Temat: ACer Aspire AOA150 - kilka pytań

Witajcie!
Zakupiłem od kolegi pare dni temu netbooka  jak w temacie - martwego ( w okazyjnej cenie)
Udało mi sie go ożywić. Niestety bateria trzyma tylko ponad godzinę.
Mam rozumieć już jest mocno zużyta ?
I teraz pytanie jaka baterię polecicie ? W instrukcji wyczytalem o modelu który niby trzyma 7-9 godzin ? Na Allegro sa jakieś zamienniki ale ktory bedzie dobry ? Niby nowe ale regenerowane ?

ps.2) co ma sie znajdowac pod zaslepką z tylu netbooka ? Modem 3G ?
ps.3 ) czy zasilacz ze zdjecia byl oryginalnei dodawany do netbooka ?
ps.4 ) znajde gdzies fotoporadnik jak dojsc do dysku i pamięci w tym netbooku ?
Niby odkręciłem wszystkie śrubki ale jakos nie chce samo zejść a połamać nic nie chce...
ps.5) jakie naklejki na klawiaturę polecacie ? Moze ktoś już kupował do takiej "malej" klawiaturki ?
ps.6) czy oplaca sie instalowac tu Widows 7 ? Jak z softem ?

http://obrazki.elektroda.pl/8794837100_1294058699_thumb.jpg http://obrazki.elektroda.pl/2269669800_1294058700_thumb.jpg http://obrazki.elektroda.pl/5718339000_1294058701_thumb.jpg http://obrazki.elektroda.pl/9492147500_1294058701_thumb.jpg

"wszystko się kiedyś kończy......."

2

Odp: ACer Aspire AOA150 - kilka pytań

Jezeli nie ma klapek z tylu z oznaczeniem dysku, pamieci itp. to zazwyczaj dostep do tych komponentow bedziesz mial po zdjeciu klawiatury. Nie kupuj zadnych regenerownych baterii tylko kup sobie zamiennik do twojego modelu.

3

Odp: ACer Aspire AOA150 - kilka pytań

te dluzej trzymajace baterie do one, sa 6cio komorowe  ale sa wieksze i 'wystaja'
U siebie mam XP, chodzi calkiem znosnie...
Do tego bt4 jako drugi system.... nie mialem wiekszych problemow z instalacja i konfiguracja.
Z ciekawostek musialem z czasem zaktualizowac drivery (windows) do wifi Ath AR5BXB63 bo nie chcial sie laczyc z niektorymi routerami (szczegolnie lowendowymi tp-link). Na stronie asusa niestety nie bylo update (przynajmniej jakies 3miesiace temu).

4

Odp: ACer Aspire AOA150 - kilka pytań

A jaki zamiennik baterii ( 6 komorowej) polecacie (firma) ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

5

Odp: ACer Aspire AOA150 - kilka pytań

Powracam do tematu. Czy taka bateria posłuży troche czasu: http://allegro.pl/86wh-mega-bateria-ace … 22148.html ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

6

Odp: ACer Aspire AOA150 - kilka pytań

Co najmniej 12 mies. :)
Jeśli jest odpowiednia do modelu komputera, to czym sie martwić

Odp: ACer Aspire AOA150 - kilka pytań

fakt kazdy daje 12 miechow na gwarancje baterii
taka jest filozofia konstrukterow , bo to jest najczesciej pierwszy element ktory sie sypie w "laptoku"

Ostatnio edytowany przez Bitman'Resurrection (2011-06-11 23:57:27)

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

8

Odp: ACer Aspire AOA150 - kilka pytań

Nie daj się tylko z ceną zrobić w balona. Szukając baterii do mojego notebooka zauważyłem ciekawą prawidłowość - te same baterie na ebayu da się kupić za 50% ceny allegro. Zobacz np. ofertę.

Byl hrozný tento stát, když musel jsi se dívat, jak zakázali psát a zakázali zpívat,
a bylo jim to málo, poručili dětem modlit se jak si přálo Veličenstvo Kat.

9

Odp: ACer Aspire AOA150 - kilka pytań

Kupowales u tego typka ? Ile czasu czeka sie na przesylke ?

Ostatnio edytowany przez stryker (2011-06-12 06:08:37)

"wszystko się kiedyś kończy......."

10

Odp: ACer Aspire AOA150 - kilka pytań

Dobra wzielem takiego kolosa: http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?Vie … 0488902790
Ciekawe czy dojdzie .... i czy bedzie smigac ...

"wszystko się kiedyś kończy......."

Odp: ACer Aspire AOA150 - kilka pytań

shipping from china , zycze szczescia ze orginal i ze dojdzie na czas
gosc pisze ze wysylka dwa tygodnie ale najczesciej trzeba dodac x2
p.s
nie wiem jak wy ale jak widze logo acer to mnie bierze na wymioty , co myslicie ???

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

12

Odp: ACer Aspire AOA150 - kilka pytań

Przecież w opisie aukcji pisze, że to zamiennik. Moim zdaniem czas wysyłki jest ok, biorąc pod uwagę cenę przedmiotu i wysyłki (gratis).

