Temat: Linkowanie do youtube i innych mediów

Myślę o zrobieniu małej stronki katalogującej utwory i ich wykonania pewnego bardzo niszowego gatunku muzyki (na świecie istnieje może około 50 h nagrań). Żeby to nie było zbyt suche, chciałbym, aby z poszczególnymi wykonaniami były skojarzone np. linki do rzeczonego wykonania na youtube.

No i teraz pytanie: czy mogę mieć z powodu takiego linkowania kłopoty? Na youtube są i wykonania amatorskie i profesjonalne (pewnie średnio legalne, bo zgrane przez ludzików z CD) czy wreszcie zamieszczone przez samych profesjonalnych twórców (jako np. promo ich CD). Czy jakiś amator / twórca / wytwórnia może sobie nie życzyć takiego linkowania i zrobić mi problemy? Z mojej strony nie będą z tym związane żadne pieniądze, reklamy itp - chodzi tylko o usystematyzowanie niszy.

Idąc dalej czy mogę mieć problemy, gdybym ze swojej własnej kolekcji CD pozgrywał po 30 sekund każdego utworu i zamieszczał takie próbki (jak robią to profesjonalne sklepy)?

Po prostu chcę się zorientować gdzie w takim 100% fanowskim przedsięwzięciu kryłyby się miny związane z prawami autorskimi.

Odp: Linkowanie do youtube i innych mediów

Najlepiej, na wszystko uzyskać zgodę właścicieli praw majątkowych do utworów - jeśli to taka nisza to chyba nie będzie wielkiego problemu. Po prostu się z nimi skontaktuj - wówczas będziesz kryty na 100%.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

Odp: Linkowanie do youtube i innych mediów

Za linki jeszcze nie zamykają...

4

Odp: Linkowanie do youtube i innych mediów

Jeszcze nie..
http://yro.slashdot.org/story/11/08/26/ … lashdot%29

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

5

Odp: Linkowanie do youtube i innych mediów

Za wiele mi to nie pomogło, bo poza amatorami żadnen z twórców nie jest moim ziomem, a płyty potrafią być wydawane przez duże marki (niszowy jest styl muzyki, a nie metoda wydawania). No więc linkowanie do istniejących klipów youtube to jakoś ujdzie, ale co z drugim problemem. Czy zrobienie klipa na youtube z 30-sekundowymi fragmentami utworów z danego albumu jak podam dokładnie źródło jest jakoś dozwolone, czy to też jest szemrane?

6

Odp: Linkowanie do youtube i innych mediów

A mozesz zdradzic co to za nisza? Niszowa muza to moje drugie imie :)

7

Odp: Linkowanie do youtube i innych mediów

Francuska i niemiecka muzyka taneczna z połowy XVII wieku na lutnię solo. http://youtu.be/8-I2xL52OXI.

Ale nie przejmuj się, jak się nie spodoba - to zupełnie normalne, ja kilkanaście lat do tego dojrzewałem ;)

Ostatnio edytowany przez laoo/ng (2011-09-05 12:18:21)

Odp: Linkowanie do youtube i innych mediów

Ładne. Może jakiś cover na pokeya? :)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio