Temat: SlightSid żyje ;]

Żyje i gra...na zmodyfikowanym programie Świętego...
Na zdjęciu wersja poglądowa , złożona przez Candle'a
Lista chetnych ? Zeby Sebana zmobilizować ;D
http://stryker.pigwa.net/slightsid/HPIM3302.JPG

Ostatnio edytowany przez stryker (2011-10-07 15:38:20)

"wszystko się kiedyś kończy......."

2

Odp: SlightSid żyje ;]

Ja bym chciał wersję do ST :)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

3

Odp: SlightSid żyje ;]

hm, what is it, eprom burner?:)

ATARI 800XE with u1mb, stereo, covox, ramdisk hell led, ultra video 1.0 XE.
SIO2SD, SIDE3, sio2usb, sio splitter, dragon cart, lantronix mss-100, fujinet (lotharek), rverter, A8PicoCart, BT-100, XC12 (T2000), XC12 (SUPER TURBO, TURBO D), both with internal speakers
https://www.youtube.com/@w1katari/

4

Odp: SlightSid żyje ;]

przeca to fejk ;)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

5

Odp: SlightSid żyje ;]

te wielkie zielone obszary na plycie to miejsce na AY ?

---
moze tak przypomnienie zalozen projektu?

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

6

Odp: SlightSid żyje ;]

Hej!

Żyje i działa. Gra bez problemu. XXL i Stryker otrzymują zgodnie z wcześniejszymi obietnicami po gratisowym egzemplarzu.
Właściwie to wszystko dzięki Candle, to on mnie zmotywował do zakończenia projektu.

Co do funkcjonalności produktu. Projekt został bardzo uproszczony. Obecnie SID widoczny w obszarze $d500-$d53f (początkowo było to $d500-$d5ff, ale dwie poprawki i mamy obszar ograniczony do $d53f, tak aby się nie gryzło np. ze Sparta DOS X). W chwili obecnej firmware umożliwia tylko zapisy do rejestrów SID-a. To wystarcza aby odgrywać pliki SID ;) Jeżeli będzie potrzeba to firmware będzie można rozbudować jednak nie sądzę aby to było potrzebne.

Jeżeli jesteście zainteresowani seryjną produkcją dajcie znać, musiałbym oszacować zapotrzebowanie, wtedy będę mógł określić koszty a co za tym idzie cenę wersji finalnej.

http://seban.slight.pl/aa/slt_sid_v1.JPG

pozdrawiam
Seban

Ostatnio edytowany przez seban (2011-10-07 13:35:25)

7

Odp: SlightSid żyje ;]

Seban ja juz czekam na listonosza... od paru lat ;p
Warto by bylo tez cos napisać na Atariage...
Obsluguje toto dwa rodzaje sid'a ?
No i czy bedzie wersja stereo ;-)

Ostatnio edytowany przez stryker (2011-10-07 13:37:13)

"wszystko się kiedyś kończy......."

8

Odp: SlightSid żyje ;]

Ja bym chciał coś takiego zamontowane w środku w kompie. Jeśli będzie, to jak najbardziej w wersji stereo. A jak nie będzie no to mono też będzie fajne.

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

9

Odp: SlightSid żyje ;]

@stryker: będzie działać z SID6581 jednak wymaga to zmiany kondensatorów w filtrach oraz zwiększenia napięcia z +9V do +12V dla 6581. Wersja produkcyjna będzie miała zworkę i podstawki pod kondensatory tak aby każdy mógł sam sobie zmienić z 8580 na 6581.

10

Odp: SlightSid żyje ;]

A czy zamiast zworki nie można by przełączać tego softwareowo?

Edit: I mieć od razu dwie wersje w urządzeniu?

