1

Temat: Uruchomienie gier ze starych dyskietek

Mam nieco dyskietek nagranych obustronnie i w zasadzie regułą jest niemal iż druga strona nie odpala menu z listą gier. Jednak gdy wpiszę po tym jak mnie wywali w basicu "dos" wówczas pojawia się lista menu np:

1. Road Race
2. Almaurote
3. Blue Max

Czy można z tego miejsca jakąś komendą odpalić gry? Czy tez po prostu czytam menu ale nic więcej nie zrobię?

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

2

Odp: Uruchomienie gier ze starych dyskietek

A kiedy naciśniesz np. "1" to co się dzieje?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: Uruchomienie gier ze starych dyskietek

Nic. Tam gdzie dyskietki uruchamiają się poprawnie wciśnięcie cyfry uruchamia grę. Natomiast tutaj menu się nie wgrywa tyle że gry wywali do basica wówczas komenda DOS wyświetla treść menu. I stąd pytanie: da się coś z tym zrobić czy zapomnij.

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

4

Odp: Uruchomienie gier ze starych dyskietek

Da się, jednak trzeba lepszej stacji. Zapewne masz nieczytelne początkowe sektory dyskietki oraz dalsze zapewne też.
Spróbuj z dosa komendą LOAD (w zależności od dosa inaczej się to wywołuje).

Można też użyć Chaos Loader. Listuje on zawartość dyskietki i pozwala uruchamiać programy exe, a siedzi w 3 pierwszych sektorach dyskietki. Jednak jak się zamieni dyskietkę, to można nim programy z innej dyskietki uruchamiać.

To tyle, jeśli dobrze zrozumiałem pierwszego posta.

Ostatnio edytowany przez qbahusak (2011-07-26 18:06:48)