Temat: Pytania laika dotyczące dem

witam z racji ze chciałbym coś więcej na swym 65 xe robić niż tylko siekać w gry mam pytanie które nurtuje mnie od hmmm 1997 r...:D mianowicie

taki przykład:
napisze jakiś programik sobie w Basicu  taki jakiś prosty np pięciolinijkowca.
jak to zapisać na kasecie tak by po wczytaniu od razu uruchomił się on? czy trzeba jakiś loader. jakie komendy do zapisu trzeba zrobić?

i co z tego że magnetofon to przeżytek dla wielu  z Was-Nas  ,podobno konie to też przeżytki a ludzie się nimi zachwycają."koń więcej kosztuje niż waży" a magnetofon ?......ma większą duszę niż SD....

2

Odp: Pytania laika dotyczące dem

W samym Atari Basicu nie da rady. Albo musisz napisać sobie autoloader (w assemblerze) albo użyć Turbo-Basic XL.

Ostatnio edytowany przez xan (2011-07-04 15:21:52)

3

Odp: Pytania laika dotyczące dem

Zoba s. 30 w Tajemnicach Atari 8/91.

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

Odp: Pytania laika dotyczące dem

SAVE "C
i
RUN "C

5

Odp: Pytania laika dotyczące dem

Vasco, ale w ten sposób musisz wejść do Basica i wklepać.. a chodziło chyba o odpalenie programu tak jak każdej innej gierki z magneta.
Swoją drogą, chyba cart z Turbo Blizzard miał opcję zapisu programu basicowego w turbo.

6

Odp: Pytania laika dotyczące dem

Krótki napisał/a:

Zoba s. 30 w Tajemnicach Atari 8/91.

...albo np. tutaj: http://tiny.pl/hf8f9 (chodzi o punkt 3 - "Jak spowodować, by program w Atari Basic, ładowany komendą CLOAD, sam się uruchamiał z kasety").

Loading... Please wait!

7

Odp: Pytania laika dotyczące dem

Da się zrobić program w basicu samoruchamialny bez asemblera/loadera (robiłem to już w roku 1993 :P) - jak to uzyskać? Zapisać program w Basciu: LIST zamiast SAVE, następnie edytorem tekstu napisać na końcu RUN i zaspiać - program przeba wczytywać ENTER a nie LOAD, a po załadowaniu sam się uruchomi :)
Ja wtedy robiłem zabezpiecznia przed wylistowaniem - na początku, przed załadowaniem programu należy wrzucić: POKE 580,1 oraz pod adres obsługi klawisza BREAK wrzucić adres zimnego startu $e477 - program wpisany instrukcją ENTER można przerwać np. Breakiem i wyświetlić zawartość, a tak wywołanie zimnego startu uniemożliwi to - oczywiście wystarczy taki program wczytać edytorem i przerobić (wywalić POKE i RUN), ale wtedy gdy robiłem takie sztuczki, to koledzy o tym nie wiedzieli i było to na nich dobre zabezpieczenie ;)

8

Odp: Pytania laika dotyczące dem

mac, ale w ten sposób nadal trzeba wejść do Basica i coś wpisać.

9

Odp: Pytania laika dotyczące dem

No to pozostaje kompilator basica ;)

10

Odp: Pytania laika dotyczące dem

macgyver napisał/a:

No to pozostaje kompilator basica ;)

By-zy-dura ;P

post mindfields'a to wyczerpująca odpowiedź.