Temat: Studio Komputerowe D.T. "WARS" antresola TEL. 277-211 w. 242

Czy ktoś zna tę nazwę z tytułu wątku?
Nie wiem nawet w jakim mieście, możliwe że Szczecin. Mam naklejkę z nazwą tego Studia na magnetofonie XC12 z dodatkowym kabelkiem, więc z jakimś turbo.
Od tej samej osoby kupiłem razem trzy magnety i cart "Turbo Star Plus by MMG & SD". Magnetofon z ekstra kabelkiem aktualnie jest  mechanicznie niesprawny, spróbuję go reanimować ale może ktoś skojarzy czy w tej firmie robili właśnie to lub jakieś inne turbo i czy ten mój niby komplet ma szanse razem zadziałać?
Magnetofon ma na jednej śrubce plombę z żółtej plasteliny. Może to też jakiś znak charakterystyczny do skojarzenia.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

2

Odp: Studio Komputerowe D.T. "WARS" antresola TEL. 277-211 w. 242

Moim zdaniem to Wawa. (Domy Towarowe Centrum Wars  i Sawa).
Swego czasu z  Bydgoszczy jeździłem tam "kupować" soft na na małe a potem duże Atari.

Ale to prehistoria i pewnie już kilkanaście lat ich tam nie ma.

Pzdr

Atari Falcon + CT63; Atari 1040 STE 4 MB RAM; Atari Jaguar

3

Odp: Studio Komputerowe D.T. "WARS" antresola TEL. 277-211 w. 242

No przecież nie spodziewam się że jeszcze tam są :-D
Chciałbym tylko upewnić się czy nazwa tego turbo kojarzy się (albo wyklucza) z tym studiem i magnetofonem z dodatkowym kabelkiem we wtyczce SIO - jak w dolnośląskim turbo 2000.
Szczecin podałem dlatego że te graty kupiłem od kogoś z tego miasta.

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2011-07-21 16:31:42)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

4

Odp: Studio Komputerowe D.T. "WARS" antresola TEL. 277-211 w. 242

Odnośnie typu Turbo i ewentualnych skojarzeń z tym Studio, to niestety nie pomogę, może inni pomogą...
Dla mnie oni byli źródłem tylko softu (a z tego co pamiętam ja miałem AST i w takim systemie kupowałem u nich soft).

Atari Falcon + CT63; Atari 1040 STE 4 MB RAM; Atari Jaguar

5

Odp: Studio Komputerowe D.T. "WARS" antresola TEL. 277-211 w. 242

Warszawa. Wchodziło się po schodkach i tam było "studio" o powierzchni chyba jeszcze mniejszej, niż legendarne "AS" (późniejsze Mirage). Ogólnie mieli ceny z kosmosu i mało kto tam kupował.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

6

Odp: Studio Komputerowe D.T. "WARS" antresola TEL. 277-211 w. 242

Mirage było na abrahama 4 :P
Ile ja się tam najeździłem zamiast chodzić do szkoły:) Pamiętaj do dzisiaj autobus 123 i jazda :)

W domach towarowych centrum też było stoisko i to dokładnie na piętrze, mam w Warszawie jeszcze parę kaset w systemie turbo 2000 od nich... Tak sądzę bo nie wierzę aby było tam kilka stoisk z programami do Atari.
Fakt że byli drodzy, ale zanim się zakupiłem stację TOms to na kasetach mieli wszystko, a wręcz kasety robili pod AtariMagazyn i ŚwiatAtari który czytałem, wszystkie gry które były opisane w danym numerze można było u nich zakupić na 1kasecie w systemie turbo 2000 :P
*Aby nie było mam z 40/50 oryginalnych kaset z grami do atari, kupionych w latach 90tych..

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-07-21 17:27:57)

7

Odp: Studio Komputerowe D.T. "WARS" antresola TEL. 277-211 w. 242

No to dzięki, równiez za wiadomośc na priv. Wygląda na to że ten magnetofon nie jest od tego carta.
Na płytce z turbo są dwie kostki: T74L503B1 i ULY7741.

A zna ktoś to Turbo Star Plus i może ma przerobiony magnetofon i nagrane kasety? W sieci praktycznie nic nie ma.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

8

Odp: Studio Komputerowe D.T. "WARS" antresola TEL. 277-211 w. 242

To było w Warszawie. Aż się łezka w oku kręci. Mieścili się na pierwszym piętrze. Kupowałem tam gry na kasetach - w późniejszym okresie gry i programy na białych noname dyskietkach. Po pewnym czasie obok ich pomieszczenia otworzył
się drugi sklepik w którym sprzedawano i naprawiano joysticki....

9

Odp: Studio Komputerowe D.T. "WARS" antresola TEL. 277-211 w. 242

A dokładnie mówiąc to mieścili się nie na 1 piętrze tylko na antresoli.

Pamiętam jeszcze że goście obsługiwali klientów w gajerkach i mieli magnetofony XC11.

Ostatnio edytowany przez Gzynio (2011-07-22 07:35:26)

"...Jeśli więc nie traktujemy dysku jako podręcznego śmietnika, w którym przechowujemy wszystko, co tylko wpadnie nam w ręce, to 20 MB starcza nawet z dużym zapasem..."

10

Odp: Studio Komputerowe D.T. "WARS" antresola TEL. 277-211 w. 242

A oni przerabiali magnety na turbo? Turbo 2000 z dodatkowym kabelkiem? Bo tak jak wspomniałem na kupionym ostatno magnetofonie mam ich naklejkę.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

11

Odp: Studio Komputerowe D.T. "WARS" antresola TEL. 277-211 w. 242

uicr0Bee napisał/a:

A oni przerabiali magnety na turbo? Turbo 2000 z dodatkowym kabelkiem? Bo tak jak wspomniałem na kupionym ostatno magnetofonie mam ich naklejkę.

