Temat: Dreadnaught Factor i Snooker - poprawki

Drobne poprawki do dwóch starych gierek, nie wiem, może ktoś je już poprawiał, w każdym razie wygrzebano je u mnie na dysku i okazało się, że nie działają:

1) Dreadnaught Factor (oryginał, nie wersja Fandala)

2) Snooker

Generalnie obie to przyczynek do tematu-rzeki "wszystko co wyprawiają gry, żeby tylko nie zadziałać". Przypadek nr 1 jest banalny, nielegalny skok do ROM-u, niestety do OS-u B, i skutek: nieuruchamianie się na XL/XE. Teraz powinno się już uruchamiać na wszystkim.

Snooker: tu sprawa ciekawsza, w środku następujące trzy rozkazy:

wait: lda $d014
      and #$0e
      beq wait

Czyli program ma się uruchamiać tylko na NTSC. Pętlę pozwoliłem sobie "rozluźnić" przez usunięcie ostatniego rozkazu.

Wersje z poprawkami tutaj http://drac030.krap.pl/pl-fixes.php

Ostatnio edytowany przez drac030 (2011-05-02 01:45:33)

KMK
? HEX$(6670358)

2

Odp: Dreadnaught Factor i Snooker - poprawki

Zaznaczaj, kto je wygrzebał (Snooker) ;P

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

3

Odp: Dreadnaught Factor i Snooker - poprawki

A wystarczyło znaleźć cracka, który działa.

Nb. Ten crack Snookera zapewne wywodzi się z amerykańskiego wydania Pool/Snooker/Billiards - wszystkie 3 gry na dysku są tak zabezpieczone.

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

4

Odp: Dreadnaught Factor i Snooker - poprawki

Krotki, może i "wystarczyło znaleźć", problem jeno w tym, że zidentyfikowanie problemu i wprowadzenie poprawki trwa zdecydowanie krócej, niż poszukiwania innych kopii i sprawdzanie, czy działają. Co zwłaszcza w przypadku Atarionline jest często (zbyt często) czynnością jałową.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2011-05-02 14:11:25)

KMK
? HEX$(6670358)

5

Odp: Dreadnaught Factor i Snooker - poprawki

:) - dobre :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info