3.0RC

Dzienks Dely.

Larek - kurczę, kiedyś tak działało, widać nie odświeżam maski czy coś... muszę to poprawić. Ulubione mają też błędy :(

Dodałem Return na pliku i zapis ustawienia CAPS.  Koduję dalej... może jutro będzie nowa wersja.

Lotharek - się sprawdzi.

65

Odp: Sio2SD firmware 3.0RC

lotharek napisał/a:

Pajero - a testowales wczytywanie sio2sd.xex na JIL z  osem REV C. z HIGH speedem Hiassofta ?

mi wywiesza wczytywanie configuratora..

A daj jako załącznik lub mejlnij do mnie twój ROM.

Mój to: atari os v4 87.07.05 + HiOs1.3.rom  - śmiga bez problemu (patrz załącznik).

lotharek napisał/a:

brakuje info o takiej koniecznosc. zaladowalem turbo z automatu

Dałem tak na wszelki wypadek wersje normal (czyli bez mojego szybkiego IRQ).

lotharek napisał/a:

ps2 - config nie dziala z indexem=0

na ww. działa.


===================

Jak się wyjaśni ww. to wypuszczam nową wersje Configuratora.

UPDATE:
Wysyłam do Larka wersje t28 - widać, że mu się chce więc dostanie pierwszy:)
Jak nie będzie babolów to pojawi się na stronie projektu....

Dodałem:
- na nazwie innej niż katalog, RETURN przytrzymane aż wejdzie klawiatura w samopowtarzania =
     podpięcie wpisu pod D1 i wykonanie zimnego startu kompa (skok $e477)
- zapamiętuje w pliku INI stan klawisza CAPS (default to brak śledzenia)

Poprawka:
- TAB po zmianie maski i wczytywane są wpisy zgodne z maską
- ulubione, dobrze zapamiętuje kolejkę zapętlenia

Zmiana:
- licznik AAA/BBB/CCC  = każda zmiana maski powoduje odświeżenie stanu CCC
     czyli możemy się dowiedzieć, czy są wpisy zgodne z maską nim je wczytamy do bufora

Ostatnio edytowany przez pajero (2011-04-13 20:54:32)

Post's attachments

atari os v4 87.07.05 + HiOs1.3.rom 16 kb, liczba pobrań: 4 (od 2011-04-12) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

66

Odp: Sio2SD firmware 3.0RC

Edytowanie postu nie jest wyłapywane przez "Aktywne tematy" to też piszę znowu post pod postem :P

Mamy wersję 3 wsadu 3.0RC http://sio2sd.gucio.pl/wiki/SoftwareAVR_pl

# Poprawiony xex-loader
# Dodane opcje OPTION+SELECT i OPTION+START do turbo-loadera (nowe lokalizacje przerwania turbo - $700 i $500)

Przypomnę, że podczas boot'owania kompa wciśnięcie OPTION powoduje że BASIC
- AtariOS = jest wyłączony
- QMEG = jest włączony

Potem wczytuje się (jeśli to potrzebne) turbo-loader:  Sio2SD Simple Turbo
Wciśnięcie klawisza konsoli powoduje wczytanie loadera na:

START = $100     +OPTION=$500
SELECT = $600   +OPTION=$700

nieinstalowanie turbo-loadera wymaga wciśnięcia.... RESET.

67

Odp: Sio2SD firmware 3.0RC

Jak dla mnie, nowa wersja konfiguraora jest bardzo dobra. Jeszcze tylko potestuję ją z RC3. To niestety dopiero jutro po południu. Jak na razie nie ujawniły mi się jakieś wpadające w oczy błędy. Dzięki za RETURN na pliku :)



------
15.04.2011 update:
------

Testowałem nowy Configurator z RC3. Nie napotkałem błędów. No, może oprócz drobnej niedogodności - w czasie przeglądania katalogów na karcie SD zdarza się, że program potrafi zawiesić się i nie reaguje na klawisze kursora (w zasadzie na inne też). W takiej sytuacji pomocny jest Break, który przywraca wszystko do porządku. Tego psikusa program robił mi również w wersji 2.5 i to zdecydowanie częściej. W 3.0 zdarzyło mi się to dopiero jeden jedyny raz, więc myślę, że jest dobrze.

Zmiany w RC3 podniosły też kompatybilność z grami, bo te, które jeszcze w RC2 nie chciały się wczytywać (np. Asteroids) teraz już bez problemu działają.

Nie testowałem oprogramowania z SDX, bo generalnie go nie używam.

Z czystym sumieniem mogę polecić wersję 3.0RC3 z Configuratorem 2.8. To jest to!

Ostatnio edytowany przez larek (2011-04-15 15:53:29)

68

Odp: Sio2SD firmware 3.0RC

@Larek - zwiechy powstają, jeśli podczas transmisji wymusisz dodatkowe przerwanie klawiatury - wciskając klawisz, rzadko - ale są.
No nie uporałem się z tym, timingi są wyśrubowane, a możliwość przeglądania ONLINE katalogu w trakcie wczytywania jest przecież bardzo atrakcyjna - nie?  Szczególnie polecam klawisz SPACJI (jako PageDown)....

