76

Odp: "Nielegale" na pigwie...

Adam - masz racje z tym "przywróceniem terminu odwołania" i AS tez ma racje :)
Jest tylko "male" ALE: dopoki sąd nie uwzgledni Twojego wniosku (co moze potrwac pare tygodni), komornik moze w majestacie prawa zając Ci dobytek. Bo ma PRAWOMOCNY wyrok sądu.

No i termin 7 dni na odwolanie jest tez zdziebko krotki. A ilu jest ludzi, ktorych na prawnika nie stac, a napisanie chocby reklamacji rachunku za gaz jest dla nich nieosiagalną umiejętnoscią?

Mialem identyczny przypadek. Listy polecone z sądu do mnie odbieral ktos pod adresem gdzie bylem kiedys krotko zameldowany i wyrzucal do kosza. O tym że sąd nakazał mi coś zapłacić dowiedzialem sie przez czysty przypadek, bo znajoma pracująca u komornika zobaczyła w papierach moje nazwisko i zdziwiona do mnie zadzwonila.

Udalo mi sie sprawe odkrecic, ale po tej przygodzie nauczyłem sie jednego: jesli zobcze jakiekolwiek pismo do mnie chocby tylko pachnące sądem, natychmiast biorę prawnika.

77

Odp: "Nielegale" na pigwie...

@dely: ale microsoft jest zarejestrowany u nas, ma wykupione prawa do znaku i nazwy. A Atari poki co - nie. I tu tkwi drobny szczegół różniący te sprawy.

Sikor umarł...

78

Odp: "Nielegale" na pigwie...

nosty napisał/a:

Adam - masz racje z tym "przywróceniem terminu odwołania" i AS tez ma racje :)
Jest tylko "male" ALE: dopoki sąd nie uwzgledni Twojego wniosku (co moze potrwac pare tygodni), komornik moze w majestacie prawa zając Ci dobytek. Bo ma PRAWOMOCNY wyrok sądu.

No i termin 7 dni na odwolanie jest tez zdziebko krotki. A ilu jest ludzi, ktorych na prawnika nie stac, a napisanie chocby reklamacji rachunku za gaz jest dla nich nieosiagalną umiejętnoscią?

Mialem identyczny przypadek. Listy polecone z sądu do mnie odbieral ktos pod adresem gdzie bylem kiedys krotko zameldowany i wyrzucal do kosza. O tym że sąd nakazał mi coś zapłacić dowiedzialem sie przez czysty przypadek, bo znajoma pracująca u komornika zobaczyła w papierach moje nazwisko i zdziwiona do mnie zadzwonila.

Udalo mi sie sprawe odkrecic, ale po tej przygodzie nauczyłem sie jednego: jesli zobcze jakiekolwiek pismo do mnie chocby tylko pachnące sądem, natychmiast biorę prawnika.


Ja stwierdzam że nasze Państwo w którym żyjemy jest naprawę chore.
Rachunek za telefon się przedawnia po 3latach, mimo iż był zapłacony i jest potwierdzenie na to.
Wystarczyło by tylko gdyby strona była w sądzie i powiedziała że rachunek się przedawnił, sprawy by już nie było :P
Wyrok wydany zaocznie, po roku od wyroku przychodzi pismo od komornika do firmy i tam się człowiek dowiaduje że jest 3tyś pln w plecy..
Termin 7dni minął tak z 10/11miesięcy temu i jedyne co pozostaje to założyć nową sprawę, wpłacić za nią pieniążki, wynająć adwokata… tylko co jeśli adwokat przyjdzie na rozprawę a 2ga strona wyślę Zwolenie lekarskie… I tak można w Koło Macieju. Później można się odwołać bo wyrok potrzebuje ileś tam czasu aby się uprawomocnić.. I zabawa zaczyna się od nowa :(
Pojeb*.*ny jest nasz kraj.
Z 2giej strony jak popatrzę że nigdy nie dostałem mandatu .  I zwisają mi te 3tyś pln :P
Gdzie podczas tripu do stolycy w długi weekend ..:..
Jednak mam uśmiech na twarzy :)

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-08-18 08:21:48)

Odp: "Nielegale" na pigwie...

Rachunek się nie przedawnia, tylko należność przestaje być 'wymagalna' (i nie po trzech latach tylko po dwóch). Co nie wyłącza prawa wierzyciela do próby odzyskania długu i po stu latach.

Wniosek o przywrócenie terminu przysługuje 7 dni od momentu kiedy dowiedziałeś się że jakaś sprawa była. To że go nie udało Ci się dotrzymać, to już niestety wyłącznie twoja wina.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

80

Odp: "Nielegale" na pigwie...

