Odp: Polska scena ST/Falcon c.d.

Bo ST był mało popularny? Możliwe że ktoś coś pisze, ale po co chwalić dzień przed zachodem słońca ;)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

27

Odp: Polska scena ST/Falcon c.d.

ST był uważany za komputer nie "pod strzechę", tylko raczej do DTP czy MIDI (w czasach swojej świetności dominował w tych kategoriach), a jego główny konkurent, czyli Amiga lepiej trafiła marketingowo celując w bycie komputerem domowym.

28

Odp: Polska scena ST/Falcon c.d.

Po prostu mi smutno jak widzę scenę 8bit :( Może któremuś z chłopaków od 8 bit zrobić pranie mózgu i niech się ST zajmie :)

ATARI Falcon 14MB , STE 4MB, STFM 4MB, 800 XL turbo CA12 CA 2001, CPC 6128 mono, THOMSON MO5, SVI 738, Amiga 500+, 600 2MB, CDTV   + , CD32

Odp: Polska scena ST/Falcon c.d.

Leniuk:

Są graficy i muzycy.

To trochę mało. ;-)

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

30

Odp: Polska scena ST/Falcon c.d.

proponuję poczekać, jakieś 3 miesiące :)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

31

Odp: Polska scena ST/Falcon c.d.

Czekamy :P
Mam nadzieję że zobaczę demko na Falcona 060 :P

32

Odp: Polska scena ST/Falcon c.d.

@as: nie bądź wybredny :) na Falcon'a obecnie każdy nowy stuff  ze sceny jest na wagę złota :) pozdr!

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

33

Odp: Polska scena ST/Falcon c.d.

leniuk napisał/a:

Czemu twórczość na  ST w Polsce praktycznie nie istniej? Ktoś teraz pisze coś?

Raczej cienko, głównie przez to, że support jest o taki.

I Ty zostaniesz big endianem...

34

Odp: Polska scena ST/Falcon c.d.

grey/msb napisał/a:

@as: nie bądź wybredny :) na Falcon'a obecnie każdy nowy stuff  ze sceny jest na wagę złota :) pozdr!

Nawet kolekcja muzyczna w stulu Smell ...? :P Nie, no sorki, ale jakoś nie trawię kolekcji muzycznych :P

miker napisał/a:

Raczej cienko, głównie przez to, że support jest o taki.

Gwarantuję Ci że to trochę "głębsze" niż wytłumaczenie takim suportem.

Ostatnio edytowany przez jury (2011-08-21 17:56:10)

35

Odp: Polska scena ST/Falcon c.d.

grey/msb napisał/a:

@as: nie bądź wybredny :) na Falcon'a obecnie każdy nowy stuff  ze sceny jest na wagę złota :) pozdr!


A czy ja jestem wybredny???
W tym roku powstała tylko 1produkcja na Falcona :P
A chciałbym zobaczyć nowe demko na 060, więc gdzie tutaj jestem wybredny??

Zresztą większość użytkowników Falconów ma je max. dopalone, więc 060 to normalne w Falconie :P

36

Odp: Polska scena ST/Falcon c.d.

Ech, może czas wkońcu sobie zainstalować jakiegoś cross'a i coś zrobić na 060, przecież c nie może być takie trudne ;)

Ostatnio edytowany przez jury (2011-08-21 17:51:30)

Odp: Polska scena ST/Falcon c.d.

jury: support jest jaki jest, ale ja tam napisałem prawdę.. Tutoriali do GEMu na ST jest na sieci sporo, po angielsku. Wystarczyło trochę pogoglać i popróbować coś robić i zadawać konkretne pytania,. No ale że Sikor był leniwy to nie moja wina ;)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

38

Odp: Polska scena ST/Falcon c.d.

miker napisał/a:

Raczej cienko, głównie przez to, że support jest o taki.

No a jaki chciałbyś mieć support? Czytanie książek na głos? Pomoc w przyciśnięciu przycisku power i wybraniu devpack.prg lub pure_c.prg?  Dyktowanie programów ? :D
Założyłem rok temu wiki http://bus-error.nokturnal.pl, materiału jest od groma, tylko brać materiał i robić. Już nawet po sieci niczego nie trzeba szukać, bo wszystko jest w jednym miejscu. 

pzdr,
Saulot

saulot / [nokturnal]
==================================
wiki Atari 16/32 bit: https://bus-error.nokturnal.pl

39

Odp: Polska scena ST/Falcon c.d.

@as: chodziło mi o to, że jeśli pojawi się demo na 4MB / 030 to chyba "dramatu" nie będzie :) a Ty od razu "demko na Falcon'a 060" :P pozdro wielkie, Adamie :D

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

40

Odp: Polska scena ST/Falcon c.d.

Będę szczęśliwy jak się pojawi cokolwiek na Falcona :P

41

Odp: Polska scena ST/Falcon c.d.

saulot napisał/a:

No a jaki chciałbyś mieć support? Czytanie książek na głos?
<ciach>

Owszem, czytanie na głos bajeczek na dobranoc o programowaniu na ST/E uważam za niezmiernie konieczne.

A będąc bardziej serio: być może kolega Leniuk skorzysta, Saulot, z twojej kopalni wiedzy, bo my raczej już nie.

(foch requested :D)

I Ty zostaniesz big endianem...

42

Odp: Polska scena ST/Falcon c.d.

saulot napisał/a:

Założyłem rok temu wiki http://bus-error.nokturnal.pl, materiału jest od groma, tylko brać materiał i robić. Już nawet po sieci niczego nie trzeba szukać, bo wszystko jest w jednym miejscu. 

pzdr,
Saulot

I jestem z tego powodu bardzo wdzięczny :)

ATARI Falcon 14MB , STE 4MB, STFM 4MB, 800 XL turbo CA12 CA 2001, CPC 6128 mono, THOMSON MO5, SVI 738, Amiga 500+, 600 2MB, CDTV   + , CD32

43

Odp: Polska scena ST/Falcon c.d.

Panowie, na początek proponuję aby wspomóc jedynego polskiego disk-mag na Falcon'a :) Chosneck powinien ukazać się na SV2k11, ale to nie zależy tylko ode mnie :D

Wszelkie teksty mile widziane, ale tylko i wyłącznie w języku angielskim. Nie przejmujcie się błędami - w redakcji mamy także dwóch rodowitych Anglików którzy zrobią odpowiednią "korektę" :D

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

44

Odp: Polska scena ST/Falcon c.d.

jury napisał/a:

Nawet kolekcja muzyczna w stulu Smell ...? :P Nie, no sorki, ale jakoś nie trawię kolekcji muzycznych :P

Też odczuwałem przesyt kolekcjami muzycznymi ;) Nie mówię, że były brzydkie/złe, po prostu przesyt (czasy serii: "Chippin...").