Można zawsze używać wersji "n29" czyli normal. Tu jest znacznie lepiej.
Klawisz BREAK (jego przewanie IRQ) faktycznie działa jak TAB (w pozycję OFF) na odczyt w Configuratorze.


dely napisał/a:

Mam propozycję żeby defaultowo 7bit mode turbo było wyłączone we wsadzie ponieważ dziwnie wtedy zachowuje się SDX. Np. szybka transmisja działa, ale CONFIG.SYS przy boot się nie odczytuje :)

U mnie wczytuje się z Config.sys R-TIME8 więc sądzę, że sam plik configu jest wczytany.
Faktycznie, przy boot-cie SDX inaczej "pierdzi".
Mam nadzieję, że wyjaśni to TRUB, ja wymiękam ze znajomością SDX.


PS. Dzięki Stryker za SIC!   Mogę testować :)

.

Ostatnio edytowany przez pajero (2011-04-16 09:41:09)

69

Odp: Sio2SD firmware 3.0RC

Mamy nową wersję firmware 3.0RC4

# Poprawiony problem niekompatybilności z niektórymi programami przystosowanymi do Turbo firmy TOMS

w1k napisał/a:

but i have problems.. try copy from sio2sd to diskette with "my copier" in APE WARP (MyDOS 4.53) Utilities Disk.ATR

...i po problemie :) 

Jeśli się Wam trafi inny soft który nie chodzi, w miarę możliwości sprawdźcie przez złożeniem raportu tutaj, czy problematyczny soft jest czytany z flopa tudzież przez APE.

==================

Do pobrania najnowszy Configurator v.29 z aktualną instrukcją



.

Ostatnio edytowany przez pajero (2011-04-17 14:06:44)

70

Odp: Sio2SD firmware 3.0RC

pajero napisał/a:

U mnie wczytuje się z Config.sys R-TIME8 więc sądzę, że sam plik configu jest wczytany.
Faktycznie, przy boot-cie SDX inaczej "pierdzi".
Mam nadzieję, że wyjaśni to TRUB, ja wymiękam ze znajomością SDX.

Sterownik do R-Time8 jest w defaultowym configu (tym w ROM-ie), więc pojawienie się tego komunikatu to żaden dowód, że config wczytał się z dysku (raczej odwrotnie).

Sparta czyta CONFIG.SYS przez standardowe SIO (jsr $e459). Więc jej znajomość raczej nei ma tu za wiele do rzeczy.

KMK
? HEX$(6670358)

71

Odp: Sio2SD firmware 3.0RC

Bo problem jest innej natury chyba.
Wynika z tego że urządzenie SIO2SD obsługuje 2 różne systemy turbo. Nie wiem po co było pchać obsługę turbo opartego na ustawianiu 7 bitu rozkazu (z czym ono jest bardziej zgodne z Top Drive, czy turbo XFki ?), skoro była obsługa US i działała dobrze.
No dobra... jedyna sensowna odpowiedz jest taka że do tych systemów da się napisać "loader", który umożliwi załadowanie programu całodyskowego.
Ale sam wiem jak wiele problemów sprawiała obsługa kilku systemów Tomsowi Multi - nigdy do końca dobrze to nie działało, a oprogramowanie niezależne miało problemy z wykryciem standardu.

Już widzę przyszłe problemy ze zgodnością tego rozwiązania z różnym - nawet dobrze napisanym - softem (vide SDX).

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

72

Odp: Sio2SD firmware 3.0RC

Po naciśnięciu "?" nie da się poprawnie przerwać procesu przeszukiwania klawiszem BREAK jeżeli nie został odszukany choć jeden plik zgodny z maską.
Gdy zostanie wyszukany choć jeden plik pasujący do maski, to dalsze poszukiwania są przerywane po naciśnięciu Break. Jeżeli jednak do maski nie pasuje żaden plik, to po Break wyświetla się komunikat błędu "Error SIO $08", ale przeszukiwanie nadal trwa, aż program przeleci całą kartę SD. To może trochę trwać. Wiem, że w jednej z instrukcji jest napisane, że przy przerwaniu działania programu np. klawiszem Reset tak się może dziać, ale jednak świadome przerwanie klawiszem Break przeszukiwania powinno w efekcie przynieść... przerwanie przeszukiwania, a tak niestety nie jest.

73

Odp: Sio2SD firmware 3.0RC

@Pecus - ku wyjaśnieniu, Turbo7bit jak US można WYŁĄCZYĆ (dać index na off) - kłopotu więc nie mogą sprawić.