Nic mi na ten temat nie wiadomo. Byłem w tym "Studio" z kilka razy ale nie korzystałem z ich usług.

"...Jeśli więc nie traktujemy dysku jako podręcznego śmietnika, w którym przechowujemy wszystko, co tylko wpadnie nam w ręce, to 20 MB starcza nawet z dużym zapasem..."

12

Odp: Studio Komputerowe D.T. "WARS" antresola TEL. 277-211 w. 242

Kurka, mój ojczulek chcąc mi zrobić prezent (przecież 800XL właśnie co dostałem) kupił u nich kasetę c90 (przynajmniej TDK) z 10 grami... w cenie 1000 zł sztuka, tzn 1$ sztuka. 10$ = 1/2 ówczesnej pensji.... To było dopiero dochodowe zajęcie...

Nie było wtedy googla ...

Tak, to Warszawa.

Ostatnio edytowany przez qbahusak (2011-07-26 19:42:06)

13

Odp: Studio Komputerowe D.T. "WARS" antresola TEL. 277-211 w. 242

Pamiętam jak jeździłem do Warsa na antresole do tego studia, było klimatyczne przyciemnione światło leciała jakas gra na kompie zawsze. Pamiętam gościa w czarnej marynarce i złotym zegarku .
Przed wejściem po prawej za szkłem były tytuły zestawów na kasetach i dyskietkach. Ceny były dość wysokie.

ps. Mam kilka "oryginałów" od niego zawsze nagrywane były na dobrych Basfach do tej pory się wczytują

14

Odp: Studio Komputerowe D.T. "WARS" antresola TEL. 277-211 w. 242

secon, czy te taśmy os nich masz w normalu czy turbo i jakim? Mógłbyś odsprzedać jeden z posiadanych 'oryginałów' w turbo, albo przegrać na dobrym sprzęcie i odsprzedać kopię? Jeżeli przyjeżdżasz do Głuchołaz, mógłbyś przywieźć?
Pojawił się nowy wątek o tym samym Studiu i kasetach w Hard Turbo System niby że od nich.

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2011-07-27 14:17:09)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

15

Odp: Studio Komputerowe D.T. "WARS" antresola TEL. 277-211 w. 242

Miałem kilka u rodziców w domu, w weekend będę to poszukam co z tego zostało.

16

Odp: Studio Komputerowe D.T. "WARS" antresola TEL. 277-211 w. 242

Te kasety są na bank od nich te które są w normalu wszystkie się wgrywają. Dziwne te zestawy bo po jednej grze na stronie są tyle taśmy marnowali niepotrzebnie

17

Odp: Studio Komputerowe D.T. "WARS" antresola TEL. 277-211 w. 242

być może mieli wizję że jak zostawisz magnetofon po wczytaniu w trybie PLAY i nie wciśniesz stop/pause to się w miejscu zatrzymania taśmy robi zagniecenie w miejscu gdzie rolka dociska taśmę do ośki prowadzącej. w tym wypadku była spora szansa że gra po drugiej stronie w miejscu zagniecenia mogła się już nie wczytać.

Albo chcieli kasę z klientów wyciągnąć zawsze to szybciej wróci po następne gry ;)

Ostatnio edytowany przez seban (2011-07-28 20:03:01)

18

Odp: Studio Komputerowe D.T. "WARS" antresola TEL. 277-211 w. 242

Pewnie tak liczył się zysk. A o tym zagnieceniu to czytałem prędzej i staram się tego unikać.

19

Odp: Studio Komputerowe D.T. "WARS" antresola TEL. 277-211 w. 242

ciekawe czy są gdzieś w internecie zdjęcia tego studia z Warsa?
szukałem w google lecz nic nie znalazłem. Prędzej jakieś prywatne zbiory na papierze.

20

Odp: Studio Komputerowe D.T. "WARS" antresola TEL. 277-211 w. 242

Ja też ich odwiedzałem.
Jeździłem z Tatą z Gdanska do Warszawy w jego różnych sprawach, gdzieś 87-88r.
Zakupiłem u nich np. Grand Prix Simulator. Facet był uczciwy i mówił że to jest gówno warte, a ja myslałem że to Grand Prix Circuit w wersji na A8...

Z kolei od jakiegos jegomościa z Wawy, który miał studio nagraniowe w mieszkaniu w bloku, także mogłem zobaczyć jak sie to robi "taśmowo", hurtowo, dorwałem chyba w '89r. SpyvsSpyIII i BigShit... no jak sie z tym w Żaku w Gdańsku pojawiłem, to giełda była moja...


Taak, antresola domów towarowych W-wa, a na dole taka wielka wystawa z kolejką elektryczną...

21

Odp: Studio Komputerowe D.T. "WARS" antresola TEL. 277-211 w. 242

bartcom napisał/a:

Taak, antresola domów towarowych W-wa, a na dole taka wielka wystawa z kolejką elektryczną...

Mylisz miejsca ;) Kolejka (makieta z elementów H0) była w Składnicy Harcerskiej na Marszałkowskiej, domy centrum jakiś 1Km dalej.

Sikor umarł...

22

Odp: Studio Komputerowe D.T. "WARS" antresola TEL. 277-211 w. 242

Sikor ma rację. Ja pamiętam oba punkty.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...