Temat: Polskie gierki na Atari ST(E).........

czy sa jakies polskie gierki na Atari ST i gdzie takowe mozna znaleźć ??

"wszystko się kiedyś kończy......."

Odp: Polskie gierki na Atari ST(E).........

jedna mozesz znalesc tutaj: http://atari.gabo.pl/html/gfa.html (nawet ze zodlami) ale nie ma sie nad czym zachwycac ;-)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3

Odp: Polskie gierki na Atari ST(E).........

a skad mozna zassac gry w formacie MSA oraz dema w takowym ?

4

Odp: Polskie gierki na Atari ST(E).........

Wyszla bardzo ladna konwersja Robbo na ST. Ostatnio ktos o tym pisal - sprawdz w archiwum tego forum. Mialem kiedys oryginal ale odsprzedalem. Naprawde wygladalo ok na ekranie i wydane bylo w kartonowym pudelku :)

5

Odp: Polskie gierki na Atari ST(E).........

Wyszla bardzo ladna konwersja Robbo na ST. Ostatnio ktos o tym pisal - sprawdz w archiwum tego forum. Mialem kiedys oryginal ale odsprzedalem. Naprawde wygladalo ok na ekranie i wydane bylo w kartonowym pudelku :)

hmmm myslisz ze nie pytalem,prosilem ale nikt ..... mozecie podac wzucic mi na maila jakies gierki polskie, czy nikt nieposiada takowych ?? na STE. Czy polskie firmy niewydawaly zadnych polskiech gierek???

ps. Dostalem od Dracona_____ emeila i pisze ze sa takie gierki czy ktos je ma i moze wzucic na jakiegos ftpa lub po trochu na moje skrzynki : gls4@wp.pl ; stryker@wp.pl
oto ta lista:
- Final Battle / Final Mission

i po polsku:
ASTERIX , CAESAR, CAPTAIN BLOOD, EXPLORA III, EMPIRE, TETRIS.
jezeli ktos ma jakies inne niech daje ;)
pozdr.

"wszystko się kiedyś kończy......."

6

Odp: Polskie gierki na Atari ST(E).........

no i dostalem kilka gierek od Dracona____ oto one:
http://www.gdansk-orunia.eu.org/st/asterix.zip
http://www.gdansk-orunia.eu.org/st/castles.zip
http://www.gdansk-orunia.eu.org/st/cblood.zip
http://www.gdansk-orunia.eu.org/st/explora3.zip
http://www.gdansk-orunia.eu.org/st/fbattle.zip

ps. dostałem cynk od Dracona_____ że tworzy DUŻĄ stronę z grami na ST ;) ...
pozdr.

"wszystko się kiedyś kończy......."

7

Odp: Polskie gierki na Atari ST(E).........

Kilka lat temu wydawca polskiego pisma "ST Fan" (dostępnego w kioskach!!!) wypuścił na rynek kilka komercyjnych gierek w tym m.in. Koło Fortuny - niestety przedałem tą giercę razem z STkiem w 99 roku (tia... po raz trzeci mam STka, hehe). Nie dorównywała ona co prawda produkcji kolegi Husak'a na malucha, ale była spoko...

Powinienem mieć za to oryginalną wersję FBI (tylko mono! ale jest dołączony do tego bodajże emu wysokiej rozdzielczości...), oraz... TOTO (losowanie totka... rulez!). Miałem też Warcaby wydane przez ASF lub L.K. Avalon... nie pamiętam...

Stryker: odezwę się do Ciebie, najpóźniej jutro. Sprzęcik Ci podrzucę, no worries... (autko naprawiam "po znajomości", jutro powinienem je odebrać).

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

8

Odp: Polskie gierki na Atari ST(E).........

Jest tez gierca "Gilbert" (albo "przygody Gilberta") autorstwa Adamskyego ;)
Niestety nie wiem jaki jest do tego aktualny URL (ten stary juz nie dziala). Gierca calkiem spoko (chociaz grafika moglaby byc nieco lepsza) - dziala nawet na Falconie. W razie czego moge podeslac na priva.
Byl tez projekt Tales of Tamar (mojego autorstwa). Ale niestety z roznych przyczyn sprawa upadla.

Pozdrawiam

Rafal Kawecki

9

Odp: Polskie gierki na Atari ST(E).........

Stryker: odezwę się do Ciebie, najpóźniej jutro. Sprzęcik Ci podrzucę, no worries... (autko naprawiam "po znajomości", jutro powinienem je odebrać).

Spox we wtorek jestem na chacie do 14 bo pozniej szkola a we srode caly dzien ;) apropo mam juz ATARI 520 STE tyle ze kompletnie gołą ale od czegos czeba zaczać ;) poszukuje kabla zeby to sprawdzic do TV na euro. aaa dyskietki ma w liczbie 0 ;)

Jest tez gierca "Gilbert" (albo "przygody Gilberta") autorstwa Adamskyego 
Niestety nie wiem jaki jest do tego aktualny URL (ten stary juz nie dziala). Gierca calkiem spoko (chociaz grafika moglaby byc nieco lepsza) - dziala nawet na Falconie. W razie czego moge podeslac na priva

jeszcze sie pytasz toc pisze slac na maila ;) czekam.....i dzieki

"wszystko się kiedyś kończy......."

10

Odp: Polskie gierki na Atari ST(E).........

apropo mam juz ATARI 520 STE tyle ze kompletnie gołą ale od czegos czeba zaczać ;) poszukuje kabla zeby to sprawdzic do TV na euro. aaa dyskietki ma w liczbie 0 ;)

Zacznij od zarzucenia 4 megów. Tam masz krótkie SIMMy na płycie.

