1

Temat: "Nielegale" na pigwie...

Wczoraj dostalem mejla od us.legal@atari.com
Tresci nie bede wklejal bo jeszcze mnie posadza...

Chodzi w skrocie o to, ze

Atari, Inc.
417 5th Avenue
New York, NY 10016-2204

Tel: 212-726-6500
Fax:  212-726-4214
E-mail: us.legal@atari.com

upomina sie ("demand") o usuniecie softu z pigwy, do ktorego kopyrajt ma Atari (dokladnie "Atari, Inc./Atari Interactive, Inc.")

Jakies propozycje/pomysly co z tym dalej zrobic?...

2

Odp: "Nielegale" na pigwie...

Ja bym poprosił od nich listę oprogramowania do których ma ten kopyrajt ;)

3

Odp: "Nielegale" na pigwie...

... scieme to my ale nie nam ;-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

4

Odp: "Nielegale" na pigwie...

eagle: "Asteroids; Missile Command; Pong; Combat; Atari" ale z kontekstu wynika ze ogolnie sobie nie zycza

xxl: niestety to nie zart -- w obliczu smierci Rastera jakos nie w glowie mi takiego typu zarty...

ps. konkretnie ta Pani do mnie napisala http://www.lead411.com/Kristen_Keller_5599619.html

Ostatnio edytowany przez Azbest (2011-07-30 14:24:48)

5

Odp: "Nielegale" na pigwie...

No to cóż to do czego mają wykupione prawa to trzeba będzie gdzieś indziej przesunąć. :)
Ale zażądałbym od nich dokumentu potwierdzającego że są posiadaczami tych praw.
Ja zrzekając się praw autorskich majatkowych na rzecz wydawcy podpisywałem przeważnie na 99 lat.
Ale ich umowy mogą być na przykład na 10 lat więc mogą sobie rościć prawa do czegoś co już nie mają.
Generalnie nie mogę nigdzie znaleźć że przejęli kopyrajty razem z logo firmy. Coś mi to śmierdzi.
Ale mnie dziwi co oni się tak rzucają.
A z tym że sobie nie życzą to bym im napisał że atarowcy też sobie nie życzą że oni się posługują naszym logo ;)

Ostatnio edytowany przez Eagle (2011-07-30 14:36:56)

6

Odp: "Nielegale" na pigwie...

Azbest: nie patrzylbym na roznice prawne - skoro sobie nie zycza, spelnilbym ich prosby co do rzeczy ktore wymienia jako ich, o ile sam potrafisz potwierdzic ze nie przeginaja i nie naciagaja tej listy (np. do romow atarki w paczce z xformerem przyczepic sie nie moga).

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

7

Odp: "Nielegale" na pigwie...

Wymienili te dla nich najważniejsze:

http://www.atari.com/about

A może ich po prostu wykupić :) i po problemie.
Ceny lecą w dół:
http://www.atari.com/corporate/shareprice_info

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2011-07-30 17:04:11)

8

Odp: "Nielegale" na pigwie...

A nie mozna dac gdzies dopisku na stronie ze gry firmy Atari mogą ściągać tylko osoby które mają oryginał'y ? Dla reszty jest to  zakazane ? ;p

"wszystko się kiedyś kończy......."

9

Odp: "Nielegale" na pigwie...

A tak w ogóle, to największym udziałowcem ATARI jest fundusz BlueBay z Europy:
   http://www.atari.com/corporate/faq
więc obowiązujące prawa zaczynają być coraz bardziej europejskie

10

Odp: "Nielegale" na pigwie...

Zgodnie z polskim prawem właściciel oryginału ma prawo udostępnić znajomym posiadaną rzecz, którą nabył legalnie - patrz sprawa chomika - słowem: boxowcy baczność! robić fotki oryginałów i wysyłać do cham-tari z deklaracją, że jako właściciel legalnie nabytej kopii udzieliliście Waszym znajomym zgody na korzystanie z softu na podstawie mocy polskiego prawa.

___
Press play on tape...

Odp: "Nielegale" na pigwie...

maw: możesz udostępnić swój egzemplarz, ale nie wykonać dla kogoś kopię (Art 23, 23.1). Zresztą programy komputerowe są z tego wyłączone (Art 77).

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

12

Odp: "Nielegale" na pigwie...

maw: sorx, Adam to dobrze ujal.
BartoszP: wlasciciel wlascicielem - firma ma siedzibe w danym miejscu i do tego miejsca sie trzeba odnosic interpretujac prawo...

