Temat: Transfer pieniędzy z Francji - ktoś użyczy PayPala?

Jeden Francuz jest mi krewny ok. 60 zł za wysłanie paczki. On ma konto na PayPalu, ja nie - bo w zasadzie nie potrzebuję. Zatem, z pewną taką nieśmiałością, proszę - czy ktoś z mieszkających w Polsce forumowiczów korzystających z PayPala mógłby odegrać rolę pośrednika przy przerzucie kasy drogą Francja->PayPal->przelew_krajowy lub Francja->PayPal->spotkano_na_sztabie_w_stolycy? Lub alternatywnie, wytłumaczyć mi że się nie da albo że mi nie wypada prosić? (#niewiemnieznamsie)

Jakie są inne opcje? Przychodzi mi do głowy jeszcze przelew międzynarodowy (koszty!) i przesłanie Euro pocztą (heh).

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

2

Odp: Transfer pieniędzy z Francji - ktoś użyczy PayPala?

Krótki - ja moge.... tyle ze paypal od transferu tez cos bierze (do tego dochodzi zmiana na PLN jak zaplaci w innych walutach itd...)....do tego przelew z paypala trwa około 3 dni na konto no i przelew z mojego banku 50groszy ;-) (chyba ze masz w Millenium).
Jak ci to pasuje to pisz.

"wszystko się kiedyś kończy......."

3

Odp: Transfer pieniędzy z Francji - ktoś użyczy PayPala?

@Krótki - sprawdź PW.

@Stryker - jeśli korzystający z PayPala mieszkają w Unii Europejskiej, to wówczas nie są pobierane opłaty za transfer gotówki. :)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

4

Odp: Transfer pieniędzy z Francji - ktoś użyczy PayPala?

Za dostanie Paypal sobie zazyczy procent, a i od wyplaty takiej kwoty na konto bedzie jakis tam grosz... Lepiej uzyc Moneybookers. Mniejsze prowizje i mozna wyplacic na polskie konto.

5

Odp: Transfer pieniędzy z Francji - ktoś użyczy PayPala?

Fragment z działu pomocy w PayPalu:

"Opłaty za przelewy do krewnych i znajomych

Wysyłanie i odbieranie przelewów do krewnych i znajomych, finansowanych z salda konta PayPal lub rachunku bankowego jest bezpłatne. Niewielka opłata może zostać pobrana w przypadku płatności transgranicznych. Ta opłata nie ma zastosowania w przypadku transakcji w euro między użytkownikami, których konta PayPal zarejestrowane są w krajach należących do Unii Europejskiej oraz transakcji w dowolnej walucie między użytkownikami, których konta PayPal zarejestrowane są w Polsce. "

Przelew w euro i opłaty nie ma. :)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

6

Odp: Transfer pieniędzy z Francji - ktoś użyczy PayPala?

Od wyplaty takiej kwoty z paypala na konto w PL nie biorą nic...

"wszystko się kiedyś kończy......."

7

Odp: Transfer pieniędzy z Francji - ktoś użyczy PayPala?

No to widze, ze w Polsce jeszcze nie pojechali po calosci z aoplatami. W UK jesli wyplacasz mniej niz £50 to dodatkowo za wyplate sobie zycza 25p...

8

Odp: Transfer pieniędzy z Francji - ktoś użyczy PayPala?

Dziękuje wszystkim. Zajrzałem do "umowy", ogólnie jest zgodna z Voyem i Strykerem. Proszę o potiwerdzenie:
1. Transfer w Euro między kontami PayPal w EU jest za friko, ale
2. przelew z PayPala na konto w polskim banku wiąże się z opłatą za przeliczenie €->PLN?

lewiS napisał/a:

No to widze, ze w Polsce jeszcze nie pojechali po calosci z aoplatami. W UK jesli wyplacasz mniej niz £50 to dodatkowo za wyplate sobie zycza 25p...

Pewnie złą rubryczkę czytam, ale sekcja "Withdrawing your Balance" mówi, że jest darmowe, amirite?

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

9

Odp: Transfer pieniędzy z Francji - ktoś użyczy PayPala?

A no to moze sie zmienilo. Rzadko wyplacam.

10

Odp: Transfer pieniędzy z Francji - ktoś użyczy PayPala?

Najbardziej pomocne będą znów cytaty z FAQ PayPal-a:

Opłata za przeliczenie waluty:

Jeśli transakcja obejmuje przeliczenie waluty, zostanie ona zrealizowana z zastosowaniem detalicznego kursu wymiany określonego przez firmę PayPal i regularnie aktualizowanego na podstawie warunków rynkowych. Kurs ten zawiera opłatę w wysokości 3% do 4%. Kurs wymiany dotyczący transakcji w wielu walutach zostanie wyświetlony w chwili dokonywania transakcji.

Jakie są opłaty za dodawanie i wypłacanie środków?

Serwis PayPal nie pobiera żadnych opłat za dodawanie środków do konta PayPal ani za wypłatę środków z konta PayPal na lokalny rachunek bankowy. W przypadku cofnięcia (odrzucenia) wypłaty środków przez bank firma PayPal obciąża użytkownika kosztami cofnięcia operacji (kosztami zwrotu przelewu). Opłata za cofniętą wypłatę środków wynosi 30,00 PLN.

Czyli najprościej można zrobić następująco: na konto PayPal dociera kwota od Francuza (w euro); przeliczamy ją sobie wg średniego kursu NBP w dniu przelewu, następnie przelewam ją z mojego polskiego konta bankowego na Twój rachunek bankowy. Zabezpieczamy się w ten sposób przed ewentualnym błędem realizacji przekazu PayPal-->bank i opłatami za przeliczenie waluty.

Ostatnio edytowany przez voy (2011-11-23 16:07:58)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie