1

Temat: Enigma Copy - poszukiwany....

Jak w tytule. Kopier ów był stosowany przez studia komputerowe do zabezpieczania programów przed skopiowaniem. Charakterystyczna cecha programu zabezpieczonego - czarny ekran w trakcie ładowania, a w lewym górnym rogu migający w rytm sygnału napis ENIGMA COPY...... LOADING. Czy ktoś posiada i mógłby udostępnić? Ewentualnie może ktoś ma kasetę, na której są zabezpieczone w ten sposób programy?

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

2

Odp: Enigma Copy - poszukiwany....

PIsałem już Tobie o tym kiedyś... Napisz do Żbika :)

3

Odp: Enigma Copy - poszukiwany....

AS, pisałem w sierpniu. Obiecał podesłać, ale do dziś się to nie udało... Dlatego spytałem na forum, bo może ktoś to ma "na wierzchu"... :)

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

4

Odp: Enigma Copy - poszukiwany....

Duddie, ogarnę się trochę po powrocie ze Stolycy czyli 19-20 listopada, wypakuję małe Atari z Szafki i zapodam co mam z tych ciekawych kopierów. Czy ktoś na coś starego jeszcze reflektuje ? Może to ostatnia okazja, póki jeszcze stacje i dyskietki działają :)

Pozdrawiam: Żbiku

Atari jest najlepsze !!! ale zaraz za nim jest Apple :)

5

Odp: Enigma Copy - poszukiwany....

Żbiku, dawaj, co masz! Szczególnie polskie produkcje - kopiery zabezpieczające i inne narzędziówki! Do dziś nie wiem, do czego służą White Metal i inne tego typu, stworzone przez Darka Rogozińskiego vel Iron Soft..... Może ktoś wie?

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

6

Odp: Enigma Copy - poszukiwany....

Te jego "metalowe" kopiery (jeden rozpowszechniany byl ponoc przez radio - w programie Tomasza Jordana), sluzyly albo do zabezpieczania swoich cennych zasobow albo do jakis trickow z programowym "turbo" (o ile pamietam).

7

Odp: Enigma Copy - poszukiwany....

Ale czym się różniły? Może ktoś ma więcej danych....

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

8

Odp: Enigma Copy - poszukiwany....

No hej !

No zerknę co tam jest jeszcze ciekawego, podam Tobie listę Softu per tytuł oraz o ile będę pamiętał do czego służył to Sobie wybierzesz co chcesz. Zgram to na dyskietkę i tradycyjną metodą pójdzie pocztą do Ciebie :)

Jeśli chodzi o zestaw Iron Softu, to mam to. Do czego oba programy były dokładnie już nie pamiętam minęło 20 lat od czasu jak ich używałem :) Szczególnie Iron Hackera :) Myślę, że jak odszukam te programy to Ci powiem do czego były.

Podejrzewam, że albo do kopiowania albo do zabezpieczania gier i/lub odbezpieczania Swojego własnego formatu.

Zbyt wiele Softu mam, aby wszystko pamiętać, ważne że widziałem to na ekranie a to już dużo i dojdę do czego to było.

Pozdrawiam: Żbiku

Atari jest najlepsze !!! ale zaraz za nim jest Apple :)

9

Odp: Enigma Copy - poszukiwany....

Ja mam jakieś dwa: White Metal i chyba Black Metal....

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

10

Odp: Enigma Copy - poszukiwany....

posiadam dwie wersje enigma copy

11

Odp: Enigma Copy - poszukiwany....

Amir56, podeślij pliz!

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

12

Odp: Enigma Copy - poszukiwany....

pochwalilem sie z dwoch wersji tylko jedna mozna odczytac ale dziala .enigma 2b

13

Odp: Enigma Copy - poszukiwany....

AMIR56 napisał/a:

pochwalilem sie z dwoch wersji tylko jedna mozna odczytac ale dziala .enigma 2b

Podeślesz? Dobre i to!

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

14

Odp: Enigma Copy - poszukiwany....

podesle

15

Odp: Enigma Copy - poszukiwany....

Ja znalazłem Enigmę 100 (w załączniku).

Post's attachments

ENIGMA.XEX 2.82 kb, liczba pobrań: 26 (od 2011-11-15) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
I Ty zostaniesz big endianem...

16

Odp: Enigma Copy - poszukiwany....

Miker, dzięki! Próbowałem odpalić pod emulcem, ale coś nie idzie. Spróbuję na Atari.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

17

Odp: Enigma Copy - poszukiwany....

Dudie dzisiaj znalazłem Enigmę :)

Nagram Tobie zestaw kilkudziesięciu kopierów razem z partią dyskietek jak będę odsyłał :)

10 lat później, ale znalazłem :)

Atari jest najlepsze !!! ale zaraz za nim jest Apple :)