Temat: Moja Kremowa 800xe

Od dziecka dobrze wspominam ten kremowy komputer.Moj wczesniejszy model poszedł z dymem i matka go wyrzuciła;/.Po latach pragnąłem zdobyc jakiś z kremowych wersji (65,130,800 xe)
Będę kolejnym przykładem że czasem warto odwiedzić pobliskie złomowiska.Oto przedstawiam wam mój piękny egzemplarz który znalazłem na złomie w Chorzowie.
Mam znajomego co często jezdzi i mnie po informował ze widzial taki kremowy własnie w chorzowie
ale niezabrał go jakbył sam.Tydzien pozniej w weekend wybrałem się znim i komputerek dalej sobie lezał tam gdzie go widział i zgarnąłem go praktycznie za darmo(dałem symboliczną kwotę 1zł xD) Sprzęt był dośc brudny ale go wypucowałem.W środku płyta główna dośc zadbana.Niestety jest troszke rdzy w środku.Najwiecej na tym dużym metalu w środku i na pasku łączącym klawiature z płytą. Mój dobry znajomy zbudował mi zasilacz i go odpaliliśmy i działa.Teraz zamierzam zebrać reszte potrzebnych rzeczy zeby miec kompletny zestaw
A to ci była niespodzianka znalesc go na złomie.Ktoś był bardzo niemądry albo nieobeznany wyrzucajac taki klasyk:D
oto foty:
http://imageshack.us/photo/my-images/824/ataryna01.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/221/ataryna2.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/21/ataryna03.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/62/ataryna4.jpg/

Pozdrawiam również wszytskich miłośników tego komputera.Dzieki wam wielu ludzi onim będzie pamietać!!:)

Ostatnio edytowany przez Sunday87 (2011-12-21 00:07:27)

2

Odp: Moja Kremowa 800xe

No pięknie. Witamy kolejnego sentymentalnego.

Na dzień dobry polecam sprawdzić układ GTIA gdyż prawie na 100% jest w tym modelu wadliwy.
Więcej info:
http://atariki.krap.pl/index.php/GTIA

3

Odp: Moja Kremowa 800xe

Xan dzieki za info napewno go sprawdzę.Póki co licytuje magnetofon może go wygram oto link:
http://allegro.pl/atari-magnetofon-xca1 … 72384.html  do jakiej kwoty opłaca się licytować?

4

Odp: Moja Kremowa 800xe

Magnetofony chodzą tanio. Do 50zł można kupić w pięknym stanie.

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

5

Odp: Moja Kremowa 800xe

@Sunday87: Z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że magnetofon ten posiada Turbo K.S.O. 2000. Można to poznac po dodatkowym kablu podłączanym do portu joysticka.

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2011-12-21 09:12:15)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

6

Odp: Moja Kremowa 800xe

I patrząc na kasetę, na której jest ze 40 gier ;)

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

7

Odp: Moja Kremowa 800xe

Bardzo rzadko jest więcej niż 30 (mniej niż 30 też nieczęsto się spotyka ;)).

Kart do turbo nie jest niezbędny (jak się ma to możno z taśmy wgrać - tyle że to "odrobinkę" niewygodne...).

Ostatnio edytowany przez Lt_Bri (2011-12-21 13:49:37)

wszystkie trzy strony świata

8

Odp: Moja Kremowa 800xe

Kremowa?

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

9

Odp: Moja Kremowa 800xe

Oooo dzieki za info :) Magnetofon to teraz pierwszy target.Kasety tez zamierzam sam  nagrywać swoje własne ulubione szpile:) Tak poza tym to ktore z tych trzech modeli jest uznawane za najlepsze (65xe,130,800)? Tam czytalem o roznich ale sa niewielkie ogolnie:)

10

Odp: Moja Kremowa 800xe

Atari 800XE to właściwie takie 65XE. Wewnątrz jest to 130XE, ale 130XE ma więcej RAM bo 128 kB. 65XE i 800XE ma jej 64 kB. A które najlepsze? Hmm, korzystam z 3 i ciężko mi powiedzieć :)

Ostatnio edytowany przez innuendo (2011-12-21 20:55:19)

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

11

Odp: Moja Kremowa 800xe

Jako goła konfiguracja - to 130xe (bo RAMu najwięcej).
Jeśli będziesz sprzęt rozszerzał - to nie ma większego znaczenia - bo z każdego każdy model wtedy uzyskasz.

12

Odp: Moja Kremowa 800xe

Tak jak napisał xan, 800XE ma tę wadę, że fabrycznie włożony jest wadliwy GTIA.

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2011-12-22 01:10:56)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

13

Odp: Moja Kremowa 800xe

Sunday87 napisał/a:

Oooo dzieki za info :) Magnetofon to teraz pierwszy target.Kasety tez zamierzam sam  nagrywać swoje własne ulubione szpile:) Tak poza tym to ktore z tych trzech modeli jest uznawane za najlepsze (65xe,130,800)? Tam czytalem o roznich ale sa niewielkie ogolnie:)

A nie lepiej zainwestować w SIO2SD, czy nowsze wynalazki? A jeżeli chodzi o retro-feeling, to przynajmniej w stację dyskietek?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

14

Odp: Moja Kremowa 800xe

Jak szpilać w szpile, które najpierw trzeba nagrać żeby wczytać....tylko skąd i czym je nagrać ?
A tak przy okazji ... gdzie to złomowisko ?