Acer jak acer. Mnie mdli logo apple np... Osobista sprawa :)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

13

Odp: ACer Aspire AOA150 - kilka pytań

Netbook kupiony w bardzo promocyjnej cenie.... niby uwalony a wystarczylo updejtowac biosa :-)

CO do tej chainy .... to mam "niby" oryginalan baterie UM08A73 nie ma zadnego loga Acer'a ... i pisze Battery cell made in Korea i Assembled in Chaina.... pojemność 2200mAh/23Wh ... trzyma ponad godzinke....

Ostatnio edytowany przez stryker (2011-06-12 21:26:29)

"wszystko się kiedyś kończy......."

Odp: ACer Aspire AOA150 - kilka pytań

no z nimi to tak jest , swiat chce tanio wiec sie przystosowywuja


sqward : 15 lat temu pracowalem w IBM France , sprzedawalem takie p*.* jak playery CD , klawiatury , mysz dla jakiejs exotycznej firmy Acer bo startowala na rynku EU , no ale dzis nawet PCty , laptopy IBM nazywaja sie Lenovo ;) ludzie lubia tanioche

ja wole APPLE osobista sprawa :)

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

15

Odp: ACer Aspire AOA150 - kilka pytań

stryker napisał/a:

Kupowales u tego typka ? Ile czasu czeka sie na przesylke ?

U niego nie kupowałem. Ten typ wybrał mi się akurat losowo. Kumpel, który kupił, mówił mi, że gostki wysyłają to zwykłą pocztą.

Ostatnio edytowany przez ilr (2011-06-13 16:46:30)

Byl hrozný tento stát, když musel jsi se dívat, jak zakázali psát a zakázali zpívat,
a bylo jim to málo, poručili dětem modlit se jak si přálo Veličenstvo Kat.

16

Odp: ACer Aspire AOA150 - kilka pytań

Ja kupiłem od Chińczyków jedną rzecz bezpośrednio. Przesyłka przyszła pocztą. Opłaca się, bo to pół naszej ceny z alegro.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

17

Odp: ACer Aspire AOA150 - kilka pytań

Albo i 1/10 czasem. Zaglądać na Alibabę albo AliExpress bezpośrednio. Cenki takie, że Dealextreme i tym podobne spadają w przedbiegach.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

Odp: ACer Aspire AOA150 - kilka pytań

zamawiales  ?

Ostatnio edytowany przez Bitman'Resurrection (2011-06-13 20:58:55)

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

19

Odp: ACer Aspire AOA150 - kilka pytań

Tak, wiele razy.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

20

Odp: ACer Aspire AOA150 - kilka pytań

Bateria została wysłana 14 czerwca i właśnie przed chwilką 24.06 dostałem ją od listonosza ;-)

"wszystko się kiedyś kończy......."

21

Odp: ACer Aspire AOA150 - kilka pytań

Jeszcze jedno pytanie.... rozladowalem baterie i naladowalem trwalo to 4-5 godzin ...
Teraz na bateri z tego co pokazuje winda moge przepracowac 8-9 godzin.
I tu pytanie .... jak korzystac z bateri... rozladowywac do konca i ladowac czy mozna ja doladowywac w roznych odstepach jej rozladowania ... i w domu lepiej podlaczac zasilacz ?
Jak wy to robicie ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

22

Odp: ACer Aspire AOA150 - kilka pytań

Rób tak jak Ci wygodnie, i tak za góra dwa lata będziesz musiał kupić nową. Cackanie może coś zmieni, ale to raczej kwestja tygodni albo miesięcy.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

23

Odp: ACer Aspire AOA150 - kilka pytań

Ja absolutnie nigdy nie bawię się w ( jak to sqward celnie określił :) ) cackanie z bateriami i nie zauważyłem abym jakoś na tym ucierpiał.

Odp: ACer Aspire AOA150 - kilka pytań

Wszystko zależy od tego jakiego to typu akumulator. Np. litowo-jonowe najlepiej zachowują trwałość jeżeli są naładowane w ok 40% i nie powinno rozładowywać się ich do końca (to skraca ich żywotność|). Z kolei w niklowo-kadmowych należy uważać na efekt pamięciowy. Ogólnie, elektronika akumulatora + sterowniki powinny dbać o nią wystarczająco.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

25

Odp: ACer Aspire AOA150 - kilka pytań

Dobra zeby nie zakładać nowego tematu ...
Mój wujas chce sobie kupić małego netbooka do max 12" i cena max 1600
Czy taki http://www.x-kom.pl/p/70624-netbook-11, … zarny.html  samsung bedzie dobrym rozwiązaniem ? Lub może MSI ? http://www.x-kom.pl/p/70313-netbook-11, … b-500.html Czy polecilibyście coś innego w podobnej cenie i z tymi samymi/lepszymi możliwościami ?

Ostatnio edytowany przez stryker (2011-09-11 14:43:28)

"wszystko się kiedyś kończy......."