Temat: tos 1.04 - stfm i ste problem

Do znawców...
Mam w STFM zrobiona przerobke na galu coby dzialał tos 2.06 ... no i smiga...
Chcialbym wstawic tam tez 1.04... i tu jest problem oryginalny plik ma 192KB jak sie go podzieli na HI i LO to ma 96KB ... i tu pytanko w jakiej przestrzeni umiescic dane na flashu bo on ma pojemnosc 128KB ...
Wrzucilem juz dwie wersje na pamiec... jedna ma bialy ekran , raz pyknie dioda od stacji i cisza...i druga przerobiona wersje od artik-wroc'a ... na tej mam tez bialy ekran , stacja miga co 3 sekundy no i udalo sie zabootowac demo... ale za ni.....h'''a niechce wejsc do desktopa... ani po wlozeniu jakiejkolwiek dyskietki i czekaniu xxx minut... w atarce mam tez przerobke stacji na HD.
Ruszy ten tos na kosciach 1Mbit ? Czy nie ?

2) Wrzucilem tez kostki do STE i pokazuje mi sie tylko czarny ekran.... jakies pomysly ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

2

Odp: tos 1.04 - stfm i ste problem

Kiedyś robiłem eksperymenty na jednej Mega ST4. Kupiłem to z TOSem 2,06 ale chciałem też dać 1.04. Mam dwie pamięci flash po 1 Mbit. Zaprogramowałem TOS 1.04 wsadziłem do podstawki i działał. Nic nie szkodzi, że pamięć ma 128kB a plik 96 kB. Programujesz od adresu 0000h - program i tak nie sięgnie dalej niż te 96kB. Może te pamięci są jakieś trefne. Aha te pamięci na których działał 1.04 to MX28F1000.

Do STE wsadziłeś pamięci z 1.04 ? Może nie zadziałać.... chyba....

3

Odp: tos 1.04 - stfm i ste problem

Ale ale... Przeiceż TOS 2.06 leży pod innym adresem. To znaczy, że proste zaprogramowanie kości, które się pokazują pod adresami 2.06 nie zadziała.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

4

Odp: tos 1.04 - stfm i ste problem

sqward to jak to "pożenić" zeby dzialalo i to i to ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

5

Odp: tos 1.04 - stfm i ste problem

sqward napisał/a:

TOS 2.06 leży pod innym adresem....zaprogramowanie kości, które się pokazują pod adresami 2.06 nie zadziała.

Pytanie dlaczego w tej mojej Mega ST zadziałało. Bo ja tylko wsadziłem w podstawki z TOS 2.06 i hulało.