Temat: Muza i program do odtwarzania na ste

Jestem bardzo poczatkujacym STE-kowcem i szukam linkow z zajebi***ą muza na ten kompjuter i dotego jeszcze jakis player ;) wie ktos moze gdzie to znajde ;) z gory dzieki...

"wszystko się kiedyś kończy......."

2

Odp: Muza i program do odtwarzania na ste

słuchaj, looknij na cream.atari.org i ściągnij sobie np. STEPS - zaj*biSTa muza! co prawda na Yamahę, ale mega wypas! :)

stuff na STka znajdziesz też na ftp.funet.fi lub ftp.lip6.fr

o stronce www.dhs.nu (party downloads) nie wspominając...

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

3

Odp: Muza i program do odtwarzania na ste

ok, nieco bardzo precyzyjny link:

http://www.dhs.nu/files_msx_digi.php

sporo trackeruff do ściągnięcia... DBE obsługuje 32chn... jedyny taki tracker na STka... Osobiście polecam protrackera (4ch/50khz).

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

4

Odp: Muza i program do odtwarzania na ste

ymrockerz.atari.org <-- również polecam ;) lejtaz...

MM: za brak używania przycisku 'zmień' Grey idzie na urlop...

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

5

Odp: Muza i program do odtwarzania na ste

kiedys mialem fajnego playera odtwarzajacego .mody na ste. wygladem przypominal odtwarzacz cede .... kurde zapomnialem .... nazwa chyba cdplayer ..... agrr.... no, na pewno byl od Delight... jak poszukasz na ftpach na pewno znajdziesz.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

6

Odp: Muza i program do odtwarzania na ste

Jezeli szukasz czegos naprawde z wykopem to znajdz demo DynamiteSound grupy Unit17. COs niesamowitego 8kanalow 25hz i muza jak z profesjonalnego Rolanda. Naprawde to demo wprawilo mnie w oslupienie. A i kolekcja Just MusicJam cos tam... grupy DHS wymiata , szczegolnie druga częsc. Heh a Yamahy to najlepiej sluchac po duzymm browarku;)

bzzzz...bzzzzz..... o wgrało się !!!!

7

Odp: Muza i program do odtwarzania na ste

Yamahy to najlepiej sluchac po duzymm browarku;)


Hieh. Yamahe lepiej zostawmy spectrumowcom, a nam niech zagraja STEkowe przetworniki :)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

Odp: Muza i program do odtwarzania na ste

Bede bronil honoru Yamahy az do smierci  :evil:

Playera mozsz sobie sciagnac z: http://sndplayer.atari.org/
(zreszta wraz z najwieksza kolekcja muzyczek).
Btw. Ten playr obsluguje tylko format SND, inne (YM, 68) sa raczej dla emulatorow.

Jesli chodzi o autorow, to absolutnym klasykiem jest Mad Max. Moim ulubionym muzykiem jest Jess/OVR. Ponadto naewno warto posluchac TAO, 505, DMA-SC i wielu, wielu innych...

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

9

Odp: Muza i program do odtwarzania na ste

Bede bronil honoru Yamahy az do smierci  :evil:

Jasne :) Nie ma to jak sluchanie modow na klasycznym ST :) Jestem ciekawy czy ktos jeszcze pamieta/mial Replaya (a la Covox) podlaczanego do portu drukarki. to byly czasy :)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

10

Odp: Muza i program do odtwarzania na ste

A no pamietam jazdy na covoxie :) z tym ze dzwiek strasznie sie kaszanil :).
W kazdym badz razie za pierwszym razem sie ucieszylem jak grzybowy covox bodajze na programie  "audio sculpure" zagral.

Skoro juz temat o ST, nie bede tworzyl nowego watku tylko tutaj zapytam sie: jakim programem (bo sadze ze to progzz jakis) mozna zmienic predkosc procka z 8Mhz na 16? Sysinfo uparcie pokazuje mi 8Mhz chyba ze taki to moj model megi :)

ślamk!

11

Odp: Muza i program do odtwarzania na ste

A jaki masz dokladnie model Atari?

12

Odp: Muza i program do odtwarzania na ste

MegaSTE, z tym ze starszy modelik bo ma stacje 720kb

ślamk!

13

Odp: Muza i program do odtwarzania na ste

Hmm. To dziwne. Powinienes miec 16 MHz. A przygladales sie procesorowi? Moze to po prostu 8MHz, a moze jest jakas magiczna zworka na plycie? Nigdy nie mialem MegiSTE...

14

Odp: Muza i program do odtwarzania na ste

Rozkrecilem no i procek to 16Mhz. Gdzies o uszy mi sie obilo, ze mozliwa jest zmiana predkosci zegara miedzy 8/16. Niestety nie pamietam czy zworkowo (takiej sie nie doszukalem po pierwszych ogledzinach plyty) czy programowo. Sadze jednak ze jakis programik zalatwilby sprawe, no chyba ze sysinfo sie myli...

A wlasnie przykukalem zworke kolo kosci TOSu. Czy to jest to? Czy raczej to zworka od tych kostek?

ślamk!

15

Odp: Muza i program do odtwarzania na ste

Co do zworek to nie wiem, ale w menu gornym jest chyba prztyczek do wlaczanie i wylaczania cache'u i przelaczania zegara. Jak nie to moze jest jakis CPX to mieszania w tym. Zajrzyj na http://www.umich.edu/~archive/atari/

16

Odp: Muza i program do odtwarzania na ste

Ja tez stawiam na YM,zwykle przetworniki mi sie znudzily...:)A teraz na nowo odkryłem potęge w chipowych dzwiękach....rulez!

gep/lamers^dial

17

Odp: Muza i program do odtwarzania na ste

Dokladnie :) YM ma ten swoj klimacik.

Lewis: Dzieki :) pomoglo choc zauwazylem, ze o ile odpala sie w trybie 16Mhz to tylko z wylaczona pamiecia cache :( jak probuje i ja postawic na nogi komputer bombowo reaguje.

ślamk!

18

Odp: Muza i program do odtwarzania na ste

wielkie dzięki 4-all ;)
wszystko sciągam i słucham a najwiecej YM ;)
tylko mam jeden problem brak dysku i narazie 5 dyskietek wiec naokragło dyski są formatowane ale juz niedlugo mam nadzieje uruchomic kontroler HDD-scsi mam nadzieje ze ruszy....
ps. do moderatora który zbanował Greya !! ZA CO ??? kurcze wysilił sie chlop a tu taki gryps ?!?! eeee toc malo postow na Atari16/32 bit a tu jeszcze bany daja  :cry: nieładnie....
pozdr.

"wszystko się kiedyś kończy......."

19

Odp: Muza i program do odtwarzania na ste

Grey dostal banana za nieuzywanie przycisku 'zmień'...