Ostatnio edytowany przez mono (2011-10-07 14:03:34)

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

11

Odp: SlightSid żyje ;]

> A czy zamiast zworki nie można by przełączać tego softwareowo?

w.mnie nie. klopotliwe w realizacji a i niebezpieczne

Ostatnio edytowany przez xxl (2011-10-07 14:06:36)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

12

Odp: SlightSid żyje ;]

Mono, problem jest w tym że jak ktoś by sobie przełączył na 12V mając włożonego SID-a 8580... to ten SID już więcej by się nie odezwał. w dodatku mógłby nastąpić jakieś ciekawe efekty specjalne ;) jakoś nie spieszno mi do upalenia 8580 aby sprawdzić jak reaguje na +12V :)

13

Odp: SlightSid żyje ;]

Oczywiście. To ja byłbym chętny na dwa urządzenia, jeśli można. Jedno ze starym SIDem, drugie z nowym. W dwóch różnych obszarach adresowych, lub też w jednym obszarze, ale przełączanym jakimś rejestrem.

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

14

Odp: SlightSid żyje ;]

jaka czestotliwoscia taktowany jest SID? co to sa te piny z prawej strony oraz od gory plytki? to gniazdo z z tylu plytki to jack? jak podlaczone jest zasilanie?

wielkie brawa za doprowadzenie projektu do konca!

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

15

Odp: SlightSid żyje ;]

To chyba nie gniazdo tylko trimpot...

16

Odp: SlightSid żyje ;]

Hej!

SID jest taktowany dokładnie z taką samą częstotliwością jak w C64 czyli 1,08MHz. Jego zegar jest asynchroniczny w stosunku do zegara w ATARI, różnicy w brzmieniu/częstotliwości nie usłyszysz. Złącza widoczne na prototypie to złącza dla programatorów ICSP. Jedno dla mikrokontrolera drugie dla syntezera częstotliwości. Po uruchomieniu prototypów łatwiej mi było mieć je wyprowadzone. W wersjach produkcyjnych te złącza nie będą miały racji bytu :)

Zasila się to wszystko z portu carta nie potrzebuje dodatkowego zasilania. Wyjście audio w wersji proto to mini-jack 3.5mm zamontowany na kawałku kabla. Wersję dla Ciebie i strykera przygotuję aby jack był trwale przymocowany do PCB i nic się nie dyndało na kablach.

A jeżeli pytasz o to niebieskie, to wersja proto ma mini-potencjomentr precyzyjny (tzw. pr-kę) do regulacji napięcia przetwornicy DC/DC podnoszącej napięcie z +5V to +9V/+12V dla toru analogowego SID-a.

Projekt przeleżał dość długo z różnych powodów ale to już rozmowa jak się kiedyś uda spotkać na żywo :)

Ostatnio edytowany przez seban (2011-10-07 14:42:37)

17

Odp: SlightSid żyje ;]

Skoro to nie fejk no to WOW ! Poproszę 2 sztuki w wersji finalnej pcb.

O! Widać że w wersji proto został zastosowany nietypowy uC ! To z pewnością niesie dalsze konsekwencje i niekoniecznie może być dobrym wyborem ;)

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2011-10-09 20:31:51)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

18

Odp: SlightSid żyje ;]

pic to dno i w wersji final go nie zobaczysz ;P

przechodze na tumiwisizm

19

Odp: SlightSid żyje ;]

W sumie minimum jedną sztukę wezmę, może nawet i dwie - żeby mieć dla różnych SID.

Poprosimy również o jakieś wideo, jak działa z Atari.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

20

Odp: SlightSid żyje ;]

ja też poproszę 1szt.

21

Odp: SlightSid żyje ;]

1 szt tez  dla mnie jak cos ale co z SIdami, ? Z doswiadczenia wiem ze ciezko je dostac a jak juz to za straszna cene.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

22

Odp: SlightSid żyje ;]

Mam u siebie z 8 sidów do tego ostatnio na zbiórce dorwałem dwie komody...
Ogólnie za "grosze" kupisz cały komp .... jak dobrze trafisz ;-)

"wszystko się kiedyś kończy......."

23

Odp: SlightSid żyje ;]

sidy sa pakowane po sztuce w takie duze opakowania
chyba commodore 64 na nich pisze

przechodze na tumiwisizm

24

Odp: SlightSid żyje ;]

dla mnie poproszę 1 sztukę.

25

Odp: SlightSid żyje ;]

Kanibalizm na c64, heheh. Wieloletnia wojna skonczy sie bo atarowcy "zezra" commodorowcom sprzet ;) U mnie niestety c64 sie tanio nie kupi, sam musialem wyzebrac sida do SID-BLastera .

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993