Azbest: nawet gdybys sie uparl i mialo by to przejsc przez polskie sądy - szkodliwosc czynu znikoma. ale to raczej nie o to chodzi - skoro przy nich stoi prawo, prosza i (mam nadzieje) robia to w miare kulturalnie - warto odwzajemnic kulturalne podejscie.

ztcp Kaz glebiej grzebal w zagadnieniach uprawnien do udostepniania (Nosty tez ztcw sie tym interesuje dosc konkretnie) - tak wiec on sobie moze pozwolic na rozmowe w szerszym zakresie.

jak chcesz sobie zaoszczedzic niepotrzebnych nieprzyjemnosci, a maja nie za szerokie żądania - chyba lepiej sie zastosowac...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

13

Odp: "Nielegale" na pigwie...

Tez mysle, jak jellonek... zastosować się do ich konkretnych [!!!] żadań czyli usunać tytuły wymienione, co do reszty to moga sobie chcieć i nieżyczyć.
A jeśli chodzi o tzw. "rzeczy", które mogą być powodem kolejnych tego typu "demandów", włożyć do archiwów z hasłem, ewentualnie stworzyć konto na ftp, na którym będą leżeć a nie będą publicznie dostępne (np. informacja o takim koncie będzie znana tylko zarejestrowanym userom, można ją wysyłać po rejestracji na forum itp, itd).
Rozwiazan jest sporo.

14

Odp: "Nielegale" na pigwie...

mnie ciekawi inna opcja - czy moze w wyniku kontaktu z ta mila pania - nie dalo by sie w ramach jakiejs reklamy, lub innego rodzaju wsparcia - uzyskac praw do damowej redystrybucji tylko tych binarek (jako gotowych calosci)

to moze byc "in plus" i dla atari, jesli pomysla o ponownej redystrybucji, albo o wykorzystaniu tego jako formy reklamy?

moze faktycznie warto rozpoczac rozmowe, z ktorej wynikly by obopolne korzysci?

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

15

Odp: "Nielegale" na pigwie...

http://www.atari.com/affiliate-signup

16

Odp: "Nielegale" na pigwie...

Azbest zapytaj na forum AtariAge czy oni też takie meile podostawali... i co planują zrobić...

"wszystko się kiedyś kończy......."

17

Odp: "Nielegale" na pigwie...

na "world of scpectrum" w takim przypadku (nawet jesli autor sie zgodzil na publikacje) wszystkie tyt. danej firmy otrzymuja "distribution denied" koniec i bomba a kto czytal ten traba.

no wiec radze "archwizowac internet" bo za niedlugo juz sobie mozemy nie pociupac na emulatorach ;-)

Ostatnio edytowany przez xxl (2011-07-31 08:50:47)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

18

Odp: "Nielegale" na pigwie...

No i zaczyna się polskie obchodzienie prawa. Kombinowa ile się da. Może to mgłą a może hel ? Co prawda to smutne ale łapki przyklejają się nam szybko do wszystkiego ... a przecież to takie małe pliki, jedyne kilobajty ... .

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

19

Odp: "Nielegale" na pigwie...

gRzEnIu, ale zdajesz sobie sprawe, ze poczekamy jeszcze chwile i wszystkie ORYGINALNE gry ktore kupisz z drugiej reki moga byc uznane za nielegalne? malymi kroczkami wmowia Ci co masz myslec, co masz robic. dzis powiesz - to nie do pomyslenia, jutro nazwiesz zlodziemi wszystkich :-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

20

Odp: "Nielegale" na pigwie...

xxl: kurcze, za chwile okaże się że ja też jestem złodziejem ;)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

21

Odp: "Nielegale" na pigwie...

gRzEnIu napisał/a:

xxl: kurcze, za chwile okaże się że ja też jestem złodziejem ;)

W końcu zakup oryginalnej gry z drugiej ręki nie daje należnego zysku wydawcy czyli jest stratą czyli kradzieżą czyli powinno być ścigane i karane :)

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

22

Odp: "Nielegale" na pigwie...

Takie np. Asteroids to 69080-bitowa liczba. Czy ustalono już kwestię majątkowych i osobistych praw autorskich do 69080-bitowego rozwinięcia liczby PI?

Ostatnio edytowany przez epi (2011-07-31 15:13:11)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

23

Odp: "Nielegale" na pigwie...

Grzeniu: ta twoja insynuacja z 18tego posta to takie male, delikatne, ukryte za ladnymi slowkami - sk**** synstwo.

Ostatnio edytowany przez jellonek (2011-07-31 18:45:38)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

Odp: "Nielegale" na pigwie...

epi: jak znajdziesz odpowiednie koło, tak żeby tam pasowała ta liczba, to będziesz mógł podważać te prawa.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

25

Odp: "Nielegale" na pigwie...

jellonek: masz w 100% rację :)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...