Temat: "Dawno temu w grach"

Autor książki "Dawno temu w grach" Bartłomiej Kluska udostępnił pdf z niniejszą publikacją:

http://atarionline.pl/biblioteka/materi … 0grach.pdf

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

2

Odp: "Dawno temu w grach"

Wow. Jak byłem mały, opisywany w książce TVG-10 był na stanie klubu rolnika w mojej rodzinnej wsi. Nie miałem jednak nigdy śmiałości na tym pograć - najbliżej byłem w momencie pokręcenia jednym wiosełkiem, jak nikt nie patrzył.

3

Odp: "Dawno temu w grach"

Czy ta konsola z PRLu była zbudowana całkowicie w oparciu o krajowe rozwiązanie czy może używała coś a'la AY-3-8500 ?

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2011-10-19 16:40:49)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

4

Odp: "Dawno temu w grach"

Gralem na tym ustrojstwie. Mialem kiedys znajomych (gornolotnie powiedziane :) to byli sasiedzi ktorzy znali sie z moimi rodzicami a ja z ich synami, jak to za szczeniaka), ktorzy mieli maly zaklad gastronomiczny jeszcze w PRL. Sprzedawali glownie frytki plus oidp bulki z pieczarkami itp. Za to w rogu stal taki smieszny 'home made' coin-op czyli zbity ze sklejki, w ktorym bylo to to zamontowane + tv. Za to podczas weekendu zabierali tvg-10 do domu i gralem u nich w to cudo ile wlezie. Pamietam, ze te pomaranczowe pokretla (wioselka) slabo sie trzymaly i spadaly z metalowaego preta, do ktorego byly przymocowane :)

Drugi kolega posiadal konsole podobnego typu ale bylo wiecej gier no i juz raczej zachodniego producenta. Pamietam ze byl dodatkowo Motocross, kontrolerem zas byl joystick analogowy. Taki prostokatny z cienka 'palka' i gruszka na szczycie :)

5

Odp: "Dawno temu w grach"

Też się z tym urządzeniem spotkałem (i pograłem), miał to znajomy ojca.

KMK
? HEX$(6670358)

6

Odp: "Dawno temu w grach"

Tez kiedys ojciec pozyczyl do od kogos. Ale to bylo slabe, bo juz wtedy mialem podrobe Atari 2600 z bazaru :)

7

Odp: "Dawno temu w grach"

Książka w wersji na Kindle (format mobi) dostępna jest na Forum Atarum

8

Odp: "Dawno temu w grach"

grzeniu: z tego co pamiętam (kiedyś ameproda miałem) to na tym AY było.

9

Odp: "Dawno temu w grach"

Nie wiem na jakich czesciach to bylo ale ojciec elektronik zmontowal cos takiego sam. Oczywiscie obudowy z ogolnie dostepnych - szare pudelko z kilkunastoma przyciskami na pokrywie do wyboru gry i wioselka w mydelniczkach :) Pamietam ze byla tez gra z celowaniem do swietlnego punktu na ekranie ale pistoletu ojciec nigdy nie zrobil... Za to byl pong,squash i rozmaite wariacje tegoz. Przypuszczam ze musialo byc to wszystko jakos dostepne

Ostatnio edytowany przez wieczor (2011-10-29 10:16:13)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem