Temat: BLIZZARD TURBO - Phoenix

Witam

Posiadam cartridge "BLIZZARD TURBO - Phoenix" oraz trzy kasety w tym systemie nagrane.
Nabyłem to wszystko wraz z moją atarynką już ponad rok temu, ale nie miałem czasu się tym TURBO pobawić.
Mam dużo zwykłych kaset, które się wczytują od ręki za pierwszym razem.

Chciałbym przejrzeć te kasety ale jakoś nie mogę tego ustrojstwa rozgryźć.

Po włączeniu Atari 65XE wraz z cartridgem pojawia mi się menu:
---------------------------------------------------------------------------------------------
Hurek presents cartrigde phoenix 1.0

1 - Tos by Hurek
2 - Micro Tos
3 - Phantom copy 58kb
4 - Universal loader by PCC
5 - Binary file loader
6 - Tape doctor I
7 - Micro loader v1.0 by KNS
8 - Micro loader v2.0
9 - Micro loader v2.7

Stopka: IX.1989 by HUREK, >MANHATTAN< Piekary Śląskie, Woj.Katowickie
----------------------------------------------------------------------------------------------

Kasety które chcę wczytać to:
Atares nr18
Atares Turbo Blizzard
+ trzecia sobie nagrywana.

Może mi ktoś pomóc jak wgrać te kasety do mojego Atari?

Znalazłem już cos takiego na forum, ale dalej nie wiem jak to się uruchamia:(
PunBB bbcode test

http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopic.php?id=5848

Ostatnio edytowany przez artkami (2011-05-03 19:13:32)

Atari it's one small step for a man, but one giant leap for mankind.

2

Odp: BLIZZARD TURBO - Phoenix

Mogę się mylić ale magnetofon mógł wymagać "przeróbki".
Oczywiście głowicę trzeba ustawić poprawnie .

3

Odp: BLIZZARD TURBO - Phoenix

Zestaw Atari 65EX + magnetofon XCA12 zakupiłem od jednego właściciela razem z cartridge "BLIZZARD TURBO - Phoenix" oraz trzema kasetami na ten system.
Magnetofon wygląda na nigdy nieotwierany. Posiada na jednej z śrubek od spodu plombę jakby z plasteliny w kolorze zielonym z napisami A7/1 (chyba dobrze odczytałem).

Mnie się zdaje, że ten Bizzard Turbo to tylko jakiś loader...

Ale nie wiem, jak sam w tamtych czasach miałem takie Atari to nie używałem żadnego turbo, gdyż szybko przesiadłem się na PC 286 i dyski 5,25"

Atari it's one small step for a man, but one giant leap for mankind.

4

Odp: BLIZZARD TURBO - Phoenix

na poczatek przeczytaj , http://atariki.krap.pl/index.php/Turbo_Blizzard

Najprosciej sprawdzic czy kasety sa w blizzardzie nagrane i czy magnetofon jest przerobiony tak:
z menu cartridga wybierz opcje 3, phantom copy
Wybierz wczytywanie, wpisz T:*.* i wcisnij enter, wlacz nagnetofon, gdy znajdzie program magnetofon sie zatrzyma a kopier wyswietli jego nazwe. To znaczy ze blizzard dziala

Wczytywanie, opcja 4 lub 5 w cardridgu,

Ewentualnie pod 3 phantom copy wybierz save, potem wpisz T:TEST i enter, nagraj to na kasete i sprobuj odczytac przez load T:*.*

Ostatnio edytowany przez zaxon (2011-05-03 19:12:03)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

5

Odp: BLIZZARD TURBO - Phoenix

zaxon napisał/a:

Najprosciej sprawdzic czy kasety sa w blizzardzie nagrane i czy magnetofon jest przerobiony tak:
z menu cartridga wybierz opcje 3, phantom copy
Wybierz wczytywanie, wpisz T:*.* i wcisnij enter, wlacz nagnetofon, gdy znajdzie program magnetofon sie zatrzyma a kopier wyswietli jego nazwe. To znaczy ze blizzard dziala

Wykonałem próbę i niestety... dziwne piski i podskakujący obraz. Magnetofon szedł dalej pomimo, że słyszałem kiedy się skończył program i zaczął następny.

zaxon napisał/a:

Ewentualnie pod 3 phantom copy wybierz save, potem wpisz T:TEST i enter, nagraj to na kasete i sprobuj odczytac przez load T:*.*
Najprosciej sprawdzic czy kasety sa w blizzardzie nagrane i czy magnetofon jest przerobiony tak:
z menu cartridga wybierz opcje 3, phantom copy
Wybierz wczytywanie, wpisz T:*.* i wcisnij enter, wlacz nagnetofon, gdy znajdzie program magnetofon sie zatrzyma a kopier wyswietli jego nazwe. To znaczy ze blizzard dziala
Ewentualnie pod 3 phantom copy wybierz save, potem wpisz T:TEST i enter, nagraj to na kasete i sprobuj odczytac przez load T:*.*

W programie PHANTOM v1.1 (c) IX.1989 by HUREK
mam w menu:
1-Load
2-Link
3-Save
4-Verify
5-Graps short
6-Tape

No próbie nagrania, program zajmował od 000-003
Nie udało mi się odczytać testu :(

Kasety też mi nie wchodzą. Wychodzi na to, że chyba poprzedni właściciel nie dokończył inwestycji.
Ale w sumie fajnie, bo wiem, że mam sprzęt nietykany. :)

A czy jest ktoś, to by przerobił magnetofon na taki system  BLIZZARD TURBO - Phoenix??