Turbo US jest wciąż dla device D1-D15. Nic nie zmieniano.
Turbo7bit jest głownie dla:
1. AtariOS (gołego)
2. Loaderów gier
3. Kopierów i Configuratorów

Ad.1 - bo są tacy i warto im ułatwić życie (mają tylko Atari + Sio2SD)
Ad.2 - bo obsługa IRQ dla Turbo7bit zajmuje mało pamięci - a to dla loadera podstawa!
Ad.3 - bo commandy Sio2SD dotychczas (wsady 2.x) szły w normalu, a to trochę ślimazarne.

Inna sprawa, że mógłby komendy Sio2SD w turbo US przyjmować z urzędu taki QMEG - no i tu się wyjaśniło, dlaczego ten projekt przystopował - mam teraz wykładnie co trza dorobić.


@Larek - jak zauważyłeś, Break - przerywa Configuratorowi (dokładnie: ) dalsze wysyłanie komend FindNext.
Ale choć prog na Atari już nie myśli o szukaniu, to wsad dalej mieli FAT. W rezultacie np. dziwnej maski (łubudubu*.*) find przeszuka całą kartę SD co przerwać można tylko wyciągając wtyczkę :(
Dorobi się chyba komendę typu HaltFind, bo taki SDHC 16GB to i minutę przekopuję....

74

Odp: Sio2SD firmware 3.0RC

Witajcie,

wczoraj wrocilem z Abbuc-owego zlotu NOMAM.
Na zlocie wiekszosc testowala nowy firmware-u SIO2SD.
Ja rowniez zrobilem update z wersji 2.4_07 (z ktorej bylem bardzo zadowolony).

Przejscie na nowa wersje nie jest jednak bezbolesne.
Qbahusak ma racje, ze to rewolucja.
Obsluga jest raczej nieintuicyjna i bez instrukcji sie nie da - biedni Niemcy...

Mam kilka propozycji zmian, prosze potraktowac je jako konstruktywna krytyke:

1) Wsad SIO2SD: ATARI powinno wyswietlic troszke wiecej informacji niz
[+option] start select
np. liste adresow z kombinacja klawiszy dla loadera i informacje, ze reset wylacza turbo

2) S2S loader: Maska wyszukiwana mruga.
Prosze o wylaczenie mrugania.

3) S2S loader: Potwierdzanie polecenia "X" jest wkurzajace.
Czy jestes naprawde pewien, ze chcesz opuscic konfigurator? Y/N Y
Czy mozesz potwierdzic, ze na ostatnie pytanie odpowiedziales "Y"? Y/N Y
Ale czy na pewno? Y/N Y

Prosze o potwierdzenie, czy moja prosba o wylaczenie potwierdzen zostanie uwzgledniona Y/N :)

4) Zapamietywanie w pliku INI stanu klawisza CAPS nie dziala w wersji 3.0 RC4

   Komentarz: Sorry - moja wina, wszystko dziala
   (zrobilem update softu AVR, a zapomnialem o nowym sio2sd.xex)

5) Sa problemy z kompatybilnoscia. Niektore gry sie nie laduja (nawet bez TURBO na przerwaniach). Wiecej szczegolow pozniej.

   Komentarz: Nie mam pojecia co sie stalo, w kazdym razie podmienilem atr-y na orginalne i gry chodza.
   Czy to mozliwe, ze SIO2SD modyfikuje atr? 6-ty bajt - bo mysli, ze to Configurator?

6) Przy okazji polecam wszystkim mojego toola na PC-ta, ktory napisalem, zeby porzadkowac pliki na karcie SD: http://atariarea.krap.pl/forum/misc.php … download=1

Wiecej szczegolow w watku:
http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopic.php?id=7847

Uporzadkowana struktura klatalogow na karcie SD wraz z funkcja wyszukiwania i z predkoscia TURBO nowego SIO2SD, czyni cuda :-)

Pozdrawiam
Marcin / Montezuma

Ostatnio edytowany przez Montezuma (2011-04-18 19:38:57)

ATARI 65XE + SIO2BT
http://atari.pl/hsc/ad.php?i=22.3

75

Odp: Sio2SD firmware 3.0RC

@Montezuma:
ad.1 - wystarczy chyba informacja w instrukcji obsługi. Na ekranie, moim zdaniem, ma być minimum i tak właśnie jest. Ja bym tu nic nie zmieniał

ad.3 - zapomnij o "X" i używaj RETURN do uruchomienia pliku
ad.4 - u mnie zapamiętanie stanu CAPS w RC4 (a w zasadzie w Configuratorze 2.9 z RC4) działa doskonale

-----------------------
Jeszcze jedna moja uwaga. Jak mamy na ekranie Configuratora, to w SIO2SD nie sposób wejść w tryb konfiguracji (2xShift). Wygląda to, jakby Configurator na Atari cały czas komunikował się z SIO2SD i nie pozwalał mu na nic innego. Dopiero wyjście z Configuratora umożliwia dwuklik Shiftem i np. zmianę ustawień pewnych parametrów w SIO2SD, których zmienić się za pomocą Configuratora nie da (np. prędkości lub zmiany świecenia diod)

Ostatnio edytowany przez larek (2011-04-18 16:11:21)