11

Odp: Polskie gierki na Atari ST(E).........

Zacznij od zarzucenia 4 megów. Tam masz krótkie SIMMy na płycie.

Wiem wiem ;) juz mam, teraz walcze z tosem na epromach i h*j mnie strzela ;)......a później to już mega wypas rozszerzenie dodaje jak Candle schemat mi wysle ;) "16MB" ;)

"wszystko się kiedyś kończy......."

12

Odp: Polskie gierki na Atari ST(E).........

o tosie na epromach to podpytaj paskuda. kiedys jak mialem ste to mi zrobil. Wystarczy przeklutowac chyba jakis rezystor czy zworke i zmienic kosci.
Co do 16MB w STE. Napisz wrazenia, bo z tego co wiem do ST(E) potrafi tylko do 4MB.

13

Odp: Polskie gierki na Atari ST(E).........

Kiedyś było rozszeżenie +8MB w Anglii, obsługiwane jak TT RAM w TT-ce, więc conajmniej 12MB jest sprawdzone ;)

Sikor umarł...

14

Odp: Polskie gierki na Atari ST(E).........

o tosie na epromach to podpytaj paskuda. kiedys jak mialem ste to mi zrobil. Wystarczy przeklutowac chyba jakis rezystor czy zworke i zmienic kosci.
Co do 16MB w STE. Napisz wrazenia, bo z tego co wiem do ST(E) potrafi tylko do 4MB.

Odnośnie epromów to walcze ;) wiem ze trzeba zworki przelaczac pylo o tym w poprzednich tematach....do Paskuda pisalem rzeby mi schematy urzyczyl ale sie nieodzywa ---pewnie ma mnie w du*ie albo email pomylilem ;)
Jezeli chodzi o 16MB to narazie czekam na schemat do STE ma to narazie CANDLE ;) i we srode ma mi go podeslac i jak go wykumam to se tez wstawie, wiecej odpowiedzi udzieli Candle.

"wszystko się kiedyś kończy......."

15

Odp: Polskie gierki na Atari ST(E).........

Stryker, dzisiaj ok. godz. 15:30 nawiedzę Twoją dzielnicę i podrzucę Ci sprzęcior... Mam nadzieję, że będzie KTOKOLWIEK z domownikuff...

take care..

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

16

Odp: Polskie gierki na Atari ST(E).........

Stryker, dzisiaj ok. godz. 15:30 nawiedzę Twoją dzielnicę i podrzucę Ci sprzęcior... Mam nadzieję, że będzie KTOKOLWIEK z domownikuff...

take care..

ok ;) wreście.....
apropo juz wywalczylem z epromami tyle ze 206Angielski bo cos z polskim mi niechce ;)

"wszystko się kiedyś kończy......."

17

Odp: Polskie gierki na Atari ST(E).........

Kiedyś było rozszeżenie +8MB w Anglii, obsługiwane jak TT RAM w TT-ce, więc conajmniej 12MB jest sprawdzone ;)

Ja mowilem o ST-RAMie. Z tego co wiem co w STku moze byc max 4MB ST-RAM, a na atarihacks.cjb.net (czy jakos tak) byl schemat 16 (14) mega ST-RAMu i ciekaw jestem jak to jest zrobione.
Jesli chodzi o TTRAM (FastRAM) to jest to oddzielna kwestia. Tak samo jest w Falconie czy TT: max 14MB ST-RAM i duuużo TT-RAMu.

18

Odp: Polskie gierki na Atari ST(E).........

Motorola 68000 jest w stanie zaadresowac 16 MB (24 bity), z czego w wypadku Atari ST(e) (rowniez Falcon-a i TT) obszar dwoch ostatnich megabajtow ($e00000-$ffffff) jest wykorzystywany przez rejestry sprzetowe, ROM itp, stad rozszerzenia pamieci 14 MB a nie 16 MB.

TT RAM (czyli Fast RAM w pojeciu duzo-atarowskim) jest adresowany powyze 16 MB, czyli w wypadku procesora MC 68k nie wchodzi w rachube - MC68030 ma 32-bitowa szyne adresowa, stad mozliwosc wrzucenia RAM-u powyzej 16 MB w Atari TT. Z Falconem jest niestety gorzej, bo wprawdzie siedzi tam 030, ale i tak tylko 24 linie adresowe sa wyprowadzone na plyte. Nie wiem, czy jest mozliwosc zainstalowania TT RAM-u na Falconie ze standardowym CPU - oczywiscie karty turbo gdzie siedzi drugi (szybszy) procesor maja sloty na TT RAM (CT60 umozliwia wrzucenie nawet 512 MB).

19

Odp: Polskie gierki na Atari ST(E).........

w ST, ram powyzej 4 MB jest traktowany jako Alternate-Ram (odpowiednik TT-Ram) . Poniewaz dostep do tej pamieci ma jedynie CPU i ... Blitter, procesor pracuje w niej z pelna predkoscia.

W Falconie , bez zewnetrznego procesora, mozna zainstalowac jedynie semi-TT-Ram - do ktorego procesor ma dostep ...16 bitowy.

BTW 68000 posiada cztery przestrzenie adresowe po 16MB kazda:
User Data, , User Program, Supervisor Data, Supervisor Program.
czyli jak by sie uprzec to mamy 64 MB

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org