1

Temat: Sio2PC + Sio2SD

Czy udało się Wam ożenić Sio2PC i Sio2SD tak aby wspólnie pracowały.

Patrz niżej, Dx gdzie x=1 do 8

W APE zamontowany jest *.atr pod dowolny dysk Dx.......
W Sio2SD także pod ten sam Dx jest zamontowany jakiś tam *.atr....
-  to walkę wygrywa ten drugi - czyta z Sio2SD

W APE pod Dx mamy *.atr......
W Sio2SD jest Dx:--OFF-- czyli nic nie ma.....
-  to wyskakuje bład 138 ("skończył się limit czasu"), nie czyta w ogóle. :(

Pomaga całkowite wyłączenie Sio2SD z wtyczki. Wtedy czyta z APE...

PS. Sio2PC zgodnie z http://atariki.krap.pl/index.php/SIO2PC na bazie 1489
czyli jest dioda. Ustawione na DSR

Dopiszę, że jeśli mam pod :
- D1: Sio2SD z *.atr
- D2: Sio2SD --OFF-- a pod APE jest *.atr
to
- pięknie czyta z D1
- wywyla błąd 138 przy próbie odczytu z D2
czyli Sio2PC elektronicznie powinno być OK. :)

Ostatnio edytowany przez pajero (2007-08-30 23:13:18)

2

Odp: Sio2PC + Sio2SD

probowales z zamontowaniem diody ... bylo cos o tym w jakims wątku z sio2ide.... ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

3

Odp: Sio2PC + Sio2SD

OLŚNIENIE - dzięki Stryker.

Sprawdziłem na stronie http://sio2sd.gucio.pl/board1/sio2sd_brd.gif  -wersja 1 płytki (którą prawie każdy ma) nie ma DIODY !
Dopiero wprowadzono w wersji drugiej http://sio2sd.gucio.pl/board2/sio2sd_brd.gif (z układem 74245).

Piguła - trza to naprawiać !!!!

Ostatnio edytowany przez pajero (2007-08-30 23:23:58)

4

Odp: Sio2PC + Sio2SD

Ojaaa, kto używa SIO2PC mając SIO2SD? Przecież to perwersja w czystej postaci, a dalej do pierwszego lepszego marketu i kupić czytnik kart za 5 zeta.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

5

Odp: Sio2PC + Sio2SD

Nadchodza czasy kiedy wiecej ludzi ma w kompie multiczytnik kart niz RS232 8-O

6

Odp: Sio2PC + Sio2SD

Użyłem Sio2PC bo to szybciej (!) niż czytnik kart do PC.
Jeśli testuje się nowy soft dla Sio2SD pisząc go na PC to ciągłe przekładanie karty staje się mało wygodne i czasochłonne.

Piguła (teraz mi napisał:) montuje diodę w wtyczce....
Ja muszę wmontować ją do Atarki....

----------------------------------------------
Dodano 10:07

Wmontowałem diodę i chodzi miodzo :)

Ostatnio edytowany przez pajero (2007-08-31 09:07:26)

7

Odp: Sio2PC + Sio2SD

KAŻDE, BEZ WYJĄTKÓW!!! urządzenie przyłączane do portu SIO MUSI mieć wyjście typu open collector. W przeciwnym wypadku będą konflikty jak w tym wypadku. Dodanie diody to nic innego, jak układ zastępczy wyjścia OC.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

8

Odp: Sio2PC + Sio2SD

To trochę przy okazji, bo tu ta dioda jest mocno podkreślona (z 7 stron wyników wyszukiwania przejrzałem wątki).
Na schemacie "szeroko" opisywanego jako używany ostatnio Breakout bordu ze SparkFun nie ma tej diody, u Kinnona Stephensa, od którego większość zgapia, też nie ma, a na schemacie IO Board jest.
To wypadałoby dodać?
BAT85, 1N914, czy może być 1N4148?

Tak samo nie ma tej diody na schematach 1050-2-PC - czy tu nie jest potrzebna? Jeśli tak, to też katodą do nogi 10 1489?

Czy napięcie zasilające tę płytkę ze SparkFun z USB (+5V) można wykorzystać do zasilania 1489? PC i Atari zasilane z jednej listwy. Bo te diody zenera na schematach z 1489 to do zasilania go z linii RTS albo DTR są?

A dlaczego? Bo chcę sprawdzić, czy to, że ProSystem nie widzi CA z Toms Turbo to problem z CA czy z ProSystem, czy z interfejsem SIO2PC USB z Atarimax i chcę dołożyć do "magicznego pudełka z FT232" też 1489, żeby sprawdzić z AtariSIO/Atarixfer Hiassa, które przejściówek nie obsługuje. Bo na to, że kiedyś w AspeQT będzie bezpośrednia obsługa stacji nie ma co liczyć, a w sensownym czasie sam tego sobie też nie napiszę.

A żeby nie kombinować z toną przełączników chcę mieć wersję uniwersalną SIO2PC/1050-2-PC - czy do SIO i RS232 mogą być podpięte dwa 1489, z których tylko jeden w danym momencie jest włączony?

9

Odp: Sio2PC + Sio2SD

Dioda na linii SIO3 jest wymagana.

Szeregowo na kablach SIO możesz podpiąć x urządzeń. Byle nie pracowały jako ten sam napęd Dn. Jeśli masz 1050 to zajęte jest D1 (albo D2), Aspeqt/APE wybierasz każdy inny niż D1 i śmiga. Czyli 1489 może być ilość dowolna.

10

Odp: Sio2PC + Sio2SD

1050-2-PC nie musi mieć diody, bo tylko jedno jest przyłączone do 1050.

Ostatnio edytowany przez jer (2011-08-31 05:45:39)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

11

Odp: Sio2PC + Sio2SD

Dzięki, zbudowałem 1050-2-PC. Prawie, że dobrze działa CA2001 z atarixfer Hiassa. -> post na AAge

12

Odp: Sio2PC + Sio2SD

to teraz dracowego sio2bsd poprobuj

edited. ups - dopiero po fakcie zaczailem ze chodzi o podlaczanie pod pycy atarowej stacji a nie atarki...

Ostatnio edytowany przez jellonek (2011-08-31 23:28:53)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

13

Odp: Sio2PC + Sio2SD

Tego też spróbuję. Może obejdzie się bez dokładania kolejnego 1489.
Mam też nadzieję, że pójdzie z Tomsem w Turbo albo z Tygrysem w US i/lub Turbo. Bo skoro działa w Turbo z 1050 jak wynika z postu na AAge. Może to być łatwiej uzyskać niż w ProSystemie albo chociaż zdebugować.
I że pójdzie na UART 16550, który mam na płycie, bo niespecjalnie mam ochotę kupować kartę na 16C950 za trzydzieści kilka dolarów specjalnie po to...