Atari it's one small step for a man, but one giant leap for mankind.

6

Odp: BLIZZARD TURBO - Phoenix

Napisz do  Zenon/Dial w temacie Blizzarda,  no i moze rozkrec magnet i zobacz czy nie ma w nim dodatkowej plytki najpierw. Zrob jakies  foty. Phoenix cart do blizzarda to chyba najbardziej wypasiony cart do tego turbo, kosztowal sporo. Dziwne by bylo ze ktos kupil najpierw carta a turbo nie zalozyl.

Ostatnio edytowany przez zaxon (2011-05-03 19:51:55)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

7

Odp: BLIZZARD TURBO - Phoenix

zaxon napisał/a:

Napisz do  Zenon/Dial w temacie Blizzarda,  no i moze rozkrec magnet i zobacz czy nie ma w nim dodatkowej plytki najpierw. Zrob jakies  foty. Phoenix cart do blizzarda to chyba najbardziej wypasiony cart do tego turbo, kosztowal sporo. Dziwne by bylo ze ktos kupil najpierw carta a turbo nie zalozyl.

Mógłbym rozkręcić magnetofon gdyby nie był zaplombowany. Szkoda mi rozkręcać nówkę.
Mam cały zestawik niepożółknięty, z kartonikami, styropianami, folijkami i etc.

Zdjęcie karta mogę zrobić :)

Atari it's one small step for a man, but one giant leap for mankind.

8

Odp: BLIZZARD TURBO - Phoenix

No to jak chces blizzarda zalozyc bez rozkrecania? Poza tym plomba na plasteline sugeruje ze juz byly jakies naprawy albo przerobki.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

9

Odp: BLIZZARD TURBO - Phoenix

zaxon napisał/a:

No to jak chces blizzarda zalozyc bez rozkrecania? Poza tym plomba na plasteline sugeruje ze juz byly jakies naprawy albo przerobki.

Zdjęcie mojego BLIZZARD TURBO - Phoenix:
PunBB bbcode test
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d46 … 5db4d.html

Atari it's one small step for a man, but one giant leap for mankind.

10

Odp: BLIZZARD TURBO - Phoenix

zaxon napisał/a:

Dziwne by bylo ze ktos kupil najpierw carta a turbo nie zalozyl.

Zaxon dobrze prawi :) Sprobuj moze pobawic sie tape doctorem, ktorego masz na carcie. Jest to program do sprawdzania i ustawiania skosu glowicy w magnetofonie. Uruchom program i wlacz magnet (kasete ustaw na jakiej grze). Przyjrzyj sie paskom na ekranie - im bardziej sa rozmyte, tym gorzej, bo nie da sie wczytac programu z danej kasety. Wez srubokrecik i delikatnie przekrec srubke pod klapka magnetu (przy glowicy), obserwujac jednoczesnie ekran tape doctora. Potem sprobuj juz normalnie wczytac gre.

Loading... Please wait!

11

Odp: BLIZZARD TURBO - Phoenix

mindfields napisał/a:
zaxon napisał/a:

Dziwne by bylo ze ktos kupil najpierw carta a turbo nie zalozyl.

Zaxon dobrze prawi :) Sprobuj moze pobawic sie tape doctorem, ktorego masz na carcie. Jest to program do sprawdzania i ustawiania skosu glowicy w magnetofonie. Uruchom program i wlacz magnet (kasete ustaw na jakiej grze). Przyjrzyj sie paskom na ekranie - im bardziej sa rozmyte, tym gorzej, bo nie da sie wczytac programu z danej kasety. Wez srubokrecik i delikatnie przekrec srubke pod klapka magnetu (przy glowicy), obserwujac jednoczesnie ekran tape doctora. Potem sprobuj juz normalnie wczytac gre.

Myślę, że kręcenie skosem głowicy w magnetofonie po to żeby wczytać 3 kasety to nie jest dobry pomysł skoro ok 20szt pozostałych się wczytuje bez problemu. Do tej pory nie kręciłem głowicą.
Carta zostawię sobie do celów kolekcjonerskich.
Kasetę BLIZZARD TURBO też.
Pozostałe skasuję i przegram. :)

Dzięki za podpowiedzi i poświęcony czas.

Atari it's one small step for a man, but one giant leap for mankind.