201

Odp: Karin Maxi Drive

wudek tu, wudek tam, pam pam pam. :) Karinki bez wd nie zrobicie(zakladamy ze na oryginalnym firmware). WD nie istnieje (przyjmijmy) Proponuje skupic wysilki nad stworzeniem zupelnie nowej jakosci i zupelnie nowego flopa :)

Ostatnio edytowany przez mikey (2011-12-05 21:34:54)

202

Odp: Karin Maxi Drive

Może to już nie będzie Karinka a Candlinka :D , ale coś się może wykluć. Jak nie teraz, to za ...

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

203

Odp: Karin Maxi Drive

Tak dla zabawy i żeby pokazać że się da, to róbcie, popieram, będę kibicować z pomponami. Ale dla ludu, to niby po co, skoro dyskietki odchodzą w niepamięć, a na tych, co pozostały, rzadko można polegać?

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

204

Odp: Karin Maxi Drive

Atari bez dyskietek???

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

Odp: Karin Maxi Drive

epi napisał/a:

Tak dla zabawy i żeby pokazać że się da, to róbcie, popieram, będę kibicować z pomponami. Ale dla ludu, to niby po co, skoro dyskietki odchodzą w niepamięć, a na tych, co pozostały, rzadko można polegać?

mialem to powiedziec , ale ugryzlem sie w jezyk
2 emulatory flopa istnieja ... , robicie powrot do przeszlosci w wersji 3.5  po jaki ... atari bez dyskietek to nie alternatywa tylko " real time " !!!

Ostatnio edytowany przez Bitman'Resurrection (2011-12-05 23:04:17)

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

206

Odp: Karin Maxi Drive

GLaD'is napisał/a:

...
We do what we must
because we can.
For the good of all of us.
Except the ones who are dead.
But there's no sense crying over every mistake.
You just keep on trying till you run out of cake.
And the Science gets done.
And you make a neat gun.
For the people who are still alive.
...

przechodze na tumiwisizm

207

Odp: Karin Maxi Drive

rest is silence,

;)

Ostatnio edytowany przez zaxon (2011-12-05 23:04:49)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

Odp: Karin Maxi Drive

" Except the ones who are dead "
 
add ,  floppy drive

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

209

Odp: Karin Maxi Drive

Wobec tego wystarczy emulator Atarynki. I ciszej nad tą trumną :(

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

210

Odp: Karin Maxi Drive

Bitman'Resurrection napisał/a:
epi napisał/a:

Tak dla zabawy i żeby pokazać że się da, to róbcie, popieram, będę kibicować z pomponami. Ale dla ludu, to niby po co, skoro dyskietki odchodzą w niepamięć, a na tych, co pozostały, rzadko można polegać?

mialem to powiedziec , ale ugryzlem sie w jezyk
2 emulatory flopa istnieja ... , robicie powrot do przeszlosci w wersji 3.5  po jaki ... atari bez dyskietek to nie alternatywa tylko " real time " !!!

Nie przesadzasz???
Ja bardzo chętnie kupił bym karin maxi drive.

211

Odp: Karin Maxi Drive

AS: a w szafie Ci się zmieści? ;)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

212

Odp: Karin Maxi Drive

Najwyżej wywalę Falcona :P

213

Odp: Karin Maxi Drive

Candle jakiś czas temu chciał sobie zrobić wersje wewnętrzną z flopkiem od laptopa...
Ale czy to wypali...

"wszystko się kiedyś kończy......."

214

Odp: Karin Maxi Drive

Jer zrobił kiedyś coś takiego ..

215

Odp: Karin Maxi Drive

I to niejedno :)

http://www.dereatari.republika.pl/images/130xes1.jpg

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

216

Odp: Karin Maxi Drive

Piękne... A ja się zastanawiałem czy do KMK dałoby się CD podłączyć :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

217

Odp: Karin Maxi Drive

To ze Jer zrobił to wiem...tyle ze tam zapewne miejsca już na nic innego nei było... a to co Candle planuje/planował ma być mniejsze....(w sensie kontroler)
wieczór z tego co wiem/wydaje mi się Pin tak ma...

Ostatnio edytowany przez stryker (2011-12-06 10:54:25)

"wszystko się kiedyś kończy......."

218

Odp: Karin Maxi Drive

Da się podłączyć i CD, jest nawet oprogramowanie do kopiowania plików i odtwarzania płyt audio.
BeWu przymierzał się do zamontowania napędu do wewnątrz komputera, ale nie wiem co z tego wyszło. Wyglądało bardzo ładnie.

Zrozumcie, nie mówię że robicie źle, albo że macie nie robić - dla nas wszystkich to jest zabawa i często robimy rzeczy tylko dla siebie. Chodzi o to, że dyskietki są nietrwałe i coraz trudniej dostępne. Zrobienie napędu, w który nie będzie co włożyć, może mijać się z celem.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

219

Odp: Karin Maxi Drive

Jakby jednak ktoś koniecznie chciał WD, to udało mi się znaleźć źródło, w którego zasobach znajduje się jakieś 60 sztuk WD1770 po 25zł/szt. To prawie dokładnie to samo, co WD1772, różnica jest tylko w nieco dłuższym czasie przeznaczonym na  krok głowicy.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

220

Odp: Karin Maxi Drive

Ten fdc37c669 dosc skomplikowany w o(d)byciu jest.... Moze bezrobotny przeczyta datasheet i nam opowie :)

221

Odp: Karin Maxi Drive

Simius napisał/a:

Jakby jednak ktoś koniecznie chciał WD, to udało mi się znaleźć źródło, w którego zasobach znajduje się jakieś 60 sztuk WD1770 po 25zł/szt. To prawie dokładnie to samo, co WD1772, różnica jest tylko w nieco dłuższym czasie przeznaczonym na  krok głowicy.

A to nie jest ten slawetny FDC z bugiem, ktory powodowal koniecznosc dostawiania pomiedzy glowice a DATA jakichs dodatkowych phase shifterow i ogolnie kupy analogowego gratowiska zeby nie bylo bledow transmisji...?

222

Odp: Karin Maxi Drive

Nie sądzę. W większości XFD601/602 siedziały właśnie WD1770. Nigdy nie było z nimi żadnych problemów.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

223

Odp: Karin Maxi Drive

to o czym pisze mikey to przypadlosc 1771 uzywany w 810

przechodze na tumiwisizm

224

Odp: Karin Maxi Drive

W większości wypadków WD1772 i WD1770 nie są zamienne. Próbowałem doświadczalnie - WD1770 nie działa w PlusD do Spectrum (komunikat Check Disc in Drive) i WD1772 nie działa w FDD3000.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

225

Odp: Karin Maxi Drive

Duddie napisał/a:

W większości wypadków WD1772 i WD1770 nie są zamienne. Próbowałem doświadczalnie - WD1770 nie działa w PlusD do Spectrum (komunikat Check Disc in Drive) i WD1772 nie działa w FDD3000.

Myślę, że jednak w mniejszości. Jeżeli tak się dzieje, to prawdopodobnie w pierwszym przypadku z powodu błędu konstrukcyjnego - procesor nie czeka na przerwanie generowane po zakończeniu kroku (lub w ogóle go nie odbiera) ani nie sprawdza statusu, tylko sam odmierza czas, po jakim krok powinien być wykonany (a nie jest, bo w WD1770 dwa z czterech czasów do wyboru są dłuższe) a w drugim - napęd jest za wolny i gubi kroki. Wszystko to jest do skorygowania na drodze programowej.

Post's attachments

WD177x.pdf 1.58 mb, liczba pobrań: 12 (od 2011-12-07) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.