Niestety fakt, że sąd wysyła powiadomienia na adres, który jest nieaktualny to też raczej nie jest wina sądu, tylko Twoja, że nie dopełniłeś formalności wymeldowania i zameldowania w nowym miejscu przebywania. Meldunek w chwili obecnej jeszcze jest obowiązkowy więc nie można podnosić larum, że sąd nie wie gdzie mieszkasz :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

Odp: "Nielegale" na pigwie...

Dely: nie do końca. Pozywający może podać na pozwie dowolny adres (bez żadnych konsekwencji!), przez co, w postępowaniu uproszczonym, może dojść do procesu o którym pozwany dowie się... kiedyś jak mu np. komornik zajmie pensję. 99% (albo i więcej) postępowań o długi to właśnie postępowania uproszczone.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

82

Odp: "Nielegale" na pigwie...

mikey napisał/a:

No co ty tu zapodajesz. Wyrok pierwszej instancji i to zaoczny. z 2004 r.  Sprawa zakonczyla sie  cos kolo 2009-2010 w sadzie apelacyjnym afair i skonczyla sie ugoda.

Sprawa zakończyła się w 2004 r. http://web.archive.org/web/200902071231 … r0soft.pl/ bynajmniej nie ugodą. Dyskusja nad powyższą sprawą odbyła się na IRC, zapraszamy do archiwum logów z #atari8 :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

83

Odp: "Nielegale" na pigwie...

dely napisał/a:

Niestety fakt, że sąd wysyła powiadomienia na adres, który jest nieaktualny to też raczej nie jest wina sądu, tylko Twoja, że nie dopełniłeś formalności wymeldowania i zameldowania w nowym miejscu przebywania. Meldunek w chwili obecnej jeszcze jest obowiązkowy więc nie można podnosić larum, że sąd nie wie gdzie mieszkasz :)

AS... napisał/a:

Adresat wymeldował się 5lat i zameldował gdzie indziej. (mieszkanie sprzedał)

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-08-18 10:48:53)

84

Odp: "Nielegale" na pigwie...

Adam Klobukowski napisał/a:

Pozywający może podać na pozwie dowolny adres (bez żadnych konsekwencji!), przez co, w postępowaniu uproszczonym, może dojść do procesu o którym pozwany dowie się... kiedyś jak mu np. komornik zajmie pensję.

Bez jaj, że bez żadnych konsekwencji. Wniosek do sądu nie jest świstkiem, a dokumentem. Na celowe wprowadzanie sądu w błąd lub poświadczenie nieprawdy są odpowienie paragrafy. Niemniej jednak, w moim przekonaniu, sąd (np. poprzez bezpośredni dostęp do baz ewidencji ludności) powinien sam sprawdzić jaki jest aktualny adres zameldowania pozwanego.

AS, powtórzę to, co napisał Adam - jeśli nie mieszkasz pod wskazanym przez powoda adresem, to się składa podanie o przywrócenie terminu odwołania, ponieważ sąd nie sprawdza jego poprawności. Poza tym skąd wierzyciel ma wiedzieć, że się przeprowadziłeś?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

Odp: "Nielegale" na pigwie...

Bez jaj, tu se poczytaj: http://sub-iudice.blogspot.com/2011/03/ … yczow.html

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

86

Odp: "Nielegale" na pigwie...

dely napisał/a:
Adam Klobukowski napisał/a:

Pozywający może podać na pozwie dowolny adres (bez żadnych konsekwencji!), przez co, w postępowaniu uproszczonym, może dojść do procesu o którym pozwany dowie się... kiedyś jak mu np. komornik zajmie pensję.

Bez jaj, że bez żadnych konsekwencji. Wniosek do sądu nie jest świstkiem, a dokumentem. Na celowe wprowadzanie sądu w błąd lub poświadczenie nieprawdy są odpowienie paragrafy. Niemniej jednak, w moim przekonaniu, sąd (np. poprzez bezpośredni dostęp do baz ewidencji ludności) powinien sam sprawdzić jaki jest aktualny adres zameldowania pozwanego.

AS, powtórzę to, co napisał Adam - jeśli nie mieszkasz pod wskazanym przez powoda adresem, to się składa podanie o przywrócenie terminu odwołania, ponieważ sąd nie sprawdza jego poprawności. Poza tym skąd wierzyciel ma wiedzieć, że się przeprowadziłeś?

