51

Odp: Emulator XL/XE i stacja dysków

Format ATR też obsługuje bad sectory itp.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

52

Odp: Emulator XL/XE i stacja dysków

A jesli chodzi o SIO2USB (kabel umozliwiajacy dzialanie Aspeqt'a czy APE z Atari podlaczonym do USB) to Zaxon to robi od dawna. Wiem, bo mam.

53

Odp: Emulator XL/XE i stacja dysków

Lewis, Zaxon raczej robił.... Na razie ma urlop od roboty i to chyba dłuższy.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

54

Odp: Emulator XL/XE i stacja dysków

Generalnie mialem na mysli to, ze takie cos istnieje, poniewaz przedpiscy zastanawiali sie nad stworzeniem takiego dynksu.

55

Odp: Emulator XL/XE i stacja dysków

Przedpiścom chodziło o coś w stylu 1050-2-USB, żeby można zgrać dyskietkę do .ATR lub innego formatu. Z mikrokontrolerem w środku, żeby pilnował timingów. Czyli transmisja SIO-uC a potem uC-PC USB.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

56

Odp: Emulator XL/XE i stacja dysków

Teraz już chyba trochę przekombinowaliście. "Mikrokontroler", który najlepiej przypilnuje timingów, to będzie 6502 zamknięte w małym Atari. D1: - stacja dysków, D2: - SIO2PC i kopiujemy!

A co do offtopika dotyczącego SIO2PC z USB a nie COMem, to można je zrobić w godzinę, metodą chałupniczą, przy użyciu FT232RL, wtyczki SIO i gniazda (mini)USB (sprawdzone).

Ostatnio edytowany przez epi (2011-11-06 14:58:18)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

57

Odp: Emulator XL/XE i stacja dysków

Epi, we wszystkim masz rację.... Tyle, że część użytkowników chciałaby coś prostszego niż Stacja + Atari + SIO2PC + Pecet. Stąd wziął się pomysł pudełeczka z kartą SD, które podłączone poprzez SIO do stacji i po naciśnięciu guziczka zrobi zrzut dyskietki do .ATR....
Wiesz, nie każdemu ten pomysł musi się podobać. A SIO2USB można zrobić w godzinę - to prawda. Ale czy wziąłeś pod uwagę fakt, że scalak FT232RL ma nóżki w odległości 0.6 mm (obudowa SSOP) i nie każdy umie go wlutować w płytkę? Nie wspomnę o QFN, bo tam jest 0.5 mm.
I urządzenia, które produkuje Zaxon, ja, Lotharek i parę innych osób, są dla użytkowników nie mających ochoty na kontakt z lutownicą.... Sugerujesz, żebyśmy zarzucili nasze pomysły i plany, "bo każdy może to zrobić w godzinę"?

Ostatnio edytowany przez Duddie (2011-11-06 15:52:57)

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

58

Odp: Emulator XL/XE i stacja dysków

Masz babo placek. Sie pobiją. Ja już mam co chciałem, czyli dobrego ATRa. Wszystkie USB, SATA  i inne PCIEXy działają na zasadach fizyki nieeuklidesowej i robią ATRy dobre tylko czasami. Dlatego z sześciu ATRów jest jeden dobry.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

59

Odp: Emulator XL/XE i stacja dysków

Epiemu pierścienie kwantowe i równania ruchu mechaniki kwantowej przegrzały głowę dlatego szuka prostych rozwiązań ;)

Poproszę w takim razie o przepis jak szybko wykonac obraz dowolnej niezabezpieczonej dyskietki w niewiadomo jakim formacie na poprzez sio2pc lub sio2sd.

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2011-11-06 17:34:25)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

60

Odp: Emulator XL/XE i stacja dysków

anadisk

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

61

Odp: Emulator XL/XE i stacja dysków

grzeniu napisał/a:

Poproszę w takim razie o przepis jak szybko wykonac obraz dowolnej niezabezpieczonej dyskietki w niewiadomo jakim formacie na poprzez sio2pc lub sio2sd.

QMEG. R -> START, W -> START.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

62

Odp: Emulator XL/XE i stacja dysków

ok, ale to nie stworzy mi automatycznie odpowiedniego pliku obrazu .atr .

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2011-11-06 23:24:51)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

63

Odp: Emulator XL/XE i stacja dysków

Duddie napisał/a:

Tyle, że część użytkowników chciałaby coś prostszego niż Stacja + Atari + SIO2PC + Pecet. Stąd wziął się pomysł pudełeczka z kartą SD, które podłączone poprzez SIO do stacji i po naciśnięciu guziczka zrobi zrzut dyskietki do .ATR....

Nie wydaje mi się, żeby rozwiązanie Stacja + pudełeczko z kartą SD (które trzeba od zera zaprojektować i oprogramować) + Pecet było znacząco prostsze niż Stacja + Atari + SIO2PC + Pecet, zwłaszcza, że ten drugi zestaw występuje w naszych domach dość powszechnie. Dlatego zaproponowałem wróbla w garści jako interesującą alternatywę dla gołębia na dachu.
Btw. obejrzałeś linka od Candle? http://www.softpres.org/glossary:kryoflux

Duddie napisał/a:

Wiesz, nie każdemu ten pomysł musi się podobać. A SIO2USB można zrobić w godzinę - to prawda. Ale czy wziąłeś pod uwagę fakt, że scalak FT232RL ma nóżki w odległości 0.6 mm (obudowa SSOP) i nie każdy umie go wlutować w płytkę? Nie wspomnę o QFN, bo tam jest 0.5 mm.
I urządzenia, które produkuje Zaxon, ja, Lotharek i parę innych osób, są dla użytkowników nie mających ochoty na kontakt z lutownicą.... Sugerujesz, żebyśmy zarzucili nasze pomysły i plany, "bo każdy może to zrobić w godzinę"?

Skoro produkujecie, to faza pomysłów i planów już chyba dawno minęła, a zainteresowani mogą zamówić i używać. Podałem jedynie alternatywny przepis dla lubiących zapach smażonych płytek (oczywiście może wpłynąć ujemnie na liczbę egzemplarzy, które sprzedasz, ale to chyba jeszcze nie powód, żeby się unosić - to w końcu hobby, nie? :)).

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

64

Odp: Emulator XL/XE i stacja dysków

Patrzyłem na link Candle'a. Ale cena zaporowa troszeczkę.....

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

65

Odp: Emulator XL/XE i stacja dysków

epi napisał/a:

A co do offtopika dotyczącego SIO2PC z USB a nie COMem, to można je zrobić w godzinę, metodą chałupniczą, przy użyciu FT232RL, wtyczki SIO i gniazda (mini)USB (sprawdzone).

Dobrze wiedziec. :) Poniewaz mnie zupelnie to nie kreci i nie mam "talentow" elektronicznych (a sprawne Sio2USB zawsze warte miec w arsenale), to moze zechcialbys mi takie cos wykonac przy okazji? ;) Na zlocie moge przekazac Ci moj kabelek Sio2PC, wiec najbardziej klopotliwa czesc bedzie zalatwiona. :)