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2011-12-21 23:15:42)

15

Odp: Moja Kremowa 800xe

uicr0Bee
A tam dyskietki to by niemiało mocy jak dla mnie.Koniecznie musi byc magnetofon i kasety inaczej sobie tego nie wyobrazam:D
BartoszP
Na nagrywanie gier na kasety jest kilka sposob cos wymyślę.A te złomowisko w Chorzowie to z tego co pamietam to krzyżowało się z ulicą wolności:)

Ostatnio edytowany przez Sunday87 (2011-12-22 00:04:55)

16

Odp: Moja Kremowa 800xe

Myślę, że taki sprzęt na złomowiskach to raczej rzadko się pojawia - sam mam niedaleko jedno na które czasem jeżdżę i nigdy nie widziałem tam sprzętu komputerowego, chociaż gościu skupuje wszystko.

Na targach staroci też już mało się widuje takiego sprzętu.

Ale twój wygląda super jak leżakowanie na złomie :) i dlaczego kremowy? na zdjęciach jest bardziej szary...

17

Odp: Moja Kremowa 800xe

Pawele mówiac szczerze moim zdaniem jak sie dobrze szuka to idzie wszystko znalesc.Mam znajomych co jezdza i widzieli mase commodorków,ostatnio nawet amige 600.A co ciekawe znajomy ostatnio na targu staroci na szombierkach kupil gameboya sp w swietnym stanie z gra za 15zł wiec chyba warto czasem pojechac":D.Ja jade w nastepnym tygodniu na targ s moze cos ciekawego sie znajdzie:) Odnosnie atari to jakos wlasnie wielu uzywa tego słowa kremowe atari to mi sie tez tak jakos napisalo:D
I tez sie zdziwilem ze po wyczysczeniu bedzie wygladac tak pieknie:)

18

Odp: Moja Kremowa 800xe

@Sunday87 - ja nie twierdze aby nie jeździć - tylko w mojej okolicy to wszystko ogołocone jest :)
Targ staroci mam jeden blisko - bo z buta 5 min, a w środy i soboty standardowy targ - na wałach przy rzece jest masa "śmieci" i można tam znaleźć czasem ciekawe rzeczy - kiedyś dużo tam kupowałem - o 6 rano już tam byłem i brałem co było, a było w czym wybierać - z ostatnich moich 10 wizyt w same soboty w ciągu około pół roku to zdobyłem tylko jedną rzecz - większość wykupiona :)
Do tego drugi targ staroci w DG.

Jednak w najbliższą niedziele nie sądzę aby się odbył targ staroci - wiadomo chyba dlaczego.
Na złomowisko nawet często witam - niestety tam nic takiego nie widziałem jeszcze.
Wśród znajomych nikt już takiego sprzętu nie ma - niestety niektórzy wyrzucili (!) na śmietnik.

Generalnie czasem warto - ale to już nie to co jakieś 5-10lat temu gdzie za Amige CD32 zapłaciłem 20zł i to w pełni sprawną, a za Atari czy Commodore płaciłem po 5-10zł bo było tego tyle, że szok.
Wiele sprzętów było w rewelacyjnym stanie, wręcz idealnym - no cóż osoby sprzedające tutaj na targu lubią wypić to pozbywają się co mają.

19

Odp: Moja Kremowa 800xe

W mojej okolicy jest fajny ,,sklep" ze starociami :) Tak naprawdę jest to kilka pomieszczeń zagraconych różnymi starociami zza zachodniej granicy. Sklep ten jest prowadzony przez pewnego sympatycznego starszego pana. Znalazłem tam m.in. joya Quickjoy SV127 (niestety w niezbyt dobrym stanie, ale jeszcze da się nim pograć), Oryginalnego joya od Atari 2600, rożne stare karty rozszerzeń i dyski do starych PC, oryginalny Windows NT4 (wersja niemiecka), kable SCART i VGA i wiele innych. Widziałem tam też magnetofon Phonemark do C64 i konsole NES i SNES. Ogólnie bardzo fajne miejsce, tylko żeby cokolwiek tam znaleźć trzeba spędzić tam trochę czasu, ponieważ panuje tam bałagan jakiego świat nie widział :). Za to ceny są wyjątkowo niskie (za dysk 20 GB zapłaciłem 10 zł a za quickjoya SV127 5 zł :)). Mam nadzieję że kiedyś uda mi się tam znaleźć jakieś Atari :) Niestety w okresie zimowym ten ,,sklep" jest zamknięty, gdyż właścicielowi nie opłaca się ogrzewać tego budynku.

Atari 1040 STFM (TOS 1.02, 1 MB RAM), Atari 520 STE (TOS 2.06, 4 MB RAM), Atari 800XE, magnetofon Atari XC12+Turbo2000, SIO2PC, Satandisk, monitor Atari SM 124 i SM 144 i wiele innych fajnych sprzętów :)