Temat: Flop w STf sie nie ujawnia ;)

Mam pytanie. Nie za bardzo rozumuję się na komputronach z serii ST a taki właśnie wpadł mi w ręce ostatnio. Zrobiłem sobie kabel do TV na SCART ( jezusicku co ja się napociłem żeby wyczarowąć tą fikuśną wtyczkę DIN13 ;) odpaliłem i zadziałał ale jest jedno ale:
- komputerek entuzjastycznie odpala system a le zachowuje się jakby nie było żadnej stacji dysków, a przecież w 1040 STf jest wbudowana  :(  Zielony desktopik pusty nawet śmietnika nie ma opcje dotyczące operacji dyskowych (tak się domyślam bo po niemiecku ;) są niedostępne (szare).
HELP ME !

Odp: Flop w STf sie nie ujawnia ;)

Z tego co piszesz wydaje mi sie ze ST odpala ci sie w czestotliwosci 60Hz (normalnie jest 50Hz) prawdopodobnie cosik spaprales w przejsciowce, moze masz jakies zwarcie. W Euro kazdy sygnal ma oddzielna mase, sproboj je polaczyc ze soba, moze bedzie ok.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3

Odp: Flop w STf sie nie ujawnia ;)

Ale co ma śpiewnik do czyraka?

Czy 60Hz czy 50Hz stacja i tak powinna byc widoczna.
Wyglada to na uszkodzenie stacji, lub kontolera poprostu, a moze cos gdzies niekontaktuje....

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

4

Odp: Flop w STf sie nie ujawnia ;)

lautferke (khe khe :) ) nie bedzie widoczna jesli jest uszkodzona - zobacz czy kreci silnikiem przy starcie - jesli nie daje znaku zycia - wymien (pctowy naped jest ok, tylko trzeba "zworki" poprzestawiac)

przechodze na tumiwisizm

5

Odp: Flop w STf sie nie ujawnia ;)

Mam to !  8)  Zapomniałem napisać przedtem że stacja kręci ale głowica nie pracuje. Po przyjrzeniu się bebechom komputera okazało się że naderwana była wtyczka przy taśmie od stacji dysków. Docisnąłem ją trochę i teraz śmiga jak nowa.
Ale przejściówkę sprawdziłem najpierw i tak ją poprawiłem że teraz mam czerwony desktop zamiast zielonego  :rolleyes:
A Sysinfo pokazuje mi rzeczywiści 60Hz a nie 50Hz. W czym to przeszkadza?

6

Odp: Flop w STf sie nie ujawnia ;)

...
A Sysinfo pokazuje mi rzeczywiści 60Hz a nie 50Hz. W czym to przeszkadza?

jak na moj gost  to w niczym  :D

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org