Dely - po pierwsze nie wierzyciel, tylko starajacy sie dowiesc przed sadem, ze jest wierzycielem :P

Oczywiscie ze zawsze mozna wnosic o przywrocenie terminu, ale jak Ci komornik zajmie pensje to fajnie nie jest, prawda?

W moim przypadku potencjalny wierzyciel podal wlasnie nieaktualny adres, probujac wkopac mnie w splacanie dlugu mojej rodziny pod tymze adresem mieszkajacej. Ja bylem OD LAT zameldowany gdzie indziej. Sad wysylal powiadomienia pod wskazany adres, a moja rodzina wyrzacala je nie czytajac.
Wyrok zapadl, komornik juz sie szykowal z wizytą do mnie.
Jak przywrocilem termin i sie odwolalem, to "wierzyciel" na pierwszej rozprawie wycofal swoje zadania wzgledem mnie.

Ostatnio edytowany przez nosty (2011-08-21 23:14:11)

87

Odp: "Nielegale" na pigwie...

Sikor napisał/a:

@dely: ale microsoft jest zarejestrowany u nas, ma wykupione prawa do znaku i nazwy. A Atari poki co - nie. I tu tkwi drobny szczegół różniący te sprawy.

A nieprawda:
http://msp.money.pl/zakladam_firme/znak … 52603.html

Ciekawostka - wyglada na to ze Karen probowalo zastrzec sobie w Polsce caly logotyp Atari :) Ale dostali odmowe:
http://msp.money.pl/zakladam_firme/znak … 85386.html

88

Odp: "Nielegale" na pigwie...

http://atariuser.blogspot.com/2011/08/a … b8.twitter Widać zorganizowana akcja.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

89

Odp: "Nielegale" na pigwie...

No i to jest (niestety) efekt coraz większej mody na "retro". Firmy to widzą i chcą jeszcze trochę grosza wycisnąć. Lub jak w tym wypadku, przynajmniej zabezpieczyć sobie pozycję do przyszłych działań.

90

Odp: "Nielegale" na pigwie...

http://games.slashdot.org/story/11/08/2 … amp-Desist

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

91

Odp: "Nielegale" na pigwie...

Fox: dwa posty wyżej :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

92

Odp: "Nielegale" na pigwie...

Widzę, zwróciłem tylko uwagę, że wylądowało na /. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

93

Odp: "Nielegale" na pigwie...

Atari sprzedaje również oryginalne wersje tych gier, choćby poprzez GameRoom na XBOX360

94

Odp: "Nielegale" na pigwie...

dely napisał/a:

http://atariuser.blogspot.com/2011/08/a … b8.twitter Widać zorganizowana akcja.

To jest taka akcja żebyś dał piątaka ;) - to dla tych co kojarzą film.

Ja też mam pomysł na aukcję:

Każdy atarowiec powinien teraz wykupić sobie domenę ze słowem atari w nazwie :) kombinacji są miliony, atarowców też sporo, wystarczy dodać swój nick czy cokolwiek, np. I-love-atari.net, ciekawe czy zdołają przypieprzyć się do wszystkich :)
Gdzie są najtańsze domeny?

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2011-08-26 14:47:21)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

95

Odp: "Nielegale" na pigwie...

Pomysł dobry, ja w weekend coś z nazwą atari kupię :)

96

Odp: "Nielegale" na pigwie...

pewnie prawie każdy znajdzie nawet jakiś darmowy sposób, np. DynDNS, czy choćby hosting strony w posiadanej umowie na łącze do internetu czy tel. komórkowy.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

97

Odp: "Nielegale" na pigwie...

To chyba tłumaczy akcję Atari :)

http://technologie.gazeta.pl/internet/1 … m_dla.html

98

Odp: "Nielegale" na pigwie...

Flashback 3 nie ma slotu na kartę SD, to zwykły emulator zamknięty w małej, tandetnej (jeszcze gorszej niż FB2), plastikowej obudowe.

iCade jest dostępne tylko w USA i Kanadzie (nie wysyłają do EU), a ta podstawka od Atari jeszcze nie jest dostępna.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

99

Odp: "Nielegale" na pigwie...

No ale chyba nie uważasz że jeśli chcieli by wypuścić jakiś produkt związany z "tą" akcją  w każdym kraju w różnych terminach, to mają harmonogram kiedy jaki kraj "atakować"?
- dziś szybciutko USA i Kanadę bo już jutro tam wchodzimy
- za tydzień Europę
- a Kongo to zostawmy na przyszły rok, bo nim statki z naszymi zabawkami tam dopłyną to minie dużo czasu
:P